Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bana iyi dileklerini aktaran bütün arkadaş ve kardeşlerime sonsuz teşekkürlerimi arz ediyor , hepinize sevgi ve mutluluk dolu sürüşler diliyorum.
    emremm, Ali Çimen ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Ali Bey, geçmiş olsun şimdiden..
    Kazım TOKMAK ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RKS WİNNER200
    Herkese iyi akşamlar. 1.5 yıldır üyeyim ayrıca 2015 rx3i evo sahibiyim whatsapp gurubunda bayağı bir yazışıyorum ancak foruma pek yazmıyorum. İlginizi çekebilecek bir konu hakkında bilgilendirme yapma gereği duydum. Motosikletimin arka fren balatasına ihtiyacım vardı. Sağolsun Kazım abi şu linkteki ürünü tavsiye etti. https://www.motoyedekparca.com/delta...dffr.01x01.042
    Ben aldığım zaman kargo hariç 6 TL idi kargo ile beraber 18 TL ye geldi.
    Motosikletimin üzerinde ki balata şu şekilde ne kadar 2015 orjinal parçası bilmiyorum.

Gelen parça şu...
    [IMG][/IMG]
    İnternette 2015 arka fren orjinal resmi şu..
    [IMG][/IMG]
    Hem arkadaşım hem motosiklet ustası taktı sorun olmaz dedi. Şu an diske alışana kadar zayıf tutuyor ama yine de iyi belli bir noktadan sonra bayağı bir abanırsam kilitliyor o da normal eskiside öyleydi. Herhangi bir sorun gözükmüyor şimdilik.
    Ayrıca buradan benim için araştırıp bulan Kazım abiye teşekkürler. Servis 80 TL iken işçilik hariç ben kargo dahil işçilik yok 18 TL ye hallettim böyle imkanımız varken neden çok paralar harcayalım.Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum tekeriniz düz bassın güvenli sürüşten ayrılmayın.
    Mertcan39, maktama, mitmuallim ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    2018 RKS Winner 200 (2019-)2015 Mondial RX3i Evo (2017-2019)2007 Kawasaki Versys 650 (2010-2012)

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Rica ederim kardeşim benim. Tüm motosiklet sürücüsü abilerim, kardeşlerim için elimden ne gelirse her zaman yapmaya hazırım. Kazasız belasız sürüşleriniz olsun inşallah
    Mertcan39, dolphin38, Usuna ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Cuma günü Tahtakalede bir işim vardı ve motosikletle gidip Motosiklet parkına bırakmıştım motoru.

Dönüşte baktım yanımda bir Rx3 ve genç bir arkadaş. Rica ettim motora oturdum.

Sele alçak. Benim seleyle neredeyse aynı.

Ayak tabanlarım tam olarak yere basıyor.
    Böyle kademe kademe inceleyeceğiz
    bursalıali ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ufuk hocam , maşukunuza kavuşmayı Rabb'im nasip eylesin inşaAllah. Saygılarımızla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:06 ----------

Bu defa katarakt operasyonu ( 28 mart Abdülhamit - Gata- hast .) için Ataşehir'e gelerek , 30 martta vatandaşlık görevim için tekrar bizim köye (Bursa) döneceğim. İst. a gidiş dönüş motorsuz. Ameliyattan bir hafta sonra motosiklet kullanma izni doktor tavsiyesiyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:30 ----------

Ufuk Hocam Bursa'ya geldiğinizde sınırsız km test sürüşü.
    Kazım TOKMAK ve Ali Çimen bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    @BursalıAli,

Eksik olmayın. Bu yıl galiba Bursaya gelemeyeceğim. Yarışmalar Eskişehir, Bandırma, İstanbul ve Kıbrıs şeklinde planlanmış...
    Yinede gelebilirsem arayacağım sizi...

Size şifalar dilerim...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Ufuk Hocam , Yarışma sonrası dönüşte, vakit problem i olmaz ise , Bandırma - İst yerine , Bandırma - Bursa , burada bir bizim köyün meşhur kebabı , badehu Bursa - İst gibi bir şey düşünülebilir mi ?
    ufoz bunu beğendi.

Merhabalar bir kaç gündür Rx3i evo Düşünüyorum almayı ya 2016 model alıcam yada yeni çıkan abs li modeli alıcam nasipse. Çogunlukla mesajları okudum ama birde ben sorayım dedim kusura bakmayın. Tavsiye ediyormusunuz çinli diye çok uzak dur diyen oluyor tavsiyeleriniz nele çok teşekkür ederim şimdiden.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı CryTicGenius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bir kaç gündür Rx3i evo Düşünüyorum almayı ya 2016 model alıcam yada yeni çıkan abs li modeli alıcam nasipse. Çogunlukla mesajları okudum ama birde ben sorayım dedim kusura bakmayın. Tavsiye ediyormusunuz çinli diye çok uzak dur diyen oluyor tavsiyeleriniz nele çok teşekkür ederim şimdiden.
    Motosikleti denediysen, binip sürdüysen ve içine sindiyse, bulunduğun bölgede de işini düzgün yapan bir mondial servisi varsa al abicim.

Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti denediysen, binip sürdüysen ve içine sindiyse, bulunduğun bölgede de işini düzgün yapan bir mondial servisi varsa al abicim.
    Sagolun teşekkürler izmirde yaşıyorum herhalde servis bakımından bir problem cekmem cok teşekkür ederim mesajınız için.
    Kazım TOKMAK ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sevgili kritik genius , eğer İzmir içinde Uma servisi bulamazsan Çeşme Çalışkan motor Evo konusunda gerçekten iyidir . Tek problem aradaki 120 km.
    Üç sensdir tatilimi Çiflikköy Çeşme'de geçiriyorum . Sağolsun Mert Çalışkan bütün sıkıntılarımı hallederek bana bir başka servis aratmadı. Şahsi kanaatim
    ABS her zaman hayat kurtarır. (( Sen niye Abs li motor almadın )) dersen , 2015 de absli evo vadı da biz mi içtik diye cevaplarım. Hevesimi RX3S 380 cc
    ye saklıyorum. Gönlündeki evoya en yakın zamanda kavuşman temennisiyle.
    Kazım TOKMAK bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı CryTicGenius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagolun teşekkürler izmirde yaşıyorum herhalde servis bakımından bir problem cekmem cok teşekkür ederim mesajınız için.
    Rica ederim abicim.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kritik genius , eğer İzmir içinde Uma servisi bulamazsan Çeşme Çalışkan motor Evo konusunda gerçekten iyidir . Tek problem aradaki 120 km.
    Üç sensdir tatilimi Çiflikköy Çeşme'de geçiriyorum . Sağolsun Mert Çalışkan bütün sıkıntılarımı hallederek bana bir başka servis aratmadı. Şahsi kanaatim
    ABS her zaman hayat kurtarır. (( Sen niye Abs li motor almadın )) dersen , 2015 de absli evo vadı da biz mi içtik diye cevaplarım. Hevesimi RX3S 380 cc
    ye saklıyorum. Gönlündeki evoya en yakın zamanda kavuşman temennisiyle.
    Cok tesekkur ederim degerli yorumunuz icin abs li istiyorum ve sayet nasip olurda alirsa imkanlar el verirse eger 120 km den kacinmam cok tesekkurler

Motosikleti
    Aslında bu yaz da 10 hazirandan sonra Çeşme'ye giderek 2 ay kalmayı arzu ediyorum . Eğer nasip olursa , evo ile 4. Bursa - Çeşme seyahatim olacak.
    Tekeriyize daş neyim tokanmaya.
    Ali Çimen bunu beğendi.

Motosikleti
    Sevgili Manisa'lı Spartaküs bende yaş 64. Biz , Sizler gibi elektronik çağının çocukları olamadığımız için bu bana gönderdiğiniz özel mesajları bulup ,
    açıp , okuyuncaya kadar göbeğim çatlıyor. Beni 535 2304722 den arayabilirsen çok daha kolay cevap verebilirim. Yine de kabaca bir kaç sorunun cevabını vereyim. 1- Evodan 130 km ve fazlasını beklersen boş hayal kurmuş olursun . Amma Seni 110 - 120 km süratlerle Türkiye'nin her yerine götürür.
    2 - 19500 lü kilometrelerdeyim. Hala daha orijinal ( Çin ) lastiklerini kullanmaya devam ediyorum . Yalnız her ne kadar lastiklerin dişleri 4 milimetrenin üzerinde olsa da ( 4 senedir kullandığım için ) kaydırmalar başladı . En yakın zamanda yenilemem gerekiyor.
    3 - Fren sistemi kendisini idare edebilecek kadar. Bir reyzing motor gibi değil . Ancak riskli kullanmadığın müddetçe sıkıntı çıkarmaz. Önündeki
    araçla takip mesafesini iyi ayarlaman gerekiyor. Zaten bu en son yazdığım şey her türlü araç kullanıcısı için değişmeyen kural. Önünde giden aracın
    dibine kadar sokulmayacaksın. Başka sorular varsa onlara da cevap vermeye gayret ederiz. Burada keseyim . Az sonra demir atıma atlayıp Bursa'dan İst
    Ataşehir'e geçeceğim. İst da perşembe günü küçük bir katarakt ameliyatı olacağım . Cumartesi ya da pazar tekrar Bursa. Dilediğin saatte telden arayabilirsin. Mutlu sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Spartaküs , Zongshen 120 ile giden motosikleti durdurabilecek kadar bir fren sistemi yapmış.

erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    mitmuallim, Usuna ve bursalıali bunu beğendiler.
    2016 Mondial RX3İ EVO 250 CC

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    https://www.youtube.com/watch?v=aoBeiGJxsu0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2p bneM9Vp2NRJ1XTVXxPVN4dGVfkM5SAj4RIBKLv2wR231ikJ-lk6l22Q

Sağolsun çekmiş bir arkadaş faydalı olur inşaallah..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=hIOz7nO1LIs&t=143s

Bu da İstanbul Wattsap grubundan Mehmet abinin yağ değişim videosu gayet hoş bir anlatımla...
    vesselam..
    Usuna ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Hayret o kadar kullanıcı kesmi var mtorun o kadar aksesuar falan yapmışlar kimse motoru 300cc ye çıkartmamış

https://www.aliexpress.com/item/Moto...AbTest=ae803_5
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayret o kadar kullanıcı kesmi var mtorun o kadar aksesuar falan yapmışlar kimse motoru 300cc ye çıkartmamış

https://www.aliexpress.com/item/Moto...AbTest=ae803_5
    TEknik olarak ne getirir ne götürür acaba?
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)