Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT - 09 Tracer 2016
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide orta sehpaya almadan motoru düzleştirip baktınız mı
    dediğiniz gibi de yapıcam. kullanma klavuzuna baktım, böyle bir bölüm var. galiba standart bir şey. çünkü çok nadir yapıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı cagdas. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğiniz gibi de yapıcam. kullanma klavuzuna baktım, böyle bir bölüm var. galiba standart bir şey. çünkü çok nadir yapıyor.

https://i.hizliresim.com/lQ6Gvb.jpg
    Yanıp sönmeyle alakalı kısmı ilk defa gördüm 5-6 aydır ani hızlanma olsun yada ani frende hiç başıma gelmedi

Motosikleti
    MT - 09 Tracer 2016
    benimde sürekli gelmiyor. arada bir yapıyor ama, bu yüzden kafam karıştı.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı cagdas. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/lQ6Gvb.jpg
    Yag karter içerisinde,motor yokuş yukari pozisyonda iken geriye suzuldugu için müşür yagi az seviyede gibi algiliyor ondan lamba yakiyor.

Yag seviyesi tam ise sorun yok.

Endişelenmeye gerek yok.
    cagdas. bunu beğendi.

Motosikleti
    MT - 09 Tracer 2016
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide orta sehpaya almadan motoru düzleştirip baktınız mı
    hocam dediğin gibi yaptım hem sehpada hemde sehpasız. yağ seviyelerini kontrol ettim. hepsi aynı. motoru çalıştırınca düzken yağ camında gözükmeyecek şekilde yağı çekiyor. stop edincede 3-4 dk.'da fotoğraflarda görülen seviyeye geliyor. Müşürden şüphe ediyorum. oda bozuk değilse kullanım klavuzunda yazan doğru demek.

1. foto motor soğukken

2.foto motor sıcakken (80 derece)

Motosikleti
    MT-07
    Motorun iki tekeride yerde olacak ve düz durması gerekiyor. Isındıktan 2-3dk son orta ayağı yere değecek şekilde indir ki tekerlekler yerden kesilmeden düzlemiş ol motoru. Daha sonra bak, eğerki iki çizgi arasındaysa sorun olmaz. Şuan görünen zaten bir sorun olmadığı yönünde...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun iki tekeride yerde olacak ve düz durması gerekiyor. Isındıktan 2-3dk son orta ayağı yere değecek şekilde indir ki tekerlekler yerden kesilmeden düzlemiş ol motoru. Daha sonra bak, eğerki iki çizgi arasındaysa sorun olmaz. Şuan görünen zaten bir sorun olmadığı yönünde...
    Sezonda alacan mi?

Mt 09 sen rahat durmazsin

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezonda alacan mi?

Mt 09 sen rahat durmazsin
    Yok aga yaa. İnanki MT-07'mi çok seviyorum. Hiç yapmadığım birşey yaptım ve depo yan pad ile radyatör koruma, radyatör muhafaza koruması aldım ve taktım motora. Yarında CZ zincir sipariş verip takayım diyorum. Yada alırım ama sonra takarım herhalde

Piste mi gireceğim? Ne gereği var? Egzoz takmadan şu dünyadan göçmeyeceğim ama. MT-09 için 24ay hayatta kalmam gerekiyor maalesef

Motosikleti
    MT - 09 Tracer 2016
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğiniz gibi yaptım. seviye aynı çalıştırınca da yağı direk çekiyor. ama ani hızlanmalarda nadir olarak 3-4 saniye yağ ışığını yakıyor. Büyük ihtimal müşürden yapıyor.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    2019 model 900 GT sahibiyim, orta sehpa artçılıyken virajda hafif dalgalanan yolda yere sürttü bununla ilgili çözüm sökmek midir. arka yükleme ayarını standarda göre 2-3 tık sertleştirdim. sanki çözüldü gibi ama virajlarda tekte olsam bu durum beni çok tedirgin ediyor, olmadığı kadar kasılıyorum. tecrübeleriniz çözüm önerileriniz nedir paylaşırsanız çok sevinirim

arkadaşlar ek olarak whatsup grubuna alabilecek biri var mıdır, yardım lütfen

Ben şunu danışıcam. Yeni katıldım. Kış aylarında motora binmiycem ancka çevre koşulları -20 e kadar düşüyor yazında +25 oluyor... Bazen de yaz ayların iklimin daha sıcak olduğu yerlere gidebilirim. Bu durumda 10w-50 yağ daha iyi mi olur ? Motul 7100 10s-50 düşünüyorum geçen sefer 15w-50 yamalube almıştım ve gereksiz pahalıydı???

