Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mt-07
    Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Sizinkiler de hayırlı olsun. Motorum kırmızı renk, çok beğenerek aldım iyiki de kırmızı almışım diyorum aksesuarlarım tamamlanmadı ama motor koruma ve led sinyalli halini çekip gönderebilirim. Diz pad i ve çanta demiri gelmedi henüz, koruma takozu da yolda bugün geliyor onu mototaşdan sipariş etmiştim. Radyatör koruma da sipariş etmeyi düşünüyorum biraz korunaksız geldi bana.

Belki alışmam gerekiyor N ye geçme meselesine anormal bir durum değildir heralde. İlk aldığım gün benim elimde de titreşim bariz vardı ve karıncalanma olmuştu, 2. gün azaldı, son kullandığım gün ise neredeyse yoktu. Motorun da rahatladığını düşünüyorum kullandıkça, hissiyatım o yönde.

Tracer gezisine katılmayı çok isterdim ama maalesef çok uzaktayım, denizlide oturuyorum. Siz akdeniz veya egeye inerseniz haberim olsun ama eşlik edebilirim bu bölgede.

Bu arada rüzgar gürültüsü konusunda siz ne düşünüyorsunuz, ben o durumdan çok dertliyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı mutluemlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet malesef var
    5.vites 11.000.devir 224 yapıyor 6. vitese attıgında 9.000.devir 225 te kalıyor

https://www.youtube.com/watch?v=BKILT6UK_ZQ
    https://www.youtube.com/watch?v=BKILT6UK_ZQ

kamera çekimim var youtube de yamaha tracer topspeed olarak
    Naked versiyon MT-09'da hız limitörü 225 km/h...
    The Power of The Dreams.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Motorlar MT-09'la aynı olduğundan limitörde aynı şekilde demekki, yetmesse açtırırız

Aldığınız aksesuarları linkleriyle beraber paylaşırsanız süper olur

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlar MT-09'la aynı olduğundan limitörde aynı şekilde demekki, yetmesse açtırırız

Aldığınız aksesuarları linkleriyle beraber paylaşırsanız süper olur

Öncelikle şu linki vereyim: http://www.yamaha.com.hr/upload/Doku...ema-tracer.pdf
    Bu dosyada tracer ile alakalı orjinal ekipmanların hepsi var.

Benim aldıklarımın kodları şunlar:

Tank knee pad: 2PPFTPAD0000 (depo diz ped)

Engine Protector MT-09 TR: 1RC211D00000 (motor koruma)

Soft side bag stays MT-09 TR: 2PPFTSBST000 (soft çanta taşıma demiri)

LED BLINKERS SET ARROW CARBON: YME-W0789-20-00 (karbon led sinyal takımı ön ve arka 2 takım)

High screen MT-09 TR : 2PPF83J00000 (yüksek turing cam, az önce sipariş ettim, puig in camını bekleyemeyeceğim, diğer alternatifler de uygun olmayacak kanısına vardım)

Bu aksesuarların hepsi 1745 Tl tuttu.

Bir de almak istediğim radyator koruyucu var ama stokta yokmuş gelince onu da almayı düşünüyorum. Açıklaması da şöyle : Radiator cover MT-09 TR kod:2PPFRADC0000

Unutmuşum mototaş'dan aldığım koruma karenaj koruma takozu var, puig marka. Linki de şu şekilde: http://www.mototas.com.tr/puig-korum...a-mt-09-pmu844
    Yalnız sonuncusunu ben aldım ellerinde başka yok. Fiyatı 270 TL idi.

Sizin anlayacağınız onu da alayım bunu da alayım derken hesap 2000 tl yi buldu baya kabardı ama bunlar bence olması gereken aksesuarlar. Bu arada aksesuar fiyatlarını yurtdışına göre uygun tutmuşlar, yamaha türkiyeyi bu tutumundan dolayı tebrik ediyorum.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı emreturgut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şu linki vereyim: http://www.yamaha.com.hr/upload/Doku...ema-tracer.pdf
    Bu dosyada tracer ile alakalı orjinal ekipmanların hepsi var.

Benim aldıklarımın kodları şunlar:

Tank knee pad: 2PPFTPAD0000 (depo diz ped)
    Pdfdeki tur camı daha bir estetik duruyor,
    Engine Protector MT-09 TR: 1RC211D00000 (motor koruma)

Soft side bag stays MT-09 TR: 2PPFTSBST000 (soft çanta taşıma demiri)

LED BLINKERS SET ARROW CARBON: YME-W0789-20-00 (karbon led sinyal takımı ön ve arka 2 takım)

High screen MT-09 TR : 2PPF83J00000 (yüksek turing cam, az önce sipariş ettim, puig in camını bekleyemeyeceğim, diğer alternatifler de uygun olmayacak kanısına vardım)

Bu aksesuarların hepsi 1745 Tl tuttu.

