Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı beyazx54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bilmiyodum Genel olarak bu özellikleri kastediyorum üstat
    Detaylar
    Zengin torklu 4 silindir "CP4" çapraz motor
    YZF-R1 tarzı motor, şasi ve süspansiyon
    Güçlü, doğrusal, düşük-orta aralık tork için ayarlandı
    YCC-T, D-MODE ve Çekiş Kontrolü Sistemi
    Yardımlı ve kaydırmalı (A&S) debriyaj
    Hafif alüminyum Deltabox şasi
    Sınıfının lideri çeviklik için 1400 mm'lik kısa aks açıklığı
    Dinamik kütle önde siluet
    Öne eğimli dik sürüş pozisyonu
    Yüksek teknik özelliklere ve radyal kaliperlere sahip ABS frenler
    Tamamen ayarlanabilir yüksek özellikli süspansiyon
    Çok işlevli LCD göstergeler
    mt10 un teknik özellikleri bunlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Er 6 F
    :9 Ya bukadar mı olur bu sefer doğrudur umarım
    Detaylar
    115 hp - 87,5 Nm
    Hafif ve kompakt
    Çekiş Kontrol Sistemi
    Yalın ve doğrusal tork çıkışı
    İnce ve hafif CF döküm alüminyum şasi
    Asimetrik CF döküm alüminyum salınım kolu
    Yatay şoklu monokros arka süspansiyon
    Rafine ergonomiye sahip “tam kontrol” sağlayan sürüş pozisyonu
    YCC-T ve D-MODE elektronik kontrol sistemleri
    298 mm yüzer ön diskler radyal monte edilmiş kaliperler
    Hafif 10 ispitli alaşımlı jantlar

Burda bir iki özellik değişmiş mt 09 tracer a yansırmı .

Motosikleti
    MT-10 SP
    niye mat gri veya kırmızı almadım diye pişman olduğum zamanlarda açıp, benim aletin şu çekmiş olduğum fotoğraflarına bakıyorum;

Palakadir bunu beğendi.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Adamlar video yapmayı biliyor. Çok güzel olmuş :D

Salvation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Puig 7646H kodlu ön camı sipariş ettim elime ulaştı.Bugün kurulumunu da yaptım.Kısaca kurulumundan bahsedeyim alan arkadaşlar neyle karşılaşacaklarını bilsinler.

[IMG][/IMG]

Ürün böyle bir kutuda geliyor.

[IMG][/IMG]

Kutu içerisinden bunlar çıktı.

[IMG][/IMG]

İçinde böyle iddiaalı bir döküman çıktı.Göreceğiz bakalım.

[IMG][/IMG]

Arkadaşlar ürünün kurulum dökümanı zayıf benim gibi bu tarz el işi olaylarında kazmaysanız ekstra zorlanabilirsiniz.Unutmadan bu tarz işleri seviyorsanız ve daha evvelden tecrübeniz azsa abi takım taklavat çok önemliymiş ben bunu anladım.Tam başlıyosunuz bir yere kadar geliyorsunuz takılıyorsunuz "lan bana şöyle birşey lazım" deyip herşeyi bırakıp hırdavatçının yolunu tutuyorsunuz.Ama sakin olun şampiyonlar Salvation kardeşiniz her şeyi anlatacak.

[IMG][/IMG]

uygun bir yıldız tornavida, 3-4-5 mm allen bir de 8mm kombine anahtar.İsimlerine netten baktım

[IMG][/IMG]

orjinal ön camı sökerek başlıyoruz.camım çok pis kusura bakmayın.

[IMG][/IMG]

cam çıkınca böyle kalıyor motür

[IMG][/IMG]

Bu parçayıda allen ile söküyoruz.Buraya ürün ile gelen parça oturacak.Sökerken vidaları felan ayrıca bir yere toplayın sonra çok ararsınız

[IMG][/IMG]

elcik korumaları da söküyoruz.Sökerken kombine anahtar ile alleni berber kullanmak gerekiyor.Anahtarın kapalı kısmıyla arkadan somunu tsabit tutup önden allen ile açacaksınız.komple sökülüyor resimdeki gibi kalıyor.