İknci soruda debraj serbestken debrajdan katır kutur ses gelerek çalışıyor. Debraj teli sona gelmiş durumda.. Balatalar azalınca böyle bir ses yapar mı yoksa tastan mıdır açmya da üşendim :D ne diyorsunuz?

Tracer 900 kullanıcılarının bir whatsap grubu var mı acaba. Etkinlik düzenlemek için belki kurmuşsunuzdur. Benim birkaç sorum olacak o yüzden sınırlı süreliğine bilgi almak için katılmak istiyordum.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Ben de 2018 model 15k KM de bir tracer 900 ile araniza katildim.

Bir arka tasima demiri ve canta almayi dusunuyorum ancak yamahanin orijinal demiri cikiyor. Tabi fiyati da orijinal (1600 TL). Muadil urun var midir?

Bir de vites gecisleri biraz sert. Son bakimi 9 bin kmde yapilmis. Bir sebebi var midir?

Son olarak, alcak sele kullanan arkadaslardan yorum almak isterim. Motorda zaten alcaltma kiti mevcut, kullanabiliyorum ancak bir tik daha alcak olsa daha rahat olabilir. Alcak sele fark yaratiyor mu? Cunku fiyati hic alcak degil (1600 TL).

Iyi surusler dilerim.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Hyperpro yay montajını tamamladık açıkçası bu şekilde değişeceğini daha önceden öngörseydim de alsaydım diyorum ��

https://youtu.be/AJlU4DldYRA

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 2018 model 15k KM de bir tracer 900 ile araniza katildim.

Bir arka tasima demiri ve canta almayi dusunuyorum ancak yamahanin orijinal demiri cikiyor. Tabi fiyati da orijinal (1600 TL). Muadil urun var midir?

Bir de vites gecisleri biraz sert. Son bakimi 9 bin kmde yapilmis. Bir sebebi var midir?

Son olarak, alcak sele kullanan arkadaslardan yorum almak isterim. Motorda zaten alcaltma kiti mevcut, kullanabiliyorum ancak bir tik daha alcak olsa daha rahat olabilir. Alcak sele fark yaratiyor mu? Cunku fiyati hic alcak degil (1600 TL).

Iyi surusler dilerim.
    Selenin altında siyah plastik bir parça var onu çıkardızmı?

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Tracer 900 2016 model almayi dusunuyorum ancak sele yuksekligi konusunda endiseliyim. 1.70 boy ile motosikleti surebilir miyim, sonradan seleyi alcaltmak icin birseyler yapilabilir mi?

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Çok sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Benim boyum 184 civarı. Ayaklarım net bir şekilde yere basıyor. Sende parmak ucuyla da olsa dengelersin motoru.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    00
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tracer 900 2016 model almayi dusunuyorum ancak sele yuksekligi konusunda endiseliyim. 1.70 boy ile motosikleti surebilir miyim, sonradan seleyi alcaltmak icin birseyler yapilabilir mi?
    Benim de boyum 1,70. Tracer 700 kullanıyorum. Tracer 900 ile sele yüksekliği bir santimetre fark ediyor. Bir sıkıntı yaşamadım. Tabii ağırlıkları da biraz farklı (20 kg.). Ağırlık konusunda bir şey diyemem.
    Sadece gideceksin.

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aşamada bacak boyunun etkisi büyük tabi ki. Kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir durum olması nedeniyle de genel bir yorumlama yapmak çok mümkün görünmüyor. Şahsi düşüncem durma anında tek taraflı dengeleme ile süreci devam ettirebileceğiniz yönünde. Sürme konusunda sorun olacağını düşünmüyorum boy açısından.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)