Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kawasaki KLE500

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar herkeze selamlar; ben bu makinayı merak ediyorum ve forumda tarama yaptım ve Kle500 ile ilgili net bi bilgiye raslayamadım ; bu motosikleti daha önce kullanan ya da test etme imkanı bulan arkadaşlar varsa ; yakıt,konfor,performans,vibrasyon vs... yönlerden değerlendirmelerini istiyorum

Saygılar...
    salihzumrut bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

szr

Bidaha ara bol miktarda bilgi var.

Kısaca yine bilgi vereyim.

Performans süper
    Çift silindir. No vibrasyon
    Karbüratörlü
    Manyak yakıt tüketimi 8lt/100 km
    ön amörtisörler havalı / ayarlanabilir
    enduro/tor melez

Motosikleti
    Ybr125
    Ne diyosun ; 8 lt mi yakıyor ; eğer öyle ise literatürümden kaldırıyorum bu motoru...

Şöyle bi soru sorayım öyleyse, başka konu açmaya gerek yok ; çift silindir,öyle aşırı yakıt tüketimi olmayan ve 500 cc veya altı bi enduro ne tavsiye edersiniz; uzun yola yatkın,rahat ve vibrasyonsuz bi makine var mı

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    8 litremi :S bu ne ya. Yakmıyor içiyor resmen. GSR 600 7 litre yakıyor diye şaşırmıştım. Demek 8 yakanda varmış.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Honda XL 200
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne diyosun ; 8 lt mi yakıyor ; eğer öyle ise literatürümden kaldırıyorum bu motoru...

Şöyle bi soru sorayım öyleyse, başka konu açmaya gerek yok ; çift silindir,öyle aşırı yakıt tüketimi olmayan ve 500 cc veya altı bi enduro ne tavsiye edersiniz; uzun yola yatkın,rahat ve vibrasyonsuz bi makine var mı
    3. motosikletim 1993 model KLE500 idi.. Çok atak motor.Ama fabrikasyon hatalarından dolayı üretimi durdurulmuştu... En500 ve GPZ500'ün motorlarını KLE500'e uygulamışlardı, sonuç hüsrandı... Sonraları naptılar bi bilgim yok, düzelmiştir belki de...

Dediğin özelliklere uyan, şu an kullandığım Suzuki vStrom DL650'yi tavsiye ederim..
    Benzin tüketimi 100km'de:
    Uzun yol düşük devir, ekonomik kullanım tarzında: 4 litre
    Şehir içi, ekonomik kullanım tarzında: 5-5.50 litre
    Tam performanslı kullanım, yüksek devir/hız: 6-6.5 litre

vStrom hakkında diğer detaylı bilgiler bi çok motosiklet forum sitelerinde ve bu sitede mevcut, bakabilirsin...

öncelikle ilk mesajım.böyle selamsız sabahsız girdiğim için kusura bakmayın.daha sonra tanışma bölümünde kendimi tanıtırım.
    1.5 yıla yakındır kle kullanıyorum.daha 100 km de 8lt yaktırmayı başaramadım.ortalama yakıtı kullanıma göre 4.5 lt ile 6.5 lt arasında değişmekte. .bu motor 8lt yaksa bu kadar kle kullanıcısı bu kadar para veripte biner mi bu alete.çok uçuk bir rakam olmuş.çift silindirli 45 bg gücündeki bir motora göre çok yakan bir alet olduğunu düşünmüyorum.tabi ki yeni nesil enjeksiyonlu motorlar yakıt konusunda önde olcaklardır.
    ayrıca bu motor 2007 yılında kawanın versysi üretmeye başlamasıyla (her nekadar tam aynı sınıf olmamakla birlikte) kawasaki tarafından üretimden kaldırılmiştır.herhangi bir üretim hatası nedeniyle üretime son verilmemiştir.benim bildiğim.20 yıldan fazladır kawasaki tarafından üretimi devam ettirilmiş çok seveni olmuş,(tabiki sevmeyeni de )bir motordur.sonucu hüsran olan bir motorun kahrını bu kadar yıl kawasaki şirketi ve kawasaki kullanıcıları çeker mi bunca sene.
    eğer geçmiş senelerde fabrikasyon hatasından falan ara verildiği dönem var mı bilmiyorum. hiç duymadım.varsa bilmek isterim.nezaman ne hatasından.
    kle ye biraz haksızlık edilmiş gibi gördüm.
    neyse öncelikle bu motoru kullan test et şekline şemaline ,tavrına ,edasına ,sürüşüne için ısındıysa gayet sorunsuz,endamlı güzel bir makinedir.
    yakıt olayını ise hiç gözünde büyütme.tabi ki daha az yakanı var.ama abartılacak bir durum yok.
    ayrıca kawanın servisinden ve bir kaç kez işim düşen z motodan da bir şikayetim olmadı.
    sağlıcakla kalın.

