Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Rks Blackster 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı atik216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar uzun zamandır peşine düştüğüm olayı bugün açıklığa kavuşturdum 1100km dir bu problemi yaşıyordum,tekrar paylaşayım belki hatırlamayanlar vardır,motoru ilk çalıştırmada gaz vermezsem stop ediyordu ve ışıklarda durduğum zaman stop ediyordu(yine gaz vermezsem).bayağı araştırma yaptım enjeksiyonlu motorlarda rölanti ayarı hava ayarı karbüratör ayarı filan yok, bunların hepsini beyin otomatik yapıyor.öğrendiğim kadar anlatayım yanlışım varsa düzeltin benimotor bloklarını birbirine bağlayan boğaz kelebeği(ingilizce throttle body) denen bir parça var ve bu parçanın üzerinde yaylı bir vida var,bu vidayı sıkarak gevşeterek motorun hava filtresinden gelen havayı almasını değiştirebiliyoruz. dün motorun sele kısmını ve deposunu söktüm.yakıt deposunun kablosunu çıkarmaya korktum belki aşağı akar tüm yakıt diye(çekvalf var deselerde güvenemdim:) herneyse araya bir takoz koyarak depoyu yukarıda tuttum ve elime düz tornavida alarak kelebekteki vidayı sadece çeyrek tur gevşettim, ve motor tek marşta gaz vermeden çalıştı+ rölantideki sesi değişti.
    Motosikletin bujilerini değiştirdim, aynı sorun bende de oldu; ışıklarda gazı kesip beklerken stop ediyordu. Eski bujilerle yeni bujileri yanyana koydum, yeni bujilerin ateşleme aralığı daha küçüktü, tornavidayla buji tırnaklarını birazcık açtım ve bu sorunu çözdüm. Ama aldığımdan beri ben de gaz vermeden motoru çalıştıramıyorum, bahsettiğin ayarı kurcalayacağım.

Bujilerine gelince, bir sorun yok tak devam et.
    atik216 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ekrem beyide takip ediyorum, bajaj da kendi alanında güzel marka ama kullanmadım, yalnız kendim Kubanın ve Rksnin kullanıcısı oldum bir ara ve bir sorun yaşamadım çok şükür. İlgimi çeken motorları da var. Kendini geliştirende bir firma sürekli yeni modelleri geliyor fuarlardan da takip ediyorum. Seviyorum yani markayı, Durumun özeti bu

Alıntı moto_sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem beyide takip ediyorum, bajaj da kendi alanında güzel marka ama kullanmadım, yalnız kendim Kubanın ve Rksnin kullanıcısı oldum bir ara ve bir sorun yaşamadım çok şükür. İlgimi çeken motorları da var. Kendini geliştirende bir firma sürekli yeni modelleri geliyor fuarlardan da takip ediyorum. Seviyorum yani markayı, Durumun özeti bu
    Kuba Rks çok çabuk yükseldi ürettiği ve getirdiği modellerinde kalitesi ortada sıkıntı yaşayan çok az kişi var bence o problemlerde kullanımdan kaynaklanıyor. RKS yüksek cc getirmesi gereken bi marka artık umarım 2017 fuarında güzel şeyler tanıtırlar.

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    merhaba arkadaşlar geçtiğimiz pazar günü motorumla 210kmlik bir gezinti yaptım,yaylalara çıktım ağır yol şartlarında patikalarda kullandım motoru.amortisörlerden oldukça memnun kaldım,lastiklerin ne kadar kötü olduğunu birkez daha anladım kesinlikle bu motoru almak isteyen arkadaşların lastik almasını tavsiye ediyorum. sen aldın mı diye soracaksınız henüz alamadım kasımda askere gidiyorum gelince artık alacağım .söylemek istediğim bir kaç konu daha var,öncelikle bizim motorlar için padok standı var mı?kullanan var mı?nereden temin edebilirim? diğer söylemek istediğim,fotoğraf çekmek için gördüğünüz yerde durdum ve fotoğraf çektikten sonra motora bindim ve motor çalışmıyor anahtarı kontağa takıyorum çeviriyorum hiçbir şey olmuyor,ha takmışım anahtarı ha takmamışım aklıma direk elektrik geldi, hemen anahtar takımını çıkarıp seleyi söktüm.akünün kutup başlarını oynadım orda burda birsürü soket var temassızlık mı var diye baktım ama yok çalışmıyor. Sigorta kutusunu açtım ve yedek olan sigortalar ile eskisini değiştirdim motor çalıştı o an ki mutluluk tarif edilemez dağ başındasın 2 saat boyunca yolda kalmışsın tek araba geçmemiş,telefon desen çekmiyor, biraz korku biraz panik mutlu son size tavsiyem,yanınızda ufak tefek alet edevat bulundurun.

