Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Havalar iyice soğumaya başladı antifrizlerinizi kontrol etmeyi unutmayın arkadaşlar
    bursalıali ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet gördüm paylaşımını Sonradan tekrar araştırdım. İridyum bujinin çok bi farkı yokmuş. Sadece malzeme kalitesi olarak daha dayanıklıymış ve yüksek cc araçlarda daha verimli oluyormuş. Olsun bizim kocaoğlanında bi iridyum buji lüksü olsun beaa )
    23cc hacimde 2,35 beygir güçte 2 zamanlı hobby amaçlı kullandığım bir motorum vardı. 15-16 bin devirlere çıkabiliyordu ve genelde 12 bin devirde kullanıyordum. Kaldıki debriyaj zaten 6 bin devirde kavrıyordu.
    Motor Zenoah G230rc.
    Önerilen standart buji CMR7H. Bu bujiyi bir saatten fazla hiç kullanamadım. Ortalama yarım saatte buji yanıyordu. Bir gün Yenibosnada yine buji alırken bir motorsiklet tamircisine durumu anlattım.

CMR7H bujinin standart bir buji olduğunu 7-8 bin devirlerde çalışmak üzere üretildiğini, 10bin devir üzeri kullanımda bujinin yanmasının son derece normal olduğunu söyledi ve İridyum buji önerdi. İridyum buji taktıktan sonra sanırım 15 - 20 saat kullandım tek bujiyle ve sonra sattım motoru.

Sonradan kitapçığında okudum.
    Standart buji CMR7H kullanın.
    Yarış (yüksek devir için) CR8HIX kullanın yazıyor. Yani İridyum buji.

O iridyumu boşa almadığınızı bilmenizi isterim

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..............

Dayanıklı olduğunu yazmıştık zaten, konu başka..

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayanıklı olduğunu yazmıştık zaten, konu başka..
    Yooo konu başka değil...

Ama başka bilgi gerekiyorsa ve şekilde anlatmak gerekiyorsa onuda yapalım...

Iridium buji yapısı nedeniyle kurum yapmayacaktır. Bu nedenle motorda performans kaybı yaşanmayacak.

Iridium bujinin ateşleme noktası iğne ucu gibi incedir tırnakta keza ince. Esasen bir bujinin tırnakları ne kadar ince ve sivriyse o kadar iyi ateşleme sağlanır. Iridium bujide bunu fazlasıyla sağlar.
    İyi bir ateşlemeyse, daha yüksek performans, daha az yakıt sarfiyatı demektir.

Dragon 50cc motoruma da rodajı biter bitmez Iridium buji taktım ve 50cc de bile performansı farketti.

Benellimin rodajı biter bitmez onada Iridium takacağım.
    emremm, bursalıali ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Yooo konu başka değil...

Ama başka bilgi gerekiyorsa ve şekilde anlatmak gerekiyorsa onuda yapalım...

Iridium buji yapısı nedeniyle kurum yapmayacaktır. Bu nedenle motorda performans kaybı yaşanmayacak.

Iridium bujinin ateşleme noktası iğne ucu gibi incedir tırnakta keza ince. Esasen bir bujinin tırnakları ne kadar ince ve sivriyse o kadar iyi ateşleme sağlanır. Iridium bujide bunu fazlasıyla sağlar.
    İyi bir ateşlemeyse, daha yüksek performans, daha az yakıt sarfiyatı demektir.

Dragon 50cc motoruma da rodajı biter bitmez Iridium buji taktım ve 50cc de bile performansı farketti.

Benellimin rodajı biter bitmez onada Iridium takacağım.
    5978 no'lu mesajı ve öncesini, mesajdaki linke tıklarsanız, konunun farklı olduğunu göreceksiniz.
    ............
    veya KUBA SL 200 konusundaki yazımı ekleyeyim. 4194 no'lu mesaj.
    ufoz, bursalıali ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Emre bey,
    Sizin yazınızı daha önce okudum ve aynı fikirdeyiz. Hatta güldüğümü hatırlıyorum. Iridium buji ateşlemeyi hızlandırmaz sadece ateşleme verimini arttırır.

Kazım beyin durumundaysa buji farkının işe yarayabileceğini düşünüyorum. Kaldıki bir kullanıcı bundan bahsetmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Birde merak ettiğim bir konu var...

RX3 ve RX1 çantalar takılı ama boş, yakıt full doluyken kaç kilogram geliyorlar.

