Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Parsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bugün itibarile Mondial RX3-S modelini henüz motoru görmeden ve Turkiyede kimsenin test sürüşü yapmadan siparişini verdim gelecek hafta teslim edilecek. Soracaksınız bu nasıl olur. Bildiğınız gibi ben Rx3i kullanıyordum ve de çok memnundum. Bu motorun ebadı ve şekli benim moruma çok benziyor tek farkı çift silindirli ve daha güçlu olacak diye düşüniyorum.İki hafta önce itina ile motor yıkanır diye yazan bir yere motoru yıkamaya bıraktım. Ne yazık kı orada motoru yıkayan arkadaş köpük yerine kostiği çok yüksek olan bir malzemeye ile motorun her yerine serpmiş ve motorun her yerine çıkamayacak şekilde leke bırakmıştı. Bunu yazdığım nedeni bundan sonra motorunuzu yıkacağınız zaman dikkatlı olunuz diye.bu nedenle motorumu satım ve yenisini yukarıda belirtiğim gibi siparişini verdim. Bu arada Mondial Enduro tipi modellerine güzel bir indirim uygulamış, bilginiz olsun.
    Şimdiden hayırlı olsun diyorum. 400 cc lik bu modeli merak ediyorum. Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Sene sonu veya 2021 de almayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    İyi gunler bugun 2015 model rx3 aldim daha once hic surmedim bilmiyorum bu motosiklet i 4 silindir makinam var scooter im vardi onu verdim bu araci aldim sizlere ilk sorum egzoz sesi cok yuksek geldi bana bunu nasil azaltabiliriz ve aracta ne gibi kontroller yapmam gerekiyor
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Hasan RX3İ EVO yu planlayan Çinli mühendislerin alayı SAĞIR imiş. Kendi kulakları duymadığı için EVO yu çok fazla gürültülü
    çalışan bir motosiklet olarak dizayn etmişler. Hiç bir şekilde o sesleri yok edemezsin . Boşuna uğraşma. O seslerle birlikte
    yaşamayı öğrenmen gerekir. Sevgilerle
    mitmuallim, manad ve nicknamer bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Rx3-S
    maalesef orijinal egzozun sesi en sevmediğim konuydu RX3i de. Mondiala yazmıştım bundan başka bir seçeneği olmadığını söylediler. Bir kaç egzozcuya gittim söyledikleri" herkes ses yükseltmek istiyor sen niye kısılmaya çalışıyorsun " oldu. Başka bir egzoz takarsam garantisi henüz bitmemiş bir motora önermiyoruz dediler.
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO

Değerli RX3İ Evo kullanıcısı dostlarım malum bizim yan çantalar hacim olarak ve kapak yapısı itibarıyla çok da işlevsel değiller benim gibi motorla birlikte yük taşıma ihtiyacı olanlar çantayı bir şekilde değiştirme yoluna gitmektedir. Benimki 2016 model aldığımdan beri çantayı değiştirmek istiyordum fakat Can çanta demiri değişimi ya da uyarlaması konusu bayağı zor bir mesele idi Usta bulup yaptırmak açısından nihayetinde uzun araştırmalar sonunda Konya'daki trs alüminyum çanta yapan firma ile iletişime geçtim istediğiniz ölçüde çantayı yapıyorlar ben 23 x 45 çarpı 40 santimetre boyutlarında iki yan çanta yaptırdım sökülüp takılabilen özellikli kısa sürede yapıp teslim etti yan çanta demirlerini de Kocaeli Kartepe Köseköy sanayi sitesi'nde asıl mesleği araba motorları tamiri olan fakat motosiklet sevdalısı el yeteneği ve iş sevdası olan Kuddusi Usta ile demirleri yaptık estetik açıdan da sağlamlık açısından da fena bir ürün ortaya çıkmadı aşağıda resimlerini paylaşıyorum varsa merak ettiğiniz sorular dilimiz döndüğünce cevaplayabilir Kalın sağlıcakla..Vesselam..
    pacino, bursalıali, chetaq ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ichigo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı Concrete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun dostum güzel günlerde kullanman dileğiyle ;

Bir kaç sorum olacak sizlere motorum 3,500 km de şuan aldığımda bu yana 2,500 ila 3,000 devir aralığında takılma yaşıyorum ? servise sorduğumda kronik bir durum olduğunu söylediler ... yaşadığım olay şöyle ki ; boşta iken yada hareket halinde boşa aldığımda gaz verip bıraktığın zaman devir düşerken 3 bin yada 2,750 seviyesinde yarım yada 1 sanıye kadar takılı kalıp düşmeye devam ediyor ? sizlerde buna benzer bir durum söz konusu mudur ?
    birde boşa aldığımda yada hareket halinde motor çalışması hariç tıkır tıkır gibi bir ses söz konusu benzin deposunun aşağısından geliyor sanki yavaşlayınca geçiyor yada devir düştüğünde ?

şükür stop etme sorunu henüz yaşamadım ama merakla bekliyorum :D

Saygılar herkese
    Aynı sorun bende de başladı hocam. Motosiklet 16 bin km'de şuan da 6 bin devirde sabit kullanıp gazı kestiğimde 3bin devire geldiğinde yarım saniye hafiften gaz açıyor gibi yapıyor sonra tekrar salıyor kendini. Çözümünü bulabildiniz mi acaba?

Merhaba evocu arkadaşlar, 2015 modelinin bir hayli sorunlu olduğunu anlatmis motomania izmir kanali. 2016 ve yenilerinde durumlar nedir? ben Honda cb125e kullaniyorum ve cevreyolu kullanimim olmaya basladi artik. yolda guvende hissetmediğimden yukseltmek istiyorum. bana uygun bir motor mudur sizce?

