Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Rks Blackster 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    En başda çinlilerdeki enjeksiyon sistemi ilk nesil enjeksiyon sistemlerinden yani tek noktadan püskürtme sistemi karbüratörden çokda ciddi bir farkı yok zaten beygir tork gücündende bu belli.. çok noktadan püskürtmeli olsa gene en az 25-26 beygir olurdu motorsiklet..

global motor bırakalı yıllar oldu hysoungu kuralkan kanuni aldı onun ardından uniteks hysoung aldı

http://www.uniteksmotordivision.com/hyosung/

hysoung gv650 getirtmiyor değiller yüksek fiyatlardan dolayı istek üzerine getirtiyorlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Enjeksiyon sistemi eski nesil olsa da (ki böyle olduğuna dair bir kanıt yok elimizde) sonuçta karbüratör gibi nazlanma yapmayacaktır. Motorun gücünün düşük olmasının sebebi, strok değerinin piston çapından büyük olması (49 mm x 66 mm) ve bundan dolayı yüksek devir çevirememesidir. Üzerinde tam bir cruiser motoru var, resmen tek silindirli motor gibi değerler vermiş. Bu yüzden yakıt tüketimi de düşük, ömrü de uzun olur. Eğer n11.com'un yazdığı gibi gerçekten 8490 TL'ye satılırsa, bu fiyata alınabilecek en iyi cruiser olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Şimdi baktım, n11.com'dan kaldırılmış. Bu arada Hyosung'un GV250R diye bir modeli gelmiş, onu gördüm.

Motosikleti
    Artık Yok...
    eğerki 250cc lik cruiser alınıp geçiş motoru olucaksa ben 10 bin tl gibi rakamları marka değeri olmayan yani aldığın motoru hemen çok rahat zarar etmeden satabiliceğin bir marka değilse bu 10 bin tl gibi rakamları çin malına verilmesine sıcak bakmıyorum.. internette gayet tasarımıda güzel motoruda iyi v motor çin malları var 4 bin tl lerden başlıyor satamadıkları için çıkıyor..

10 bin tl lik rks yi alıp ikinci elde kaça satılabiliceği yada ikinci el kuvvetide muamma..

piyasada ucuz çin malı ama iyi v motorlar var kendini ispatlamış çin malları var.

lifanınkiler,bisan roadstar, rks nin eski adı olan keeway, borelli, zongshen, zealsun v.b ..
    bu motorları sahipleriylede konuşulursa gayet ucuz rakamlara alınabiliniceğine inanıyorum.. neticede 6 bin çeken 8 aydır satamamış adama abi 5 bin veririm dedinmi yok diyiceğini sanmam..

yada 5 bin isteyene mantıklı bir rakam söyledinmi satar.. sende öğrenirsin satarken zorlanabilirsin ama en azından az paraya aldığın için zararında çok olmaz..

Bunun dışında cruiser olsun 250cc bana yeter artar bile fazlasına gerek yok işimi görür diyorsan o zaman paraya kıyıp 250 lik cruiser segmentinde en iyisini almak en doğrusu olur oda gv250 olur.. kendini ispat etmiş bir motor 50-60 bin km leri görenler var sorunsuz..

Quanthalamor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rks (Kuba) motoru arayıp motor hakkında bilgi aldım. Bu yılın sonunda satışı başlayacakmış. Önümüzdeki sene de bütün bayilerimizde olacak dedi ilgili beyefendi. Anladığım kadarıyla şu anda piyasada Blackster diye satılan ya da satılmaya çalışan modeller aslında RKS Cruiser 250.

Cruiser http://keewaymotor.co.uk/bikedetail.php?id=49

Blackster http://keewaymotor.co.uk/bikedetail.php?id=520

Ayrıca dikkatimi çeken bir diğer nokta da Keeway'in 2015 modellerinde Superlight 200 yok. 150 var. Türkiye'de satılan 2015 model Superlight 200'ler aslında 150'lik midir çözemedim. Araştırmaya devam.

Tekeriniz düz bassın. Saygılar.
    ugur377 bunu beğendi.

Öncelikle herkese merhaba..

Tarz olarak HD 883 Iron a benzeyen ve 250 cc yi geçmeyecek chooper araştırmalarım üzerine RKS Blackster ve GV250 EFI modellerini buldum. Bu benim ilk motorum olacak ve ileride büyütmeyi düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Tecrübemi de yazayım

İlk motor denemem Ducati Montster 620ie üzerinde oldu ve tahmin edileceği üzere yatırdım.

barbaryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Arkadaşlar internette arıyorum ama pek 2. ele düşmüş ilanı yok kullanan arkadaşlar biraz yardımcı olabilirmi

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    o motor henüz ülkemize gelmedi...

barbaryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motor henüz ülkemize gelmedi...
    Ne zaman girisi olucak buraya tam bir tarih bilen varmi

hangi tarihte ve ne kadar bilgisi olan var mı

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    Uzun süredir araştırıyorum ve fuarda almayı düşünüyorum, umarım ozamana kadar fiyatlarda artış olmaz, kuba sl200 alacakken bu makina karşıma çıktı ve işte aradığım dedim. Sl200 ile blackster ın özelliklerini yanyana koyduğunuz zaman aradaki fark neden 2500-3000 tl olduğunu zaten göreceksiniz.Almayı düşünen var ise benimle iletisime geçerse sevinirim belki birlikte alırsak daha uygun bir fiyat çekerler. Herkese kolay gelsin.

