Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Rks Blackster 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı Boreassix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bilgilendirme için yazıyorum.

Motorum bu gün itibariyle tam 1 haftadır Antalya'daki yetkili servisinde tamir görüyor. F1 hatasının enjeksiyon sisteminden kaynaklandığını öğrendim. Bu da şu demek, motorum yakıt alamıyor püskürtmede problem var. Durum raporu almaya çalışıyorum devamlı. Gaziantep'deki fabrika çin'deki bu motoru tasarlayan mühendisle konuştuğunu ve nasıl böyle bir problem oluşabileceğini sorduğunu öğrendim. Benim motorun sorunu taaaa çine gitti anlayacağınız :D Antalya servisi bilinçli. Ne yaptığını biliyo en azından. Vaatleri "bu motoru öyle yada böyle düzeltecez" şeklinde. Motorum elime ne zaman geçer, yenisini mi verirler yoksa tamir mi ederler bi fikrim yok ama fabrikanın şu sosyal alemde ve forumlarda yazılanları ve anlatılan sorunları okuma zahmetine girdiği artık kesin. Benim yaşadığım enjeksiyon ve statör problemlerini benim üstüme yıkmaya çalışmaları da cabası. Fabrikanın ağzından dökülenler şu şekilde; ""Yauv o motoru kullanamamıştır. Ne anlasın böyle motordan. Bize hiç böyle bir problemle dönen olmadı. "Sattığınız adam motoru kullanamayıp bozuyorsa bize ne?"" !!! Ayıp denen birşey var hocam bunları söyleyebilecek kadar sırtı pek, tok adamlarsanız biz de reklamınızı ona göre yaparız olur biter. Ben bir klüp üyesiyim ve benim chopper/cruiser binen yüzlerce arkadaşım, ahbabım var Türkiyede. Bendeki problem sadece bende kalmıyor yani ama bakarsın işte ilgi, alaka anca bu kadar.

Başka bir konuya değinecek olursak;

@Atik216 bro motor efso olmuş eline sağlık. Seksiliğine seksilik katmışın resmen :D Bir de mat siyah ön koruma demiri ve sağlam bi çanta taktın mı küçük fatboy olacak :D Senin motorda bir problem yok demi statör benzin gaz kesme zor çalışma falan? Bu zor çalışma mevzusunu bujiyi değiştirerek çözdüm laps diye çalışıyo gaz vermeden. Bir de devrini o alttaki gaz teli kısmından hafif açtırmıştım ben motor buz gibi de olsa tek marşta çalışıyordu gaz vermeden. Yoksa motorda problemin, aman olmasın da kardeşim. Tekerine taş değmesin.

Dostlar şu RKS Blackster 250 ye sahip olan ve bütün bu sıkıntıları yaşayan sadece ben miyim? Yani benim şanssızlığım mı bütün bu yaşanılanlar? Blacster kullanıcılarına bilgi olsun şu diyeceğim. Belki biliyorsunuzdur bilmiyorum ama... Blacster, Cruiser 250 nin aynısı bire bir aynısı şase, boya ve gidon harici motor aksamı, yürüyen firenler herşey aynı. Yedek parçada sorun çekecek olursanız, Cruiser 250 parçası rahat bulursunuz takın geçin. Sadece beyin farklı diye biliyorum. (Servise güvenerek) Geri kalan herşey cuk aynı.

Motordan haber aldıkça buraya yazmaya çalışacam. Hepinize kazasız belasız sürüşler. Tekerleriniz düz bassın.
    bro teşekkür ederim yapıyorumişte çalışmalar kendimce,benim herhangi bir sıkıntım yok Allah'a şükür ama ben senin kadar basamıyorum yani öyle 150 160 filan tınne 110 120 fıtı fıtı gidiyorum. ikinci bakım 1500km de az kaldı onu yaptıracağım yakında ondan sonra artık 130a biraz denemeyi düşünüyorum.o dediğim ayarı yaptığım günden itibaren hep tek marşta çalıştı.

