Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisör bağlantılarının her hangi bir bölümünde lastik bir takoz ya da aparat varsa ıslandığı için onun sesi olabilir
    tam öyle vbir ses gıcır gıcır ötüyor
    bursalıali ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    aynı durum vaktiyle benim RX3'üm de olmuştu.üstündeyken esnettiğimde veya sürüş sırasında esnediğinde(yaylandığında)arka maşanın (salıncak)şaseye bağlandığı bağlantı saplamasının oradan ses geliyordu.çok sinir bozucu bir sesti.o zamanlar ADANA YAMAHA servisinin sorumluluğunu yapıyordum.servise aldık,ustalarım o bağlantıdaki saplamayı söküp,kauçuklu gres ile yağlamışlardı.bir daha da o ses olmadı.bilginize.
    Kazım TOKMAK, bursalıali ve Ali Çimen bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı durum vaktiyle benim RX3'üm de olmuştu.üstündeyken esnettiğimde veya sürüş sırasında esnediğinde(yaylandığında)arka maşanın (salıncak)şaseye bağlandığı bağlantı saplamasının oradan ses geliyordu.çok sinir bozucu bir sesti.o zamanlar ADANA YAMAHA servisinin sorumluluğunu yapıyordum.servise aldık,ustalarım o bağlantıdaki saplamayı söküp,kauçuklu gres ile yağlamışlardı.bir daha da o ses olmadı.bilginize.
    https://i.hizliresim.com/Wq6094.jpg
    çok teşekkür ederim en kısa zamanda yapayım o işi
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Arkadaşlar stop etme sorunundan yıldığım için bakım yapılmasını beklemeden bugün gidip iridyum bujiyi taktırdım hemde acaba bujiden mi diye denemiş oluruz dedim. Bujiden değilmiş çünkü tamirciden ofise kadar yaklaşık 2 km içinde hissettiğim kadarıyla ne performansda bir değişiklik ne de stop etme sorununa bir çözüm olmadı. Yani iş yine bakım zamanı subap ayarına kaldı.
    Bilgilerinize.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT25 ABS
    öncelikle herkese merhaba 8 aydır bu foruma yazmamıştım hatırlayanlar hatırlar uzak kaldım baya rx3i evo konuşmuştuk bir çok abiyle alıcaktım fakat olmamıştı şimdi ise dün itabariyle regal raptoru sattım ve kurtuldum artık yeni motor alma vakti öncelikle sıfır alıcamı söyliyim bir kere alınıyo ve hata yapmak istemiyorum arkadaşlar yalan olmasın düşündüğüm iki model var biri ns 200 abs çok güzel ve fiyatıda iyi bayiye gittim ve baktım 16500 tl ve 10 ay taksit yapıcaklar tabi rx3i yi bakalı çok olmuştu ki yeni gördüm abs si gelmiş ve kalbim tekrar oraya kaydı ne yalan söyliyim.şimdi rx3i evo kullanan özellikle 2018 abs kullanan arkadaşlardan tavsiye istiyorum sizce ne yapayım motoru sadece turlarda haftasonu zevk için kullanıyorum rx3i çok güzel ve büyük sonuçta ns200 alırsam 1500tl gibi çanta masrafım var ve hemn hemen rx3i le aynı fiyata gelcek arkadaşlar kullananlar varsa biraz rx3i evo yu anlatsalar youtube de 2016 var inceleme fakat 2018 abs yi test eden yok şimdiden cevaplar için teşekkürler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sny , Mertcan 39 2018 model abs li evo aldı ve kullanmaya devam ediyor . Yazın motoruyla Kırklareli - İzmir seyahati yaptı . En yeni bilgiyi Mertcan'dan
    alabilirsin . Modeli mühim değil diyorsan profilimdeki telimden bana ulaş . Bildiğim kadarıyla sorularını cevaplamaya gayret edeyim. Selamlar.
    Mertcan39, RoDida ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA MT25 ABS
    Çok teşekkür ederim arayıp konuşmayı çok isterim ama mesgul etmek istemem sizi ne zaman aradam müsait olursunuz.mertcan arkadaşım da bildiği kadar anlatırsa sorunlarini vs. cok guzel olur.teşekkur ederim

