Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim bu nasıl ilk motor. İlk motor için nasıl bir teknik bilgi bu böyle ? Valla şaştım kaldım .
    Ben ilk motorumda(ki 5 sene öncesi Pulsar 200 ns olur kendisi) akü kablolarını sökmeye tırsıyordum bişey yaparım diye. :D
    adamın yazısından sonra utandım da amortisör yağı sipariş verdim hemen şimdi, gelsin de haftasonu falna pulsarın amortisör yağını da değişeyim bakım yaparken, 5 sene olmuş. Valla utandım yaa... ...daaa senin de az kalır yanın yok ki, motoru indirdin kaldırdın komple. :D
    bursalıali ve KENAN82 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk motorumda(ki 5 sene öncesi Pulsar 200 ns olur kendisi) akü kablolarını sökmeye tırsıyordum bişey yaparım diye. :D
    adamın yazısından sonra utandım da amortisör yağı sipariş verdim hemen şimdi, gelsin de haftasonu falna pulsarın amortisör yağını da değişeyim bakım yaparken, 5 sene olmuş. Valla utandım yaa... ...daaa senin de az kalır yanın yok ki, motoru indirdin kaldırdın komple. :D
    indirdik diyelim. Yanımda senin gibi bi yardım eden bi gaz veren olmasa tek başıma yiyeceğim nane değildi o benim. Sağolasın tekrar
    bursalıali bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili ölümcül fırtına , O kadar iyiydi de niye sattın o zaman F 650 yi ?
    Ali Abi kusura bakma yeni gördüm mesajını. F650'den yakıt hariç çok memnundum. Karbüratörlü motor şehir içi 6 litre yakıyordu. GS olsaydı tadından yenmezdi. Sonra araba alma fırsatım doğunca motoru satıp dizel Fiat Punto almıştım (Farkındaysan o arada 8 yıl ara vermişim motosiklete). Punto şehir içinde 4,5 litre yakıyordu. Bir de mazot benzinden %20 ucuz olunca 140 bin kilometre kullandım Punto'yu

Sonra bir gün motosiklet almaya karar verince F650GS veya RX3i vardı listemde. Oyumu RX3i'den yana kullanmıştım...

Bu arada geçen hafta annemin rahtsızlığı nedeniyle İstanbul'dan İzmir'e gittim. Hatta İzmir'de bir fırsatını bulunca Ilıca ve Çeşme'ye de gittim. Gözüm senin RX3'ü aradı belki görürüm diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Alıntı KENAN82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Sehir ici ortalama 4-5k devirle 3,36lt yakit tuketimi var...oldukca memnunum...
    Hangi ilin şehir içinde bu değerler? Keşke ben de RX3 ile bu değerleri yakalayabilseydim. Benim yakıt sarfiyatı sürekli 4,5 litrelerde geziniyordu. Üstüne 2k kilometrede bir bakıma gireceğime XT660R aldım, 5 litre yakıyorum ama bakıma 10k kilometrede bir giriyorum. Altımda da 50 beygir güç var
    KENAN82 ve bursalıali bunu beğendiler.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Karabük(inisi cikisi az sayilmaz)...hatta 100km'nin 60km'si artcili(ben 97+55kg)...devir ortalamamdan da anlasilacagi uzere sakin kullanirim, 7bin devre nadiren cikarim...
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Storm Çeşme yoluna ,nasip olursa 5 - 10 gün sonra , bayram öncesi gibi çıkma niyetimdeyim . Şu an henüz bizim (Bursa) köydeyim. Eğer evoyu sattıktan
    kelli aynı parayınan GS vereceklerse , dakika bekleyen alinin kulağına turp suyu sıkayım.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Storm Çeşme yoluna ,nasip olursa 5 - 10 gün sonra , bayram öncesi gibi çıkma niyetimdeyim . Şu an henüz bizim (Bursa) köydeyim. Eğer evoyu sattıktan
    kelli aynı parayınan GS vereceklerse , dakika bekleyen alinin kulağına turp suyu sıkayım.
    2015-2016 lari bilmem ama ABS'li Evo'yu satinca GS alabilecegimiz kesin gibi gorunuyor. Onda da iyisini bulmak lazim...