(İthalatçıların verdiği değerlere ne yazıkki güvenmiyorum, bu nedenle ölçüm değerini merak ediyorum)
    emremm, bursalıali ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    piyasada araba tartan kantarlar var.. en son biz yıllar önce 50 tl ye tarttırmışdık arabayı.. herhalde motoruda tartarlar niye tartmasınlar..

rx3 in en büyük eksisi ağırlığı zaten 188kg çok fazla 250c.c için.. nerdeyse 190kg .. o motor bir 160kg falan olsaydı son hızıda artardı gidişi çekişide değişirdi yakıtıda fark ederdi nerden baksan rahat 1 litre oynardı.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO

Bizim motorlar için hangi marka ve model iridyum buji almamızı önerirsiniz?
    ufoz, bursalıali ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasada araba tartan kantarlar var.. en son biz yıllar önce 50 tl ye tarttırmışdık arabayı.. herhalde motoruda tartarlar niye tartmasınlar..

rx3 in en büyük eksisi ağırlığı zaten 188kg çok fazla 250c.c için.. nerdeyse 190kg .. o motor bir 160kg falan olsaydı son hızıda artardı gidişi çekişide değişirdi yakıtıda fark ederdi nerden baksan rahat 1 litre oynardı.
    İyi fikir. Teşekkürler. Arkadaşımdan tartmasını rica edeceğim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorlar için hangi marka ve model iridyum buji almamızı önerirsiniz?
    Öyle bir uzmanlığım olmadığı için getirebileceğim tek öneri şu olur.

RX3 ün kitapçığında önerilen bujinin Iridium şablonundan eşdeğerine bakmak.
    Bununla birlikte takmadan önce mutlaka orjinal bujiyle diğer bujiyi ölçmek ve aynı ölçüde olduğundan emin olmak.

Tırnak aralıklarıda ölçülmeli...

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    İyi fikir. Teşekkürler. Arkadaşımdan tartmasını rica edeceğim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Öyle bir uzmanlığım olmadığı için getirebileceğim tek öneri şu olur.

RX3 ün kitapçığında önerilen bujinin Iridium şablonundan eşdeğerine bakmak.
    Bununla birlikte takmadan önce mutlaka orjinal bujiyle diğer bujiyi ölçmek ve aynı ölçüde olduğundan emin olmak.

Tırnak aralıklarıda ölçülmeli...
    günaydın abilerim kardeşlerim

ben NGK nın CR7E olanının iridyum versiyonunu aldım o da NGKCR7EIX oluyor. Sondaki IX iridyum olduğunu gösteriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Almak isteyen arkadaşlara linkini yazıyorum,

https://urun.n11.com/buji/cr7eix-iridium-buji-P266984746

ama yine de isterseniz ben bi takıp deneyeyim. Durumu paylaşayım ondan sonra alın. 1 2 haftaya inşallah takacağım.

Yine de illa alıp takmak isteyen olursa tabii ki kendi bileceği iş
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kıymetli tekavüt mühendis Ufuk Hocam, Ülkemin ithalatçıları kendileri bitirdiler itimat kavramını. Tabii olarak da hiç birimiz inanamıyoruz onların bize
    söyledikleri bilgilere. Amma ve lakin yabancı üretici ve onların pazarlamacıları , ticarete yalan katmaya alışmamışlar . Yüzde doksan dokuzu alışverişlerine yalan katmanın kendi ayaklarına sıkmaktan daha aptalca olduğunu öğrenmişler. RX3İ + rx1 in yabancı yayınlardaki beyanlarına güvenilebilir
    diye düşünüyorum. Her ne kadar ben yabancı videoları bulup açma konusunda beceriksiz olsam da Sizler çok rahat ulaşabiliyorsunuz.Selam ve hürmetlerimizle.
    Kazım TOKMAK bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıymetli tekavüt mühendis Ufuk Hocam, Ülkemin ithalatçıları kendileri bitirdiler itimat kavramını. Tabii olarak da hiç birimiz inanamıyoruz onların bize
    söyledikleri bilgilere. Amma ve lakin yabancı üretici ve onların pazarlamacıları , ticarete yalan katmaya alışmamışlar . Yüzde doksan dokuzu alışverişlerine yalan katmanın kendi ayaklarına sıkmaktan daha aptalca olduğunu öğrenmişler. RX3İ + rx1 in yabancı yayınlardaki beyanlarına güvenilebilir
    diye düşünüyorum. Her ne kadar ben yabancı videoları bulup açma konusunda beceriksiz olsam da Sizler çok rahat ulaşabiliyorsunuz.Selam ve hürmetlerimizle.
    abi yabancı sitede ahanda böyle yazıyo
    385 lbs yani 175 kg. kuru ağırlık
    Depo 4,2 galon = 15 küsür litre
    1 litre benzin yaklaşık 750 -800 gram
    bu da aşağı yukarı 12-13 kilo eder
    yani full depo RX3 toplamda 188 kg. civarı
    Not : üzerine Ben deniz de binince 280 kilo oluyoz demir atımla ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

bu arada jant süslerim (akord teli pipetleri) aliexpressten yarım saat önce geldi
    bir süredir akıllı telefonum olmadığından fotoğraf çekemedim
    henüz takmaya fırsatım olmadı
    görüntü aynen resimdeki gibi
    uzunluk ön janta ölçtüm uzun bile geliyor (zaten fazlası kesilerek takılıyor)
    5 kasımda sipariş geçmişim 21 günde gelmiş.
    bilginiz ola
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    iridyum buji hakkında vaktiyle buraya yazmış olan KALDERA nickli ağabeyimizin yazısını arşivlemiştim.paylaşmak istedim.bilginize.
    ALINTIDIR
    kaldera adlı üyeden alıntı

Farklı amaçlar için üretilen bu bujilerin kullanım alanları genelde performans arttırımı içindir.
    Hiç birimizin bu tür bujilere ihtiyacı yok derken modifiye edilmemiş standart çalışma düzeneklerinin değiştirilmemiş, kurcalanmamış motorları kastediyorum..
    Ticari amaçla raflarında bulunduran servisler vs bunları bir şekilde motorlarına daha iyi baktıklarını,veya
    herşeyin en iyisini kullanma düşüncesinde olan kişilere, birazda överek satıyorlar..

Ancak burada gözardı edilen veya bilinmeyen tarafları şudur ki;
    birincisi ihtiyacımız olmayan ve motorumuzun standart olarak desteklemediği yüksek teknolojili bu bujilere daha fazla ödemek..

ikincisi ve en önemlisi bu bujiler yüksek ateşleme yapabilmeleri için tasarlandıkları için;
    amperi yüksek bir aküye ihtiyaç vardır..nedeni ise iridyum veya platin bujiler standart bujilerin içindeki bakır çubuklara göre daha yüksek bir kütlesi olan tıpkı civa gibi olan iridyumun ateşlemeyi sağlıklı yapabilmesi için daha yüksek amperli akü gerekir. Nasılki daha iyi aydınlatma için xenon farın ayrı bir elektirik düzeneği gerekiyorsa bu bujiler içinde farklı bir yapı gerekir..
    Ben mutllaka bu bujileri kulanacağım diyorsanız o zaman ateşleme bobininide değiştirmeniz gerekir..
    sadece bujiyi alıp takarsanız standart yapı ile uyuşmayacağı için tam aksine güç kaybı ve zaman zaman stop etme sıkıntı yaşarsınız..
    motorların üreticileri tarafından yapılmış ise eğer bu performans bobin sistemlerinden alabilirsiniz..
    daha sonra buji kablolarınıda ipek kablolar ile değişmeniz gerekir..

tüm bunları değiştirdik diyelim.. eğer motorumuz 750 cc den aşağı ise hissedilir bir fark,performans göremezsiniz..

üçüncüsü uygun düzenek temin edilmez ise bu bujilerin çok hassas olup çok çabuk arızalanmasıdır.

Netice itibari ile bu imkanları sağlayamıyorsak eğer ve amacımızda performans olup güç artışı peşinde değilsek bunları kullanmayalım..asla faydasını göremeyeceğimiz için motorumuza kötülük yapmış oluruz..
    gurucuk, emremm, bursalıali ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iridyum buji hakkında vaktiyle buraya yazmış olan KALDERA nickli ağabeyimizin yazısını arşivlemiştim.paylaşmak istedim.bilginize.
    ALINTIDIR
    kaldera adlı üyeden alıntı

Farklı amaçlar için üretilen bu bujilerin kullanım alanları genelde performans arttırımı içindir.
    Hiç birimizin bu tür bujilere ihtiyacı yok derken modifiye edilmemiş standart çalışma düzeneklerinin değiştirilmemiş, kurcalanmamış motorları kastediyorum..
    Ticari amaçla raflarında bulunduran servisler vs bunları bir şekilde motorlarına daha iyi baktıklarını,veya
    herşeyin en iyisini kullanma düşüncesinde olan kişilere, birazda överek satıyorlar..