herkese iyi sürüşler

fotoğraflara baktıkça unutmayacağım bir anı oldu

burakcvck ve polo34 bunu beğendiler.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @atik216 Aynısı bir defada benim başıma gelmişti. Yedek sigorta hayat kurtarıyor

Ayrıca kickstart da kurtarmıştı beni bir kere, blackster da yok mu?

Güzel gezi olmuş..

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    merhaba arkadaşlar geçtiğimiz pazar günü motorumla 210kmlik bir gezinti yaptım,yaylalara çıktım ağır yol şartlarında patikalarda kullandım motoru.amortisörlerden oldukça memnun kaldım,lastiklerin ne kadar kötü olduğunu birkez daha anladım kesinlikle bu motoru almak isteyen arkadaşların lastik almasını tavsiye ediyorum. sen aldın mı diye soracaksınız henüz alamadım kasımda askere gidiyorum gelince artık alacağım .söylemek istediğim bir kaç konu daha var,öncelikle bizim motorlar için padok standı var mı?kullanan var mı?nereden temin edebilirim? diğer söylemek istediğim,fotoğraf çekmek için gördüğünüz yerde durdum ve fotoğraf çektikten sonra motora bindim ve motor çalışmıyor anahtarı kontağa takıyorum çeviriyorum hiçbir şey olmuyor,ha takmışım anahtarı ha takmamışım aklıma direk elektrik geldi, hemen anahtar takımını çıkarıp seleyi söktüm.akünün kutup başlarını oynadım orda burda birsürü soket var temassızlık mı var diye baktım ama yok çalışmıyor. Sigorta kutusunu açtım ve yedek olan sigortalar ile eskisini değiştirdim motor çalıştı o an ki mutluluk tarif edilemez dağ başındasın 2 saat boyunca yolda kalmışsın tek araba geçmemiş,telefon desen çekmiyor, biraz korku biraz panik mutlu son size tavsiyem,yanınızda ufak tefek alet edevat bulundurun.

herkese iyi sürüşler

fotoğraflara baktıkça unutmayacağım bir anı oldu

http://i.hizliresim.com/gXRMRL.jpg

http://i.hizliresim.com/byR7RY.jpg

http://i.hizliresim.com/5Yz6zM.jpg
    Fotoğraf motora yakışmış resmen Askere gitmeden önce bakımını yaptır ve aküyü sök döndüğünde yağı değiştir aküyü sökmezsen kesin ölür tabi bıraktığında biri kullanmayacaksa. Bu gezdiğin yerler neresi ?

Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraf motora yakışmış resmen Askere gitmeden önce bakımını yaptır ve aküyü sök döndüğünde yağı değiştir aküyü sökmezsen kesin ölür tabi bıraktığında biri kullanmayacaksa. Bu gezdiğin yerler neresi ?
    teşekkür ederim,bu gezdiğim yerler Mersin'in yaylaları, akünün kutup başlarını sökünce araçlarda sıfırlanıyordu mp3 çalar radyo vs. bizim beyinde sıkıntı olmaz değil mi?

