Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Turgut abı tracerın hayırlı olsun ben ozgurun arkadaşı sınan adapazarından aynı zamanda halıl abılerle de görüşüyoruz izmit şişmandan aldın demek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    Evet birtek orda bulabildik hepsi satılmış sinan
    özgurunkinide ankarada bulduk
    maceralı bir yolculuktan sonra kavustuk
    yamaha şişmandaki arkadaşlarda saolsunlar çok guleryuzlu ve yardımseverler.

Motosikleti
    V STROM DL 650
    Hayırlı olsun çok güzel görünüyorlar özellikle kırmızı süper.Kazasız sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    Alıntı flea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam, motosiklet sanırım CBF1000 idi sizin öncesinde??? Özellikle CBF1000 ile bir mukayeseli yorum rica ediyorum ilk firsatta. Benim taptığım bir makinedir CBF1000. Yorumunuz gerçekten benim satınalmam ile ilgili yönlendirici olacak Tracer'i... Şimdiden teşekkürler..
    Arkadasım hafta sonu hava soguk olmasına ragmen,
    artık yeter binmem lazım dedim ve şileye doğru yola koyulduk
    vfr 1200 crostourer ile iki motor.
    yaklaşık 170 km yol yaptım.
    motor hakkındaki izlenimlerim şöyle
    1-motor cbf1000 e göre daha sert
    2-ondan çooook daha hafif ve kullanımı yönlendirilmesi çok rahat
    3-yakıtı çok iyi rodaj olmasına ragmen 5,6 yaktı toplamda hala full gözüküyor depo
    4-motor cidden hafif cbf 1000 e göre alt devirleri çok seri
    rodajdan dolayı tam gazı çeviremesemde 5 6 binlerde kullandım atıyorum 3.vites
    3 binlerdeyken gazı yavasca cevirdiğinizde saglam hızlanıyor
    bu arada surus standart modda yapılıyor
    6.vites 6000 devirde yaklasık 145 150 km gibi çıkıyor
    a modunu denemedim servisten bu yönde telkin aldım
    donuşte b modunu denedim cidden artçı ve sehir içinde bu mod super
    gazı cevirdiğinizde birden diil çok yavas veriyor gazı kapattıgınızdada birden yıgılmıyor
    yavas yavas gaz kesiyor artcılar çooook rahat eder anlıycanız.
    virajı güzel ama cbf daha soft ve yumusak idi ön cam yetersiz ruzgar alıyosunuz
    cbf de öyleydi camla çözdük bunun camı turing olanı igrenc oldugundan ön cama difuzor sart
    5-cbf te oldugu gibi arkayı net göremiyorsunuz kollardan kesinlikle yukseltme uzatma takılacak
    6-ekran çok daha fonksiyonel ve guzel giderken habire kurcalayasınız geliyor
    herseye ulaşıyorsun çok zevkli
    7-cbf ile bu tamamen farklı motor fakat hafifliği çok buyuk avantaj cok rahat
    yönlendiriyorsun sehir içindede cbf daha zordu cbf den baya yuksek ayak anca değiyor
    denedikçe size daha detayları vericem arkadaslar
    bu benim yaptığım acemice birkaç yorumdan ibarettir bilginize siz gene aramızdaki ustalara mutlaka danısın
    birazda fotolar.

japondan şaşma,çine bulaşma........

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı mutluemlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gunaydın arkadaslarrr carsamba itibarıyla aldım getirdim dukkana koydum
    kardeşimle beraber 2 tane aldık bir race blue bir kırmızı
    benimki izmitten
    kardeşiminki nı ankaradan aldık
    yagmurdan kıyıp kullanamasamda cok iyi yaaaa

benimki yüklenirken

http://i.hizliresim.com/zm4oX7.jpg

kardeşiminki yüklenirken

http://i.hizliresim.com/mGLAY8.jpg

gece istanbula geldik indirme calışmaları

http://i.hizliresim.com/lk15ar.jpg

dukkana çektik hava açsın yahuuuuuu

http://i.hizliresim.com/mGLAv8.jpg
    Hayırlı olsun güle güle kullanın
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    eywallah, gayet güzel olmuş değerlendirme... Boy hususu bana uymayacak sanırım, Boy 1.78 benim, parmak ucu anca deger degmez kanımca...