[IMG][/IMG]

Elcik koruma bu şekilde iki parça.Resimde görünen siyah somunları kullanacağız daha sonra.aman ha

[IMG][/IMG]

yeni camın yerleşeceği taşıyıcıyı vidalıyoruz.Kauçuk bağlantı yerleri var.Gayet kaliteli.

[IMG][/IMG]

Elcik korumanın büyük parçasını yerine oturtup kutudan çıkan siyah aparatları pul gibi araya koyarak sabitliyoruz.Burası biraz teknik ve el becerisi istiyor.Çünkü bu aparatı her iki vida deliğine belli bir açıyla takmak lazım.(resim montaj esnasında çekildi.alttaki resimde herşey anlaşılıyor)Elcik korumanın küçük parçası bu pul gibi siyah aparatın üzerine monte edilecek.çok karışık değil ben yaptıysam herkes yapar Alt resimde herşey daha iyi anlaşılıyor.

[IMG][/IMG]

Bu ürünün en büyük sorunu tracerın heyulla gibi elcik korumalarının cama sürtmesiydi.Ancak bu aparatlarla bu sıkıntı ortadan kalkıyor.

[IMG][/IMG]

En son camı da takıyoruz.

[IMG][/IMG]

hiç sürtme,değme,itme,kakma yok
    gursus, ardacik, oct ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    4. motor Honda
    Elcik korumalara takılan minik aparatlar kutudan mı çıkıyor?

Toplam ne kadar tuttu,
    Teşekkürler,

Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Selam Arkadaşlar,

Aracımda buna benzer ürünleri kullanıyorum lakin motorsiklette kullanılır mı bilmiyorum.Bu konu hakkındaki değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

Motul Motor Temizleyici - Fuel System Clean Moto

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

vay arkadaş adam üzerine motorsiklet resmi koymuş ya şimdi resmi ekleyince gördüm özür dilerim arkadaşlar ...
    iguven bunu beğendi.

Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik korumalara takılan minik aparatlar kutudan mı çıkıyor?

Toplam ne kadar tuttu,
    Teşekkürler,
    Kutudan çıkıyor.Puig bu aparatları sonradan eklemiş belli.Çünkü iki tane kurulum kılavuzu çıktı. Birisi vidaların olduğu poşetten diğeri ise bu aparatların konduğu poşetten.Bu aparatlarla beraber çıkan kılavuzda bu parçaların nasıl takılacağı da anlatılmaya çalışılmış.405 TL tuttu. tam takım-alet edevatla bu işlerden anlamayan biri maksimum bir saatte söker takar.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Salvation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kutudan çıkıyor.Puig bu aparatları sonradan eklemiş belli.Çünkü iki tane kurulum kılavuzu çıktı. Birisi vidaların olduğu poşetten diğeri ise bu aparatların konduğu poşetten.Bu aparatlarla beraber çıkan kılavuzda bu parçaların nasıl takılacağı da anlatılmaya çalışılmış.405 TL tuttu. tam takım-alet edevatla bu işlerden anlamayan biri maksimum bir saatte söker takar.

bu cam ani hizlanmalarda wobble yaptirmaya cok musait. aman dikkat.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Merhaba, motoruna senkron ayarı yaptıran var mı aranızda? ben 15000km de yaptırdım, performans artacak yakıt tüketimi de %7 düşecek demişti usta, performanslıydı ilk zamanlar fakat yakıt tüketimi %7 arttı doğal olarak, performans başka nasıl artacak sorun şu ki yine performans düşüklüğü yaşıyor motor yada bana öyle geliyor,aramızda böyle durumla karşılaşan var mı?

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu cam ani hizlanmalarda wobble yaptirmaya cok musait. aman dikkat.
    wobble nedir ?
    Ayrıca yeni versiyonlarında elcik korumanın ust parçasınin çıkartılmasına gerek kalinmadigini söylemelerinin sebebi elcik korumanın arasındaki aparatlar miymis ?