senin adına üzüldüm açıkçası bu kadar da şanssızlık olur mu demek ki oluyormuş :/ enjektör ve statör problemini zaten hiç anlamadım yani nedir sebebi bunların valla zor hacım inşallah iyi sonuçlar alırsın bizi haberdar et muhakkak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Boreassix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her usta japondan anlıyor mu? Onların tamir ve yedek parça fiyatları nasıl biliyormusun? Desem...
    Her il için geçerli değil belki ama hemen hemen her ilde yetenekli ustalar var. Ispartada çok iyi değil mesela usta kalitesi. Bunun için Antalyaya gitmeye değer bence zaruri acil işler olmadıkca ben Ispartada baktırmadım hiç bakım onarım işlerine. Her seferinde Antalyaya gitmeye çalıştım. Tezim kendim için geçerli benim fikrim öğrendiğim ve tecrübelerim sonucu 2016 çinden se 95 japon candır :D

Alıntı Boreassix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her il için geçerli değil belki ama hemen hemen her ilde yetenekli ustalar var. Ispartada çok iyi değil mesela usta kalitesi. Bunun için Antalyaya gitmeye değer bence zaruri acil işler olmadıkca ben Ispartada baktırmadım hiç bakım onarım işlerine. Her seferinde Antalyaya gitmeye çalıştım. Tezim kendim için geçerli benim fikrim öğrendiğim ve tecrübelerim sonucu 2016 çinden se 95 japon candır :D
    95'te tasarım olarak çok eski kalıyor Çin kız gibidir bakım ister Çin'in ucuz modelleri var dökülen seri birde sağlam markaları vardır rks gibi japon kalitesi beklenmesede fiyatına göre çinli'nin üstüdür. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Rks Blackster
    bu çinli markalar arasında bir kıyaslama var. çinlinin en iyisi ortası vs. merak ettimde en kötü en vasat en berbat çinli marka hangisi? liste yapsak en son sıraya hangi markayı koyarsınız? nedeni ile yazarsanız sevinirim.

Alıntı atik216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu çinli markalar arasında bir kıyaslama var. çinlinin en iyisi ortası vs. merak ettimde en kötü en vasat en berbat çinli marka hangisi? liste yapsak en son sıraya hangi markayı koyarsınız? nedeni ile yazarsanız sevinirim.
    bence şöyle bir şey diyebiliriz asya çelik belderia mondial kuba bu markalar tamamen aynı parçalar ile ürerim ve modeller isimleri bile benzer ama aralarında şöyle bi fark var satış sonrası hizmet burdada lider mondial ve kuba benim tercihim kuba çünkü mondial servisleri bence çok disiplinsiz kuba'dada var ama mondial kadar değil rks fiyatındanda anlaşılacağı gibi mondial ve kuba'nın üstü farkıda parça kalitesi servis dersen yine kuba ama parça kalitesi daha bi sağlam mesela RK 125 modeline 5 yıl garanti veriyor adamlar parçalarına güvenmese 5 yıl diye başlık oluşturmazlar.

Ya bu motorun hiç bir tanıtım filmi, inceleme videosu , kıyaslama filan falan yok mu? Ruslar bile geon marka adı altında çıkan blacksteri bile incelemiş keeway adı altında çıkan blackster bile videoları var. bizde bu kadar merak edilen bu modelin adam akıllı bir videosu yok anlamış deilim.

Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı ThunderStorm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu motorun hiç bir tanıtım filmi, inceleme videosu , kıyaslama filan falan yok mu? Ruslar bile geon marka adı altında çıkan blacksteri bile incelemiş keeway adı altında çıkan blackster bile videoları var. bizde bu kadar merak edilen bu modelin adam akıllı bir videosu yok anlamış deilim.
    Şimdi şöyle bir durum var birincisi motor daha temmuz ayında satışa sunuldu 3aylık sürede de pek fazla tutulup satılmadı , bu sebepten ötürü inceleme fırsatı bulamamış olabilir insanlar mesela ben inceleme videosu çekecek kapasitede birisi değilim ki dediğim gibi motor çok yeni olduğu için rodaj aşamasında halen bir çok kişide. Rodajda inceleme yapılan bir motor,kullanıcıları yanıltabilir bence dostum.ama kullanıcılar elinden geldiğince iyi ve kötü şeylerini burada paylaşıyor. Iyi diyen de var kötü diyende, avantajlarıda var bazı dezavantajlarıda var. Araştırmaya devam senide aramızda görmeyi isteriz

