Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

KTM RC 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bunyamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC125 ABS
    cok saolun. hic biri yoktu sitede bizim blokta benim haricimde 2 motor sahibi daha vardi tam sitenin girisine guvenligin onune park ediyorduk onlar haftada bir falan surdukleri icin toz olmasin diye brandayla kapatiyolardi ben gunluk ulasimimda kullandigim icin yagmurlu gunler haric branda sermiyordum. bi aksam saat 11-12 sularinda resmen guvenligin 2 metre caprazinda duran motoru goturduler yasal olarak sitenin ici sayilmadigi icin guvenliklere olan sinirimizle kaldik mahkemeye de gitmedik neyseki bulundu cok sukur simdi site icine park ediyorum site ici olsada her zaman alarmli disk kilidini takiyorum ayni olaylara imkan vermemek adina insallah kimse yasamaz insani yipratiyor cidden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu ne arkadaş ne var bu motorda bu kadar para verilecek.

Acil yardım

Merhaba ben foruma yeni katıldım ve bu motorsikletin hastasıyım.Yaşım 16 , 17 den gün alıyorum 8 haziranda doğum günüm yeni ehliyet yasasıyla 2016 dan itibaren motosiklet ehliyeti yaşı 16 ya düşürülmüş fakat en fazla 125 cc lik motosiklet kullanabiliyomusuz bu haberi almadan önce rc 390 yada yzf r25 düşünüyordum ama artık 125 e razıyız :D .Benim asıl merak ettiğim motosiklet ehliyetini 2016 ya girince hemen alabilir miyim? Lütfen yardımcı olun siteye yeni katıldığım için nereye yazacağımı bilemedim buraya yazdım şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı SerpentMoves adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben foruma yeni katıldım ve bu motorsikletin hastasıyım.Yaşım 16 , 17 den gün alıyorum 8 haziranda doğum günüm yeni ehliyet yasasıyla 2016 dan itibaren motosiklet ehliyeti yaşı 16 ya düşürülmüş fakat en fazla 125 cc lik motosiklet kullanabiliyomusuz bu haberi almadan önce rc 390 yada yzf r25 düşünüyordum ama artık 125 e razıyız :D .Benim asıl merak ettiğim motosiklet ehliyetini 2016 ya girince hemen alabilir miyim? Lütfen yardımcı olun siteye yeni katıldığım için nereye yazacağımı bilemedim buraya yazdım şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için.
    A2 ehliyet için örnek bende 99 doğumluyum 2016 dada bu yasa yürürlüğe giricek ve yaş 17 ye düşücek bende doğum günümden ertesi gün ehliyetimi alabileceğim. Sende anladığım kadarıyla 99 lusun eğer öyle ise yürürlüğe girer girmez alabilirsin bence.

Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Peki ehliyet için kurslar kaç ay sürüyor?

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Arkadaslar merhaba ben ocak 2016 da 16 yi bitirip 17 den gun almaya basliyorum a1 ehliyet yeniden duzenlendigi icin kursa baslayacagim ve motor olarak cbr 125 r dusunuyorum fakat bu motosiklet gozume carpti fiyati tl olarak ne kadara geliyor ve sizde izlenimleri nasil olustu?

Motosikleti
    Kararsız Fişeq :D
    İlk önce merhabalar bu konu acildigi icin cok mutluyum.Herkez bu motora lan o para verilirmi salak! diye bakiyor bende gittikce uzaklasiyorum.bana bi yardimci olun icime bi su serpin en az 2 yil kullanacagim alirsam agresif ve mat istiyorum o yüzden RC ve cok güzel yakışıklı.Parça fiyatlari cok dendi dogrumu? Umarim cevap gelir.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Motorda Yeni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk önce merhabalar bu konu acildigi icin cok mutluyum.Herkez bu motora lan o para verilirmi salak! diye bakiyor bende gittikce uzaklasiyorum.bana bi yardimci olun icime bi su serpin en az 2 yil kullanacagim alirsam agresif ve mat istiyorum o yüzden RC ve cok güzel yakışıklı.Parça fiyatlari cok dendi dogrumu? Umarim cevap gelir.
    Herkez bu motora lan o para verilirmi salak!

