Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    hah konu konuyu açıyor şimdi bende gagaya bakıyor dum.Bu konu ile ilgili mutlaka burda resim paylaş üstadım.Bende alacağım büyük ihtimalle.Şuan parasal açıdan baya skışığım o yüzden ne kendime nede motora birşey alabiliyorum.

dediklerine aynen katılıyorum.Koruma demirlerine, çanta demirlerine, çantalara ne demeli ,Bu konu baya derin bir konu lakin anlamadığım birtek bizmi görüyoruz bu açığı.Maddi anlamda veya imkanı olan firmalar veya kişiler hiç mi adım atmaz.Bildiğin para kazandıracak işler bunlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Malik_Ugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hah konu konuyu açıyor şimdi bende gagaya bakıyor dum.Bu konu ile ilgili mutlaka burda resim paylaş üstadım.Bende alacağım büyük ihtimalle.Şuan parasal açıdan baya skışığım o yüzden ne kendime nede motora birşey alabiliyorum.

dediklerine aynen katılıyorum.Koruma demirlerine, çanta demirlerine, çantalara ne demeli ,Bu konu baya derin bir konu lakin anlamadığım birtek bizmi görüyoruz bu açığı.Maddi anlamda veya imkanı olan firmalar veya kişiler hiç mi adım atmaz.Bildiğin para kazandıracak işler bunlar.

şu güzelliğe bakar mısın. fakat race blue ya böyle yakışacağını düşünmüyorum.

Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    evet bu renkte hakikaten güzel durmuş ama bence race blue'da da güzel duracaktır.Benim baktıklarımdan farklı bir model göndermişşin hakikaten bu çok daha güzel durmuş.

Motosikleti
    MT-10 SP
    uzun zamandır beklediğim 1 axis gimball elime ulaştı;
    depo üzerine yükseklik kazandırmadan takınca göstergeden başka hiç bir şey gözükmüyor. alçakta kalıyor. birkaç aparat ile desteklemeye çalıştım fakat depo üzeri sarsıntı olayı mevcut. çözdüğüm zaman videoları da paylaşırım.

şöyle de bir deneme çektim alet çalışıyor mu çalışmıyor mu diye;

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır beklediğim 1 axis gimball elime ulaştı;
    depo üzerine yükseklik kazandırmadan takınca göstergeden başka hiç bir şey gözükmüyor. alçakta kalıyor. birkaç aparat ile desteklemeye çalıştım fakat depo üzeri sarsıntı olayı mevcut. çözdüğüm zaman videoları da paylaşırım.
    http://i.hizliresim.com/R1bR0G.jpg

http://i.hizliresim.com/adyRLR.jpg

http://i.hizliresim.com/3v1J7O.jpg

şöyle de bir deneme çektim alet çalışıyor mu çalışmıyor mu diye;

https://www.youtube.com/watch?v=e56xbM3H0dA&t=105s
    Uzun aparatlar ile maalesef titriyor 3 açılısı ile çekim yapmıştım. Sadece yol pürüzsüz ise depo üzerinden titremeden güzel kayıt alıyorsun.
    Titreşimsiz kayıt için kamerayı aşağıdaki gibi üstüne bağlaman gerekiyor ama kameranın konumu yukarıda olmalı yoksa videodaki gibi depoyu çekiyorsun.

3 açılı gimbalda dönüşlerde kamera sağa sola dönüyor düz bir çekim yapamamıştım belki bir ayarı vardır bilemiyorum.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bende de kırık var karbon parçalarda. Ama süspansiyonu pek anlamadım pas yok gibi biraz kirli. Motoru 2015 martta almıştım bende.
    karbon parçalar geldi, gidip değiştirdim bugün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun aparatlar ile maalesef titriyor 3 açılısı ile çekim yapmıştım. Sadece yol pürüzsüz ise depo üzerinden titremeden güzel kayıt alıyorsun.
    Titreşimsiz kayıt için kamerayı aşağıdaki gibi üstüne bağlaman gerekiyor ama kameranın konumu yukarıda olmalı yoksa videodaki gibi depoyu çekiyorsun.

3 açılı gimbalda dönüşlerde kamera sağa sola dönüyor düz bir çekim yapamamıştım belki bir ayarı vardır bilemiyorum.
    göğüs aparatı ile depoya uzatmasız bağlama arasında fark yok açı olarak. ikiside yolu göstermez tracerda bence. üstelik göğüs aparatı çok sarsıntılı olur diye düşünüyorum.
    sizin videonuzda ise 3 axis kullanmanız durumu karıştırmış. kask dışında motorda kesinlikle 1axis ideal. motogp de de 1axis kullanılıyor. gidona takmayı düşünüyorum bu uzatma aparatıyla. sarsıntının kaynaklandığı yer tam olarak yapışkan. uzatma aparatı oldukça sert, kesinlikle oynayacak birşey değil. dibini elinizle bastırdığınızda sarsıntı gidiyor. bu depo kapağına artçı holder ı takılıyor. onlardan bir tane alıp ona mı montaj yapsam diye düşünüyorum.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    karbon parçalar geldi, gidip değiştirdim bugün.

