Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    döküm jantlı enduro mu olur?...Benim bildiğim enduro motosiklet tel jant olur...(tenre 660, T7, T1200,At,Ta gibi gibi..).
    Olmaz işte,bende ondan bahsediyorum.

Hadi en kötü dokum yaptin madem,olmazda hadi uydurdun,ee arkadas bari 17 yap.

15`` jant çapina vatandas hangi lastigi taksin?

Scooter lastigi takar anca..

Öne ne takacak? Önde 19`` arkaya taktigi ayni desende lastik zaten bulamayacak.

Takim lastik olayida gümledi..

Enduronun kralinda ebatlar.

90*90*21(110*80*19) ön
    140(150)*80*19(18) arka

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    2016 model evo yağ lambası yanıyor enjeksiyon diye araştırdım.tahminen sorun ne olabilir acaba

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Levent ben 2019 şubat fuarda UMA yetkilileriyle görüştüğümde (( RX3S bu elimizdeki şimdilik bir örnektir tek geldi , Ancak
    devamı ön 19 inç , arka ise 17 inç gelecek ))dediler. Ayrıca hem tel jant , hem de çelik jant seçeneği olacağını söylediler.
    Ha o gün söylediklerini bu gün --sarhoştum aydım , ben bu işten caydım-- olur mu OLUR.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent ben 2019 şubat fuarda UMA yetkilileriyle görüştüğümde (( RX3S bu elimizdeki şimdilik bir örnektir tek geldi , Ancak
    devamı ön 19 inç , arka ise 17 inç gelecek ))dediler. Ayrıca hem tel jant , hem de çelik jant seçeneği olacağını söylediler.
    Ha o gün söylediklerini bu gün --sarhoştum aydım , ben bu işten caydım-- olur mu OLUR.
    Ali abim doğrudur,

Arka 17 ve tel jant olursa guzel olur.

Fiyat olayinda ise,

Guzel bir kampanya

Mesela

Peşin fiyatina vade farksiz 36 ay taksitle satilirsa,

Ancak bu fiyata değer..

Motosikleti
    Bir kaç satır yukarıda EL-İNSAF diye yazmıştım , şimdi tashih ediyorum; İNSAF HAKİM BEY....!!!!????

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali abim doğrudur,

Arka 17 ve tel jant olursa guzel olur.

Fiyat olayinda ise,

Guzel bir kampanya

Mesela

Peşin fiyatina vade farksiz 36 ay taksitle satilirsa,

Ancak bu fiyata değer..
    tel jantı daha dayanıksız buluyorum.

görünüm ve kolay temizleme dışında avantajı var mı?

dodomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    var mı evosunu satan biri?
    isityorum bu motordan.
    temiz, kronik sorunu olmayan, fiyatı da uygun .

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı dodomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var mı evosunu satan biri?
    isityorum bu motordan.
    temiz, kronik sorunu olmayan, fiyatı da uygun .
    Mesaj atım ulaşabilirsin
    Cebimde paramın olmasına gerek yok, depomda benzinim olsun yeter

6bin km'de 2018 trafik çıkışlı, 2016 model turuncu renk, sıfır ayarında anlas marka lastikler, 5cm gidon yukseltme, elcik koruma, sele filesi, 45lt arka çanta ve sis farları...mondial servis bakımlı kayıtları mevcuttur...en son 5bin km'de bakıma girdi, hava filtresini dahi degistirttim...istediğim fiyat ise 17500TL, pazarlık payim fazla yok...kullanamadigimdan satiyorum...cizik, kusur ya da kronik en ufak sorunu yoktur...Sakarya'da kapalı garajda kaldı evom, gidemiyorum ayrı kaldik... ...muayenesi yaptirilip veya muayene masrafi dusulup de verilebilir...

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Gidon yükseltme aparatı nerden temin edebiliiriz??

