Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Selam arkadaşlar Tracer sahipleri nerde ya.Foto video birşeyler atın. )Baktım çoluk çocuk herkes video çekiyor.Kaç senedir motor kullanıyorum bir tane doğru düzgün videom bile yok.

https://www.youtube.com/watch?v=q9YJOjyovkA&t=24s

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

En kral kamerayı aldım eve boşu boşuna yatıyor.Bundan sonra videoların devamı gelecek.
    İyi Akşamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2019 Yamaha İron Max 250
    Arkadaşlar Merhaba,
    Bugün tracerıma arka çanta demiri taktırdım ama öyle orijinal çanta demirinin Allah belasını versin! Ulan orijinal demir dediğin 4 vida ile sökülür 4 vida ile takılır milyon parçayı birbirine monte ettik falan filan neyse. Gün sonunda öle yada böle demiri monte ettik ama bana hiç mantıklı gelmeyen ve hiç içime sinmeyen bir durum var çantanın takıldığı mekanizma sağa sola raylı bir mekanizma gibi oynuyor ve giderken ses yapıyor orijinal çanta demiri taktıran veya bu konu ile alakalı bilgisi olan var mı? Gerçekten böle raylı bir mekanızma gibi sağa sola hareket ediyor mu yoksa montaj hatası mı bu ?

Motosikleti
    2019 Yamaha İron Max 250
    Cevap veren olmamış ama ben yine de güncel bilgileri yazayım. Benim gibi yeni alıp bu bilgilere ihtiyaç duyan olabilir. Orjinal arka çanta demiri taktırdım montaj bittikten sonra arka çantanın takıldığı tabla sağa ve sola 1-2 santim hareket ediyordu bana çok saçma geldi arka çantanın hareket ediyor olması Dolayısıyla Yamaha Türkiye’ye mail attım daha sonrasında bana geri dönüş sağladılar 2017 kasa Tracer 900 Lerin orjinal çanta demirlerinin bu şekilde olduğunu söylediler takozlu sistem olduğu için sağa ve sola bu şekilde hareket ediyormuş istenildiği taktirde takozlar iptal edilerek bu durum değiştirebiliyormuş dolayısıyla ben de takozları iptal ederek çantayı sabit bir şekilde bağlattırdım ses yapan bir takım yerleri vardı onları da elektrik bantlarıyla bağlayarak Bu sıkıntıyı da çözmüş oldum çanta ile alakalı orjinal ürün takmak isteyenler için söyleyeceklerim bu kadar ayrıca yine bu motor ile alakalı internette fazlasıyla belirtilen kafa sallama olayı benim başıma gelecek diye çok korkmuştum korkmuştum derken tat kaçıracak bir şey olduğu için fakat Benim oturumda şu ana kadar böyle bir problem ile karşılaşmadım hiç bir şekilde de pişman değilim bu motoru aldığım için herkese de tavsiye ederim 👍🏼

Arkadaşlar bu kronik ses sorunun kaynağı debriyaj tasında bulunan parçaların zaman içerisinde boşluk yapmasıdır. Bu sorunu motocen de Cengiz usta parçaların değişimini yaparak çözüyor.

Motosikleti
    ktm duke 200
    arkadas lar selam, bende sırasıyla duke 200 naked ve 390 naked vardı. hos 390 hala var sorun şu ki şehit içi mükemmel olan motor az biraz yol yapım deyip istanbul'dan İzmir git gel e resmen böbrek hastası haline getiricekti keza eşimle binmek neredeyse imkansız. Bu baglamda düştüm artık tek silindir olmayan saglam makina arayışına ki herkeste oldugu gibi triumph 800 xr tracer 700 ve suanki konumuz 900 e. epey niyetliyim bu makinaya lakin önce motoru satmam lazım oda sıkıntı ama bakalım Allah büyüktür. velhasıl kelam 2017-18-19 modeller Arasında 4-5 bin TL oynuyor ama özelliklerde ben farklı birsey göremedim. varsa nazicane tavsiyeniz minnettar kalırım. esen kalın

Motosikleti
    2019 Yamaha İron Max 250
    Yahu arkadaşlar bu kafa sallama olayına herkes bir çözüm önermiş hepsini denedim ama nafile elcikleri aşağı indirdim denedim yine oluyor amortisör ayarlarını değiştirdim yine oluyor çantayı çıkardım denedim yine oluyor internette bu sorunu yaşayan kadar yaşamayanlarında videolarını gördüm bu neye göre değişiyor neye göre oluyor karar veremedim böyle güzel bir motorun böle saçma bir şekilde problemi olması yamahanın büyük ayıbıdır motorum 2017 model bu motor 2015 den beri piyqsada nasıl olurda bunu düzeltmeden piyasaya sürerler anlamıyorum 2018 ve sonrasında bu problem yok diyorlar ne yaptılarda bu düzeldi veya çözüm önerisi olan var mı bunla alakalı gidon amortisörü mü almak lazım acaba anlamadım gitti 170 den sonra hele bir de rüzgarlı hava ise ızdırap oluyor motoru kullanmak

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Selamlar
    Zincirin birkaç baklası düzgün çalışmıyor. Geçen baya açmak için uğraştım ama çözülmedi. Dolayısıyla yeni zincir alacağım.
    Zincir uzunluğunu bilen varmı? 525 kaç bakla alınması uygun olur?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Internet'te şöyle bir bakınca stok ölçüler 525 110 bakla olarak görünüyor?

