Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

KTM RC 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM RC 200
    Sele yüksekliği 82cm. Boyumuz neredeyse aynı,bide çizme giyerseniz kullanımda sıkıntı çıkarmıyor. Motoru ayaklarınızla geri geri götürmek isterseniz orda sıkıntı çekebilirsiniz. Eğer istanbuldaysanız pazar günü RC250 testi var hasanpaşa spormotoda, gelip kullanabilir fikir edinebilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM RC250
    Merhabalar.. 4 gündür rc 250 sahibiyim. İlk spor motor tecrübem olduğu için alışamadığımı düşündüğüm oturuş pozisyonu haricinde sürüş olarak kusursuz. Fakat koruma takozu konusu her geçen gün kafamı kurcalıyor.. Bir çözümü olan var mıdır?

efesyus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC 200
    Merak eden arkadaşlar için, geçen hafta motoru yetkili serviste 1000km bakımına soktum 170tl verdim. Ayrıca periyodik bakımlar her 5000 değil 7500 de bir oluyormuş.

Motosikleti
    KTM RC 200

rockie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XC
    Alıntı efesyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak eden arkadaşlar için, geçen hafta motoru yetkili serviste 1000km bakımına soktum 170tl verdim. Ayrıca periyodik bakımlar her 5000 değil 7500 de bir oluyormuş.
    efesyus hocam hangi servise gittiniz?. 1000 bakımında hangi işlemler yapılıyor?. İlgi alaka nasıldı? son olarak da motorda bakımdan sonra iyi kötü bir fark yaşadınız mı?

Soru bombardımanına tuttum kusura bakmayın benimde 1000 bakımı zamanı geldi bugün yarın gitmem gerekiyor

efesyus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC 200
    Spormoto nun servisine gittim Kadıköy Hasanpaşadaki. Aslında çok bişey yapılmıyor ama genede gerekli şeyler; 2 kutu yağ ve yağ filtresi değişiyor bütün bağlantıları kontrol edildi, frenler kontrol edildi, lastik havaları vs. kontrolü yaptılar, hafiften bi motor dinledik bide ben ekstradan kandrandaki devir ışığını ileri aldırdım biraz. Son toplamda 30tl ye yakın kdv 70-80 de yağ gerisi işçiliki buna karşılık ilgi alaka fena değildi zaten pazartesi sabah 9 a randevu almıştım direk elimden alıp başladılar motora 11:30 gibi geri aldım eğer ilerde daha detaylı bir işlem için gidersem dahada ilgili olurlar diye düşünüyorum.

Motor sanki gaza daha rahat tepki veriyormuş gibi hissediyorum biraz seri ve daha az titreşimli gibi geldi çıkınca ama bilemiyorum sanırım psikolojik servisten çıkınca sende bir bakarsın sadece bana mı oldu acaba
    Ümitsolak bunu beğendi.

Arka sele rahat mı ?

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tiginatilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka sele rahat mı ?
    Kilon 80-90 ise rahat değil, 50-60 kg arası için ideal.
    tiginatilla bunu beğendi.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    konuyu hortlatalım- 2.el 5k kmde 11.000 tl ye ilan var sizce nasıl. alınmalı mı?

Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlatalım- 2.el 5k kmde 11.000 tl ye ilan var sizce nasıl. alınmalı mı?
    Fiyat uygun görünüyor eğer motor düzgün kullanıldıysa.O fiyatı hak eden bir motor çünkü.

Kendi deneyimlerime göre şöyle sıralayabilirim artı ve eksilerini.

+Dış görünüş olarak çok agresif ve çekici.
    +Parçalara dokunduğunuzda kaliteyi hissedebiliyorsunuz.
    +Amörtisörleri gerçekten çok başarılı, kullandığınızda farkediyorsunuz.
    +Virajları almak ekstra keyif veriyor.
    +Hemen her devirde gücü hissettiriyor.
    +Gaz tepkisi kuvvetli.
    +Fren performansı memnun ediyor, güven verici.
    +Vitesler şıkır şıkır geçiyor, boşluk yok, takılma yok.
    +Yakıt tüketimi diğer 250 CC'lere göre daha ekonomik.