Ancak burada gözardı edilen veya bilinmeyen tarafları şudur ki;
    birincisi ihtiyacımız olmayan ve motorumuzun standart olarak desteklemediği yüksek teknolojili bu bujilere daha fazla ödemek..

ikincisi ve en önemlisi bu bujiler yüksek ateşleme yapabilmeleri için tasarlandıkları için;
    amperi yüksek bir aküye ihtiyaç vardır..nedeni ise iridyum veya platin bujiler standart bujilerin içindeki bakır çubuklara göre daha yüksek bir kütlesi olan tıpkı civa gibi olan iridyumun ateşlemeyi sağlıklı yapabilmesi için daha yüksek amperli akü gerekir. Nasılki daha iyi aydınlatma için xenon farın ayrı bir elektirik düzeneği gerekiyorsa bu bujiler içinde farklı bir yapı gerekir..
    Ben mutllaka bu bujileri kulanacağım diyorsanız o zaman ateşleme bobininide değiştirmeniz gerekir..
    sadece bujiyi alıp takarsanız standart yapı ile uyuşmayacağı için tam aksine güç kaybı ve zaman zaman stop etme sıkıntı yaşarsınız..
    motorların üreticileri tarafından yapılmış ise eğer bu performans bobin sistemlerinden alabilirsiniz..
    daha sonra buji kablolarınıda ipek kablolar ile değişmeniz gerekir..

tüm bunları değiştirdik diyelim.. eğer motorumuz 750 cc den aşağı ise hissedilir bir fark,performans göremezsiniz..

üçüncüsü uygun düzenek temin edilmez ise bu bujilerin çok hassas olup çok çabuk arızalanmasıdır.

Netice itibari ile bu imkanları sağlayamıyorsak eğer ve amacımızda performans olup güç artışı peşinde değilsek bunları kullanmayalım..asla faydasını göremeyeceğimiz için motorumuza kötülük yapmış oluruz..
    Kaldera Bey'in yazdıklarına muhalefet olmasın ama bi şeyler yazayım.
    Herhangi bir bujinin elektrot aralığı farklı değilse, atlama gerilimini üreten indüksiyon bobinini değiştirmeye gerek yoktur derim.
    Farklı maddelerden yapılan bakır veya iridyum bujilerinin pipodan elektroda kadarki iç dirençleri arasında birkaç miliOhm bile direnç farkı olmayacaktır.
    Eğer iç direnç farkı yoksa elektrot aralığı da aynı ise bobin gücü farklı veya farklı çıkış gerilimlerinde bobinlere gerek yok denilebilir.
    Bobin gücü değişmezse akünün değişmesine de gerek kalmaz.
    .................
    Aşağıdaki ifadeye katılırım, hele ki düşük devirli motorlarda..
    ...eğer motorumuz 750 cc den aşağı ise hissedilir bir fark,performans göremezsiniz...
    bursalıali, Kazım TOKMAK ve sakinseytan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    hadi şu buji hakkınd abende bir şey yazayım ngk nin piyasada çok çakması var arkadaşlar.. alırken orjinal olup olmadığını sorgulatın..

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kazım ve Bursalıali beyler, bilgiler içşn teşekkürler...

Motosikleti
    Hiç yorulmaya gerek yok. Şu anda motorun performansı düşük. Yakıt sarfiyatı yüksek ve soğukken sürekli stop ediyor. Bujiyi değiştirecez nasıl olsa. Değiştirince bakar görürüz bakalım. İşe yarasada yaramasada buraya yazarım hep beraber öğrenmiş oluruz
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı U uR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Pazartesi başladığım bakım işlerini bu gün itibari ile tamamlamış bulunmaktayım...

Makine soğukken sönme problemi, tekleme problemi, güçte düşüş gibi problemler vardı.

İlk olarak buji elden geçti. Bildiğiniz üzere ben makineyi sıfır Km de almıştım. Kutusundan çıkartılıp montajı ve servis bakımlarında da hep başında durdum. Bunu neden söylüyorum. Makinenin üzerinde gelen buji NGK CR8E idi. Üzerinde bu bujinin geldiğini hiç duymamıştım. benim aklımda yine NGK nın CR7E kodlu bujisi vardı. ne farkları var diye araştırınca, 8 ve 7 rakamları ısıyı temsil ettiğini öğrendim. yani CR8E soğuk Buji tabir edilen. daha geç ısınan bir buji. CR7E ise daha sıcak çalışan bir model. Benim makine de ısınınca sorun çıkarmadığı için bujiyi CR7E ile değiştirmeyi uygun gördüm.

