Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Hayırlı olsun abi. Shad çantaları sen de üçlemişsin

Lastikleri deneyebildin mi nasıl pirelli angel gt'den daha iyi yönleri var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi. Shad çantaları sen de üçlemişsin

Lastikleri deneyebildin mi nasıl pirelli angel gt'den daha iyi yönleri var mı?
    lastikleri pek deneme şansım olmadı fazla yol yapamadım
    sehir içinde aynı karakterde kayma bırakma yok
    traslanmış asfaltta cok ıyı
    yol yapıım gene bilgi veririm
    çantalarda cidden guzel oldu makina acayip buyudu ver elini yurt dısı artık.
    japondan şaşma,çine bulaşma........

Motosikleti
    Evetttt sonunda lastiği denedim zorladım düşüncelerimi paylaşayım.
    metzeler roadtec 01
    sogukken kaymıyor gazı açtıgında bırakmıyor
    hafta sonu bi domaniç gezisi vardı
    oylak kaplıcalarına çıkarken birkaç virajda hafif bıraktı
    ama tum motorlar birakmış yol tozluydu
    serit çızgılerinde malesef tum lastikler gibi bırakıyor
    onun haricinde gayet iyi
    dun itibarıylada şileye ufak bi gazlama yaptım kendimce zorladımda
    gazada baya abandım gayet guzel guven verdi bırakmadı salmadı
    ama bana pirelli angel gt ile arasında ne fark var derseniz
    abartı bir fark yok ancak bunların daha ıslak surusunu deneme sansım olmadı
    pirelliler yeniyken gayet iyiydi ancak son zamanlara dogru ıslakta berbattı bakalım bu nasıl olecek.
    iguven ve Malik_Ugur bunu beğendiler.

Motosikleti
    Nc 750 X
    Herkeze Merhabalar, Hali hazırda nc 750 x kullanıcısıyım. nc750x ve mt 09 tracer ikileminden sonra nc750x i seçmek zorunda kaldım.

Geçen Cuma günü Patronlarım için Sahibindende çanakkalede 47 bine satılan full + full aksesuarlı mt 09 traceri almaya gittik.

Giderken Onların nc 750 x'i ile arkamda diğer patronumu götürdüm. dönerken mt 09 taceri ben kullandım. kullanmaz olaydım. Tahmin ettiğim gibi harika bir makina. akrapoviç egsozlu susturucusu takılı değildi. resmen ateç ediyordu makina o yolda çok keyif aldım.

Diyeceğim o ki sizin de zaten bildiğiniz gibi motorlarınız harika. allah kaza bela vermesin nazarlardan korusun motorlarınızı.

Yaşadığım bu An'ı hali hazırda kullanıcılarıyla paylaşmak istedim.
    iguven bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mucaliskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze Merhabalar, Hali hazırda nc 750 x kullanıcısıyım. nc750x ve mt 09 tracer ikileminden sonra nc750x i seçmek zorunda kaldım.

Geçen Cuma günü Patronlarım için Sahibindende çanakkalede 47 bine satılan full + full aksesuarlı mt 09 traceri almaya gittik.

Giderken Onların nc 750 x'i ile arkamda diğer patronumu götürdüm. dönerken mt 09 taceri ben kullandım. kullanmaz olaydım. Tahmin ettiğim gibi harika bir makina. akrapoviç egsozlu susturucusu takılı değildi. resmen ateç ediyordu makina o yolda çok keyif aldım.

Diyeceğim o ki sizin de zaten bildiğiniz gibi motorlarınız harika. allah kaza bela vermesin nazarlardan korusun motorlarınızı.

Yaşadığım bu An'ı hali hazırda kullanıcılarıyla paylaşmak istedim.

kesinlikle haklısın

Mt-07 den tracer 900 e (0km) geçiş asamasindayim. Tracer 900 ile gelen lastiklerin yol tutuşu hakkında bilgi alabilir miyim ? Mt25 ile gelen lastikler kadar kötü mü ?
    Lastikleri değiştirmemi oneriyorsaniz, lastik secimi konusunda da desteklerinizi bekliyorum.
    Uzun turlar, yağmurda surusler yapmam. Sadece haftasonlari ve asfaltta kullanirim. Lastiğin ömrü de çok önemli değil. Virajlarda yola en önemli önceliğim.

Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Selamlar,

bende MT-07 den MT-09 Tracer'a geçiş yaptım.İkiside Dunlop lastiklerdi.Farklı lastik tecrübem hiç olmadı o yüzden detaylı bilgi veremeyeceğim lakin stok lastiklerin 4000 km den sonra kendini arkadan kaydırmaya başladığını belirtebilirim benim tecrübemle.Defansif kullandığım için lastikleri pek zorlamıyorum.Tracer'ım şuan 12000 km de.Lastiklerden iyice şikayet etmeye başladım diyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

arkadaşlar bir hafta sonu toplansak, birlikte biraz yol yapsak, tanışsak, sohbet etsek,yesek içsek !

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

ek olarak, valla inanın makinayı kullanmaya başladığınızda yağmura da hafif toprak yola da sadece hafta sonu değil hafta içide binmek istiyorsunuz , kendi kullanım ihtiyacıma göre ki biraz Tracer'ın kullanım amacına da yakın olduğunu düşünüyorum tabi kullanıcıya göre değişecektir bu husus, %60 asfalt %40 toprak yeteneği olan bir lastik seçeceğim.Umarım faydalı olmuştur.

ogaakkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    Herkeze selamlar.