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Açıkçası senin bu yazdıkların içimi rahatlattı özellikle son birkaç haftadır kle500 lerle ilgileniyorum.. bu yazılanı okudukca 8 litrelik bi yakıt tuketimi aklımda soru işareti bırakmadı değil.. ama şöylede bi durum var.. pekte inanmıs sayılmam... neyse.. acıklaman için teşekkürler
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası senin bu yazdıkların içimi rahatlattı özellikle son birkaç haftadır kle500 lerle ilgileniyorum.. bu yazılanı okudukca 8 litrelik bi yakıt tuketimi aklımda soru işareti bırakmadı değil.. ama şöylede bi durum var.. pekte inanmıs sayılmam... neyse.. acıklaman için teşekkürler
    motorun kullanıcısı sana hangi kullanımda ne kadar yaktığını söylemiş. cevap olarak "pek de inanmış sayılmam" demişsin. bence ayıp etmişsin. kle500 çok tutulmuş, hayranları olan, çoğu kişi için vazgeçilmez bir motordur. 8 litre yaksa Türkiye şartlarında bu kadar tutar mıydı bu motor? tutmazdı tabi ki..

şimdi bir de diğer ihtimal var, sen "manyak gibi 8 litre yakıyor" diyen arkadaş için "inanmadım" diyor olabilirsin. o durumda problem yok =) 4 zamanlı çift silindir 500cc bir motorun normal kullanımda 8 litre yakmasına inanmak akıl karı değil zaten =) hani aralıksız redline kullanımda belki.. ama mümkün değil bence.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    Ybr125
    Ben anlamıyorum, bi tarafta 8 lt yakıt tüketimi diyen var; bi tarafta ise 4,5-6 lt civarı yakan ; beyler emin olmayan lütfen yazmasın ; insanlar bu bilgilerden yola cıkarak motosiklet seçimini belirleyecekler belki , laf olsun torba dolsun mantığı ile yazmayın...

arkadaşım bende kle 500 almayı düşünüyorum yani şu an sahibi değilim ve objektif olmama gibi durumum sözkonusu değil nerede ise bütün motosiklet sitelerinde bu motosiklet hakkında yazılanları okudum
    kronik bi problem veya fabrika hatasından bahsedeni ilk kez duyuyorum kesinlikle bak yine söylüyorum sahibi olmadığım bi motosiklet hakkında yorum yapıyorum
    kesinlikle kullananlardada bela okuyanı görmedim
    yani motosiklet hoşuna gidiyosa beğenin varsa çekinmeden al
    eleştirilerde hep havada hep bahsedilen sele rahatsız en çok ondan bahsedilmiş oda popon biraz büyükse rahatsız eder demişler geride elle tutulur gözle görülür bi sorundan bahseden yok olumsuz yorum yazan arkadaşda somut bi şeydenr bahsetmemiş hani örnek veriyom karbüratör arıza yapar ön takıp dükülür böyle somut bi sorun yok
    kısaca daha öncede didğim gibi beğenin varsa al bin arkana bakmadan
    zaten sana şunu söyliyim onca zamandır siteleri takip ederim
    şu dört kardeş hakkında kawa- honda- suzuki- yamaha öyle elle tutulur gözle görülür somut bi eleştiri görmedim kawaya hep yedek parça bulunmaz derler
    bende şu an VN 800 var hava filtresi ertesi gün elimde idi debriyaj balatası ertesi gün elimde idi yağ filtresi gfaz debriyaj teli ertesi elimde idi kredi kartı ile ödemede bulundum kargo ile ertesi gün elime ulaştı zaten bu tür parçalarda sorun yaşamıyosan gerisi boş haaaa ön granaj istese idim adam bir iki ay sonraya gün verirdi ee hadi iste bakalım diğer markalarda bi granaj hepsi aynı cevabı verir
    yani ben z motoda parça sıkıntısı yaşamadım ama daha kapsamlı parça istersin o ise tüm markalarda beklersin paran varsa onuda beklemezsin çok firma var yunanistanda getirtiyo adam bilmem nerden ama biraz daha pahalı oluyo

yakıt tüketimine gelince bi arkadaş yakıt tüketimi hakkında bi çizelge gönderdi istatislik tutmuş
    7000 km boyunca yakıtı 5.7 lt ile 7.04 arası değişiyo yaüni km de 170 ile 230 kuruş arası oynuyo çizelge exsel ortamında olduğu için gönderemedim ama eğri bu arada gidiyo geliyo
    tüm motorcu dostlara Allah hata kaza vermesin
    [