KTM ne ya dandik dandik motorlar üretiyor birde turuncu renk koymuşlar ne o öyle pehhhhhhh

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Fiyat performans oranı çok düşük bir motor. Tasarım güzel durduğu yerde ateş saçıyor ama sonuçta 125 cc gazı açıcan açıcan tık yok öhööö diye nefesi kesilecek. Cbr 125 alınıp 1 yıl binilip buna verilecek parayla cc büyütülür. Bunu alırsan satarken ki değer farkını söyleyemiyorum bile. Motor seçerken ülke şartlarına da bakmak lazım. Para tabiki senin ama insanlar senin yararın için öyle söylüyor.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat performans oranı çok düşük bir motor. Tasarım güzel durduğu yerde ateş saçıyor ama sonuçta 125 cc gazı açıcan açıcan tık yok öhööö diye nefesi kesilecek. Cbr 125 alınıp 1 yıl binilip buna verilecek parayla cc büyütülür. Bunu alırsan satarken ki değer farkını söyleyemiyorum bile. Motor seçerken ülke şartlarına da bakmak lazım. Para tabiki senin ama insanlar senin yararın için öyle söylüyor.
    Peki ya kalite farkı ?

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ya kalite farkı ?
    Göreceli beybi.

Motosikleti
    ktm 1190
    Göreceli beybi.
    Senin kalite anlayışın " beybi " lafını kullanmandan anlaşılıyor zaten. Baya bir kalite eksikliği...

Biraz daha saygılı konuşursan sevinirim. 40 yıllık arkadaşın yok karşında.

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin kalite anlayışın " beybi " lafını kullanmandan anlaşılıyor zaten. Baya bir kalite eksikliği...

Biraz daha saygılı konuşursan sevinirim. 40 yıllık arkadaşın yok karşında.
    Sana saygımdan beybi demiştim ama az önce onu kaybettim gerek yok herkese saygı göstermeye. Senin kalite anlayışını merak etmiyorum çantalarınla mutluluklar. Adama bak bana kalite dersi verecek bana 125cc motorlar üstünden.

Motosikleti
    ktm 1190
    Sana saygımdan beybi demiştim ama az önce onu kaybettim gerek yok herkese saygı göstermeye. Senin kalite anlayışını merak etmiyorum çantalarınla mutluluklar. Adama bak bana kalite dersi verecek bana 125cc motorlar üstünden.
    Karşındaki insana saygı duyuyorsan " beybi " demezsin. Çok yakın arkadaşınımdır o zaman aramızda birbirimize birşeyler deriz sorun değil. heleki hiç tanımayıp etmediğin bir insana hiç demezsin. Ne tarz hitapları sevdiğimi yada sevmediğimi bilmiyorsan " Göreceli arkadaşım " yazarsın ağzımı açmam. eyvallah der geçerim.

Çantalarımla ben mutluyum sen merak etmede o çantalar sana neden bu kadar dokundu onu çözemedim ?

Vayy sen ne kadar çabuk öğretmen olmuşsunda millete ders vermeye başlamışsın ya bu kadar dik kafalı olma senin kullandığın 125 cc ler kadar benim ktm motorum oldu.

Tekrar söylüyorum saygılı konuşmayı öğren lütfen.

Motosikleti
    CBR 125R
    Ktm başlığı altında böyle tartışmalara girmeyecepim Sanal ortamda delikanlılığın alemi yok reelde karşılarsam seninle gereken tartışmaları yaparım merak etme. Selametle...

Motosikleti
    ktm 1190
    Ktm başlığı altında böyle tartışmalara girmeyecepim Sanal ortamda delikanlılığın alemi yok reelde karşılarsam seninle gereken tartışmaları yaparım merak etme. Selametle...
    Delikanlılık ile alakalı bir durum yok. Sana sadece saygılı konuşursan sevinirim karşında 40 yıllık arkadaşın yok dedim. Hee ilerleyen zamanda 40 yıllık arkadaş oluruz o zaman beybi de deriz başka şeylerde.

Tabikide seviyeli bir şekilde tartışırız ve bu çok normal birşey.

Selametle tekerin düz bassın.

efesyus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC 200
    Şimdi yapman gereken, öncelikle ekipmanları tamamlamak daha sonra kalan paran bu motora yetiyorsa önce gidip bir honda bayiinde CBR125 in üzerine oturman. Rahat rahat incele motoru ağırlık, oturuş, kalite, donanım vs. Daha sonra git bir RC125 in üzerine otur onuda bir incele selesi cbr dan yüksek daha sportif bir tarzı var rahat edebilecenmi, yakınında servisi varmı gibi konuları göz önünde bulundur.

Her ne kadar önemli olan senin hangisinde daha rahat edeceğin olsada, benim sana tavsiyem rc125 olacaktır çünkü;

-İlk motorun ve bütün rc125 ler standart ABS li gereksiz kazalardan seni kurtarabilir.
    -CBR125 ile aralarında 1.8 bg fark var tam 11kw ye denk geliyor yeni ehliyet sisteminin verdiği maksimum kullanabilecegin en güçlü motorlardan.
    -Şimdi gençsin ilk motorun bence tasarım kısmını göz ardı etme gezicen edicen mesela motorlu bir arkadaş grubun oldu diyelim ortamda tek olursun büyük ihtimalle, en azından CBR dan daha büyük bir ihtimalle.
    -Kadran çok güzel vites göstergesi dahil herşey var.
    -Tasarım olarak 390 a kadar renk hariç aynı herşeyiyle lastik kalınlıkları bile aynı hatta emin olmamakla birlikte 125 liklerde 390 gibi metzeler lastiklerle geliyor.
    -390 a benzer olan kısım tasarımdan öte kullanılan WP amörtisötler, 330mm 4 piston ön fren, 2 piston 230mm arka fren, çift mercek farlar, led park farları.

Bütün bunların sonunda CBR kötü motor demiyorum ancak, CBR ın 250,500 lük abilerinden birçok yönden farklı bir makina cbr125r bu yüzden fiyat olarak aralarında büyük bir oynama varken bunu KTM de görmüyorsun daha cok adamlar sana 390 da verdikleri donanımı 125 te sunuyorlar. Umarım yardımcı olmuştur en azından bundan sonra, bu motora bu para verilirmi salak!? diyenler olursa neden bu parayı verdiğini onlara açıklarsın unutma, az değil en az 2 sene bu motora bineceksin ilk göz ağrın olacak sadece motoru almadan önce bütün kriterleri göz önünde bulundur.
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok teşekkürler.Parça fiyatlari hakkında bilgi verebilirmisiniz lütfen

Parca fiyatlarini oyle kafana takma. Ucuk kacik degil emin ol. Honda da bile bazen cok sacma parca fiyatlari oluyor.
    KTM ozel bir motor. Inan bana bir kere bindigin zaman digerlerine bakasin gelmiyor. Ama su bir gercek alinca hemen satacagin bir motor degil. En az 2 sene binecegim dersen senin icin bicilmis kaftan. Deger kaybi cok olur yoksa.
    Kizilay dagitmis gibi cbr var etrafta, farkin olsun

Motosikleti
    Teşekkürler cok mutlu ettiniz beni.Evet hee yer neredeyse cbr olacak.O birleşik farlarindan nefret ediyorum ama bu motor cidden yakışıklı.
    + Oo Abi Kaçlık? -125 lik +Ekipman niye takıyorsun o zaman hıaaa*** +Ulan hem motor tehlikeli diyorsunuz hemde ekipmana ne gerek var diyonuz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)