Motosikleti
    Alıntı flea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eywallah, gayet güzel olmuş değerlendirme... Boy hususu bana uymayacak sanırım, Boy 1.78 benim, parmak ucu anca deger degmez kanımca...
    yoo kısa değildin bende 1.76 civarı hatırladığım kadarıyla

daha çok daha çok daha çok bilgi alabilmem lazım bu motor hakkında değiştirmeye değermi değmez mi diye...

Napalım beklicez artık top speed ne bu makinede bilen varmı acaba

Motosikleti
    Arkadaslar sizlere yan aynaların kısa kaldığını ve arkayı gösteröediğinden bahsetmiştim
    baya bir arastırdın ayna yukseltme ve uzatma apt 100 tl den başlayıp 370 tl ye kadar çıkıyordu
    ve çok çirkin bir l seklindlerdi ne yaparım diye kafa patlattıktan sonra işi çözdüm
    harikasanki orjinal gibi oldu 5 cnmm uzadı 3 cm yukseldi 2 motor için maliyeti 100 tl oldu
    detaylar burda

parça bu 5 cm uzunlugunda tornada yapılmış bir dişi bir erkek olan aparat

tabi metal renginde hali hazırda

bunlar boyama aşamasından siyah sprey boya

montaj bitmiş hali

buda orjinal hali

deep_far ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Arkadaslar merhaba..
    gezilerden sonra motora kesinlikle bir ön çamurluk uzatma almak farz oldu
    yoksa asırı sekilde su ve camur atıyor taa radyatöre kadar.
    hemen siparişini verdim e baydan 4 gunde elime ulaştı hemen montajını yaptım
    sizlerlede paylaşmak istedim

son montajıda yarın koyacağım kurumasını bekliyorum yarına hazır olur herhalde
    Carbondioxid, Maslak ve mehmetenis bunu beğendiler.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Ebay linkini verebilir misin hocam

Motosikleti
    Alıntı infernox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebay linkini verebilir misin hocam
    Hocam e baya yamaha tracer yazınca çıkıyor hemen
    ayrıca arka çamurluk uzatmada var orda

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alayım mı almayayım mı derken, İstanbul'da bulamayınca Balıkesir bayisine gelen bir Kırmızı Tracer'ı satın aldım. Plakasını çıkarttım, Cumartesi almaya gideceğim. Hayırlısı bakalım.

Motosikleti
    Nc 750 X
    Herkeze Merhaba, mayıs sonu gibi bende tracerlı olmak istiyorum. hatta birçoğunuzun Tepki göstereceğini bile bile söylemek isterimki tracer benim ilk motorum olacak, daha öncesinde kendi motorum olmamakla beraber ilk motorum olacak. Konu komşunun motorunu kullanmaktan sıkıldım Tracer Sahibi olan arkadaşların abilerimizin motor hakkında daha çok yazması ümidi ile herkese iyi forumlar

Motosikleti
    Bu alçaltılmış sele ve ona yardımcı bir parça daha var, bunları nereden sipariş edebiliriz?

Motosikleti
    Alıntı mucaliskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze Merhaba, mayıs sonu gibi bende tracerlı olmak istiyorum. hatta birçoğunuzun Tepki göstereceğini bile bile söylemek isterimki tracer benim ilk motorum olacak, daha öncesinde kendi motorum olmamakla beraber ilk motorum olacak. Konu komşunun motorunu kullanmaktan sıkıldım Tracer Sahibi olan arkadaşların abilerimizin motor hakkında daha çok yazması ümidi ile herkese iyi forumlar
    arkadaşım cidden ilk motor olarak guclu bir motor karar senin sonucta ama ins pişman olmazsın

Motosikleti
    Evet motoru bu sabah Balıkesir'den teslim aldım. Üzerine oturduğum anda, motosikletle ilgili bildiğim herşeyi unuttum öncelikle. Aşırı heyecanlandım, bayadır beklediğim için belki de. Üzerine çok oturmuşluğum var ama, belki de bu heyecan yüzünden teslim aldıktan sonra oturunca motor bana aşırı büyük geldi. Dedim ben bunu nasıl kullanacağım yahu... Tabi debriyajı bırakınca yağ gibi hareket edince olay başka bir boyuta geldi. Sanki altımda "nerdeyse" 1000'lik bir motor değil bir scooter var. Kullanımı aşırı rahat bir motor.