http://i.hizliresim.com/0l4OzW.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

göğüs aparatı ile depoya uzatmasız bağlama arasında fark yok açı olarak. ikiside yolu göstermez tracerda bence. üstelik göğüs aparatı çok sarsıntılı olur diye düşünüyorum.
    sizin videonuzda ise 3 axis kullanmanız durumu karıştırmış. kask dışında motorda kesinlikle 1axis ideal. motogp de de 1axis kullanılıyor. gidona takmayı düşünüyorum bu uzatma aparatıyla. sarsıntının kaynaklandığı yer tam olarak yapışkan. uzatma aparatı oldukça sert, kesinlikle oynayacak birşey değil. dibini elinizle bastırdığınızda sarsıntı gidiyor. bu depo kapağına artçı holder ı takılıyor. onlardan bir tane alıp ona mı montaj yapsam diye düşünüyorum.
    Uzatmanın en altındaki geçmeli olan bölümde lastik kullanıyor musun fotoğrafında anlaşılmıyor. O lastik titremeyi azaltıyor.
    Orijinal gopro adaptörlerinde standart kapaklı olarak geliyor.
    Şöyle birşey

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzatmanın en altındaki geçmeli olan bölümde lastik kullanıyor musun fotoğrafında anlaşılmıyor. O lastik titremeyi azaltıyor.
    Orijinal gopro adaptörlerinde standart kapaklı olarak geliyor.
    Şöyle birşey
    http://imageshack.com/a/img923/3319/QM6vKl.jpg
    ya biliyorum o lanet şeyi, bununla takınca bi daha çıkarmak çok zor oluyor. genelde kırılıyor hatta çıkarırken. bunu taksam, o uzatmayı hiç çıkarmamam lazım depodan. bu sefer de depo üstü çantayı kullanamam hiç. bu arada sarsıntı bunun altındaki 3m bantın esnemesinden kaynaklanıyo. feiyu sağolsun metal yapmış gimball ın kasasını, epey ağır. bu arada tiremeden ziyade bildiğin esneme oluyor ileri geri gaz verince veya fren yapınca. o vızıldama problemi yok anlıcağın.

Motosikleti
    MT-10 SP
    aliexpress' den sipariş verdiğim ayarlanabilir, katlanabilir manetler elime ulaştı, montajını yaptım. açıkçası knuckleguard led kit leri daha hızlı montaj yapmıştım. manetler için komple aynaları, elcik korumaları falan sökmeniz gerekiyor. ihtiyacınız olan şeyler: 10 ve 14 anahtar, düz tornavida, gress yağı, pense.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Havalar soğudu, ellerim donmaya başladı, tracer ın orjinal elcik ısıtmasını taktıran var mı?

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Ben de değiştirdim garantiden yan karbon grenajları bugün.

Sol taraftaki yeni parça, sağ taraftaki eski kırık olan. Resimden de belli oluyor yeni olan da kavis var selenin çıkıntısı değmesin diye.

Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster

B modu ise (eco modu ya da) şehir içi kullanım için ideal. Gazı çevirince hemen şahlanmıyor motor ve sanırım 85bge falan düşüyor motorun gücü. Ayrıca gazı kesince hemen kompresyon çok sert olmuyor daha akıcı bir şekilde yavaşlıyor motor.
    Şu bilginin teyidini alabilir miyim bilenlerden..650 lik 70 hp makina yerine bunu alacağım eğer 85 hp ile b modunda kullanma bilgisi kesin ise..

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ismail sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu bilginin teyidini alabilir miyim bilenlerden..650 lik 70 hp makina yerine bunu alacağım eğer 85 hp ile b modunda kullanma bilgisi kesin ise..

Motosikleti
    Tracer 900
    Videoya istinaden..

Sadece basit bir bilgiye ihtiyacım var B modunda 85 hp midir motor,kullanabilir miyim,kafama mı geçer,motoru biyerimden çıkarırlar mı diye sormadım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Neyse ben şöyle bir bilgi buldum başlık altında bulunsun,

As before, three modes are selectable: ‘Std’ (which has been softened off slightly compared to the MT-09 for this sport-touring application), a sportier ‘A’ mode (also improved, after original complaints, for the 2015 MT-09s) and a 95bhp ‘B’ or rain mode

Anladığım kadarıyla seçilebilir sürüş modları arasında sport turing kullanacaksan STD modu sport kullanmak için A modu ve 95 hp olan B yani yağmur modu şeklinde açıklama var..Sorumun cevabı 10 hp fazlasıyla evet oldu..TRACY lenmek kaldı geriye..Motoru aldıktan sonra ilk araştırmam jel yada konfor sele işi olacak..

Motosikleti
    MT-10 SP
    Videoya istinaden..

