Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Rks Blackster 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Paramedik34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, dostum.
    O tak sesi bende de var. Sert geçiyor. Normal mi bilmiyorum
    Teker kayıyor. Sert virajda,sıcak asfaltta kıç atıyor. Islak zeminde çok tehlike, düşürür
    Ses rodajdan sonra geçer diye tahmin ediyorum. lastikler yol yaptıkça düzelebilir çok sertti çünkü incelediğimde
    Paramedik34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    Arkadaşlar ön arka lastik basıncını kaç olarak ayarlamamız lazım ?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bizimkinin kitapçığına göre ön ve arka 33,5 ...

Alıntı atik216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ön arka lastik basıncını kaç olarak ayarlamamız lazım ?
    Keeway kitapçığını bulmak lazım aynı model @polo34'te haklı olabilir aynı ölçülerde ve basınçta olması gerekiyor.

Paramedik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Blackster 250
    Merhabalar. 700 km deyim. Bir kaç vida gevşedi klasik sıktım. Max 130 gördüm dahasını beklemeyin. 130 dan sonra gaz da yemedi, gaz kolu boşa çıktı ve dedim ki "sıçtık" :D Çektim kenara kontak aç kapa yapınca düzeldi. Artçı ile binince inanılmaz çatara patara ses geliyor. Usta zincir olabilir dedi bir iki ayar yaptı ayak üstü düzelmedi. Yarın sökecek bakacak, hayırlısı. Onun haricinde çok keyifli bir motor, şehir içi gayet güzel. Çok afilli görünüyorsunuz dışarıdan

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bunlarda dediğiniz gibi görüntü harika, dandikte değiller, neden tutmamış pek anlaşılır gibi değil, muhtemelen yanlış fiyat politikaları, az reklam, bir de keeway markasının anormal çok distribütörü oldu, çok el değiştirdi, bir ara harley'i getiren efsane motor bile bu markanın distribütörüydü...

Motosikleti
    Rks Blackster
    benim henüz 210 km oldu ilk bakımını bekliyorum 70 in üzerine çıkabilmek için birde motoru kullanmakta zorlanıyorum :/ düz yolda yada dur kalkta tamam sıkıntı yokta U dönüşü yaparken vs. olmuyor. Ya çok geniş almam lazım yada ayağımı yere koyup dönebiliyorum kendi başıma nasıl öğreneceğim bunu onuda bilmiyorum :(

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu motorların rodajına biraz daha özen gösterin. Yağ değişince rodaj bitmez. En az 1000 km dikkatli sürmek lazım.

Motosikleti
    Rks Blackster
    valla kitapçık filan olmayınca kulaktan dolma ordan burdan bilgilerle öğreniyoruz bizde rodaj nedir ne değildir diye. internette onlarca video var rodaj ile alakalı biri diyor ki max şunu yap biri diyor ki motor sağır kalır biraz bas biri bilmem ne diyor benimde kafa iyice allak bullak oldu

bende kendimce bu süreçte 60 70 geçmemeye ve olabildiğince vites değiştirmeye motorun dişlilerini birbirine alıştırmaya çalıştırıyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bas diyenlere bakma, bir şeyden anladıkları yok. 60 - 70'le giderek doğru yapıyorsun ancak devir sınırı da olması gerekir tabi. Hiç bir şey yazmıyorsa bir 500 km yarım gazı geçme, 1000 km'ye kadar da tam gaz yapma. 1000 km'den sonra istediğin gibi kullanabilirsin.

Alıntı Paramedik34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. 700 km deyim. Bir kaç vida gevşedi klasik sıktım. Max 130 gördüm dahasını beklemeyin. 130 dan sonra gaz da yemedi, gaz kolu boşa çıktı ve dedim ki "sıçtık" :D Çektim kenara kontak aç kapa yapınca düzeldi. Artçı ile binince inanılmaz çatara patara ses geliyor. Usta zincir olabilir dedi bir iki ayar yaptı ayak üstü düzelmedi. Yarın sökecek bakacak, hayırlısı. Onun haricinde çok keyifli bir motor, şehir içi gayet güzel. Çok afilli görünüyorsunuz dışarıdan
    Motor biraz daha açılır ise hız artabilir artmasada bu hız yeterlidir :D İlk bakımda kadar normaldir ilk bakımdan sonra her çıkarttığı problem arızadır. Tekerine taş değmesin.

Motosikleti
    Blackster 250
    Merhaba. Zincir koruma demirine sürtüyormuş. Artçı ile binince mesafesi azalıyor ve kasislerde sürtme yapıyor. Söktük, sürten yere kauçuk yapıştırdık ses kesildi. Şimdi de gaz yemiyor, motor tekleyip duruyor. Bu neden olabilir? Gazı kökledik diye bir şey oldu galiba :D

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Kötü yakıt tekletir mi acaba?

Motosikleti
    Rks Blackster
    valla ben ilk aldığım gün totalden 95 oktan almıştım. ama bundan sonra shellden almayı düşünüyorum. benim sıkıntım gaz tepkimesi ile alakalı, yumuşak yumuşak değilde bir anda tak diye gaz geliyor sanki. herşeyi rodaja bağlıyorum hadi hayırlısı

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Gaz koluna da zamanla alışıcan, motora göre sürdüğün sürece mutlu olursun, üç kuruşa aldığımız şeye beş takla attıramayız, uzun ömürlü olmaz

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni alınan bi motorda kötü yakıt tekleme yaptırır mı ki ?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bence yeni eski farketmez daha bilgili arkadaşlar varsa yazsınlar, ben de zaten soru olarak sormuştum

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Bence yeni eski farketmez daha bilgili arkadaşlar varsa yazsınlar, ben de zaten soru olarak sormuştum
    Cruiser sayfasında o kadar yazıp çizip cevaplamışsın ki kimse senin soru sorma ihtimalini değerlendirmiyor :d Ben bile şaşırdım sorumu soruyor dalgamı geçiyor diye :D
    polo34 bunu beğendi.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Motosikleti
    Blackster 250
    Ben de bundan şüphelendim ama sanmıyorum hocam. Motor rutin giderken 2 sn de bir tekleyip duruyor. Şu an binmiyorum bu yüzden keyif vermiyor. Ustadan haber bekliyorum, fabrikaya sorarım demişti.
    İstanbul 112 Paramedik Selim
    Blackster 250

Motosikleti
    Rks Blackster
    bu arada yakıt konusu geçti madem sorayım. hangi akaryakıt istasyonuna gitmek lazım ? ben henüz almadım ama shellden almayı düşünüyorum.
    (edit: forumda eminim konuşulmuştur.ben sizin fikrinizi almak istedim)

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)