Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Eray kat be kat helali hoş olsun. Şimdi öküz öldü, ortaklık bitti mi olacak yani ? Biz de arkadaşlık dostluk Pazara değil mezara kadardır. Müstakbel iki tekerinin resimlerini bekleyeceğiz. Selamlarla.
    Mertcan senin rodaj bitti mi , şu an kaç bindesin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Bir de bundan önceki dolumda tam doldurulmamış olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Sevgili logaritma genellikle şehir dışında 100 km de 3.5 - 3.7 arası şehir içi ise 4 ile 5 litre gibi yakıyorum . Yalnız 20 ocak 2018 de Ataşehir'den
    Bursa'ya dönerken hava çok soğuk olduğu için 70 km süratin üzerine çıkamadım . Hayatımın en ekonomik evo sürüşü oldu . 100 km 3.3 litre benzin.
    Bektan abs ve 300 cc ile ilgili yeni gelişmeleri hararetle bekliyoruz.
    logaritma bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eray kat be kat helali hoş olsun. Şimdi öküz öldü, ortaklık bitti mi olacak yani ? Biz de arkadaşlık dostluk Pazara değil mezara kadardır. Müstakbel iki tekerinin resimlerini bekleyeceğiz. Selamlarla.
    Olur mu oyle sey Ali abi. Istanbula gelince goruselim mutlaka. Forumda da vakit gecirmeye devam ayrica
    Sevgiler, saygilar.
    bursalıali bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Kısmetse bu sene bendeki düldülü satıp rx3 almayı planlıyorum. Yalnız bunlarda hız göstergeleri bozuk sanırım. Ne kadar video izlesem 150ler 160lar havada uçuşuyor ama şerit çizgilerine ve etraftaki araçlara bakınca o kadar hızlı gitmediğine eminim. Baya sapma var galiba bunlarda.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmetse bu sene bendeki düldülü satıp rx3 almayı planlıyorum. Yalnız bunlarda hız göstergeleri bozuk sanırım. Ne kadar video izlesem 150ler 160lar havada uçuşuyor ama şerit çizgilerine ve etraftaki araçlara bakınca o kadar hızlı gitmediğine eminim. Baya sapma var galiba bunlarda.
    18 lerde 4 5 km sapma var
    sadraf bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Berkan 2016 ve 2018 lerde sapma % 4- 5 , 2015 de ise % 18 - 20 gibi sebebi ise ön lastik ve jant farkı. Seni de aramızda görmekten mesut olacağız. Selamlar .
    sadraf bunu beğendi.

Motosikleti
    Superlight200
    Eyvallah cevaplar için. Benimde aklımda 17 ya da 18 model almak var. Büyük ihtimal 18 alırım gibi arkadaki çantayı büyüttüklerinden dolayı. Hiç değilse 1 kask sığsa bile kafi.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah cevaplar için. Benimde aklımda 17 ya da 18 model almak var. Büyük ihtimal 18 alırım gibi arkadaki çantayı büyüttüklerinden dolayı. Hiç değilse 1 kask sığsa bile kafi.
    17 model gelmwdi 16 yada 18 var ben 18 kullanıcısıyım memnunum son hız biraz düşük
    bursalıali ve sadraf bunu beğendiler.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Berkan ,yaklaşık 20 gün gibi sonra Ataşehir'de olacağım . Eğer daha önce evo test sürüşü yapmadıysan , bu konuda sana yardımcı olabilirim. İst. da bir
    ay gibi kalıp sonra bizim köye dönecem. Selamlarla.
    sadraf bunu beğendi.

Motosikleti
    Superlight200
    Berkan ,yaklaşık 20 gün gibi sonra Ataşehir'de olacağım . Eğer daha önce evo test sürüşü yapmadıysan , bu konuda sana yardımcı olabilirim. İst. da bir
    ay gibi kalıp sonra bizim köye dönecem. Selamlarla.
    Valla çok iyi olur abi aslında. 15-20 gün sonra uygunsa dönüş yapayım net tarih belli olduğunda daha net konuşuruz.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Berkan telim profilde 24 saat arayabilirsin.

Motosikleti
    Radyatör ek deposunu max a kadar doldurursam 1 hafta içinde min e iniyor fakat minde bırakırsam hep orada duruyor acaba max yaptığımda su nereye gidiyor
    bursalıali bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radyatör ek deposunu max a kadar doldurursam 1 hafta içinde min e iniyor fakat minde bırakırsam hep orada duruyor acaba max yaptığımda su nereye gidiyor
    Deponun maks. seviyesine yakın tahliye olabilir. Su ısınıp genleşince oradan atabilir.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deponun maks. seviyesine yakın tahliye olabilir. Su ısınıp genleşince oradan atabilir.
    tahliye gibi bir şey göremedim ama tuhaf
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Arkadaşlar, benzin filitresi ve depo bağlantı hortumlarının bağlantı şeklini hatırlayan var mı?

Hatırladığım filtrenin çıkıntılı kısmı enjeksiyon tarafına bakıyordu. Benzin hortumlarda üst orta depoya alt filtreye şeklinde idi.

Doğru mu hatırlıyorum?