Sadece basit bir bilgiye ihtiyacım var B modunda 85 hp midir motor,kullanabilir miyim,kafama mı geçer,motoru biyerimden çıkarırlar mı diye sormadım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Neyse ben şöyle bir bilgi buldum başlık altında bulunsun,

As before, three modes are selectable: ‘Std’ (which has been softened off slightly compared to the MT-09 for this sport-touring application), a sportier ‘A’ mode (also improved, after original complaints, for the 2015 MT-09s) and a 95bhp ‘B’ or rain mode

Anladığım kadarıyla seçilebilir sürüş modları arasında sport turing kullanacaksan STD modu sport kullanmak için A modu ve 95 hp olan B yani yağmur modu şeklinde açıklama var..Sorumun cevabı 10 hp fazlasıyla evet oldu..TRACY lenmek kaldı geriye..Motoru aldıktan sonra ilk araştırmam jel yada konfor sele işi olacak..
    tracer ın konfor selesi normalden daha sert. sadece görüntüsü ve dokusu değişik. airhawk' a yönelmeni tavsiye ederim. ben airhawk ile kullanıyordum aldığımdan beri. 1000km önce dur bakalım normal selesi nasılmış diyerekten çıkardım airhawk ı, normal selenin gayet rahat olduğunu farkettim ve uzun zamandır airhawk kullanmıyorum.
    ismail sen bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 900
    Duruma göre Airhawk yada jel sele düşünebilirim..Sele yükseklik ayarını da kendime gore yaptığımda konfor algisi değişebilir..bayide üzerine oturduğumda rahat edemedim tek tecrübem o oldu şimdilik.. kullanırken bakmak lazım tekrar..

Motosikleti
    MT-10 SP
    Duruma göre Airhawk yada jel sele düşünebilirim..Sele yükseklik ayarını da kendime gore yaptığımda konfor algisi değişebilir..bayide üzerine oturduğumda rahat edemedim tek tecrübem o oldu şimdilik.. kullanırken bakmak lazım tekrar..
    bacak boyunuz nedir bilmiyorum ama, tracera takımları depoya yaslayarak oturmak yanlış. arka seleye totoyu dayayıp oturacaksınız. hem konforunuz hem hakimiyetiniz artıyor.

Motosikleti
    Tracer 900
    bacak boyunuz nedir bilmiyorum ama, tracera takımları depoya yaslayarak oturmak yanlış. arka seleye totoyu dayayıp oturacaksınız. hem konforunuz hem hakimiyetiniz artıyor.
    Boyum 1.78,bacak boyumu kot ölçüsü olarak söyleyebilirim 32, aslında benimde şu an 1. sırada dert ettiğim şey motosikletin sele yüksekliğini ve konforunu ergonomik olarak kendime uygun hale getirebilecek miyim meselesi,bayide üzerine oturduğumda rahat edemedim (sele yüksek geldi ve belki de tam yerleşemediğimden sert geldi),elbette araç sıfırdı ve satışa bakan arkadaş bu selenin ve motorun en yüksek hali,hem ayarı var hem de daha motor en diri halinde kullandıkça oturur biraz dedi..Bu konuda yorum ve tecrübeleriniz benim için çok önemli bir keresinde böyle motoru bilmeden aldım rahat edemedim bir sezon bindim sattım aynı şeyi bir daha yaşamamak adına gerekli bilgilere ihtiyacım var..41 yaşındayım 95 kiloyum ve konforu çok önemsiyorum..

Motosikleti
    MT-10 SP
    Boyum 1.78,bacak boyumu kot ölçüsü olarak söyleyebilirim 32, aslında benimde şu an 1. sırada dert ettiğim şey motosikletin sele yüksekliğini ve konforunu ergonomik olarak kendime uygun hale getirebilecek miyim meselesi,bayide üzerine oturduğumda rahat edemedim (sele yüksek geldi ve belki de tam yerleşemediğimden sert geldi),elbette araç sıfırdı ve satışa bakan arkadaş bu selenin ve motorun en yüksek hali,hem ayarı var hem de daha motor en diri halinde kullandıkça oturur biraz dedi..Bu konuda yorum ve tecrübeleriniz benim için çok önemli bir keresinde böyle motoru bilmeden aldım rahat edemedim bir sezon bindim sattım aynı şeyi bir daha yaşamamak adına gerekli bilgilere ihtiyacım var..41 yaşındayım 95 kiloyum ve konforu çok önemsiyorum..
    boyum 175, selenin alcak kademesinde topuklarima kadar yere degiyor ayaklarim. boy problemi yasayacaginizi sanmiyorum. kilonuzdan ötürü motor yere daha bir tik daha yakin olacaktir. en son cozum
    olarak arka suspansiyonu tutan bi kol var. aksesuar listesinde onun kisa olani mevcut, onu takar 2-3 santim daha kazanirsiniz. ama ben problem yasayacaginizi dusunmuyorum.
    ismail sen bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Arkadaşlar bizim motorlara yükseltme kiti var mıdır?

2 kişi binince monot yere çok oturuyor altı biraz daha yüksek olsun istiyorum.

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)