Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
38. sayfa BirinciBirinci ... 283637383940 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    merhaba dostlar araya yeşillik videosu atayım dedim biraz makara içerir. Nc 750x kullanıcısı olarak bir tracer hayranıyım keyfli ve kazasız sürüşler diliyorum. iyi seyirler
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Merhaba, buralarda hareket yok fakat bu ara zincirle ilgili sorun yaşıyorum, şöyle ki ayda 1 gerdirmem gerekiyor, lastik gibi uzuyor zincir, değiştireli de 1500km falan oldu sebep ne olabilir

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Merhaba,
    Bakla sayısı orjinalinden fazla olabilir mi acaba? Serviste mi taktırdınız acaba yoksa başka bir yerde mi? 16 bin km oldu hala üzerinde orjinal zincir var ve daha hiç ayar yapmadım.
    habe habe

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Bakla sayısı orjinalinden fazla olabilir mi acaba? Serviste mi taktırdınız acaba yoksa başka bir yerde mi? 16 bin km oldu hala üzerinde orjinal zincir var ve daha hiç ayar yapmadım.
    23000km de orjinali değiştirdim, fakat dişlileri değiştirmedim, serviste değiştirmedim, orjinal zincirim de uzuyordu böyle

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    İlginç gerçekten, merak ettim bende bu konuyu. Sorun çözüldüğünde bilgilendirirseniz sevinirim.
    habe habe

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23000km de orjinali değiştirdim, fakat dişlileri değiştirmedim, serviste değiştirmedim, orjinal zincirim de uzuyordu böyle
    Sert bir sürüş tarzınız yoksa zincirin bu kadar kısa sürede uzaması normal değil. Zincirin doğru takıldığını kontrol edin ayrıca uzayan zincir dişlilere zarar vermiş olabilir takım olarak değiştirmekte fayda var. Orijinal zincir takıldığından emin misin? Yetkili servislere son bakımımdan sonra güvenim kalmadı. Yamaha Tuna'da bakım sırasında motora fazla yağ koymuşlar birkaç gün sonra fark ettim biraz boşaltmak zorunda kaldım. Zinciri fazla germişler ve sağ sol zincir gergileri farklı ayarlanmıştı.

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Dün kontrol ettiğimizde gergi ayarları sağ ve solda farklıydı, düzelttik, ayrıca motorun senkron ayarını da etkliyor sanırım çok kısa sürede motorun senkron ayarı bozuluyor, 10000km de 1 senkron ayarı gerekiyor

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Selamlar,
    E hadi geçmiş olsun 59.400 TL de oldu fiyatı. Aynen bu şekil devam.

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Selamlar,
    E hadi geçmiş olsun 59.400 TL de oldu fiyatı. Aynen bu şekil devam.
    isterse 100 olsun, sizce bu paraya değer mi alınırmı? kullanıcısı olarak zittin sene değmez derim, gider 2. el multi alırım mis

isterse 100 olsun, sizce bu paraya değer mi alınırmı? kullanıcısı olarak zittin sene değmez derim, gider 2. el multi alırım mis
    Sıfır Multi 950 bile alabilirsin.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Şimdi ki sıfır fiyatına bence de değmez. Çok satıldı diye yapılan zamlarla birlikte iyice uçtu gitti fiyatı. Sıfır almayı düşünenlere geçmiş olsun.
    habe habe

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Şimdi ki sıfır fiyatına bence de değmez. Çok satıldı diye yapılan zamlarla birlikte iyice uçtu gitti fiyatı. Sıfır almayı düşünenlere geçmiş olsun.
    Sıfır almayı düşünnen olcağını sanmıyorum hatta bu sene tracer satabilceklerini bile sanmıyorum

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Sıfır almayı düşünnen olcağını sanmıyorum hatta bu sene tracer satabilceklerini bile sanmıyorum
    Bana da öyle geliyor.
    habe habe

Arkadaslar selam

tracerımı yenı aldım

sehır ıcınde hangı devir ve vites aralıgında kullanıyorsunuz ?