Buji değişikliğinden sonra makineyi denemedim. Problemlerime nasıl bir etkisi oldu bilmiyorum. Elim değmişken hava ve benzin filitresine enjektörlere O2 ve hava emiş sensörüne kadar söktüm. sonrasında, bu kadar dağıtmışken subap ayarlarını da en azından kontrol etmek istedim. CSC nin dökümanlarından faydalanarak radyatörleri çözüp geriye doğru açarak hortum bağlantılarını sökmeden egzoz subaplarına eriştim. Bunun için ön üst koruma demirini de söktüm. koruma demiri takılı iken radyatörler yeterince açılmıyordu.

Subapları emme 0,08mm sentil ile, sentil çok sıkı olacak şekilde keza egzoz 0,10 mm yine çok sıkı şekilde ayarladım. Egzoz subaplarını ayarlarken servisimin ve diğer ustaların "motoru indirip ayar çekeceğiz" sözlerine hak verdim. Para için yapılacak iş değil.

Subap ayarından sonra Makineyi toplamaya başladım ve elime gelen her parçayı temizledim o şekilde taktım. hava emiş semsörünü wd40 ile yıkayıp üfleyerek kuruttum. herhangi bir şekilde sensör ucuna bir şey temas ettirmedim.

o2 sensörüm zaten garantiden değiştiği ve temiz olduğu için herhangi bir kimyasal kullanmadan üzerindeki az miktarda kurumu silerek yerine taktım.

Hava filitresini yıkadım. 2 gün kurumasını bekledim ve wd40 ile çok hafif yağlayıp yerine taktım.

benzin filitresini değişirim diye düşünüyordum ancak sökünce oldukça temiz halde olduğunu görünce herhangi bir işlem yapmadan geri taktım.

Resetleme yaptıktan sonra bir süre rolantide çalıştırıp farklı ses geliyor mu diye kontrol ettikten sonra deneme turu yaptım.

sonuç olarak motorumun tüm problemleri çözüldü. motor soğuk iken marş basıp ikinci bir deneme turuna çıkmama rağmen tekleme yapmıyor (tekleme dediğim yokuş aşağı gaz kapalı giderken motosikletin kendi kendine gaz verip kesmesi. motor üzerinde ileri geri gidip gelmeler)

Motor tüm bu işlemlerden sonra henüz sönmedi. stop sorununu ikinci kez halletmiş oldum. ivmelenmesi çok fark etti. sağır sağır gidiyormuşum motosiklet ile haberim yokmuş.

Bir de benim makine aldığım günden beri vites pedalı bağlantı keçesinden yağ sızdırır. motor 3 gün yattığı için sabredemeyip makineyi topladım. benzini bitirip motoru yan yatırarak keçeyi değişmeyi düşünüyorum. Yağ boşaltmadan bu şekilde yan kapağı da açabileceğim söylendi. açıp somunları kontrol etmek de istiyorum. Malum debriyaj bölümünden gelen şırıltı sesi bende de başladı. Somun kilidi atılmış mı kontrol etmek lazım.

Motosiklet bir şekilde sorun çıkartmaya bende sorunları çözmeye devam ediyorum. akü dışında bu sorunların hiç biri beni yolda bırakmadı. patlak lastikle bile yol aldım yolda kalmadım. Tek sıkıntım sorunlarımı büyük oranda benim halletmem. Sorunu ve çözümünü araştırmak ve bulmak zorunda kalmam. bazen 10 yaşında bir GS alsaydım daha az mı uğraşırdım diyorum.

Son durum budur. Hepinize kolay gelsin.
    Abicim konuyla ilgili sormam gereken bir soru var.
    Subap ayarlarını yaparken motoru senteye nasıl getirdin?
    Yani Subap ayarını yaparken krank milnin belli bir pozisyonda olması gerekiyor.
    Bunun için de volanda ya da eksantrik dişlisinin üzerinde bazı işaretler oluyor.
    Bunun ayarını nasıl yaptın anlatabilirsen bir fikrimiz olsun sana zahmet
    Şimdiden teşekkür ederim
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bugün yağmurda biraz gezinti yaptım arka amortisörün oradan gıcırtılar çok arttı zincir spreyi sıktım ama geçmiyor neresi ötüyor acaba bu aletin
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün yağmurda biraz gezinti yaptım arka amortisörün oradan gıcırtılar çok arttı zincir spreyi sıktım ama geçmiyor neresi ötüyor acaba bu aletin
    amortisör bağlantılarının her hangi bir bölümünde lastik bir takoz ya da aparat varsa ıslandığı için onun sesi olabilir
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)