Bu arada, simdiden iyi yolculuklar...
    bursalıali ve antikor bunu beğendiler.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

TKAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo
    TKAY, İlk motorun oldugunu belirtmissin...hayirli olsun, kazasiz surusler dilerim..tamir islerine bu yatkinlik nereden geliyor
    Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim bu nasıl ilk motor. İlk motor için nasıl bir teknik bilgi bu böyle ? Valla şaştım kaldım .
    Sanayi kökenli makine mühendisiyim. Mesleki deformasyon diyelim, sökmeden duramıyorum, başkasının yaptığı işe güvenmiyorum. Servise gitsem gözümün önünde yapmalarını isteyeceğim, gördüğüm her yanlışta konuşacağım için dedim ben dayak yemeden kendi kendime çözeyim şu işi
    U uR, mitmuallim, maktama ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Tanzer KAY
    2016 Mondial RX3i EVO

Bugun arka fren balatasini degistirdim...brenta ft3155 serisi oluyor (65TL)...fakat uc kismini biraz taslamak gerekti...ayrica rms marka balata da arkaya uygun (70TL)...servis 30TL para aldi iscilik olarak...bu BALATA mevzusu onemli...keza mondialin servisi tedarik edemiyor!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:43 ----------

Bu arada kafama takilan konu ise; bu mondialin kullandigi nasil bir balata ki 5binkm'de bitivermis!!!...on balatanin da yenisini aldim...fakat uzerindeki en az 2-3binkm goturur diye bosuna israf olmasini istemedim...on balatayi kalyoncuda bulabildim (kargo dahil~50tl)...brenta ve rms markayi ise n11'den siparis etmistim...
    maktama ve bursalıali bunu beğendiler.

Herkese iyi günler, hepinizin yotumlarına bakıyorum çok güzel de , şu sayfanın Mondial RX1 için olanını göremedim ...

https://www.youtube.com/watch?v=hIOz7nO1LIs
    bu videoda evo'nun yağ değişimi hakkında faydalı bir paylaşımda bulunmuş Mehmet isminde bir arkadaşımız var...Video'yu incelerseniz ellerinde tavsiye ettiği sentezlenmiş yağın özelliği (1,5lt 10w-50 + 0,1lt 75w-90 dişli yağı).. Görüşleriniz oldukça önemlidir...Lütfen bilgi olarak yeterli donanıma sahip olmayan arkadaşlar yorum yaparak bilgi kirliliğine neden olmasın...İlgi gösterenlere şimdiden teşekkür ederim...
    Kazım TOKMAK bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu videoda evo'nun yağ değişimi hakkında faydalı bir paylaşımda bulunmuş Mehmet isminde bir arkadaşımız var...Video'yu incelerseniz ellerinde tavsiye ettiği sentezlenmiş yağın özelliği (1,5lt 10w-50 + 0,1lt 75w-90 dişli yağı).. Görüşleriniz oldukça önemlidir...Lütfen bilgi olarak yeterli donanıma sahip olmayan arkadaşlar yorum yaparak bilgi kirliliğine neden olmasın...İlgi gösterenlere şimdiden teşekkür ederim...
    Yağ üreticilerinden daha mı bilgili bunu yapan arkadaş ? motosiklet yağlarının içinde şanzımanı koruması için zaten katkılar mevcut ayrı viskositede motor yağlarının karıştırılması tavsiye edilmiyor siz farklı amaç için üretilen yağı motorun içine koyuyorsunuz ha bu arada kimin yazıp yazmayacağını siz belirleyemezsiniz iyi günler
    Kazım TOKMAK, bursalıali ve Ali Çimen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Abicim paylaşım için teşekkür ederiz,

Tabii ki yeni şeyler öğrenmeye açığız, ama şu yeterli donanıma sahip olma meselesi gerçekten beni de üzdü,

Bilmeyen insan da bir şey yazacak ki neyin bilinmediği öğrenilsin.

Bilmeyen bilmediğini, doğru bilen de neyin yanlış olduğunu tekrar tekrar öğrensin.

Aaaaa bak ben şuradan oluyor diye biliyordum demek buradanmış diyebilsin.

O yüzden lütfen yanlış anlama ama, kendi adıma bu tavrı çok hoş bulmadım.