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Acaba Zincir uzunluğu MT-09 ile aynımı? Arka maşa uzunluğunda bir fark yok gibi ama emin olamadım. Service Manual'e baktım kabaca ama ilgili açıklamayı bulamadım.

MT-09 için aratınca dediğiniz gibi 110L şeklinde görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Ekleme. Şimdi gördüm Service Manual sayfa 2-9'da yazıyor. Gözümden kaçmış olmalı.

Evet Zincir 525 110L olması gerekiyor.
    Service Manual: https://motorcycle7usa.com/wp-conten...RACER-2017.pdf

Ekleyelim burda dursun. İhtiyacı olan indirebilir.

Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar tertemiz tracer 900'ümü farklı bir motor alacağım için satıyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-kazasiz-tramersiz-boyasiz-13800-km-tcs-abs-3mod-695066386/detay/

Motosikleti
    170 diyorsun bide allaha şükür hiç öyle birşey yaşamadım.Motorum 2015 model.
    225'e kadar gram sallama yok..Bozukyolda ön lastik boşa düştüğünde ufak tefek sallamalar oluyor.O da fiziksel yani her motorda olacak şeyler.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Geçen sene Haziranda Vlm marka akü almıştım.Akü bitti 😂😂 Buraya da yazmıştım hatta. Yeni Akü almam gerekiyor .Bosch veya Varta alacağım galiba Yuasa 900 lira olmuş çünkü

Motosikleti
    Tracer 900
    merhaba, 2016 tracerıma yeni varta akü aldım, bugün elime geçti. asitini koyup bir gün bekledikten sonra takıp ilk marşı basıcam.

bu arada, bir whatsapp grubu varmış. beni de ekleyebilir misiniz. özelden teli paylaşabilirim.

oct - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 Tracer
    Arkadaşlar selamlar, Tracer’ımı satıyorum ilgilenen arkadaşlara duyrulur.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...06254850/detay

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    2016 modele quick shifter takan var mı ?

Arkadaşlar herkese selam, forum çok aktif kullanılmıyor sanırım ama yine de bir nabız yoklamak istedim tracer 900 sahibiyim motosikletim 6 bin kmde, 3 sene kadar bi zaman sıfır aldığım mt07 kullanmıştım daha sonra tracera geçtim.. tracera full system mivv eksoz aldım önümüzdeki hafta gelmiş olacak sanırım, hali hazırda kullanan varsa yorumlarını alabilirim, herkese iyi sürüşler..

Motosikleti
    MT - 09 Tracer 2016
    Herkese merhaba 2016 model ile aranıza yeni katıldım. Merak ettiğim bir kaç soru var.

1 - ani hızlanmalarda veya yüksek süratlerde giderken bazen yağ ışığı yanıp sönüyor. Bunu her zaman yapmıyor. sizce bu bir sorun mu?
    2 - üstünde full akrapovic egzoz var. Aldığım kişi menüden egzoz ayarı yapılması gerek dedi. Bunun nasıl yapıldığı hakkında bilgisi olan var mı?
    3 - motorun ilk sahibi anahtarlıkla kullanmış motoru, bu yüzden gösterge camında çizikler var. Yamaha servisi camın değiştiğini söyledi ve 1100 TL fiyat verdi. Çizikleri hafifletmenin yolu var mı?

cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı cagdas. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba 2016 model ile aranıza yeni katıldım. Merak ettiğim bir kaç soru var.

1 - ani hızlanmalarda veya yüksek süratlerde giderken bazen yağ ışığı yanıp sönüyor. Bunu her zaman yapmıyor. sizce bu bir sorun mu?
    2 - üstünde full akrapovic egzoz var. Aldığım kişi menüden egzoz ayarı yapılması gerek dedi. Bunun nasıl yapıldığı hakkında bilgisi olan var mı?
    3 - motorun ilk sahibi anahtarlıkla kullanmış motoru, bu yüzden gösterge camında çizikler var. Yamaha servisi camın değiştiğini söyledi ve 1100 TL fiyat verdi. Çizikleri hafifletmenin yolu var mı?

cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim

https://i.hizliresim.com/EO4LAD.jpg
    Yağ ışığı yanıp sönmesi normal değil. motor yağı eksik olabilir yağ seviyesini kontrol edin. yağın şakası olmaz motoru kucaklayıp tamirci tamirci gezersiniz. o şekilde yağ eklemeden kullanmayın

Motosikleti
    MT - 09 Tracer 2016
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ ışığı yanıp sönmesi normal değil. motor yağı eksik olabilir yağ seviyesini kontrol edin. yağın şakası olmaz motoru kucaklayıp tamirci tamirci gezersiniz. o şekilde yağ eklemeden kullanmayın
    ustam sıcakken orta sehpada baktım neredeyse full

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı cagdas. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam sıcakken orta sehpada baktım neredeyse full
    Bide orta sehpaya almadan motoru düzleştirip baktınız mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)