Motosikleti
    Alıntı sny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhaba 8 aydır bu foruma yazmamıştım hatırlayanlar hatırlar uzak kaldım baya rx3i evo konuşmuştuk bir çok abiyle alıcaktım fakat olmamıştı şimdi ise dün itabariyle regal raptoru sattım ve kurtuldum artık yeni motor alma vakti öncelikle sıfır alıcamı söyliyim bir kere alınıyo ve hata yapmak istemiyorum arkadaşlar yalan olmasın düşündüğüm iki model var biri ns 200 abs çok güzel ve fiyatıda iyi bayiye gittim ve baktım 16500 tl ve 10 ay taksit yapıcaklar tabi rx3i yi bakalı çok olmuştu ki yeni gördüm abs si gelmiş ve kalbim tekrar oraya kaydı ne yalan söyliyim.şimdi rx3i evo kullanan özellikle 2018 abs kullanan arkadaşlardan tavsiye istiyorum sizce ne yapayım motoru sadece turlarda haftasonu zevk için kullanıyorum rx3i çok güzel ve büyük sonuçta ns200 alırsam 1500tl gibi çanta masrafım var ve hemn hemen rx3i le aynı fiyata gelcek arkadaşlar kullananlar varsa biraz rx3i evo yu anlatsalar youtube de 2016 var inceleme fakat 2018 abs yi test eden yok şimdiden cevaplar için teşekkürler.
    neleri merak ediyorsanız banada sorabilirsiniz

Motosikleti
    YAMAHA MT25 ABS
    Kardeşim hayırlı olsun kazasız belasız kullan insallah sana sormak istediklerim oncelikle
    1-gidişi nasıl yani en son kaçı goruyo dedikleri gibi 160 goruyo mu?
    2-abs nasıl calisiyo kaymaya baslayinca kaliteli motorlar gibi hemen devreye giriyo mu ?
    3-kronik sorunlar var mı beni yolda bırakma gibi biseyler ?
    4-mesela benim ragal cok kalitesizdi onun gibi ordan burdan parca trim sesi veriyo mu ?
    5-1.70 boyum rahatca kullanabilir miyim?
    6-bakımları nasıl yani serviste herseyini halledebiliyo musun ?

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Alıntı sny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hayırlı olsun kazasız belasız kullan insallah sana sormak istediklerim oncelikle
    1-gidişi nasıl yani en son kaçı goruyo dedikleri gibi 160 goruyo mu?
    2-abs nasıl calisiyo kaymaya baslayinca kaliteli motorlar gibi hemen devreye giriyo mu ?
    3-kronik sorunlar var mı beni yolda bırakma gibi biseyler ?
    4-mesela benim ragal cok kalitesizdi onun gibi ordan burdan parca trim sesi veriyo mu ?
    5-1.70 boyum rahatca kullanabilir miyim?
    6-bakımları nasıl yani serviste herseyini halledebiliyo musun ?
    2016 kullanıcısıyım ama farklı görüş almak isterseniz diye deneyim sahibi olduklarımı yazayım.
    1- 160 görmesi hikaye, 2015 modellerin km göstergesinde %15 sapma olduğu için o hızları görüyorlar ve o hızda gittiklerini sanıyorlar. 2016 modeller 140 km hızda kalıyor. Bence bu kasaya fazlası zararlı zaten.
    3- Çok şanssız bir insan değilseniz kronik sorun kalmadı denilecek kadar azaltıldı, özellikle 2018 modellerde %1'e kadar düşmüştür belki.
    4- Parça kalitesi sizi fazlasıyla memnun eder, japon tadında plastik malzemeler var sağdan soldan ses gelmiyor. Düzenli bakım yaparsanız parça falan düşmez.
    5- 1.70 boy biraz sıkıntı, ben 1.75 olmama rağmen ayaklarım yarım basıyor. Siz muhtemelen parmak ucuyla basarsınız ama deneyim varsa tek kişi kullanımda sorun yaratmaz. Ancak arazide ve 2 kişi kullanımlarda düşük süratlerde dengeyi sağlamanız zor olabilir. Bayiye gidip deneyin, güvensiz hissederseniz almayın. 190 kilogramın altında kalmak istemezsiniz.
    6- Bakımları serviste yaptırırsınız ama kalıbımı basarım ki 100 servisin 99 tanesi motosiklet hakkında hiçbir şey bilmiyor. Anca yağ değiştirirler onu da yarım yamalak yaparlar, filtreleri sökmeden yağ değiştirmeye falan kalkarlar. Bu konuda fazlasıyla dili yanmış bir kullanıcıyım. Denizli'de bu motorun elektroniğinden anlayacak servis yoktur, arıza durumunda ne yaparsınız bilmiyorum başınız ağrıyabilir.