Bir de almak istediğim radyator koruyucu var ama stokta yokmuş gelince onu da almayı düşünüyorum. Açıklaması da şöyle : Radiator cover MT-09 TR kod:2PPFRADC0000

Unutmuşum mototaş'dan aldığım koruma karenaj koruma takozu var, puig marka. Linki de şu şekilde: http://www.mototas.com.tr/puig-korum...a-mt-09-pmu844
    Yalnız sonuncusunu ben aldım ellerinde başka yok. Fiyatı 270 TL idi.

Sizin anlayacağınız onu da alayım bunu da alayım derken hesap 2000 tl yi buldu baya kabardı ama bunlar bence olması gereken aksesuarlar. Bu arada aksesuar fiyatlarını yurtdışına göre uygun tutmuşlar, yamaha türkiyeyi bu tutumundan dolayı tebrik ediyorum.
    Hayırlı olsun aksesuarlar.
    Fiyatları ayrı ayrı yazabilir misiniz acaba?
    Pdfdeki tur camı daha bi güzel duruyor bir tane daha var sanırım tur camı o çok kocaman çirkin birşeydi.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    1000 Km olmak üzere yorumlarımı yazayım...

Motor bana çok yüksek gelmişti alçak sele ve amortisor düşürme aparatı aldım. şimdi daha rahatım trafikte.

En çok rahatsız olduğum konu rüzgar. Kafama kafama rüzgar yiyorum. Ön cam olmasa bence bu kadar rüzgar yemem Ayar yaptım yukarı aşağı hiç farketmedi.

Hızlanması, dengesi, yavaş trafikte neredeyse ayaklarımı koymamama rağmen durması mükemmel. Kullanan herkese tekrar tekrar hayırlı olsun.

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun aksesuarlar.
    Fiyatları ayrı ayrı yazabilir misiniz acaba?
    Pdfdeki tur camı daha bi güzel duruyor bir tane daha var sanırım tur camı o çok kocaman çirkin birşeydi.
    Teşekkür ederim.

Çanta taşıma demiri 275
    Led sinyaller 2 takım: 290
    Motor Koruma: 550
    Diz pad i : 170
    Tur camı: 440
    Koruma takozu puig: 270
    hatırladığım kadarıyla bu şekilde 5-10 tl farklılıklar olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 Km olmak üzere yorumlarımı yazayım...

Motor bana çok yüksek gelmişti alçak sele ve amortisor düşürme aparatı aldım. şimdi daha rahatım trafikte.

En çok rahatsız olduğum konu rüzgar. Kafama kafama rüzgar yiyorum. Ön cam olmasa bence bu kadar rüzgar yemem Ayar yaptım yukarı aşağı hiç farketmedi.

Hızlanması, dengesi, yavaş trafikte neredeyse ayaklarımı koymamama rağmen durması mükemmel. Kullanan herkese tekrar tekrar hayırlı olsun.
    Zaten rüzgar gürültüsü tek problem gibi görünüyor. Camı alçaltmanız veya yükseltmeniz bir işe yaramıyor. Ben de denedim bir fark olmadı. Hatta seyahat dönüşü camı söktüm rahat ettim. Ya spor kısa cam takıcaksınız ya da uzun turing cam başka şekli yok. Benim tur camı gelince size bilgi veririm.
    iguven bunu beğendi.

Motosikleti
    Hatta seyahat dönüşü camı söktüm rahat ettim. Ya spor kısa cam takıcaksınız ya da uzun turing cam başka şekli yok. Benim tur camı gelince size bilgi veririm.
    Fotoğraf var mı camsız hali. Düşünmedim değil valla sökmeyi.

Benim anlamadığım, koskoca Yamaha mühendisleri bu motorları rüzgar tüneline falan sokuyorlar. Ya bizim beklentimiz fazla, ya da başka bir sıkıntı var.

Motosikleti
    Mt-07
    Resmi yok ama çirkin görünüyor camsız tabi. Çok kısa bir cam ya da çok uzun bir cam olması lazım. Rüzgar tüneline sokmuşlardır mutlaka ama biz biraz standart üstü boylardayız, onlar ortalama bir boy için yapıyorlar.

Motosikleti
    Resmi yok ama çirkin görünüyor camsız tabi. Çok kısa bir cam ya da çok uzun bir cam olması lazım. Rüzgar tüneline sokmuşlardır mutlaka ama biz biraz standart üstü boylardayız, onlar ortalama bir boy için yapıyorlar.
    valla benim boy 1.75. gayet kısa adamım. Onunla alakası yok bence. En ortalaması bu boyun.