ATAdamZU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 ledow 250 / 2013 gv 250 efi
    Bende bugun keşfettim bu motoru sürekli karasızdım hangi cruiser olucak diye ama beni cezbetti. 2016 fuarı bekliyicez desenize

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    muhtemelen 2016da getirmeyecekler,bu yıl satışları fiyasko oldu,falcon freedom bile fazla sattı.iyi makine ama yeni yılda getirilmeycek diye duydum bayilerden.bayiler kuba sl 200den devam edeceklerini,en fazla bu motorun rağbet gördüğünü,fiyat performans bakımındada beğenilen bir motor olduğundan bu motor yerine daha çok regali tercih ettiklerini söylediler.,fiyatlarıda aynı zaten 11-12 bin arası.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen 2016da getirmeyecekler,bu yıl satışları fiyasko oldu,falcon freedom bile fazla sattı.iyi makine ama yeni yılda getirilmeycek diye duydum bayilerden.bayiler kuba sl 200den devam edeceklerini,en fazla bu motorun rağbet gördüğünü,fiyat performans bakımındada beğenilen bir motor olduğundan bu motor yerine daha çok regali tercih ettiklerini söylediler.,fiyatlarıda aynı zaten 11-12 bin arası.
    desene regal yada sl 200 düşünücez aslında en sevdiğim yanı jantlarıydı bu tarz jantları çok seviyorum regal ile sl arasında gidip gelmemdeki olayda o

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı ATAdamZU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    desene regal yada sl 200 düşünücez aslında en sevdiğim yanı jantlarıydı bu tarz jantları çok seviyorum regal ile sl arasında gidip gelmemdeki olayda o
    rks cruiser 250'nin nesini beğenmiyorsunuz blackster cruiser 250'nin modifiye edilmiş hali gibi duruyor, bunların alayını benelli tnt dahil aynı çinli firma üretiyor ...
    İlker41 bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    rks cruiser 250'nin nesini beğenmiyorsunuz blackster cruiser 250'nin modifiye edilmiş hali gibi duruyor, bunların alayını benelli tnt dahil aynı çinli firma üretiyor ...
    rks cruiser a bu jantlardan getirsinler tamamdır :D

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    rks cruiser a bu jantlardan getirsinler tamamdır :D
    aynı çubuklu jant regal raptorlar'da da var, bende kapalı jantların performansından (görüntüsünden değil) şikayetçiydim, lastik değişimi ile rüzgardaki dengesizlik sorununu çözdüm ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    aynı çubuklu jant regal raptorlar'da da var, bende kapalı jantların performansından (görüntüsünden değil) şikayetçiydim, lastik değişimi ile rüzgardaki dengesizlik sorununu çözdüm ...
    regal raptor daytona benim gibi adama hem çok fazla büyük geliyo hemde deposunu pek beğenmiyorum çamurluklar jant tamam ama depo tasarımını beğenmiyorum dd 150 e güzel tatlı bi makina ama o konudada şehir içi şişme şehirler arası korkum var

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    regal raptor daytona benim gibi adama hem çok fazla büyük geliyo hemde deposunu pek beğenmiyorum çamurluklar jant tamam ama depo tasarımını beğenmiyorum dd 150 e güzel tatlı bi makina ama o konudada şehir içi şişme şehirler arası korkum var
    http://regalraptor.net/ sitesinde detayları sorabilirsiniz, 150cc olanların 2.ellerinin ağır gittiğini okumuştum...

RR için 10 sene önceki teknoloji diyorlar, buna karşılık rks cruiser 250 için enjeksiyon bozulursa diyorlar ben de o zaman kuş serisi araçlardan devam etseydik diyorum karbüratör bitti artık, ayrıca benelli tnt'de de enjeksiyon var, kimse onu sorgulamıyor, halbuki üreticisi aynı çinli firma, mondial rx3 de de lambda sensörü arızaları çıkmış, çok yakıyormuş, bizim konuda henüz enjeksiyon-sensör arızası rapor edilmedi ...

Motosikleti
    http://regalraptor.net/ sitesinde detayları sorabilirsiniz, 150cc olanların 2.ellerinin ağır gittiğini okumuştum...

RR için 10 sene önceki teknoloji diyorlar, buna karşılık rks cruiser 250 için enjeksiyon bozulursa diyorlar ben de o zaman kuş serisi araçlardan devam etseydik diyorum karbüratör bitti artık, ayrıca benelli tnt'de de enjeksiyon var, kimse onu sorgulamıyor, halbuki üreticisi aynı çinli firma, mondial rx3 de de lambda sensörü arızaları çıkmış, çok yakıyormuş, bizim konuda henüz enjeksiyon-sensör arızası rapor edilmedi ...
    cruisher tarzı motorlar daha çok dikkatimi çekiyo rks cruiserda olabilir ama şuan için zaten düşüncem sl200 e daha yakın bakalım fikrimiz umarım değişmezde şu kararsızlıktan kurtulup direk makine alabilirim

2016 fuarında görebileceğimiz blackster 250 modelinin fiyatı 11 bin tl olacakmış

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)