Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu

Rks Blackster 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Boreassix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sayfayı özellikle takip ediyorlar artık bro. Benden rica etti adamlar forumdaki yazılanları okuduk, motorun durumu çözülene kadar yazmazsanız birşeyler seviniriz diye.
    Madem yetkililer okuyor..

Elimde param hazir, fuar da Blackster alacaktim. Aklim da soru işaretleri vardı. @Boreassix arkadaşımızın yaşadığı sorunları görünce almaktan vazgeçtim. Halen beklemedeyim.

Saygilar

(İstanbul'da test motoru açarsanız çok güzel olur, çok tatlı olur.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Boreassix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı Bashwarp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem yetkililer okuyor..

Elimde param hazir, fuar da Blackster alacaktim. Aklim da soru işaretleri vardı. @Boreassix arkadaşımızın yaşadığı sorunları görünce almaktan vazgeçtim. Halen beklemedeyim.

Saygilar

(İstanbul'da test motoru açarsanız çok güzel olur, çok tatlı olur.)
    Test motor işini bayiden rica edersen km sayacını söküp denettirebilirler belki ellerinde varsa. Yaşadığım sorun da senin gibi baya arkadaşımızın bu motora bakışını değiştirdi.
    Hadi sorun sadece benim başıma bile gelmiş olsa diğer blacksterler problemsiz bile olsa yine de kafa da soru işareti bırakmaya yetti.
    Şu konuda yalan söyleyemem makina dışardan efsane iyi (muadillerine göre) servis de ile göre değişkenlik gösterebilir. Isparta ve Antalya servisi hep yanımda olduğunu hissettirdi. Onun haricinde isim vermek gerekirse fabrikada Aslan bey gerçekten benim makinam için uğraştığını hissettirdi. Ama sonucunda bu değişim iade vs. işleri tek bir adamın ağzına bakmadığı için yönetim kurulu kararına göre sonuç çıktığı için fabrikadan ne kadar yardımcı olmaya çalışsalar da bi kaç kişinin fikri farklı olduğu için sonuca bağlanmadı.
    Bütün bu yaşadığım olaylar da bana bi sağlam ders oldu. Bu durumu silip "amaan neyse binelim bozuk mozuk..." deme niyetim yok. Hala bir araştırma içinde olacam günler de geçse yıllar da geçse...

Test motor işini bayiden rica edersen km sayacını söküp denettirebilirler belki ellerinde varsa. Yaşadığım sorun da senin gibi baya arkadaşımızın bu motora bakışını değiştirdi.
    Hadi sorun sadece benim başıma bile gelmiş olsa diğer blacksterler problemsiz bile olsa yine de kafa da soru işareti bırakmaya yetti.
    Şu konuda yalan söyleyemem makina dışardan efsane iyi (muadillerine göre) servis de ile göre değişkenlik gösterebilir. Isparta ve Antalya servisi hep yanımda olduğunu hissettirdi. Onun haricinde isim vermek gerekirse fabrikada Aslan bey gerçekten benim makinam için uğraştığını hissettirdi. Ama sonucunda bu değişim iade vs. işleri tek bir adamın ağzına bakmadığı için yönetim kurulu kararına göre sonuç çıktığı için fabrikadan ne kadar yardımcı olmaya çalışsalar da bi kaç kişinin fikri farklı olduğu için sonuca bağlanmadı.
    Bütün bu yaşadığım olaylar da bana bi sağlam ders oldu. Bu durumu silip "amaan neyse binelim bozuk mozuk..." deme niyetim yok. Hala bir araştırma içinde olacam günler de geçse yıllar da geçse...
    Çok mantıklı cümleler kuruyorsun Firmanın lop diye değiştirme imkanı yok adamlar bunu biliyor ve bunu sana asgari olarak anlatıyorlar daha önceki yazılarındada belirtmişsin firma ve servis ilgileniyor diye ama motor sorunlu Motor bi hafta içerisinde elinde olacak galiba öyle anladım ben aldığında uzun bi yol yapmadan önce kısa mesafelerde motoru zorla biraz adamlar zaten rodaj sürecini tamamlamışlar (rodaj sürecini servis personeli yaptığı için onların üstüne motorcu yoktur ) Motor ve dış aksam dışındaki tüm parçalar galiba değişmiş buda motoru senin yeniden sıfır olarak alman demektir. senin test etmen buradaki herkes için çok önemli sen on numara motordur dediğin anda burada motoru almaya tekrardan niyet edecek onlarca kişi var. Umarım firma seni hayal kırıklığına uğratmaz sende bizleri.

Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok mantıklı cümleler kuruyorsun Firmanın lop diye değiştirme imkanı yok adamlar bunu biliyor ve bunu sana asgari olarak anlatıyorlar daha önceki yazılarındada belirtmişsin firma ve servis ilgileniyor diye ama motor sorunlu Motor bi hafta içerisinde elinde olacak galiba öyle anladım ben aldığında uzun bi yol yapmadan önce kısa mesafelerde motoru zorla biraz adamlar zaten rodaj sürecini tamamlamışlar (rodaj sürecini servis personeli yaptığı için onların üstüne motorcu yoktur ) Motor ve dış aksam dışındaki tüm parçalar galiba değişmiş buda motoru senin yeniden sıfır olarak alman demektir. senin test etmen buradaki herkes için çok önemli sen on numara motordur dediğin anda burada motoru almaya tekrardan niyet edecek onlarca kişi var. Umarım firma seni hayal kırıklığına uğratmaz sende bizleri.
    Güzel sözleriniz için çok teşekkürler Motor bu gün akşam Antepten yola çıkıyor. Yarın ya da yarından sonra bende olacak makina. Hem şehir içi hem de uzun yol her türlü koşulda makinanın canını çıkartarak deneyeceğimden şüpheniz olmasın. İçimden bi ses bu sefer yaptılar diyo ama hala güvenemiyorum motora. Bütün bu sorunlara rağmen hala heyecanla bekliyorum ya şu motoru çok salak hissediyorum kendimi :D

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Güzel sözleriniz için çok teşekkürler Motor bu gün akşam Antepten yola çıkıyor. Yarın ya da yarından sonra bende olacak makina. Hem şehir içi hem de uzun yol her türlü koşulda makinanın canını çıkartarak deneyeceğimden şüpheniz olmasın. İçimden bi ses bu sefer yaptılar diyo ama hala güvenemiyorum motora. Bütün bu sorunlara rağmen hala heyecanla bekliyorum ya şu motoru çok salak hissediyorum kendimi :D
    yaw yazık canını çıkarma, ben üzerine titreyerek biniyorum, hep devrinde ekonomik sürüyorum, bunları zorlamamak lazım ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw yazık canını çıkarma, ben üzerine titreyerek biniyorum, hep devrinde ekonomik sürüyorum, bunları zorlamamak lazım ...
    Blacksteri ilk aldığımda aynı fikirdeydim bende ve öyle de yaptım :D zaten canını çıkartmam, içim el vermez yine kesiciye sokmam makinayı ama uzun yolda top hızda deneyecem tabi yine, makinayı öldürmeden...
    Uzun yol sürüşü var zaten planlarım içinde o sıra herşey belli olacak. Şehir içinde de trafik kurallarının üstüne çıkmadan her devirde ve viteste kullanmaya çalışacam.
    Muhtemelen gösterecektir var mı yok mu hatası.

Merhabalar arkadaşlar. Ehliyetini yeni almış bir motorsiklet sürücü adayı olarak konu başlığını baştan sona okudum. Uzun süredir almak istediğim makina için arayış içersindeyim. Bütçem aşağı yukarı 10-13 bin arası. Aklımda bu bütçeye uygun gv250 ve blackster vardı. @boreassix adlı arkadaşımızın başına gelenlerden sonra açıkcası olası bir hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. Bundan dolayı 2016 Model gv250 almayı düşünüyorum. Önerilerinize açığım. İyi forumlar.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Canını çıkartıp sağlam makinayı bozmayasın sakın Hadi tekrar hayırlı olsun diyelim sana sıfır motorun geliyor diyebiliriz tekrardan Umarım bu defa senin ve bu konuyu takip eden herkes için iyi şeyler olacak burada