Motosikleti
    Mondial Rx3-S
    Arkadaşlar , gözümüz aydın Evo RX3-S satışa sunulmuştur. Mondial web sayfasının verileri doğru ise eğer. Normal Rxs3i den 3 Kg hafif. ebatlar da Rx3i çok yakın. sele yüksekliği henüz verilmemiş fakat tekerler hemen hemen aynı. tabi deposu 15Lt yerine 20 Lt olmuş rahatlıkla daha uzun mesafe gidilir diye düşünüyorum. Max. 27 KW bir güce sahip 8500 devirde. maximum troku 5500 devirde veriyormuş buda yakıt sarfiyatı çok makul seviyelerde olacağını göstermekte. En azında benzeri kapasitede 8 400CC) NK 400 max. güç 29.5 KW 9500 devir max. trok 32NM 7750 Devirde. Dominar 400 UG max güç 29.5KW 8760 devire Max. tork 35NM 7000 devirde. Bu verilere bakılırsa RX3i-S en az yakan olması lazım. Ben şu anda Rx3i 2019 kullanıyorum ve motorumdan memnun geçen sene aldiğim Zaman Para perfomans olarak piyasanın en iyi durumda motoryidi. bakımları zamanında yapıyorum, amacıma uygun bir motor ve şuana kader ilk bir aylar hariç hiç bir sorun yaşamadım. ilk aldığımda motor devamlı sebepsiz stop ediyordu. aldığım yerin ustaları bir turlu sorunu çözemediler. En son Aras Motor Kadıköy sahibi Özkan beyle tanıştım ve sorunu Supap ayarını düzelterek motor şahane bir hale geldi. O günden itibaren tüketimi 5lt den 4 lt altına düştü. tek sevmediğim konu Motorun sesi . ben daha az sesli motru seviyorum. gerçi Apaçiler seslileri daha sever.
    bursalıali ve manad bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Fatiiiik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon yükseltme aparatı nerden temin edebiliiriz??
    https://www.facebook.com/photo/?fbid=10158273177404361&set=g.1723777271177881

profildeki kişi az miktarda üretmişdi,birde atk ilhan diye facede ara ondada var her iki side kaliteli ürün
    bursalıali ve Fatiiiik bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Şeker tadında bir bayram geçirmeniz dilegiyle...Sağlıcakla kalın...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    RX3S'in Zongshen sitesindeki lastik ebatları ön : 110/80-19, arka :130/90-17. Arkanın 15" olduğunu da nereden çıkardınız ?

Motosikleti
    Serkan Bey merhabalar. Bu RX3 kullanıcılarının 22 şubat 2019 tarihli sayfa 317 ve 6339 no da benim RX3S üzerinde fotolarım var. O motor da aynı 2015 modeller gibi ,ön 100-90-18 , arka ise 130-90-15 ( chopper lastiği ) ile gelmişti. Oradaki UMA
    yetkilileri , bu motosikletin örnek olarak bir tek getirildiğini, 4 ay sonra yeni gelecek motorlarda !9 ön ve 17 arka lastikler
    takılı olarak geleceğini bildirmişlerdi. Sonra her ne olduysa 2019 da ya motorların gelişi gerçekleşmedi ya da UMA o tarihteki USD belirsizlikleri nedeniyle getirdikleri motorları satışa sunmaya çekindiler. S ler satışa yaklaşık bir hafta önce MUHTEŞEM bir etiketle takdim edildi. Söz verilen tarihten bir yıl gecikmeyle. Anlayamadığım bir ticaret - satış şekli.
    Selam ve saygılarla

herkese selamlar ...
    Bu güne kadar kullanıdığım makinalar
    vn 800 -vn 1500 -dragstar 650 -dragstar 1100- tenere 660 z - harley davidson softail night train .

Geçen gün bi arkadaştan bir haftalığına 2016 model Mondial Rx3i ödünç aldım ve kullandım.
    Beklediğimden daha iyi bir motor öncelikle ilk olarak bunu belirteyim. Keyifli şehir içinde çok rahat . Oldukça başarılı işin gerçeği almayı düşünmeye başladım. Yani motosiklete denecek bir şey yok. Fiat performans karşılaştırması yapıldığında .
    İki eksisi var bir sele rahatsız vites geçişleri çok iyi değil kötüde değil.

Neticede benim edindiğim intiba gayet hoş bir motosiklet .
    Yıllarca şu soruyla muhatap oldum.
    "-Kaç para "
    "-Kaç yapıyor "
    Motosikletin hızı bence gayet iyi öncelikle kullandığımız motosiklet 250 cc vites altı hız 100 çok rahat üstüne ise bence gerek yok .