Son olarak pulsar veya rx3 hangisi sizi mutlu edecekse, her şey gönlünüze göre olsun diyeyim.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Arkadaşlar stop etme sorunundan yıldığım için bakım yapılmasını beklemeden bugün gidip iridyum bujiyi taktırdım hemde acaba bujiden mi diye denemiş oluruz dedim. Bujiden değilmiş çünkü tamirciden ofise kadar yaklaşık 2 km içinde hissettiğim kadarıyla ne performansda bir değişiklik ne de stop etme sorununa bir çözüm olmadı. Yani iş yine bakım zamanı subap ayarına kaldı.
    Bilgilerinize.
    Kazım, Biraz geç bir cevap oldu kusura bakma.

https://www.cscmotorcycles.com/check...lve-adjustment

Bu sayfada subap ayarı resimli bir şekilde anlatılmış. Ben buradan feyz aldım...

Buji değişiminin sorunu çözmemesine üzüldüm... Muhtemelen O2 sensör soketini söksen bile stop etmeye devam edecektir. Bende bu şekilde olmuştu. Ancak daha önce denemedi isen denemeni öneririm. Soketi sök ve o şekilde turla. stop etmez ise sorun O2 sensöründedir.

Yukarıda verdiğim linkde takıldığın bir nokta olursa yazarsın. sayfayı daha sık kontrol etmeye çalışırım.

Kolay gelsin.

Motosikleti
    YAMAHA MT25 ABS
    Efemontana Cevabın icin çok teşekkür ederim yazman çok güzel oldu kardeşim saolsın.dediğin gibi denizlide bu iş biraz zor gibi duruyo yetkili servisi var ama ne kadar bilirler iste orası soru işareti ha soyle bisey vsr ki pulsar alsam aynı sorunlar gene olucak sevis anlamında.denizlide ara ara rx3i goruyorum var ama bi kisiyife durdurup konusmak nasip olmadı pulsarda guzel rx3i de ikisinin olayıda tarzida farkli bununda farkindayim sacma ama iste insan hepsinden istiyo ve fiyatlar zaten uçuk paramin yettigi bunlar var.işin açikcasi motoru surekli tur olarak kullandigim ivin rx3i cok daha mantikli geliyo fakat iste boyumdan dolayı sorun yasiyabilirim benim en yakin zamanda bi bayiye gidip oturmam lazim.
    Genede farkli yorum katmak isteyen varsa bekliyorum arkadaslar 1 ve ya 1.5 aya kadar yeni bir motor alıcam.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sny önce biz işsiz güçsüz bir emekli olduğumuzdan arayan her arkadaşım beni hayata daha çok bağlıyor . Siteden 20 den fazla arkadaşımla sıklıkla görüşüyoruz. 24 saat arayabilirsin. Sıkıntı olmaz. Boy konusunda en iyisi Efe'nin de belirttiği gibi bayinin önünde kontrol etmek. Ayrıca Denizli ile
    Nazilli arası öyle çok da uzak bir mesafe değil. En kötü ihtimalle bir sıkıntı olduğunda motoru Nazilli'ye götürebilirsin. Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Nazilli Denizli arası 80 km imiş.
    Kazım TOKMAK bunu beğendi.

Motosikleti
    Arka frenim durup dururken gitti nedense
    Kazım TOKMAK ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı U uR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazım, Biraz geç bir cevap oldu kusura bakma.

https://www.cscmotorcycles.com/check...lve-adjustment

Bu sayfada subap ayarı resimli bir şekilde anlatılmış. Ben buradan feyz aldım...