Balıkesir Bandırma arası yaptım, yapabileceğim tek eleştiri aynalar. Maalesef hangi boya göre yapmışlar bilmiyorum ama ne ayar yaptıysam arkayı göremedim. Bununla ilgili Turgut bey'in yaptığı ayarı çekicez yoksa sollamaya çıkarken "ya herro ya merro" diye çıkıyorsunuz

Boyla ilgili; 1.75 boyum var, maalesef ayaklarım ancak parmak uçlarıyla değiyor. Alçaltılmış sele ve diğer aparat benim için şart bu yüzden özellikle de şehir içi, çukuru bol, yamuk yımık asfaltlarda 3 santimin bile çok önemi var. Şu aparatla http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/mt/mt-09-tracer.aspx?view=accessories&partcode=2PP-F538P-00-00&year=2015 ve şu seleyle http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/mt/mt-09-tracer.aspx?view=accessories&partcode=2PP-247C0-10-00&year=2015 4.7 CM alçaltabiliyorsunuz motoru. Bu benim için neredeyse tabanla basabilecek duruma geliyor demek.

Allah herkese en iyisini nasip etsin diyerek Yamaha'ya tebriklerimi sunuyorum. BU motor bu fiyatla bile bence yok satar.
    iguven ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Abiler güle güle kullanin motorlarinizi hepinize hayırli olsun

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Alıntı mucaliskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçek adın nedir bilmiyorum arkadaşım. Lakin ya senin aklın başında değil ya da şaka yapıyorsun. Şaka yapıyorsan mühim değil, eşek şakasıymış der geçeriz de, gerçekten yazdığın gibi ilk motosikletin olarak 900cc alacaksan ömrün çok kısa sürecek haberin olsun.

Hiç abartı, yalan-dolan katmadan hangi motosikletleri kaç sezon ve kaç bin km kullandığını şuraya yaz hele...
    mehmetenis bunu beğendi.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    Nc 750 X
    Merhaba Adım Murat, Yasım 31, 192cm boyunda, 115kg kilodayım. Daha önce kullandığım motorlar üniversite zamanında arkadaşlarımın honda todayi ve 250 cc lik chopperiydı. iş hayatımda yine arkadasımın 250 cclik honda cbr si. ve şu anda patronumun eski k1200 r ı ve şu anki motoru nc750x tir. başkalarının motoru olduğu için km bilmiyorum yalan söyliyecek halimde yok tepki vereceğinizide biliyordum fakat sürekli yaptığım araştırmalardan ve fuarları gezip nerdeyse her motoru deneyi, denemekten kastım sadece üzerine binmek. tek garip durmayan vehoşuma giden tek motor bu oldu.

kullanıcılarında yorumlarından modlardan b Modunun sakin bir mod olduğunu duydum ve uzun bir süre bu modda kullanmayı planlıyorum.

mt 9 tracer ı seçmemin en önemli nedenlerini sıralıyacak olursam.

yamaha xt 660 tek silindir ve kullanıcıların titreşim şikayeti ve tipini beğenmemem.
    Honda nc 750 x i düşünüyordum fakat altın elbiseli adamın yorumları üzerine vazgeçtim.
    Kle 650 versys tipi çok hoşuma gitmedi ayrıca kavasakinin servis ve yedek parça fiyatları ayrıca kaskosunun çok yüksek olması.
    suzuki dle de çok hoşuma giden bir motor değil.

racing modelleri hiç düşünmüyorum. maxi scooterlarda hoşuma gitmiyor.

geriye benim için enduro kalıyor. ve rüzgarı racinglerdeki ve nakedlardaki gibi de yemek istemiyorum.

Mt 9 Tracer ı seçme nedenlerim.

1-tipi 2- diğer motorların üzerinde ciddi anlamda çok iri duruyorum motor kayboluyor, 3- aynı tip motorların diğerlerini hiç beğenmiyorum.
    4 farklı bir motor alıp daha sonra sürekli motor alıp satmak istemiyorum. bu ve bunun gibi nedenlerdir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)