-Son sürati rakiplerine göre daha düşük.
    -Tek silindir motordan kaynaklı daha fazla titreşim mevcut.
    -Oturuş pozisyonu daha yatık, rahat sürüş isteyenleri çok memnun etmez.
    -Türkiye genelinde yetkili servis her yerde bulunmuyor, küçük şehirlerde sorun olabilir.
    -Marka fazla bilinmediği için ikinci elde piyasası daha zayıf.

Herkese merhabalar,

Siteye yeni üye oldum. Bu ay eğitimi alıp motorsiklet almayı düşünüyorum bu yüzden eğitimden sonra almak için motorsiklet bakıyorum. Motorsikletten cok fazla anlamıyorum bu siteden okuduklarım ve araştırdığım kadar bilgim var. Fiyat aralığım içine giren ve ilgimi çeken tüm motorların yorumlarını okudum fakat bu motor hakkında cok fazla yorum yapılmamış. Yeni başlayacak biri için bu motorsikleti tavsiye eder misiniz? Hız yapayım, sesi cok olsun, gücü şu kadar olsun tarzı bir düşüncem yok. İyi kötü elbette birsürü yönü vardır fakat müsait olduğunuz bir zaman kısaca izlenimlerinizi yazarsanız memnun olurum. Alıp satmak gibi bir düşüncem olmasa da 2. eli de cok fazla yok gibi. Bunun sebebini neye baglıyorsunuz? İstanbul için servis sıkıntısı yaşama ihtimalim var mıdır?

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden cok teşekkür ederim.

Kullanması çok zevkli bir motor, pişman edecek bir yanı yok gibi.İstanbul servis olarak en rahat yer sorun yaşamazsınız.İkinci eli aslında zayıf değil ama diğer markalara göre biraz daha az tanındığı için satmanız daha uzun sürebilir, alıcısını bulması gerek, kısmet işi tabii ki satarken hiç belli olmuyor.

KmlTkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja300 ABS
    Arkadaşlar yağ olarak önerileniz nedir?
    Servis eni yağı öneriyor nasıldir?

Servisler kendi sattığı yağı önerir genellikle. Ben Duke 200'de castrol tam sentetik kullanıyorum.

KmlTkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja300 ABS
    Samimi geldiler ama... kendim değiştirmeyi düşünüyorm(yağ,yag filtresi) değiştiren varmi?

segreto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Arkadaşlar merhaba yakın tarihte bi Ktm Kullanıcıları Antalya buluşması düzenlemek istiyorum. Amaç: tanışma muhabbet olursa eğer Antalya Ktm Ailesi konseptinde bi kulup kurma v.s gelmek isteyen arkadaşlar yazabilir mi acaba tarih netleşince yazan herkese mesaj göndericem.

Selam. Duke 200 kullanicisiyim bende. Bir arkadas daha var duke 200 kullanicisi. Haberleselim.
    segreto ve tiginatilla bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam. Duke 200 kullanicisiyim bende. Bir arkadas daha var duke 200 kullanicisi. Haberleselim.
    Alıntı segreto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba yakın tarihte bi Ktm Kullanıcıları Antalya buluşması düzenlemek istiyorum. Amaç: tanışma muhabbet olursa eğer Antalya Ktm Ailesi konseptinde bi kulup kurma v.s gelmek isteyen arkadaşlar yazabilir mi acaba tarih netleşince yazan herkese mesaj göndericem.
    Ktm rc 250 sahibi olarak antalya ktm olarak birşeyer yapalım
    kuzan14 bunu beğendi.

3 günlük rc200 kullanıcısıyım. Oturuş pozisyonu ilk başta çok zor geliyor ama alışırım heralde. Selesi çok sert. Aynalara hiç alışamadım. Sadece kolumu görüyorum. Kolumu kaldırıp koltuk altından güç bela az bişey görüyorum. Üstüne gelen lastikler çok çok kötü.[COLOR="Silver"]

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umutkop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 günlük rc200 kullanıcısıyım. Oturuş pozisyonu ilk başta çok zor geliyor ama alışırım heralde. Selesi çok sert. Aynalara hiç alışamadım. Sadece kolumu görüyorum. Kolumu kaldırıp koltuk altından güç bela az bişey görüyorum. Üstüne gelen lastikler çok çok kötü.[COLOR="Silver"]
    O lastikler kotu degildir. Rodaj dadir. 100-200 km sonra duzelir. Belki o kadar bile surmez.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)