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Alıntı pesimisic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar. Ehliyetini yeni almış bir motorsiklet sürücü adayı olarak konu başlığını baştan sona okudum. Uzun süredir almak istediğim makina için arayış içersindeyim. Bütçem aşağı yukarı 10-13 bin arası. Aklımda bu bütçeye uygun gv250 ve blackster vardı. @boreassix adlı arkadaşımızın başına gelenlerden sonra açıkcası olası bir hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. Bundan dolayı 2016 Model gv250 almayı düşünüyorum. Önerilerinize açığım. İyi forumlar.
    @boreassix arkadaşımızın motoru test etmesi için biraz bekle derim ben motoru tek alan o değil başka kullanıcıalrda var geçmiş sayfalarda denk gelmişsindir büyük ihtimalle onlarda arıza olmadığı için uğramıyorlar buraya bro'nunki fabrika hatası yada farklı bişeydi kimse bilmiyor çözüldüyse eğer ve kronik bi arızası yoksa blackster daha mantıklı.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canını çıkartıp sağlam makinayı bozmayasın sakın Hadi tekrar hayırlı olsun diyelim sana sıfır motorun geliyor diyebiliriz tekrardan Umarım bu defa senin ve bu konuyu takip eden herkes için iyi şeyler olacak burada

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

@boreassix arkadaşımızın motoru test etmesi için biraz bekle derim ben motoru tek alan o değil başka kullanıcıalrda var geçmiş sayfalarda denk gelmişsindir büyük ihtimalle onlarda arıza olmadığı için uğramıyorlar buraya bro'nunki fabrika hatası yada farklı bişeydi kimse bilmiyor çözüldüyse eğer ve kronik bi arızası yoksa blackster daha mantıklı.
    Yok be canını çıkartcam derken her yolda her koşulda deneyecem anlamında o :D

Motoru bugün aldım elime ulaştı. Aldığım yerden evime yaklaşık 10 km ye yakın bi problem yaşamadım biraz da yağmura kaldım rahat basıp da deneyemedim. Şu yağmurlar dinsin eb azından kuru zemin bulayım biraz bi hız yükseltip yakın mesafe de deneyecem. Yine bilgilendirme yaparım, sorular olursa lütfen sorun hocamlar

Yok be canını çıkartcam derken her yolda her koşulda deneyecem anlamında o :D

Motoru bugün aldım elime ulaştı. Aldığım yerden evime yaklaşık 10 km ye yakın bi problem yaşamadım biraz da yağmura kaldım rahat basıp da deneyemedim. Şu yağmurlar dinsin eb azından kuru zemin bulayım biraz bi hız yükseltip yakın mesafe de deneyecem. Yine bilgilendirme yaparım, sorular olursa lütfen sorun hocamlar
    İlk 10 km nasıldı motorunda bi değişiklik var mı ? Senin problem beyin veya elektrik aksam ile ilgiliydi galiba onlarında tamamı değişmiş gibi görünüyor.

Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk 10 km nasıldı motorunda bi değişiklik var mı ? Senin problem beyin veya elektrik aksam ile ilgiliydi galiba onlarında tamamı değişmiş gibi görünüyor.
    Hocam o günden sonra hiç binemedim makinaya kar falan yağıyor buralara mart kapıdan baktırır muhabbetine deneyemedim makinayı. Bugün bikaç işim için bi sürmem gerekiyordu, süremedim... yine kar atmaya başladı hava ama bi problem yaşamadım o gün, şimdilik herşey yolunda görünüyor. Ufak da olsa bi uzun yola çıkabilsem problemin olup olmadığına bakacam, öyle içim rahatlayacak.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Hocam o günden sonra hiç binemedim makinaya kar falan yağıyor buralara mart kapıdan baktırır muhabbetine deneyemedim makinayı. Bugün bikaç işim için bi sürmem gerekiyordu, süremedim... yine kar atmaya başladı hava ama bi problem yaşamadım o gün, şimdilik herşey yolunda görünüyor. Ufak da olsa bi uzun yola çıkabilsem problemin olup olmadığına bakacam, öyle içim rahatlayacak.
    Hadi hayırlısı dostum inş sıkıntı çıkartmaz motor guzel sıkıntı çıkarırsa yazık olacak