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Şimdi şöyle bir durum var birincisi motor daha temmuz ayında satışa sunuldu 3aylık sürede de pek fazla tutulup satılmadı , bu sebepten ötürü inceleme fırsatı bulamamış olabilir insanlar mesela ben inceleme videosu çekecek kapasitede birisi değilim ki dediğim gibi motor çok yeni olduğu için rodaj aşamasında halen bir çok kişide. Rodajda inceleme yapılan bir motor,kullanıcıları yanıltabilir bence dostum.ama kullanıcılar elinden geldiğince iyi ve kötü şeylerini burada paylaşıyor. Iyi diyen de var kötü diyende, avantajlarıda var bazı dezavantajlarıda var. Araştırmaya devam senide aramızda görmeyi isteriz
    Altın elbiseli adama test videosunu önerebilirsin
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Genellikle motor sahipleri adamı arayıp abi benim motoru incele deyip olay öyle gelişiyor. Adam motor arayışına girmiyor yani.
    Bu durumda RKS Blackster sahipleri adamla iletişime geçmesi gereiyor

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Genellikle motor sahipleri adamı arayıp abi benim motoru incele deyip olay öyle gelişiyor. Adam motor arayışına girmiyor yani.
    Bu durumda RKS Blackster sahipleri adamla iletişime geçmesi gereiyor
    Motorumu dene incele diyenler çok mu? Kaza geçirdiler, şimdi motorları kim deniyor acaba? Aslında destek için ben motorumu teste verirdim.

Motorumu dene incele diyenler çok mu? Kaza geçirdiler, şimdi motorları kim deniyor acaba? Aslında destek için ben motorumu teste verirdim.
    Senin motorun maşallahı var senden iyi kimse tanıtamaz o motoru Cruiser sayfasını çok takip ettim maşallah fabrikadan çok sen motorla ilgilendin uğraştın Tekerin düz bassın. Senin gibi motor düşkünü olmak isterdim ama daha o kadar olamadım

Motosikleti
    Rks Blackster
    malesef çin malı motorları incelemiyor :/ ama bizim ki Macar malı dersek belki yuttururuz

malesef çin malı motorları incelemiyor :/ ama bizim ki Macar malı dersek belki yuttururuz
    Tamda yutacak adam ki zaten macar sadece üretim Çin'de geçen tıtanıc 150-s ile ilgili araştırma yaparken hintçe yazılmış bir video gördüm youtube'de blakcsteri tanıtıyordu bilseydim paylaşırdım burda bi arayın isterseniz 15 20 dakikalık bir videoydu

Ya motorun bir dolu incelemesi var youtube da fakat bu motor 3 farklı marka adı altında çıkmış bir model. En son RKS bende çıkartacam demiş almış modeli üzerine RKS yazısını çakmış olmuş bitmiş.
    GEON marka ruslar tanıtıyor birde Keeway var ordada fransızca anlatıyor.
    RKS Blackster diye baktığında tırt...
    anca fuar görüntüsü tırıvırı...
    Yaa şöle detaylı bir inceleme olsa almayı düşünmüyor değilim.
    Kullanan arkadaşlar özellikle şehir içi kullananlar ne yakar bu motor dur kalklar filan falan 100km de. İşe git geller yapıldığında gezildiğinde ?
    artçılı binen oldumu artçı rahatmı çok titreşim hissediyormu artçı ? Genellikle sürende sıkıntı fazla olmaz ama artçı kısmında titreşim hissedilir ya .

