Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Abi bende de kırık var karbon parçalarda. Ama süspansiyonu pek anlamadım pas yok gibi biraz kirli. Motoru 2015 martta almıştım bende.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    2016 model benimki, karbon parçadaki kırığı bende farketmiştim. allahallah ne ara kırdım ben bunu demiştim ve yapıştırmıştım. diğer tarafında kırık olduğunu farkettim şimdi resim çekerken.

Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    arkadaşlar o kırıklar bizden kaynaklanmıyor, selenin altındaki videoda adam gösteriyor bir çıkıntı var ondan kaynaklı ve çoğu tracerda mevcut.

şimdi gelelim süspansiyondaki farklılığa.Aşağıdaki resimlere bakarmısınız sarı ok ile işaretledim.Videodaki adamınki ile aynısı ! biri; igüven arkadaşımın "2015 model benimkide aynı model" süspansiyonunda şok bağlantısına bakın ve biride;jemand arkadaşımın süspansiyon şok bağlantısına bakın.Burda yamaha revizyona gitmiş.adamda videosunda "adamınkide 2015 model" bunu garanti kapsamında değiştirttiğinden bahsetmekte.Bizim bu konu ile ilgili Yamaha Türkiye'ye bilgi vermemiz gerekmekte ve servislerimizede bilgi vermemiz gerekmekte.Ne farkı var amerika ile avrupanın.amerikada bu işlem garanti kapsamında yapılıyorsa avrupada da yapılması lazım
    1
    2015 MODEL DE RESMEN KAYNAK İLE TUTTURMUŞLAR.2016 MODEL DE YEKPARE !!!!!

oct - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 Tracer
    Alıntı Malik_Ugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar o kırıklar bizden kaynaklanmıyor, selenin altındaki videoda adam gösteriyor bir çıkıntı var ondan kaynaklı ve çoğu tracerda mevcut.

şimdi gelelim süspansiyondaki farklılığa.Aşağıdaki resimlere bakarmısınız sarı ok ile işaretledim.Videodaki adamınki ile aynısı ! biri; igüven arkadaşımın "2015 model benimkide aynı model" süspansiyonunda şok bağlantısına bakın ve biride;jemand arkadaşımın süspansiyon şok bağlantısına bakın.Burda yamaha revizyona gitmiş.adamda videosunda "adamınkide 2015 model" bunu garanti kapsamında değiştirttiğinden bahsetmekte.Bizim bu konu ile ilgili Yamaha Türkiye'ye bilgi vermemiz gerekmekte ve servislerimizede bilgi vermemiz gerekmekte.Ne farkı var amerika ile avrupanın.amerikada bu işlem garanti kapsamında yapılıyorsa avrupada da yapılması lazım
    1
    2015 MODEL DE RESMEN KAYNAK İLE TUTTURMUŞLAR.2016 MODEL DE YEKPARE !!!!!

http://i.hizliresim.com/G3rbRN.jpg
    http://i.hizliresim.com/yVO259.jpg
    Süspansiyon konusu ile ilgili bir bilgi bulamadım ancak bir arkadaşım Denizli Özhanlar Yamaha'da bu kırık olan karbon parçaları GARANTİ kapsamında değiştirmiş. Sanırım önce fotoğraflarını çekip Yamaha Türkiye'ye yollamış Denizli Yamaha çalışanları, birkaç gün sonrasında da parçalarınız geldi diye mesaj atmışlar ve değişim yapmışlar. Ben henüz değiştirmedim ve değiştirme girişiminde bulunmadım gerçi ama bilginiz olsun. Ayrıca başka bu konularla ilgili işlem yapan olur da paylaşırsa sevinirim. Biz de ona göre hareket ederiz.

Sormak istediğim başka bir konu var;
    Alet edevat olarak neleriniz var, daha doğrusu Tracer larımız için en çok hangi numara anahtarlar/lokmalar iş görüyor? (yağ değişim, zincir gergi ayarı, ufak tefek bakımlar için vs.)