Bu sayfayı bulana kadar blackster'da kararlıydım. Fikrimi değiştirdim artık. @Boreassix in motoru tamir olmuş olsa bile haftalarca belki aylarca mağdur oldu. Aynı şeyi yaşamak istemiyorum kesinlikle çok üzücü keyif kaçırıcı bir durum, geçmiş olsun. Düzelmiştir artık diye umuyorum,tekerine taş deymesin kazasız belasız bin
    Ruling bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı merteverest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sayfayı bulana kadar blackster'da kararlıydım. Fikrimi değiştirdim artık. @Boreassix in motoru tamir olmuş olsa bile haftalarca belki aylarca mağdur oldu. Aynı şeyi yaşamak istemiyorum kesinlikle çok üzücü keyif kaçırıcı bir durum, geçmiş olsun. Düzelmiştir artık diye umuyorum,tekerine taş deymesin kazasız belasız bin
    Bence çok da büyütmeyin, bu motora konu içinde sorunsuz olarak binen de vardı, şunan askerde olması lazım.

Bir kere burası Türkiye, satılan malı kullanıp iade etmek öyle kolay değil her markada öyle olduğunu düşünüyorum.

rks buradaki sorununa geç çözüm bulduğu motor yüzünden müşteri kaybetti mi ? EVET, sınıfta kaldı mı? EVET, ama kaç marka istenen ilgi alakayı çok hızlı bir şekilde gösterebilirdi ki? Mesela Uma mondial rx3 için anormal gayret gösteriyor, o konuya yazı yazmıştım, müdürleri beni aradı, uzun uzun gayretlerini çabalarını telefonda anlattı, garanti kapsamı içindeki motorlarına süper destek veriyorlar, en azından dışarıdan öyle görünüyor, bajaj'da sanki iyi destek veriyor, sorun çözüyor. Başka? Diğerlerinin araçları kusursuz mu? Cbf 150 yağ yakıyor diyorlar, doğru mu? Honda olunca eksileri sineye mi çekicez
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Alıntı merteverest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polo34 çok güzel anlatmış bende bir iki bişey yazayım dedim Motoru alan tek kişi bro kardeşimiz değil bir ikincisi haftalarca beklemiş demişsin kış ayında antalya'ya motor sevkiyatı olmaz ısparta'ya hiç olmaz adamlar arızalı motora özel tır gönderseler motordan pahalıya gelir ama yinede adamın sorunu bu yaz başlamadan çözmüşler bence firma araksında gayet iyi duruyor.

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sorun yaşamadım diye değil hacı askerdeyim diye pek uğrayamıyorum :( az kaldı 33 gün sonra tekrar aranızdayım

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı atik216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun yaşamadım diye değil hacı askerdeyim diye pek uğrayamıyorum :( az kaldı 33 gün sonra tekrar aranızdayım
    İnş. Kardeşim Bekliyoruz. Sen sıkıntı yaşadın mı motorla ilgili kullandığın zamanlarda bi şikayetten bahsetmemiştin diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Arkadaşlar konu ve benim yaşadığım sorun yanlış anlaşılmasın diye genel bir toparlama yapmak istiyorum.

Baştan almak gerekirse;
    Makinamda ve benim duyduğum benim haricimde bi kaç kişide daha meydana gelen statör problemi varmış. Kim çözdü kim çözemedi inanın hiç bilmiyorum ama benim makinamın başına gelen olay aynen şu...

Motoru servise verdikten sonra tamamen deneme yanılma yöntemiyle bulduğumuz statör problemini (öncesinde beyin vs. bi ton değişip denenen parçadan sonra) fabrikaya iletti servis. Fabrika bana Cruiser 250 statörü gönderdi ve bizde onu taktık. Takmamızın sebebi;
    1. Gelen parçanın Cruiser 250 ye ait olduğunu bilmiyorduk, Blacksterin sanıyorduk.
    2. Bize fabrikadan "yauv bileksiter kuruzır 250 nin aynısı zaten" dendiği için çok da sorgulamaya gerek duymadık parça neyin nesiymiş...