Son olarak çoğu kullanıcının motosikletine neden bmw logosu yapıştırdığına ise anlam veremiyorum.
    Dün harley softail bugün mondial .Kişi kullandığı markayı sticker lar ile değiştirme ihtiyacı hissetmemeli . (tabiki bu benim görüşüm herkesin kişisel tercihi)
    Hatasız kazasız keyifli sürüşler.
    mitmuallim, manad ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kıymetli pacino kardeşim , yaşım 64+. Geçtiğimiz 2019 ekiminde iki tane KLE 500 ve ben de evo ile Bursa - Armutlu( Yalova )
    gezisi yaptık . KLE ci arkadaşlar kızıştırınca biraz gaza gelerek şöyle asıldım gaza . İbrede son gördüğüm rakam 144 (düz yol)
    idi. Belki az daha zorlasaydım, 148-150 yi bulurdu . Yalnız aynı şekilde 20 dakika zorlasaydım , herhalde sağlam bir motor
    arızasıyla karşı karşıya gelirdim. 120 den sonra çok da fazla bir beklentiniz olmaz ise evo size Türkiye turunu çok rahat , hem de defalarca yapar. Selamlarla

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:40 ----------

Alıntı pacino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar ...
    Bu güne kadar kullanıdığım makinalar
    vn 800 -vn 1500 -dragstar 650 -dragstar 1100- tenere 660 z - harley davidson softail night train .

Geçen gün bi arkadaştan bir haftalığına 2016 model Mondial Rx3i ödünç aldım ve kullandım.
    Beklediğimden daha iyi bir motor öncelikle ilk olarak bunu belirteyim. Keyifli şehir içinde çok rahat . Oldukça başarılı işin gerçeği almayı düşünmeye başladım. Yani motosiklete denecek bir şey yok. Fiat performans karşılaştırması yapıldığında .
    İki eksisi var bir sele rahatsız vites geçişleri çok iyi değil kötüde değil.

Neticede benim edindiğim intiba gayet hoş bir motosiklet .
    Yıllarca şu soruyla muhatap oldum.
    "-Kaç para "
    "-Kaç yapıyor "
    Motosikletin hızı bence gayet iyi öncelikle kullandığımız motosiklet 250 cc vites altı hız 100 çok rahat üstüne ise bence gerek yok .

Son olarak çoğu kullanıcının motosikletine neden bmw logosu yapıştırdığına ise anlam veremiyorum.
    Dün harley softail bugün mondial .Kişi kullandığı markayı sticker lar ile değiştirme ihtiyacı hissetmemeli . (tabiki bu benim görüşüm herkesin kişisel tercihi)
    Hatasız kazasız keyifli sürüşler.
    Pacino doğru söylüyorsun ; Zongshen üretimi bir motosiklete niye biemve logosu yapıştırılır anlayabilmiş değilim. O Mondial
    logosunun yerine Zonşen amblemi bulabilsem , saniye beklemeden ,kaç lira olursa olsun , alır takarım üzerine.
    pacino bunu beğendi.
    bursevi

abi benim yaş 45 .Allah cümlemize sağlıklı uzun ömürler nasip etsin.
    Kullandığım tüm makinelerde 100-120 üzerine nadir. Evo ihtiyaca cevap verecek bir motosiklet. Kesinlikle
    bursalıali ve manad bunu beğendiler.
    tüm motorcu dostlara Allah hata kaza vermesin
    [

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Rölanti sensörü ve pps nerde bulabilirim acaba?

Motosikleti
    Mondial Rx3-S
    Arkadaşlar, bugün itibarile Mondial RX3-S modelini henüz motoru görmeden ve Turkiyede kimsenin test sürüşü yapmadan siparişini verdim gelecek hafta teslim edilecek. Soracaksınız bu nasıl olur. Bildiğınız gibi ben Rx3i kullanıyordum ve de çok memnundum. Bu motorun ebadı ve şekli benim moruma çok benziyor tek farkı çift silindirli ve daha güçlu olacak diye düşüniyorum.İki hafta önce itina ile motor yıkanır diye yazan bir yere motoru yıkamaya bıraktım. Ne yazık kı orada motoru yıkayan arkadaş köpük yerine kostiği çok yüksek olan bir malzemeye ile motorun her yerine serpmiş ve motorun her yerine çıkamayacak şekilde leke bırakmıştı. Bunu yazdığım nedeni bundan sonra motorunuzu yıkacağınız zaman dikkatlı olunuz diye.bu nedenle motorumu satım ve yenisini yukarıda belirtiğim gibi siparişini verdim. Bu arada Mondial Enduro tipi modellerine güzel bir indirim uygulamış, bilginiz olsun.
    pacino bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)