Kendim için bir takım çantası hazırlayacağım da full seri açık anahtar ya da kombine anahtar almak yerine öncelik olarak işime yaracak numaralardaki anahtarları almak istiyorum. Lokma takımını ise set halinde alacağım, piyasada 20-30 TL den(Çin malı) başlayıp fahiş fiyatlara kadar çıkan bir çok ürün mevcut. Marka/fiyat olarak da önerilerinize açığım.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    info@yamaha-motor.com.tr

adresine mail attım. Dedim benim parçalar kırık izmit bayisine yollabilir misiniz diye. Yamaha Türkiye İzmit bayisi ile irtibata geçmiş. İzmit bayisinden aradılar gelin motorunuzun fotoğrafını çekelim sonra parçaları sipariş geçelim gelince takarız dediler garantiden.

Haftaya bi ara gitmeyi düşünüyorum bayiye işlemleri başlatabilmek için. Yamahayı takdir ettim ilgileniyorlar, motorlarının arkasındalar.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    info@yamaha-motor.com.tr

adresine mail attım. Dedim benim parçalar kırık izmit bayisine yollabilir misiniz diye. Yamaha Türkiye İzmit bayisi ile irtibata geçmiş. İzmit bayisinden aradılar gelin motorunuzun fotoğrafını çekelim sonra parçaları sipariş geçelim gelince takarız dediler garantiden.

Haftaya bi ara gitmeyi düşünüyorum bayiye işlemleri başlatabilmek için. Yamahayı takdir ettim ilgileniyorlar, motorlarının arkasındalar.
    bende bir mail attım, inşallah değişen parça seleye uygun tasarımda olan parçadır.
    paylaştığın için teşekkürler bu arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    info@yamaha-motor.com.tr

mailime döndüler. ilgili bayiyi bilgilendirdiklerini, gidip işlemlerimi yapabileceğimi söylediler. gittim ruhsatı verdim siparişi verdi oda. hiç bakmadı kırıkmış değilmiş.

Motosikleti
    yamaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Arkadaşlar bugün taktığım gpr gidon amortisörü ile tecrübe yaptım hem kargasekmez virajlarında (Ankaralılar bilir) hem de düzlükte Çevreyolu'nda!
    En sert den biraz yumuşak ayarda kullandım oldukça hoşuma gitti. Hatta gelirken ani hızlanmalar olsun çevre yolunda hafif hoplamalar olsun elimi gazdan hiç çekmeme rağmen hiç kafa sallama yaşamadım çoğunlukla 200 ve üzeri geldim virajlarda olsun , gazı kapatıp tekrar vites düşürüp tam gazlamazlarda bile harikaydı elhamdülillah daha bir sevdim motorumu! Tavsiye ederim👍

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı MUHAMMED82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/qE5l1V.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Arkadaşlar bugün taktığım gpr gidon amortisörü ile tecrübe yaptım hem kargasekmez virajlarında (Ankaralılar bilir) hem de düzlükte Çevreyolu'nda!
    En sert den biraz yumuşak ayarda kullandım oldukça hoşuma gitti. Hatta gelirken ani hızlanmalar olsun çevre yolunda hafif hoplamalar olsun elimi gazdan hiç çekmeme rağmen hiç kafa sallama yaşamadım çoğunlukla 200 ve üzeri geldim virajlarda olsun , gazı kapatıp tekrar vites düşürüp tam gazlamazlarda bile harikaydı elhamdülillah daha bir sevdim motorumu! Tavsiye ederim��
    nereden ve ne kadara aldigini ogrenebilir miyim?

Motosikleti
    yamaha

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı MUHAMMED82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 pound, buyuk bi para. 180 dolarlik olanlar daha makul diye dusunuyorum. ama gpr in goruntusu gercekten guzel.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Ben aliexpress den o 150 dolarlık ürünlerden aldım. Gpr kadar kaliteli değil ama kesinlikle kötüde değil. Taktığımdan beri artık titreme yapmıyor. Forumda konusu vardı

Motosikleti
    yamaha
    Önemli olan iş görmesi Tabiki ben güvenemeyip gpr aldım