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wobble nedir ?
    Ayrıca yeni versiyonlarında elcik korumanın ust parçasınin çıkartılmasına gerek kalinmadigini söylemelerinin sebebi elcik korumanın arasındaki aparatlar miymis ?

https://youtu.be/adQIE2yISZU

wobble yalpalama oluyor videodaki gibi...
    Ben orjinal camla hiç yaşamadım bunu ki bu videodaki adamdan daha ani hızlanmalarım da oldu, Bu yeni camla 200 km bir gezi yaptım 160 üstü süratlerde doğal olarak sürüş karakteristiğinin az da olsa etkilendiğini söyleyebilirim ancak endişe verecek seviyede değil bu durum.
    Ancak benim isteğim genel seyir hızım olan 100-150 km süratlerde ciddi rüzgara mağruz kalmamaktı bunu sağladı bu cam.100km hızla sigara içersin yani o seviyede Bu arada boyum 187cm.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Salvation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wobble yalpalama oluyor videodaki gibi...
    Ben orjinal camla hiç yaşamadım bunu ki bu videodaki adamdan daha ani hızlanmalarım da oldu, Bu yeni camla 200 km bir gezi yaptım 160 üstü süratlerde doğal olarak sürüş karakteristiğinin az da olsa etkilendiğini söyleyebilirim ancak endişe verecek seviyede değil bu durum.
    Ancak benim isteğim genel seyir hızım olan 100-150 km süratlerde ciddi rüzgara mağruz kalmamaktı bunu sağladı bu cam.100km hızla sigara içersin yani o seviyede Bu arada boyum 187cm.
    amortisör ayarını yapmadan önce benim alette akla zarar wobble vardı, şimdi gayet stabil.

aynen abi ok gibi olmuş.
    Süspansiyon ayarı çok önemli mevzu.Alıp satana kadar aynı ayarda kullanan adam var. millet lastiğe sallıyor hep ancak süspansiyon da çok önemli herşeyi etkiliyor.
    Jemand bunu beğendi.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Jemand bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    arkadaşlar bu konu üzerinde biraz konuşalımmı.Videodaki arkadaş 2015 tracerlardaki 2 durumu garantiden yaptırdığını söylemekte.Birincisi plastik kırığı ki bende mevcut.İkincisi arka süspansiyondaki durum .

Konuyu Yamaha Türkiye ile görüşmeyi düşünüyorum.Sizlerinde fikirlerinizi bekliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=sSmtEWAnY5A[COLOR="Silver"]
    Salvation bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Alıntı Malik_Ugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu konu üzerinde biraz konuşalımmı.Videodaki arkadaş 2015 tracerlardaki 2 durumu garantiden yaptırdığını söylemekte.Birincisi plastik kırığı ki bende mevcut.İkincisi arka süspansiyondaki durum .

Konuyu Yamaha Türkiye ile görüşmeyi düşünüyorum.Sizlerinde fikirlerinizi bekliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=sSmtEWAnY5A[COLOR="Silver"]
    Arka süspansiyonda nasıl bir durum var?

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    arka süspansiyonuma bakmadım ama adamın makinasında dikkat edersen şok bağlantısı yeri farklı 2016 modellerinde bunu değiştirmişler.adamda amerikada satıcısı ile görüşmüş ve bu bağlantı yerini garanti kapsamında değiştirmiş lakin avrupada bu durumun nasıl olduğunu bilmediğini söylüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

yamaha türkiye ile konuştum.Amerika ile avrupa üretim bandının farklı olduğunu,avrupa için böyle bir talebin veya geri çağırmanın veya garanti kapsamında değişimin söz konusu olmadığını ilettiler.

2016 model yamaha sahibi olan bir arkadaşımın videoyu izlemesini ve arka süspansiyon şok bağlantı yerinin resmini çekip bizlerle paylaşmasını isteyeceğim.

teşekürler.
    c4gin bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Malik_Ugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka süspansiyonuma bakmadım ama adamın makinasında dikkat edersen şok bağlantısı yeri farklı 2016 modellerinde bunu değiştirmişler.adamda amerikada satıcısı ile görüşmüş ve bu bağlantı yerini garanti kapsamında değiştirmiş lakin avrupada bu durumun nasıl olduğunu bilmediğini söylüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

yamaha türkiye ile konuştum.Amerika ile avrupa üretim bandının farklı olduğunu,avrupa için böyle bir talebin veya geri çağırmanın veya garanti kapsamında değişimin söz konusu olmadığını ilettiler.

2016 model yamaha sahibi olan bir arkadaşımın videoyu izlemesini ve arka süspansiyon şok bağlantı yerinin resmini çekip bizlerle paylaşmasını isteyeceğim.

teşekürler.
    unutmazsam bu akşam çeker paylaşırım.

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)