Motorumu aldığım günden itibaren tavsiyeler üzerien elciklerini, serviste aşağı doğru biraz kaydırttım. Fakat son 2 haftada bir kaç kez motorum gidon tokatlamaya kadar gidecek şekilde yüksek hızlarda sallama yapmaya başladı. Sebebini bilmiyorum fakat ciddi korku yaratan bir durum diyebiliriz. Artık rahat rahat çıktığım hızlarda bile korku yaşatıyor diyebilirim.
    Benzer durumlar atlatan arkadaşlar var mı? Varsa ne tür bir çözüm buldular öğrenmek isterim. Sonuçta şakası olmayan bir durum.

@mutluemlak , hocam konfor sele orijinal mi ? Memnun musunuz ? Fiyatı nedir ? Konfor sele ile sele yüksekliği arttı mı (boyun 1.70 olduğu için sele yüksekliği önemli )

Motosikleti
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mutluemlak , hocam konfor sele orijinal mi ? Memnun musunuz ? Fiyatı nedir ? Konfor sele ile sele yüksekliği arttı mı (boyun 1.70 olduğu için sele yüksekliği önemli )
    konfor sele yaptırdım evet bi tık artıyor yuksekliği baya yol yaptım çok rahat cidden
    yaklasık 150-200 tl gibi bir rakam

yan çanta durumlarınıda bildiriyim yaklasık 180 e kadar stabil sonra 190 200 de sallama yapıyor
    daha önceki cbf 1000 de de aynı sekildeydi

MT-09 Tracer yan koruma için ne tercih etmeli ?

1- Givi TN2122 Koruma Demiri (600TL)(En uygun fiyatlısı bu, koruma olarak da iyi Ama fazla mı göze batar emin olamadığım gibi her yerde stok problemi var)
    2- Sw Crashbar + Orijinal MT-09 Yan koruma takozu (570+770=1.340TL)
    3- Hepco & Becker Koruma demiri + Orijinal MT-09 Yan koruma takozu (800+770=1.570TL)

Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    1- Givi TN2122 Koruma Demiri (600TL)(En uygun fiyatlısı bu, koruma olarak da iyi Ama fazla mı göze batar emin olamadığım gibi her yerde stok problemi var)

kullanıyorum, İstanbul maltepe Tunadan sorgulayınız.Fazla göze batmaktan tam kastını anlamadım ama bence hoş duruyor.

Motosikleti
    Xmax 250
    Arkadaşlar radyatör koruma takacağım fakat resimdeki tornavidanın ucundaki vida boş dönüyor.Sanki vida değilde tak çıkar gibi ama çekmeye korktum açıkçası. O parçayı çıkaramadım bu konuda bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    Alıntı DRagon38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar radyatör koruma takacağım fakat resimdeki tornavidanın ucundaki vida boş dönüyor.Sanki vida değilde tak çıkar gibi ama çekmeye korktum açıkçası. O parçayı çıkaramadım bu konuda bilgisi olan var mı?
    http://i.imgur.com/LVMfSo1.jpg
    arkadaşım o vida değil kilitli sekman tarzı bişi ortadan bastır içeri girer sekman boşalır
    ardından çekersin gelir
    takarkende dısa cıkık bırakıp sokarsın yerine oturduktan sonra içeri itersin çekme kırılır

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

http://www.motoetkinlik.com/benim-motosikletim-yamaha-mt-09-tracer/

arkadaslar moto etkinlikte yaptığım tracer incelemesi.
    bi göz atın lutfen

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı mutluemlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evettt sonunda beklediğim shad yan canta demirlerim geldi
    hemen montajını yaptım yaklaşık 10 dakika sürdü ne hikmetse kocaman kolide göndermişler
    taktıktan sonra arka koruma demiri gibi durdu mubarek
    Selamlar, yan çanta demirlerini nerden ve ne kadara aldınız acaba. Postada vergi ödediniz mi? gibi sorular geldi aklıma. Cevap verebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Birde geçen yaptığım turdan resim ekleyeyim.

habe habe

Tracer ına gaga takan var mı ? Yada gaga'nin aerodinamik e etkisi (olumlu/olumsuz) hakkında bilgi sahibi olan ?

Ayrıca bu cam hakkında bilgisi olan var mı ?

Motosikleti
    Puigin cami gibi o. Bende var 3rengi var şeffaf, az koyu ve koyu olmak üzere.
    Ekstradan ruzgarlikta var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

http://www.puig.tv/tuning-bikes/yamaha-mt-09-tracer-2015/touring-screen/c171en/f1-r19-m6443/

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

http://www.puig.tv/tuning-bikes/yamaha-mt-09-tracer-2015/touring-screen/c171en/f1-r19-m6443/
    Smoke (az koyu) rengine sıcak bakıyorum. Ama sanırım türkiye de satışı yok ?

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Ekstra rüzgarlıkla yüksek hızlarda ön cam çok eğiliyor. Puigde de bu sorun var mı?

Motosikleti
    Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekstra rüzgarlıkla yüksek hızlarda ön cam çok eğiliyor. Puigde de bu sorun var mı?
    Ekstra rüzgarlıklı halide satılıyor camın fakat ben de yok ekstra rüzgarlık. Bu haliyle ön cam gayet yeterli, boyum 185cm. Ama dediğiniz gibi eğilme olabilir çünkü orjinal camın yerine monte ediliyor yine 4 vida tutuyor ekstradan bir bağlantı yok.

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)