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Bir sorum daha var, dün farkettim, bizim motorların alet çantası yok mu? yada bayii mi koymamış varsa artçı koltuğu altında olması gerekmez mi?

Motosikleti
    Bir sorum daha var, dün farkettim, bizim motorların alet çantası yok mu? yada bayii mi koymamış varsa artçı koltuğu altında olması gerekmez mi?
    var ufak bir paketin içinde. kask kilidi falan da onun içinde... isteyin yoksa.

Motosikleti
    Mt-07
    Alet çantası var, artçı selesine yapışık tornavida takımı da var ayrıca. Bir de belirtmek istediğim bir konu var normalde sele alçak konumda gönderiliyor yazıyor kullanıcı kitabında ama benimki yüksek konumdaydı, alçak konuma aldım kendim. Belki sizinkiler de yüksek konumda olabilir bir kontrol edin derim.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alet çantası var, artçı selesine yapışık tornavida takımı da var ayrıca. Bir de belirtmek istediğim bir konu var normalde sele alçak konumda gönderiliyor yazıyor kullanıcı kitabında ama benimki yüksek konumdaydı, alçak konuma aldım kendim. Belki sizinkiler de yüksek konumda olabilir bir kontrol edin derim.
    Benimki alçak konumundaydı ben de üst seviyeye aldım
    Alçak konumda depo ile sele arasında bayağı boşluk kalıyor ön tarafta.

Motosikleti
    MT09 Tracer
    ayrıca motosikleti kırmızı olanlar elcik korumalarının rengini söyleyebilirler mi onuda yanlış takmışlar sanırım, bendeki elcik korumalar gri, normalde siyah olması lazım en azından tüm resimlerde öyle,

mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    evet bu gun itibari ile sabah fransadan shad marka canta demirlerim geldi
    akabinde montaj ve motora takma işleri bitti sonra sh48 shad gri topcase ve
    sırt dayama minderide takıldı sukur bişi kalmadı artık
    sadece kalan motor koruma demiri gerçi bittik resmen.

bu arada bunuda aldım taktırdım süper oldu tavsiye ederim şiddetle

Motosikleti
    MT09 Tracer
    çanta çok güzel olmuş, ebaydan mı sipariş verdiniz hepsini, knuckle guard'ın shipping hariç 84$ gibi ekstrem bir fiyatı var, ayrıca montajı da zahmetli gibi gözüküyor, aldığınız linkleri de paylaşırsanız seviniriz.

Motosikleti
    Mt-07
    ayrıca motosikleti kırmızı olanlar elcik korumalarının rengini söyleyebilirler mi onuda yanlış takmışlar sanırım, bendeki elcik korumalar gri, normalde siyah olması lazım en azından tüm resimlerde öyle,
    http://www.turkishriders.org/forum/i...ch=24055;image
    Motorum kırmızı elcik korumalarım siyah.

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Hondanın yeni crossrunner vfr 800x'ini MT-09 tercih etmeme sebepleriniz nelerdir. 225 km hızın üstü motorun dinamiği nedeniyle tehlikeli olabilir, 41 mm ön amortisör daha etli olsaymış keşke.

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı vladimir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondanın yeni crossrunner vfr 800x'ini MT-09 tercih etmeme sebepleriniz nelerdir. 225 km hızın üstü motorun dinamiği nedeniyle tehlikeli olabilir, 41 mm ön amortisör daha etli olsaymış keşke.
    Ben şahsen bu iki motor arasında kalmıştım. Önce tracer almaya karar verdim, sonra vfr ye döndüm. Hatta fuar zamanı hayırlı olsun dedim vfr için fakat bizim bayinin elinde motor yokmuş meğersem, bir karışıklık olmuş. Sonuçta tracer aldım.

Bana göre tracer ın motoru daha güzel, ben v4 ü hernekadar rüştünü ispatlamış sağlamlığı ve sorunsuzluğu ile bilinse de sevmiyorum. Cp3 ün sesi de performansı ve esnekliği de v4 den güzel.

Tracer'ın tasarımı daha güzel,daha modern, vfr nin tasarım biraz daha tutucu. Vfr nin egsozu falan tam bir fiyasko, nc750 den hallice.

Özellikler olarak ikisi de aynı sayılabilir, çok üstünlükleri yok, vfr nin elcik ısıtması standart, tracer'da orta sehpa var.

Malzeme kalitesi yakın birbirine, vfr biraz daha derli toplu karenajda boşluklar daha az, tracer o yönden biraz eksik.

En önemli nokta vfr eşşek ölüsü gibi 242 kg, tracer 210 kg. Benim tracer ı seçmemdeki en önemli nokta budur. Hem virajlarda hem de düşük hızlarda tracer vfr e göre çok avantajlı. Kullanımı daha kolay, daha dengeli ve kıvrak.

Aklıma gelenler bunlar.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)