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Ya motorun bir dolu incelemesi var youtube da fakat bu motor 3 farklı marka adı altında çıkmış bir model. En son RKS bende çıkartacam demiş almış modeli üzerine RKS yazısını çakmış olmuş bitmiş.
    GEON marka ruslar tanıtıyor birde Keeway var ordada fransızca anlatıyor.
    RKS Blackster diye baktığında tırt...
    anca fuar görüntüsü tırıvırı...
    Yaa şöle detaylı bir inceleme olsa almayı düşünmüyor değilim.
    Kullanan arkadaşlar özellikle şehir içi kullananlar ne yakar bu motor dur kalklar filan falan 100km de. İşe git geller yapıldığında gezildiğinde ?
    artçılı binen oldumu artçı rahatmı çok titreşim hissediyormu artçı ? Genellikle sürende sıkıntı fazla olmaz ama artçı kısmında titreşim hissedilir ya .
    Bu motor zaten keeway firmasından bizlere geliyor diye biliyorum Cruiser ile benzer özellikler bi üst versiyonu diyebiliriz yakıt konusunda benzerleri ne yakıyorsa buda onu yakar. her motorda olduğu giib artçıda titreşim hissedilir ama v motor olan modelerde titreşim çok az diyorlar tabi kullanmadım bun bilmiyorum. Tekerin düz bassın.

Motosikleti
    Rks Blackster
    Arkadaşlar başıma yeni bir problem geldi, geçtiğimiz akşam motorumu her zamanki gibi park ettim sabah gelip çalıştırıp motoru ilk hareket ettirdigimde alttan katır kutur birazda sürtünme sesine benzer bi ses geliyor, sanki zincirim biyere dokunuyor, aşırı derecede rahatsız edici bir durum. Motorun soluna gecip zincirin sol tarafina baktim herhangi bir problem yok fakat sag tarafta zincirin ortadan itibaren alt kısmınin sürttüğü belli oluyor, görsellik açısından fotoğraf çektim. Dikkatli bakin arkadaşlar zincirin tüm baklalarında aynı şey mevcut, baklanın üst kismi yağlı ama alt kısmında yag yok sanki çizgi ile çizilmiş gibi tam orta kısmı. Yardim ederseniz sevinirim

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Arkadaşlar başıma yeni bir problem geldi, geçtiğimiz akşam motorumu her zamanki gibi park ettim sabah gelip çalıştırıp motoru ilk hareket ettirdigimde alttan katır kutur birazda sürtünme sesine benzer bi ses geliyor, sanki zincirim biyere dokunuyor, aşırı derecede rahatsız edici bir durum. Motorun soluna gecip zincirin sol tarafina baktim herhangi bir problem yok fakat sag tarafta zincirin ortadan itibaren alt kısmınin sürttüğü belli oluyor, görsellik açısından fotoğraf çektim. Dikkatli bakin arkadaşlar zincirin tüm baklalarında aynı şey mevcut, baklanın üst kismi yağlı ama alt kısmında yag yok sanki çizgi ile çizilmiş gibi tam orta kısmı. Yardim ederseniz sevinirim

http://i.hizliresim.com/OEpl2D.jpg
    Bir yere çarpıyor olabilir hareket ettirince bak ses gidiyor mu ? gidiyor ise en yakın zamanda bi servise uğra gitmiyorsa çalıştırmadan servise götürmenin yollarını ara

Motosikleti
    KUBA Superlight 200

http://i.hizliresim.com/OEpl2D.jpg
    Kardeşim belki alakasız olcak ama zincirde gres yağı mı kullanıyosun.

Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim belki alakasız olcak ama zincirde gres yağı mı kullanıyosun.
    yok hayır motul kullanıyorum C2+ , hafta sonu zincirin bağlantısı olan kapağı söktüm motoru 30-40metre sürdüm ses gelmedi tekrar taktım yine ses geldi anlamadım ne yapacağımı, o kapağı sökene kadar canım çıktı yahu heryerim yağ oldu birdahaki sefere doktorların ameliyat eldiveninden takacam

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Zincirin baklaları beyaz beyaz olmuş gres kullandın sandım.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)