Sonra motor daha ağır hatalar vermeye başladı. Sonra makinamı fabrika aldı zaten. (BURAYA KADARKİ EVRE YAKLAŞIK 3 AY FALAN) Sonra makinam 30 iş gününü geçerekten yaklaşık 50 gün gibi fabrikada kaldı. Problem de şuymuş;

Her parçası Cruiser 250 ile aynı olmadığı benim motorum sayesinde öğrenen fabrika, göndermiş oldukları Cruiser 250 statörünün uyumsuz elektrik üretmesinden dolayı geri kalan bir çok elektrik tesisatına zarar vermiş. Haliyle aylarca (YAKLAŞIK 5 AY) uğraşmamın sebebi de budur. Sonrasında makinam Antalyaya geldi ve ben Ispartaya getirmek için motorla yola çıktım. Antalyadan çıkarken daha öncesinde video linkini atmış olduğum hata başıma geldi ve ben direk sağa çekip fabrikayı aradım. Anlamadılar haliyle çünkü 500 küsür km yol yapmışlar denemek için ve başlarına böyle bir sıkıntı gelmemiş. Neyse... Attım videosunu fabrikaya ve tekrar geri çağırdılar motoru. 10 gün içinde sonuçlanır durumu falan dediler, fuar falan girdi araya birşeyler oldu aradım fuarda verecez cevabını dediler, dedim tamam fuara gittim (pazar günü) dediler pazartesi salı kesin haber edecez, alıştık artık ya ertelenmeye yine tamam dedim onlar pazartesi dedi ben cuma aradım dediler toplantı var dönecez biz sana falan filan motorun benim elime ulaşması 22 gün sürdü yine...

Şimdi... Makinamın iadesi için uğraştım olmadı. Bence sebebi şu; Bu iade ve değişim işleri bir kişinin ağzından çıkan bir şey değil. Yönetim kurulu vs. bi ton adamın ortak kararına bakıyo diye düşünüyorum. (Tabi benim olayım yönetim kuruluna taşındıysa... Eğer taşınmadıysa tamamen keyfi olarak değişmedi motorum.) Bana ikinci kez geri gönderilen motorumun durumunu anlatırken şu dendi; "Bir daha aynı hatayı yaparsa kesin değiştircez." Şimdi ben de diyorum ki bu motorun beni öldürmesi mi lazım bu motoru benden iade almaları için... Daha kaç kere fabrikaya gönderecem ben makinamı. 5 aydır 5000 küsür km yaptım makinada bunun 1000 km si fabrikaya ait (deneme vs.) sürdüğüm için mutlu olduğum herhangi bir anım yok. Hepsini geçtim benim hatam olmayan bir noktada canıma kastı bile var...

Sonuca bağlayacak olursak bugün baya bi deneme fırsatım oldu makinayı. Şimdiye kadar bi problemle karşılaşmadım ama şehir içi kullandım makinayı çok da zorlanmadı. Uzun yola çıkmadan içim rahat etmeyecek. Zaten dener denemez de buraya yazacam son durumu. Biraz uzun oldu yine kusura bakmayın. Kafada karışıklık olsun istemiyorum. Motoru kötülemek gibi bir niyetim de yok ama başıma gelenleri de bilin istiyorum. Buraya kadar okuduysanız çok teşekkürler herkese iyi forumlar.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Okudum ve bazi yerleri cok sacma geldi. Ozellikle de fabrikanın motoru denemek icin 500km yol yapma kismi. Bu mumkun olabilir mi sizce? Bu adamlarin isi gucu yok mudur? Siz bu motorun Tr'de fabrikasi olduguna emin misiniz? Bu fabrika falan dediginiz insanlar ithalatci olmasin?
    Fabrika varsa nerede bu fabrika?

Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okudum ve bazi yerleri cok sacma geldi. Ozellikle de fabrikanın motoru denemek icin 500km yol yapma kismi. Bu mumkun olabilir mi sizce? Bu adamlarin isi gucu yok mudur? Siz bu motorun Tr'de fabrikasi olduguna emin misiniz? Bu fabrika falan dediginiz insanlar ithalatci olmasin?
    Fabrika varsa nerede bu fabrika?
    Hocam birincisi 500 + 500 küsür şeklinde yol yapılmış km sayacından belli yol yapıldığı. Şehir içi gezmiştir deneme amacıyla binmiştir bilemem. İkincisi fabrika diyoruz o da şasi üretimi yaptığı için. Gaziantepte mc ya da mj grup (adını tam hatırlamıyorum) adı altında benelli, rks ve küba motorun toplanıp sunulduğu bir fabrika var. Ürün çinden parça parça geliyor, Gaziantepde şasisi üretiliyor ve çinden gelen parçalar toplanıp Türkiyede RKS markası altında satışa sunuluyor. Saçma gelen yer tam olarak neresi onu anlayamadım.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)