Buji değişiminin sorunu çözmemesine üzüldüm... Muhtemelen O2 sensör soketini söksen bile stop etmeye devam edecektir. Bende bu şekilde olmuştu. Ancak daha önce denemedi isen denemeni öneririm. Soketi sök ve o şekilde turla. stop etmez ise sorun O2 sensöründedir.

Yukarıda verdiğim linkde takıldığın bir nokta olursa yazarsın. sayfayı daha sık kontrol etmeye çalışırım.

Kolay gelsin.
    eyvallah abicim.
    yani diyorsun ki eğer oksijen sensörü arızalı ise ve bu nedenle stop ediyorsa, sensör soketini çıkarınca stop etmesi kesilir?

Şimdi tam olarak anlamasam da kafama takılan noktayı sormak istiyorum abi.
    Bu oksijen sensörü denen meret, manifolddan gelen oksijen oranını hesaplayarak ecu ya hava çok ya da benzin çok geliyo diye sinyal gönderiyor. ecu da enjektöre ve gaz kelebeğine benzini az yolla havayı çok yolla ya da tam tersi şeklinde sinyal gönderiyor demi. aşağı yukarı böyle diye biliyorum.

Şimdi ben bu soketi sökersem ne kadar hava ne kadar benzin geldiğini yine bilemeyecek ve arızalı olmasıyla aynı durum meydana gelecek ve stop ediyorsa yine stop edecek?

Benim de aklıma gelmişti soketi söküp denemek ama bu şekilde düşündüğüm için sökmemiştim. Tabii ki benimkisi sadece cahilliğin gölgesinde bir teoriden ibaret

O yüzden aslını bi sormak istedim abicim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka frenim durup dururken gitti nedense
    geçmiş olsun kardeşim.

bir an önce göster. hidrolik boşalmış olabilir. fren balatası yuvadan çıkmış olabilir. Ne olur ne olmaz bir an önce göstermende fayda var.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    eyvallah abicim.
    yani diyorsun ki eğer oksijen sensörü arızalı ise ve bu nedenle stop ediyorsa, sensör soketini çıkarınca stop etmesi kesilir?

Bu oksijen sensörü denen meret, manifolddan gelen oksijen oranını hesaplayarak ecu ya hava çok ya da benzin çok geliyo diye sinyal gönderiyor. ecu da enjektöre ve gaz kelebeğine benzini az yolla havayı çok yolla ya da tam tersi şeklinde sinyal gönderiyor demi. aşağı yukarı böyle diye biliyorum.

Şimdi ben bu soketi sökersem ne kadar hava ne kadar benzin geldiğini yine bilemeyecek ve arızalı olmasıyla aynı durum meydana gelecek ve stop ediyorsa yine stop edecek?

Benim de aklıma gelmişti soketi söküp denemek ama bu şekilde düşündüğüm için sökmemiştim. Tabii ki benimkisi sadece cahilliğin gölgesinde bir teoriden ibaret

O yüzden aslını bi sormak istedim abicim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

geçmiş olsun kardeşim.

bir an önce göster. hidrolik boşalmış olabilir. fren balatası yuvadan çıkmış olabilir. Ne olur ne olmaz bir an önce göstermende fayda var.
    teşekkür ederim hava yapmış aldım fakat durup dururken nasıl hava yapar
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    eyvallah abicim.

O yüzden aslını bi sormak istedim abicim[COLOR="Silver"]

KAZIM, Bu sorunda en zahmetli çözüm yolu subap ayarı yaptırmak. bu nedenle ilk önce diğer faktörlere bakılmasını öneriyoruz. O2 sensörü egzoz gazlarını ölçüyor. ECU yazılımda belirli değer aralıkları var. Euro3 emisyon değerlerine uymak adına stabil çalışma aralığının bizim motorlarda oldukça dar olduğunu düşünüyorum. Subap ayarlarındaki düzensizlik (benim motorda ne egzoz nede emiş subapları kendi aralarında aynı değildi) sensörlerde arıza veya kirlilik, ateşlemede sıkıntılar (Akü ve buji). zaten dar olan bu aralığın dışına çıkılmasını sağlıyor.