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Güle güle kullanın yeni motosikletinizi. Fiyatlar artınca sitedekiler de kayboldu
    Sakin kullanım için 3000-5000 aralığında kullanıyorum ben. Zaten 6. vites 5000 devirde 130 a yakın bir hıza ulaştığı için başka devir aralığına pek gerek duymuyorum.

Tekeriniz düz bassın.
    habe habe

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    istanbul bayilerinde 2017 tracer 49500 tl. kasim ayında girilmiş ilanlar. 2018 modellerde işe yarar yenilikler var 2017 ler ellerinde kalsın istemiyorlar sanırım.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    2016 ve 2017 Model Tracer 900'de 2015'e göre ne değişiklikler var.
    2015 almayı düşünüyorum.Fakat Gidon sallaması 2016 ve 2017 'de düzeltilmiş gibi rivayetler duyuyuorum.Kozmetik dışında farklar yoksa kısmetse
    Mt-07ABS li motorumu satıp almak istiyorum.

Selam. Hem cbf1000fa hem de tracer9 kullanmış olup kıyaslayabilecek biri var mı?

85mm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '17 Yamaha Tracer 900
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 ve 2017 Model Tracer 900'de 2015'e göre ne değişiklikler var.
    2015 almayı düşünüyorum.Fakat Gidon sallaması 2016 ve 2017 'de düzeltilmiş gibi rivayetler duyuyuorum.Kozmetik dışında farklar yoksa kısmetse
    Mt-07ABS li motorumu satıp almak istiyorum.

2017 model kullanıyorum. 2015 de sürdüm. Bakın neler farklı:

- Debriyaj sistemi komple farklı. Sadece kaydırmalı debriyaj eklenmiş değil.
    - Debriyaj teli farklı, eskisi gibi zayıf, kopan tip değil.
    - Amortisörler daha iyi. Topcase ile 170'te el bırakıyorum ip gibi gidiyor. Üzerinde gelen Dunlop'lara rağmen. Hoş yine de Hyperpro amortisörlere geçtim ama orijinalleri mütiş olmasa da daha iyiydi.
    - Yamaha önceki Tracer'ları geri çağırırken bunu tam yapmış.
    - Yazılımı bambaşka. 2015-2016'ya çok daha yumuşak, dozajlaması kolay, smooth sürüşe müsade eden bir ateşleme haritası yapmışlar. Bunu da 2015-2016'lara vermiyor Yamaha! Git '17 al diyor.
    - 2015-16'larda motor ısındıktan veya biraz kullandıktan sonra kontaktan kapatırsan tekrar çalıştığında motor stop ediyordu. Çalışınca da o kadar düzensiz çalışıyordu ki dansöze dönüyordu devir. Oryantal yapıyordu resmen. 2017'de bu sorun yok. Tıkır tıkır devam.
    - TCS 2 kademeli + kapanabiliyor. 3 kademe demek yanlış bence. Önceki modellerde açık-kapalıydı. İzmir asfaltında hiçbir halta yaramazdı. Şimdi onun da yazılımı değişmiş. Müthiş çalışıyor.
    - Senkron ayarı için 2015 ve benimkini aynı anda sökünce fark ettik ki deponun altında da yığınla şeyi değiştirmişler. O tabii hiç söylenmeyen kısmı. Açınca gördük.
    - Quickshifter üzerinde gelmiyor ama opsiyonel. Yanlış hatırlamıyorsam 1200 lira mıydı 1400 lira mıydı neydi. Ben aldım ama bayi tanıdık olduğu için çok daha ucuza aldım. O yüzden net hatırlamıyorum.

2015 de kullandığım için bu kadar ahkam kesebiliyorum. Özetle: Paran varsa git 2017 al hocam. Eskilerinden çok daha rafine halde alet. Ha ama 2018'de çok daha fazla yenilik var. Fakat o kadar yeniliğin, değişen elektroniğin bir bedeli olacaktır. Asla 2017 parasına vermeyecek Yamaha bu yeni motoru.
    iguven bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ha ama 2018'de çok daha fazla yenilik var.

Nedir hocam 2018 yenilikleri? GT paketten mi bahsediyorsunuz yoksa yine motorda iyileştirmeler mi var?

REKLAM ALANI
38. sayfa BirinciBirinci ... 283637383940 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)