Selamlar , istanbul içi yetkili servis olarak nereyi tavsiye edersiniz, 29,500 km de bir tracer sahibi oldu senkron ayarı ve yağ değişimi yaptırıcam.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı maleris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar , istanbul içi yetkili servis olarak nereyi tavsiye edersiniz, 29,500 km de bir tracer sahibi oldu senkron ayarı ve yağ değişimi yaptırıcam.
    servis de kardeşleri tercih edin.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Selamlar herkeze,

Aşağıdaki linkte güzel bir ürün var arkadaşlar.İlginizi çekebilir.

http://www.mccruise.com/collections/yamaha/products/yamaha-mt-09-tracer-fj-09-new-throttle-by-wire-mccruise?variant=16868803012

Motosikleti
    MT-10 SP
    Selamlar herkeze,

Aşağıdaki linkte güzel bir ürün var arkadaşlar.İlginizi çekebilir.

http://www.mccruise.com/collections/yamaha/products/yamaha-mt-09-tracer-fj-09-new-throttle-by-wire-mccruise?variant=16868803012
    1600 küsür tl edecek bir ürün değil bence.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    buna ne nersin peki

http://www.murphskits.com/product_info.php?products_id=369

Motosikleti
    MT-10 SP
    buna ne nersin peki

http://www.murphskits.com/product_info.php?products_id=369
    malik bence bu da pahalı. ya da bilmiyorum benim ihtiyacım olmadığı için pahalı geliyor olabilir. uzun süre sıkıntı yaşamadan sabit tutabiliyorum ben gazı. çok elzem değil benim için. fakat sıkıntı yaşayanın işine yarayabilir.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    aynen üstadım ihtiyac meleseli,benim için böyle bir ürüne sahip olmak motorumda önemli.Kur meselesi işte :( aslında pahalı bir ürün değil hiçbiri, çoğu zaman düşünmüşümdür niye türkiyede bu tür ürünler üretilemiyor.Çoğu motosiklet veya arabada bu ve buna benzer teknik özellikler yok.Birileri bu türk teknik ürünleri marka modele göre tasarlayıp üretse ve uygun fiyatlara TL bazında piyasa sürse eminim hem üreten hemde kullanan için çok ama çok getirisi olacaktır.Öyle çok detaylı bir teknolojide değil açıkcası.Vallahi batılı ülkelerde yaşayan insanlara sadece bu gibi şeylerde değil çoğu insana dair, yaşama dair şeylerde gıpta ediyorum.

Motosikleti
    MT-10 SP
    aynen üstadım ihtiyac meleseli,benim için böyle bir ürüne sahip olmak motorumda önemli.Kur meselesi işte :( aslında pahalı bir ürün değil hiçbiri, çoğu zaman düşünmüşümdür niye türkiyede bu tür ürünler üretilemiyor.Çoğu motosiklet veya arabada bu ve buna benzer teknik özellikler yok.Birileri bu türk teknik ürünleri marka modele göre tasarlayıp üretse ve uygun fiyatlara TL bazında piyasa sürse eminim hem üreten hemde kullanan için çok ama çok getirisi olacaktır.Öyle çok detaylı bir teknolojide değil açıkcası.Vallahi batılı ülkelerde yaşayan insanlara sadece bu gibi şeylerde değil çoğu insana dair, yaşama dair şeylerde gıpta ediyorum.
    bu ay yurt dışından 1000 liralık sipariş geçtim motora ve kendime. mesela handguard lardaki led kit, çok basit bir şekilde türkiyede üretilebilecekken ebay' den 102 dolara almak zorunda kaldım. sonra feiyu nun 1 axis gimball' ı. amazonda var yine fakat türkiye ye gönderimi yok. yurt dışındaki tanıdıklara rica minnet aldırıp yollattırıyoruz. 100 küsür dolar da ona verdim. önümüzdeki ay da gaga alacağım bir aksilik olmazsa. o da amazonda var, 200 dolar. yahu bildiğin plastik 650tl. maliyeti 10 dolar ya var ya yok.
    bi replik var şu sura her şeye uyuyor.
    "kardeş türkiye bura ne bekliyon"

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)