Hali ile, trafikte durduğumuzda gaz kapalı iken, makine yakıtı az alıyor veya yakıtı yakacak havayı az alıyor yada sağlıklı ateşleme yapamıyor. makine sönüyor.
    O2 sensörü zengin karışımda yakıt çok geliyor emisyon değerlerini geçiyorsun diyerek buna neden olabilir.
    Hava emiş sensörü karışıma doğru hava miktarını gönderemiyor, hali ile çıkan gazlarda hava yakıt oranı sağlıklı olmadığı için o2 sensörü yine müdahale ediyor olabilir.
    düzgün hava yakıt oranı olmasına rağmen düzgün ateşleme olmadığı için bir sorun oluşuyor olabilir.
    Subap ayarlarındaki düzensizlik nasıl bir etki etmektedir bilemiyorum. Bu konuda yeterli bilgim yok. Mesela egzoz subap ayarı 0,06 da ayarlı iken ne oluyor 0,10 ayarlı iken ne oluyor. yukarıda bahsettiğim olaylara nasıl bir etkisi oluyor bilemiyorum.

Netice itibari ile, sorun namına bildiklerimiz bunlar. Çözüm için en zahmetli olanı Subap ayarı yaptırmak. Bu yüzden diğer seçenekleri eleyerek kontrol ederek ilerlemek gerektiğini söylüyoruz.

Mesela imkanım olsa idi de, ECU yu fabrikaya gönderip 1 haftada geri geleceğini bilseydim ilk ECU yazılımını güncelletirdim.

Kolay gelsin.
    bursalıali bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kazım bey, benim BN125 te geçen hafta 4 kez stop etti.

Motoru çalıştırdım. 2 dk ısıttım. 70 km gibi bir süratte 7km gittim. Kırmızıda durmaya yakın debriya basınca (10km civarı hız) kasisten geçerken debriyaja basınca (20-30 km arası hız) stop etti. Rölanti 1200 gösteriyordu. Benim rölanti 1400 dü hep. Kitapçık 1500-1600 diyor.

Yakıt aldım. Üzerine 200km kadar yaptım, bir daha olmadı. Yakıtın pis geldiğini düşünmeden edemiyorum.

Arabada yaklaşık benzer birşey olduğunda şu benzincilerdeki yakıt katkısından kullanmıştım. İşe yaramıştı.

Aklıma geldi yazmadan edemedim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Bu arada o son 200km kadar yaptığım bu güne kadar rölanti hep 1400 oldu.
    (Yanılmıyorsam yakıt aldıktan 20-30 km sonra 1400 e çıktı tekrar)
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı U uR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAZIM, Bu sorunda en zahmetli çözüm yolu subap ayarı yaptırmak. bu nedenle ilk önce diğer faktörlere bakılmasını öneriyoruz. O2 sensörü egzoz gazlarını ölçüyor. ECU yazılımda belirli değer aralıkları var. Euro3 emisyon değerlerine uymak adına stabil çalışma aralığının bizim motorlarda oldukça dar olduğunu düşünüyorum. Subap ayarlarındaki düzensizlik (benim motorda ne egzoz nede emiş subapları kendi aralarında aynı değildi) sensörlerde arıza veya kirlilik, ateşlemede sıkıntılar (Akü ve buji). zaten dar olan bu aralığın dışına çıkılmasını sağlıyor.

Hali ile, trafikte durduğumuzda gaz kapalı iken, makine yakıtı az alıyor veya yakıtı yakacak havayı az alıyor yada sağlıklı ateşleme yapamıyor. makine sönüyor.
    O2 sensörü zengin karışımda yakıt çok geliyor emisyon değerlerini geçiyorsun diyerek buna neden olabilir.
    Hava emiş sensörü karışıma doğru hava miktarını gönderemiyor, hali ile çıkan gazlarda hava yakıt oranı sağlıklı olmadığı için o2 sensörü yine müdahale ediyor olabilir.
    düzgün hava yakıt oranı olmasına rağmen düzgün ateşleme olmadığı için bir sorun oluşuyor olabilir.
    Subap ayarlarındaki düzensizlik nasıl bir etki etmektedir bilemiyorum. Bu konuda yeterli bilgim yok. Mesela egzoz subap ayarı 0,06 da ayarlı iken ne oluyor 0,10 ayarlı iken ne oluyor. yukarıda bahsettiğim olaylara nasıl bir etkisi oluyor bilemiyorum.