teşekkür ederim,bu gezdiğim yerler Mersin'in yaylaları, akünün kutup başlarını sökünce araçlarda sıfırlanıyordu mp3 çalar radyo vs. bizim beyinde sıkıntı olmaz değil mi?
    Hiç belli olmaz sıfırlanabilir bi yerlerde ekstra bir takviye olduğunu sanmıyorum eğer yoksa sıfırlanır varsa şanslısın Tekeriniz düz bassın.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

bizim motorlar için padok standı var mı?kullanan var mı? nereden temin edebilirim?
    ben yukarıdaki kullanıyorum, tek kişi ile indirip kaldırmak pek mümkün değil, biri motoru tutuyor
    atik216 bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i65.tinypic.com/2hd5d8z.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

ben yukarıdaki kullanıyorum, tek kişi ile indirip kaldırmak pek mümkün değil, biri motoru tutuyor
    aaa ilk defa görüyorum böyle birşeyi,ismi nedir?. nasıl ve nereden temin edebilirim bunu @polo34 ?.birde rica etsem ön ve arka teker stand üzerindeyken fotoğraf atabilir misin?

biliyorum içinden diyorsun, ulan yardımcı olalım dedik yine yoruyorlar beni

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    orta sehpa konusunda bende zorlanıyorum, ittirerek-geri geri giderek zincir yağlıyorum mesela

Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orta sehpa konusunda bende zorlanıyorum, ittirerek-geri geri giderek zincir yağlıyorum mesela
    aynen öyle yapıyorum bende

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    aaa ilk defa görüyorum böyle birşeyi,ismi nedir?. nasıl ve nereden temin edebilirim bunu @polo34 ?.birde rica etsem ön ve arka teker stand üzerindeyken fotoğraf atabilir misin?
    motosiklet ön arka sehpa diye aratacaksın, benim sehpaların uçları resimdekiler gibi, siyah olan arkalar için, kırmızı olan önler içindir, motor gayet stabil bir şekilde iki teker havada duruyor, düşme riski yok ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Atik sende geçen gün ayar yaptığın yaylı vida dışarıdan görülüyor mu? epey parça sökmüşsün ona ulaşmak için galiba

Motosikleti
    Rks Blackster
    motosiklet ön arka sehpa diye aratacaksın, benim sehpaların uçları resimdekiler gibi, siyah olan arkalar için, kırmızı olan önler içindir, motor gayet stabil bir şekilde iki teker havada duruyor, düşme riski yok ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Atik sende geçen gün ayar yaptığın yaylı vida dışarıdan görülüyor mu? epey parça sökmüşsün ona ulaşmak için galiba
    Birazda meraktan dolayı o kadar derinlere indim ama dışarıdan ayarlabilir belki. Bu standlar universal mı yani her stand her motora uygun mu? Biz hangi motora uygun stand almalıyız?

Merhaba @polo34 cruiser sayfasında dişli hakkında yazdıkların kafamı karıştır buradaki arkadaşlardan öğrenebilir miyiz arka tekerin dişlileri kaçlı diye ? kg olarak aralarında fark var dişlide de varmıdır ?
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Birazda meraktan dolayı o kadar derinlere indim ama dışarıdan ayarlabilir belki. Bu standlar universal mı yani her stand her motora uygun mu? Biz hangi motora uygun stand almalıyız?
    o çalışmayı sana bırakıyorum, bizimki ile uyumlu olan stand uçlarının fotolarını koydum, ben kullanıyorum
    atik216 bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Boreassix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Arkadaşlar bilgilendirme için yazıyorum.