Tekerin düz bassın.
    Mertcan39, chetaq, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    rx3
    Bu tarz yağ karışımı motor sesinde bir miktar azalma gibi bir fayda sağlar. Ses azalmasının motorun sağlıklı çalıştığı yönünde algılamamak gerekir. Şanzıman yağları kalın olmasının yanında ısınmaya karşıda dirençli yağlar değillerdir. Kullanılan oran her ne kadar az gözükse de motorun içinde yanıp cidarlarda tortular bırakacaktır. Amaç motorun sesinde azalma olsun ise vizkozite değeri yüksek yağlar denenmesi daha mantıklı bir yaklaşım olur. Her iki yaklaşımda da motorda ki aşınma daha fazla olacağından motorun ömründe* ciddi kısalmalar olacaktır. Hele ki 250 cc genelde sıkıştırılarak kullanılmak zorunda olan bu motorda sıkıntı daha erken yaşanacaktır. Bu tarz motorlar çoğu zaman yüksek cc öncesi bir geçiş motoru olduğundan* sıkıntıları daha çok sonraki kullanıcalar çekecektir. Şanzıman yağı koyma noktasında ısrar edilecekse yağ değişimini yarı sürede yapıp motorun alacağı hasarı minumuma indirilebilir. Gereksiz kafa karıştıran bir uygulama olduğunu düşünmekteyim. İyi forumlar.
    bursalıali bunu beğendi.

Merhaba
    Oncelikle benim mondi hala satilik
    İlan asagida

İlan no : 692533497

Diger yandan
    2000-2007 arasi uretilen f650gs 2004 te bi makyaj gordu
    2004 olani benim ilk motorumdur ki sifir almistim

Asla tavsiye etmiyorum
    İnanilmaz sorunlu bir makinadir ki en yenisi 12 yasinda olan bir makina

Ayrica motor yagi veya araba yagina muhtelif baska yaglar katkilar asla ise yaramazlar
    Tamamen kendinizi kandirirsiniz

Ama yillardir sunu soylerim ki hava sogutmalilar haric bir motosiklete konacak en iyi yag castrol sport 10w50 dir.

Ayrica gecen hafta 2017 model tracer 700 aldim kendimi buldum harika bir makinaymis

Sevgiler
    bursalıali bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı resources adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Oncelikle benim mondi hala satilik
    İlan asagida

İlan no : 692533497

Diger yandan
    2000-2007 arasi uretilen f650gs 2004 te bi makyaj gordu
    2004 olani benim ilk motorumdur ki sifir almistim

Asla tavsiye etmiyorum
    İnanilmaz sorunlu bir makinadir ki en yenisi 12 yasinda olan bir makina

Ayrica motor yagi veya araba yagina muhtelif baska yaglar katkilar asla ise yaramazlar
    Tamamen kendinizi kandirirsiniz

Ama yillardir sunu soylerim ki hava sogutmalilar haric bir motosiklete konacak en iyi yag castrol sport 10w50 dir.

Ayrica gecen hafta 2017 model tracer 700 aldim kendimi buldum harika bir makinaymis

Sevgiler
    Motorunuz daha sıfır ayarinda,bayramdan sonra illaki satilir.

Müşteriniz bol olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

Evet levend bey
    Ben sehirici is gorcek bisey bakiyordum fiyati da uygun geldi ama kendisi bana uygun gelmedi

Tracer 900 alma niyetim vardi ama 700 unu aldim gayet keyifli acemi olmayanlara tavsiye ederim
    Acemi adam sinek gibi yapisir bunlarla
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,

bu motor için hangi lastiği öneriyorsunuz? büthçe dostu ve kaliteli bir lastik arıyorum. 2016 model için.
    Ne kdar bütçeniz var anlasa bakın diğerleri dha pahalı
    bursalıali ve atillatopal9 bunu beğendiler.

Anlas capra r cok iyi baska markaya bakmayin derim
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Hakan yeni treykırını ağız tadıyla kullanmanı diliyoruz. Evoya da en yakın zemanda hayırlı müşteriler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    teşekkürler arkadaşlar lastik için. bu motordan kuzenime aldık, ben daha önce hayatım boyunca hiç çinli motora binmedim. hatta bu aldığı motora bile binmiyorum. sebebi ise çinli motorlara karşı güvensizlik.

bu konuda sizlerden ricam beni motor hakkında aydınlatır mısınız? 6000 km de 2016 model kırmızı renk aldık.
    anlas ile lastikleri değiştireceğiz.

motorun + ları ve - leri neler ?
    özellikle nelere dikkat etmeliyiz?

yardımlarınızı rica ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)