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Oasceu1s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba evocu arkadaşlar, 2015 modelinin bir hayli sorunlu olduğunu anlatmis motomania izmir kanali. 2016 ve yenilerinde durumlar nedir? ben Honda cb125e kullaniyorum ve cevreyolu kullanimim olmaya basladi artik. yolda guvende hissetmediğimden yukseltmek istiyorum. bana uygun bir motor mudur sizce?
    Diğer yıllarda da benzer sorunlar var olabilir ama çözümü biliniyor,genel olarak sorun bir şekilde çözülüyor.Bu motor biraz daha ağır yol tutuşu daha iyi olur ama güvenli sürüş her kademedeki motor için geçerli ve motoru tanıyarak limitlerinde kullanmakla ilgili,
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Arkadaşlar merhabalar. Aküyü hiç değiştiren oldu mu? Değiştirdiyseniz hangi aküyü kullanıyorsunuz? Çok sıkıntı bir ebatta ve amperde aküsü var yahu. Hadi amper çok dert değil de ebatları= 85mm genişlik, 149mm uzunluk, 110mm yükseklik. Bu ebattaki aküler çok pahalı 350-400 Tl arası ama 110 yükseklik değil de 130 yükseklik olsaydı 200 liraya bile akü var. Nasıl yaparım bilmiyorum artık aküyü kurtarma yoluna gidecez gibi görünüyor.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Alıntı Ali Çimen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar. Aküyü hiç değiştiren oldu mu? Değiştirdiyseniz hangi aküyü kullanıyorsunuz? Çok sıkıntı bir ebatta ve amperde aküsü var yahu. Hadi amper çok dert değil de ebatları= 85mm genişlik, 149mm uzunluk, 110mm yükseklik. Bu ebattaki aküler çok pahalı 350-400 Tl arası ama 110 yükseklik değil de 130 yükseklik olsaydı 200 liraya bile akü var. Nasıl yaparım bilmiyorum artık aküyü kurtarma yoluna gidecez gibi görünüyor.
    İyice boşlamışız buraları...

Ali Çimen, orbus 6dzm-14 jel akü (elektrikli bisiklet aküsü) kullanıyorum... Memnunum... şu an net fiyatları hakkında bir bilgim yok. ancak akü yuvasına uyuyor. bazı arkadaşlar yatık koydu... ben dik şekilde koydum... dik veya yatık olması herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Fiyatı uygun gelirse kullanmanı tavsiye ederim. tek sorunu akü kutup başları bizim motorlarda tırnaklı. o tırnakları biz kestik... farklı bir şekilde de uydurulabilir. akünün resimlerine bakarsan bağlantılarının şeklinden ne demek istediğimi anlarsın...

Kolay gelsin.
    Ali Çimen bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/139208-mondial-rx3-enduro-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-235.html

ben odur budur akünün yerini ble unuttum yola devam..
    Ali Çimen bunu beğendi.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/139208-mondial-rx3-enduro-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-235.html

ben odur budur akünün yerini ble unuttum yola devam..
    hala kullanmanıza sevindim hocam..3-4 yıl olmuş bile
    Ali Çimen bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı KALDERA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala kullanmanıza sevindim hocam..3-4 yıl olmuş bile
    Uğur bey her akü sorana bu bilgileri veriyorum.. sadaka-i cariye sevabı kazanıyorsunuz .. bir kez daha teşekkürler böyle faydalı bilgilendirmeniz için..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Akü ile ilgili paylaşım ve tavsiyeler için "Kaldera" ve " Mitmuallim" beylere teşekkür ederim. İstifade ettim.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Yaş35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü ile ilgili paylaşım ve tavsiyeler için "Kaldera" ve " Mitmuallim" beylere teşekkür ederim. İstifade ettim.
    Eyvallah güzellikle kullanın inşaallah..

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Çıkma şanzuman elinde olan var mı yada nerden bulabilirim acil ihtiyacım var.

RX3 FAR VE SİNYAL MODİFİKASYON

İyi günler arkadaşlar aranıza yeni katılan biri olarak şubattan beri kullanamkta olduğum ve aklıma takılan bikaç yerde yaptıgım modifikasyonu sizlerle paylaşmak istedim

[IMG]file:///C:/Users/x/Desktop/FOTO/IMG_20200928_193731.jpg[/IMG]
    [IMG]file:///C:/Users/x/Desktop/FOTO/IMG_20200929_082303.jpg[/IMG]
    [IMG]file:///C:/Users/x/Desktop/FOTO/IMG_20200928_193811.jpg[/IMG]

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Alıntı KERİM SARI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler arkadaşlar aranıza yeni katılan biri olarak şubattan beri kullanamkta olduğum ve aklıma takılan bikaç yerde yaptıgım modifikasyonu sizlerle paylaşmak istedim

file:///C:/Users/x/Desktop/FOTO/IMG_20200928_193731.jpg
    file:///C:/Users/x/Desktop/FOTO/IMG_20200929_082303.jpg
    file:///C:/Users/x/Desktop/FOTO/IMG_20200928_193811.jpg
    Hocam fotoğraflar yüklenmemiş.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

acemilik ali bey, yükleyebildim inşallah
    Ali Çimen ve mitmuallim bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Yüklenmiş hocam emeğinize sağlık. Farın içine nasıl yerleştirdiniz hocam merceği?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)