Motorum bu gün itibariyle tam 1 haftadır Antalya'daki yetkili servisinde tamir görüyor. F1 hatasının enjeksiyon sisteminden kaynaklandığını öğrendim. Bu da şu demek, motorum yakıt alamıyor püskürtmede problem var. Durum raporu almaya çalışıyorum devamlı. Gaziantep'deki fabrika çin'deki bu motoru tasarlayan mühendisle konuştuğunu ve nasıl böyle bir problem oluşabileceğini sorduğunu öğrendim. Benim motorun sorunu taaaa çine gitti anlayacağınız :D Antalya servisi bilinçli. Ne yaptığını biliyo en azından. Vaatleri "bu motoru öyle yada böyle düzeltecez" şeklinde. Motorum elime ne zaman geçer, yenisini mi verirler yoksa tamir mi ederler bi fikrim yok ama fabrikanın şu sosyal alemde ve forumlarda yazılanları ve anlatılan sorunları okuma zahmetine girdiği artık kesin. Benim yaşadığım enjeksiyon ve statör problemlerini benim üstüme yıkmaya çalışmaları da cabası. Fabrikanın ağzından dökülenler şu şekilde; ""Yauv o motoru kullanamamıştır. Ne anlasın böyle motordan. Bize hiç böyle bir problemle dönen olmadı. "Sattığınız adam motoru kullanamayıp bozuyorsa bize ne?"" !!! Ayıp denen birşey var hocam bunları söyleyebilecek kadar sırtı pek, tok adamlarsanız biz de reklamınızı ona göre yaparız olur biter. Ben bir klüp üyesiyim ve benim chopper/cruiser binen yüzlerce arkadaşım, ahbabım var Türkiyede. Bendeki problem sadece bende kalmıyor yani ama bakarsın işte ilgi, alaka anca bu kadar.

Başka bir konuya değinecek olursak;

@Atik216 bro motor efso olmuş eline sağlık. Seksiliğine seksilik katmışın resmen :D Bir de mat siyah ön koruma demiri ve sağlam bi çanta taktın mı küçük fatboy olacak :D Senin motorda bir problem yok demi statör benzin gaz kesme zor çalışma falan? Bu zor çalışma mevzusunu bujiyi değiştirerek çözdüm laps diye çalışıyo gaz vermeden. Bir de devrini o alttaki gaz teli kısmından hafif açtırmıştım ben motor buz gibi de olsa tek marşta çalışıyordu gaz vermeden. Yoksa motorda problemin, aman olmasın da kardeşim. Tekerine taş değmesin.

Dostlar şu RKS Blackster 250 ye sahip olan ve bütün bu sıkıntıları yaşayan sadece ben miyim? Yani benim şanssızlığım mı bütün bu yaşanılanlar? Blacster kullanıcılarına bilgi olsun şu diyeceğim. Belki biliyorsunuzdur bilmiyorum ama... Blacster, Cruiser 250 nin aynısı bire bir aynısı şase, boya ve gidon harici motor aksamı, yürüyen firenler herşey aynı. Yedek parçada sorun çekecek olursanız, Cruiser 250 parçası rahat bulursunuz takın geçin. Sadece beyin farklı diye biliyorum. (Servise güvenerek) Geri kalan herşey cuk aynı.

Motordan haber aldıkça buraya yazmaya çalışacam. Hepinize kazasız belasız sürüşler. Tekerleriniz düz bassın.

Motosikleti
    Lifan Lf250-b
    @Boreassix, sıfır motor alıp bu kadar ugrasman inan çok dusundurucu. Allah yardımcın olsun. Soğudum resmen blacksterden sanırım cruiser 250 alacağım...

Boreassix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı Purzel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Boreassix, sıfır motor alıp bu kadar ugrasman inan çok dusundurucu. Allah yardımcın olsun. Soğudum resmen blacksterden sanırım cruiser 250 alacağım...
    Eyvallah başkan. İnan bu kadar sıkıntı çıkabileceğini ben de tahmin etmemiştim. Bana soracak olursan bence RKS ye bile bulaşma. Bütçen nedir bilmem ama öğrendiğim tek birşey var benim. 2016 çin almaktansa 1995 japona binerim daha iyi. Yemin ederim sırf sorun çıkarmasın diye sıfır aldım. İnanılmaz pişmanım.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Boreassix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 çin almaktansa 1995 japona binerim daha iyi. Yemin ederim sırf sorun çıkarmasın diye sıfır aldım. İnanılmaz pişmanım.
    Her usta japondan anlıyor mu? Onların tamir ve yedek parça fiyatları nasıl biliyormusun? Desem...

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)