Kolay gelsin
    bursalıali bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilmem yanlış mı biliyorum; lakin o kabı max seviyeye kadar doldurmak doğru olmayabilir. Çünkü o kabın asli görevi sistemde ısıdan dolayı genleşen sıvının ve eğer oluşmuşsa gazın fazlalığını almaktır. Soğutma sıvısı ve motor tekrar soğuyup vakum etkisi yaratınca da kaptaki sıvıyı geri alır. Yani maksatı yedek olmak değil, genleşme sonucu fazlalığı almaktır. (Sistemde gereğinden fazla basınç olmasın diye). Zaten asıl adı da genleşme kabıdır. Ayrıca yine yanlış bilmiyorsam dışarıya atma işi sıvı değil gaz halinde olur, aksi halde sürekli sıvı kaçağı meydana gelir.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmem yanlış mı biliyorum; lakin o kabı max seviyeye kadar doldurmak doğru olmayabilir. Çünkü o kabın asli görevi sistemde ısıdan dolayı genleşen sıvının ve eğer oluşmuşsa gazın fazlalığını almaktır. Soğutma sıvısı ve motor tekrar soğuyup vakum etkisi yaratınca da kaptaki sıvıyı geri alır. Yani maksatı yedek olmak değil, genleşme sonucu fazlalığı almaktır. (Sistemde gereğinden fazla basınç olmasın diye). Zaten asıl adı da genleşme kabıdır. Ayrıca yine yanlış bilmiyorsam dışarıya atma işi sıvı değil gaz halinde olur, aksi halde sürekli sıvı kaçağı meydana gelir.
    genleşme kabını ben de biliyorum maxtan sonra genleşmesi için daha mesafe kalıyor işin tuhafı su kaçağı yok ama minle max arası su antifiriz karışımı nere gidiyor
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    genleşme kabını ben de biliyorum maxtan sonra genleşmesi için daha mesafe kalıyor işin tuhafı su kaçağı yok ama minle max arası su antifiriz karışımı nere gidiyor
    komple hattı takip et bir yerden terleme yada bağlantı yerlere eklem yerleri varsa oralardan çok hafif gözle bile zor görülmiycek hafif bir sızıntı olabilir.. elle falan ancak yoklarak anlarsın .

Birde tavsiyem imkanın varsa komple suyu boşalt motülün motocool expert motorsiklet antifiriz leri vardır ondan kullan ama su katma sakın o zaten hazır karışımdır.. motorun kaç litre alıyorsa o kadar al.. hem pas ı önler hem motorun daha sağlıklı rahat çalışmasını sağlar özellikle soğuk havalarda.

Motosikleti
    Mertcan hani o sık sık boşalttığın tahliye hortumundan atılıyor olabilir mi? Bilmiyorum ikisi arasında bir bağlantı var mı? Sana araştıracam diye söz
    vermiştim ama Mustafa'nın yanına uğrayamadım. Amma söz uğrayacam.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    komple hattı takip et bir yerden terleme yada bağlantı yerlere eklem yerleri varsa oralardan çok hafif gözle bile zor görülmiycek hafif bir sızıntı olabilir.. elle falan ancak yoklarak anlarsın .

Birde tavsiyem imkanın varsa komple suyu boşalt motülün motocool expert motorsiklet antifiriz leri vardır ondan kullan ama su katma sakın o zaten hazır karışımdır.. motorun kaç litre alıyorsa o kadar al.. hem pas ı önler hem motorun daha sağlıklı rahat çalışmasını sağlar özellikle soğuk havalarda.
    Merhaba teşekkürler motor kendinden mavi antifiriz karışımlı su ile geldi ben de totalden mavi antifiriz alıp 50 50 yapıp yanımda 1.5lt taşıyorum işin tuhafı genlrşme kabında su mindeyse 2 ayda dursa minde ama maxa kadar ilavede mine düşüyor kaçak olsa komple su bitmesi gerekli

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Mertcan hani o sık sık boşalttığın tahliye hortumundan atılıyor olabilir mi? Bilmiyorum ikisi arasında bir bağlantı var mı? Sana araştıracam diye söz
    vermiştim ama Mustafa'nın yanına uğrayamadım. Amma söz uğrayacam.
    sorun değil abi teşekkür ederim bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Kırmızı:Max
    Mavi :suyun seviyesi

Siyah: Min.
    Suyu max yaptığımda kendiliğinden buraya geliyor burdan aşağı indiği yok
    bursalıali bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Merhaba teşekkürler motor kendinden mavi antifiriz karışımlı su ile geldi ben de totalden mavi antifiriz alıp 50 50 yapıp yanımda 1.5lt taşıyorum işin tuhafı genlrşme kabında su mindeyse 2 ayda dursa minde ama maxa kadar ilavede mine düşüyor kaçak olsa komple su bitmesi gerekli

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

sorun değil abi teşekkür ederim bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Kırmızı:Max
    Mavi :suyun seviyesi

Siyah: Min.
    Suyu max yaptığımda kendiliğinden buraya geliyor burdan aşağı indiği yok
    https://i.hizliresim.com/vP031O.jpg
    yağda artış, radyatörde kaçak, hortumlarda çatlak yoksa ya buhar olup gidiyor yada radyatöründe sıkıntı var, radyöterde kaçakları önlemek için bir sıvı kullanıyorlar onu kullanın yada servise gösterin motor sıfır garantiden değiştirsinler.
    bursalıali bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)