sevgili dostum inanmadım derken beni kastettiğini anlamamıştım.tabi ki özgür irade senin dilediğime inanacaksın.
    adamın altında 600 yada 1000 lık ss makine olur da tabi ki o performansın karşılığı çok daha fazla yakkıt olur.bu normaldir.gülü seven misali.ama 500cc lik bir enduro turing tarzı çift silindir bir alet 8 lt. yakarsa ona para verip alacak adamın aptal oğlu aptal olması lazım.bu kadar insanda aptal değildir bence.
    kle bir zamanların teneresi(şimdi yeniden).yada ttransalp kadar klasik olmuş bir makine olmamakla beraber.ciddi hayran kitlesi olan bir motordur.netten araştır hala yurt dışında özel fun kulüpleri siteleri olan bir motordur.
    ayrıca 500 cc yada altı çift silindir bir enduro tavsiyesi istemişsin.türkiyede bu özellikte benim bildiğim kle den başka motor yok.daha fazla toprak ve tek silindirin performansını istiyorsan nx falcon var 400cc.ama kle nin performansı nı bulamayacaksın asfaltta ve koforda.daha fazla titreşime razı olacaksın.
    yada yine daha fazla enduro olan yine tek silindir 400 cc drz 400 s modeline bakacaksın.ama onunda süper moto değil endurosu bu sene gelmeye başladı.çok yeni olduğundan 2.elleri bile cok iyi para.çok hafif mükemmel performansta bir enduro.arazide seni mestedecek.ama uzun yolda ve asfaltta yoracak.
    bahsettiğin sınıfta başka motor bilmiyorum.olduğunu da sanmıyorum.
    son olarak şunu söyleyeceğim.şu an bir motora 16- 17 000 ytl verebilecek bir bütçem var.ancak kle kendi sahip olduğum düzenli kullandığım ilk vitesli motor. bu alet 8lt yaksa yada başıma dert olsa kronik bir sorunu olsa anında satar istediğim orta sınıf enduroyu alırım.sıfır yada 10 000 i devirmemiş 1-2 yaşında istediğim motoru alabilirim.ama maymun iştahlılık yapmayıp bu aletin tadını çıkarmak 1- 2 yıldaha binmek istiyorum. şimdi neye inanacaksan senin kararın. ben al veya alama demedim.motoru abartılı şekilde övüp yada kötülemedim.marka yda model goygoyculuğu sadece motorda değil her üründe tahammül edemediğim bir durumdur.sadece objektif fikrimi yazdım.

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun kullanıcısı sana hangi kullanımda ne kadar yaktığını söylemiş. cevap olarak "pek de inanmış sayılmam" demişsin. bence ayıp etmişsin. kle500 çok tutulmuş, hayranları olan, çoğu kişi için vazgeçilmez bir motordur. 8 litre yaksa Türkiye şartlarında bu kadar tutar mıydı bu motor? tutmazdı tabi ki..

şimdi bir de diğer ihtimal var, sen "manyak gibi 8 litre yakıyor" diyen arkadaş için "inanmadım" diyor olabilirsin. o durumda problem yok =) 4 zamanlı çift silindir 500cc bir motorun normal kullanımda 8 litre yakmasına inanmak akıl karı değil zaten =) hani aralıksız redline kullanımda belki.. ama mümkün değil bence.
    Ben şu 8 litre yakan adama inanmadım Size İnanıyorum arkadaşlarım zaten 13 senedir motora biniyorum.. 500 lü bi motorun az çok ne yakacagını tahmin edebiliyorum.. O bakımdan diğer arkadaşlarda Kle 500 kullanan ipsiz ARkadaşıma inanmadıgımı sanmış.. Yalnış olmasın inanıyorum.. Yani Bu arada Senin Makinenin Modeli Kaç DOstum = ?
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    Ybr125
    5,7-7t arası da çok geldi bana; ne bu ya endurolar neden çok yakıyor; tek silindirli Bmw F650 ler falan da mı bu kadar yakıyor ; motor mu kullancaz araba mı kullancaz anlamadım ki ; lpg li bi araba kadar sarfiyat var

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    kle 500 8 lt yakabilir ben kendi başımdan geçen bir örnek vereyim, 2007 haziran ayında sahilde turlarken bir arkadaş beni durdurdu ağbi senin motor ne yakıyor diye, o zaman benim varedero 300krş yakıyordu şehiriçi. genç arkadaşımız hayretler için de ağbi ben 500krş.tan aşşağı düşüremiyorum dedi.