Netice itibari ile, sorun namına bildiklerimiz bunlar. Çözüm için en zahmetli olanı Subap ayarı yaptırmak. Bu yüzden diğer seçenekleri eleyerek kontrol ederek ilerlemek gerektiğini söylüyoruz.

Mesela imkanım olsa idi de, ECU yu fabrikaya gönderip 1 haftada geri geleceğini bilseydim ilk ECU yazılımını güncelletirdim.

Kolay gelsin.
    Sağolasın abicim
    Ben de senin düşündüğün gibi düşündüğüm için dün Ankaradaki tek RX3 servisini aradım. Amacım sensör değerlerini kontrol ettirmekti. RX3 ü bilgisayara bağlayabiliyormusunuz dedim? Yazılım güncellemesi falan için. Bizde cihaz yok dediler. Güncellemeleri ve yazılım sorunlarını nasıl çözüyorsunuz dedim. ECU yu söküp fabrikaya yolluyoruz dediler. Tamam ben cevabımı aldım deyip kapattım.

Çaresizliğe bakar mısınız ?

Citroen C3 model arabam var. bilgisayara obd2 portu ile bağlanıyor. İnternette satılan 20 lira civarı bluetooth ile akıllı telefona arabanın ecu sistemini bağlayabilen hata kodlarını sayabilen silebilen ara bağlantı aparatı var. Yaklaşık 2 sene önce aldım lazım oldukça da kullanırım. Ama bu aparat 16 pin li bir aparat. Bizim RX3 ecu nun bağlantı ucu 6 pin. Aliexpress te bunu çeviren bir ara kablosu da var sanırım 70 TL idi. uyar mı uymaz mı pek bilmiyorum ama kafa bazen atıyor. Bakacaz atıkınnnn.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazım bey, benim BN125 te geçen hafta 4 kez stop etti.

Motoru çalıştırdım. 2 dk ısıttım. 70 km gibi bir süratte 7km gittim. Kırmızıda durmaya yakın debriya basınca (10km civarı hız) kasisten geçerken debriyaja basınca (20-30 km arası hız) stop etti. Rölanti 1200 gösteriyordu. Benim rölanti 1400 dü hep. Kitapçık 1500-1600 diyor.

Yakıt aldım. Üzerine 200km kadar yaptım, bir daha olmadı. Yakıtın pis geldiğini düşünmeden edemiyorum.

Arabada yaklaşık benzer birşey olduğunda şu benzincilerdeki yakıt katkısından kullanmıştım. İşe yaramıştı.

Aklıma geldi yazmadan edemedim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Bu arada o son 200km kadar yaptığım bu güne kadar rölanti hep 1400 oldu.
    (Yanılmıyorsam yakıt aldıktan 20-30 km sonra 1400 e çıktı tekrar)
    Opetten de denedim. Shellden de denedim. Yaklaşık 2500 km dir durum böyle. Son iki depodur yakıt katkısı kullanıyorum zaten onu da denedim. Ama çözecem. Önce Allahın izni sonra siz arkadaşlarımın abilerimin yardımı ile çözecem inşallah. Kafaya taktığımı yaparım çünkü

Tekeriniz düz bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Bir de şu hani kontaktan ecu resetlemeyi bilen bir abim varsa zahmet olmazsa bi anlatsa yavv.
    bursalıali bunu beğendi.

Stop etme sorunuyla alakalı bir ihtimalden de ben bahsetmek isterim. Yukarıda sorunumu anlatmıştım. Sistem yüksek voltaj hata kodu almıştım. Arıza ışığı yanmaya başladıktan sonra stop etme sorunu da başlamıştı. Sorunun kontejtör olduğu anlaşıldı. Konjektör ve akü değişiminden sonra tüm sorunlarım(yüksek voltaj, stop, devir dalgalanması) çözüldü. Kontaktan resetlemeye gelirsek; vites boştayken kontağı 5 kez hızlıca açıp kapatın. 6. açışınızda bekleyin. Beyinde kayıtlı hafıza kodu varsa yanacaktır. Kodu aldıktan sonra yarım saat kadar bekleyin. Servisimin tarifiyle anlattım. Resetlemek midir hata kodu almak mıdır bilmiyorum.
    Kazım TOKMAK ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)