şimdi o arkadaşa sorarsanız 99 model varedero 500krş yakıyor
    bana sorarsanız 99 model varedero 300krş yakıyor

aradaki fark arkadaşın motoru berbattı motor sanki dizel gibi çalışıyordu
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    CBR600F enjeksiyonsuz idi 4 silindir 8 litre yakmıyordu..KLE500'ün 8 litre yakması imkansız..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Kle500 Er5 GPZ500 ve EN500 de Aynı çift silinidir 6 ileri vitesli motor bulunmakta. Yani KLe nin çok yakması er5 in az yakması gibi bir durum yok motor aynı. En500 lerin 160 - 180 bin yaktığını duymuştum km de. TAbi kullanım tarzından dolayı bir fark doğabilir ama 8 lt çok zor bencede. Ben de KLE500 le ilgilenmekteyim yedek parçası çok ca var piyasada. En azından motor aksamı bir çok makinada kullanıldığı için, sıkıntı çekileceğini sanmıyorum.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    ben bu motor için ay sayıyorum ve ozellikle 2004une bakacagım ayrıca bu motordaki makine 4 modelde daha var en 500 er5 ve eliminator 500 de bu fiyata başka motor bulamıyacagına emin ol ve kullamı bu kadar basit ben madddi imkansızlıklardan dolayı uzun zamandır motoru agzıma bile almadım ama şimdi bu motoru almak istiyorum ve bence seninde alacagın en iyi motor bu olacaktır çünkü hobby motorundan ote bir şeyde degildir kullanmıda çok rahattır şimdiden hayırlısı olsun 8 lt yaktırabilen arkadaşla ozellikle tanışmakta isterim
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Arkadaşlar polemiğe gerek yok ben 100km/8lt dedim. Bunu söylerken uydurmadım en az 10 kle kullanıcısıyla konuştum hepside satıcıydı çünkü almaya karar vermiştim. Hepsininde bahsettiği konu çok yakması idi 8 litrede performansı kullanımda en fazla ulaşılan değerdi. Genel bir rakam isterseniz 5-8 arası diyebilirim.

KUSURA BAKMAYIN AMA BENİM BİR MOTOSİKLETTE GÖREBİLECEĞİM EN YÜKSEK YAKIT TÜKETİMİ 5 LİTRE OLMALI.

5 Litreden fazla yakıt tüketen bir motosiklete binmek ekonomik olmaktan çıkar. Oysaki Kle500 Enduro/Touring tarzında bir model ve uzun kmler boyunca kullanılacağı düşünüldüğünde ortaya çıkan rakam otomatikman BUNA BİNECEĞİNE TRANSALPA BİN Düşüncesi beliriyor ki bencde mantıklı olan budur. Madem o kadar yakıt
    tüketeceğim bari servisi yedek parçası piyasası olan bir motora bineyim der transalp alırım.

suzuki drz 400sm

Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkeze selamlar; ben bu makinayı merak ediyorum ve forumda tarama yaptım ve Kle500 ile ilgili net bi bilgiye raslayamadım ; bu motosikleti daha önce kullanan ya da test etme imkanı bulan arkadaşlar varsa ; yakıt,konfor,performans,vibrasyon vs... yönlerden değerlendirmelerini istiyorum

Saygılar...
    sen en iyisi suzuki drz 400 sm al cok iyi motor

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı bordo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar polemiğe gerek yok ben 100km/8lt dedim. Bunu söylerken uydurmadım en az 10 kle kullanıcısıyla konuştum hepside satıcıydı çünkü almaya karar vermiştim. Hepsininde bahsettiği konu çok yakması idi 8 litrede performansı kullanımda en fazla ulaşılan değerdi. Genel bir rakam isterseniz 5-8 arası diyebilirim.

KUSURA BAKMAYIN AMA BENİM BİR MOTOSİKLETTE GÖREBİLECEĞİM EN YÜKSEK YAKIT TÜKETİMİ 5 LİTRE OLMALI.

5 Litreden fazla yakıt tüketen bir motosiklete binmek ekonomik olmaktan çıkar. Oysaki Kle500 Enduro/Touring tarzında bir model ve uzun kmler boyunca kullanılacağı düşünüldüğünde ortaya çıkan rakam otomatikman BUNA BİNECEĞİNE TRANSALPA BİN Düşüncesi beliriyor ki bencde mantıklı olan budur. Madem o kadar yakıt
    tüketeceğim bari servisi yedek parçası piyasası olan bir motora bineyim der transalp alırım.
    Bir araba bile(Tofaş kuş serisi) 8 litre yakmaz.... Kaldıki 2 silindirli ,teknolojisi daha üstün bir motosiklet se bu.....

Aynı motora sahip er5 sahibiyim...Ben yaktığım benzini söylemeyim .... 8 litre yakan adamlar motorunu yakmasın....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler