Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Boyum:180 kilom:70 yaşım:37.18 senedir otomobil kullanıyorum.
    Daha önce motosiklet kullanmadım.Ancak bisiklet kullandım.
    bursalıali ve travel bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TURAL53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2 (2007)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cemal , Uma'ya olan güvenin ve bir buçuk yıl süren sabrın için seni tebrik ediyorum kardeşim . Ben o kadar sabırlı olabilir miydim bilemiyorum. Anlaşıldı ki ; sabrın sonu selamet imiş. Problemi çözülen iki tekerinle sana mutluluklar. Bu arada stop derdini çözene kadar kendi cebinden yaptığın
    masrafları da paylaşırsan seviniriz. Selam, sevgi ve hürmetlerle.
    Sağolasın Ali abi güzel dileklerin için.
    Baştan belirteyim motorum halen garanti dahilinde (Şubat/2019). Aslına bakarsak aküyü direk stop problemi yüzünden değiştirmedik, 4 ay üzerine kendiliğinden bitti akü. Fabrikadan GS akü geldi ama öğrenmiş olduk ki aküden değilmiş (Halen aynı aküyü kullanıyorum MaşaAllah ilk günkü gibi). Akü garantiden ücretsiz değişti bu arada. Bir ikincisi yaptırdığımız sübap ayarı. Bunun için ustamıza periyodik bakım ücreti haricinde 50-60 tl gibi bir ücret ödedik sadece. Oksijen sensörüne gelecek olursak; onu da Opel YP satıcısından 195 tl ücret ödeyerek temin ettim. Son olarak yazılım güncellemesine de ücret ödemedim, o da garantiden ücretsiz olarak güncellendi...
    bursalıali bunu beğendi.
    MONDİAL MR VULTURE (2012-2016) // MONDİAL RX3İ EVO (2017-2019)

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çok kişi daha alçak ve hafif bir motor ile vitesli motosiklete başlamayı öneriyor. Bir çok yönden haklılar. Ancak, elimizin altında bu tür bir motor yok ise sadece öğrenmek için küçük bir motor satın almak bana mantıksız geliyor.

Bulabiliyorsanız ilk deneyimleriniz daha hafif bir motor üzerinde olsun. Mümkün değişse boyunuz da kilonuzda rx3 e hakimiyet için yeterli.
    srdrrr ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Anladım.Mondial'ın sitesinde iki tane rx3 modeli var. Aralarındaki tek fark ABS gibi duruyor.Bunun için aradaki fiyat farkını vermeye değer mi?
    Ya da başka ne gibi farklar acaba?
    bursalıali ve antikor bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Serdar , 2016 haziran Bursa - Çeşme 45 gün sonra Çeşme - Bursa artı bendeniz o gün 127 kilo , artçı olarak eşim arkamda 85 kilo üç çanta tıka basa dolu , 4. valiz topcasein üzerine bağlı , 5. valiz sol sidecasenin üzerine bağlı toplamda en az 280 kilo yük motorumun sırtında , asfalt en az
    35 santigrat derece . 2017 temmuz Bursa Çeşme ben yalnız 120 kilo 60 kilo da çantalarda , hava sıcaklığı yine en az 35 derece . Ağustos 2017 aynı şartlarda Çeşme Bursa. Haziran 2018 Bursa Çeşme üçüncü motorlu tatilime devam ediyorum. Kurban sonu gibi Bursa'ya dönmeyi planlıyorum. Rx3i evo için
    hararet diye bir şey hiç aklına gelmesin. Rx1 hiç kullanmadığım için bir şey diyemem. Bursa Çeşme 450 km , yarımşar saatlik 3 mola ile toplam 7 buçuk saat sürüyor. Yan rüzgar sürati çok engelliyor. Selamlarla. Rx3i kullanıcıları sayfa 251 de fotolarım var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

2018 modeldeki fark abs + yuro 4 norm uyumlu + daha büyük topcase.
    srdrrr, Mertcan39, travel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.Bu motoru 2019 a girmeden alacağım.İlk motorum olacak;ama dikkatli kullanarak kısa zamanda öğreneceğimi düşünüyorum.Önümüzdeki ay ehliyet sınavım var.
    Bu motoru hem görüntüsü hem de özellikleri bakımından çok sevdim.Bu konuyu takip etmeye devam edeceğim.Aklıma takılanı soracğım.Tekrar teşekkür ederim.
    bursalıali, travel ve antikor bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kusuruma bakmayın ehtiyarlık işte . Benim resimler 256. sayfada imiş.
    antikor bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Sevgili Serdar , 2016 haziran Bursa - Çeşme 45 gün sonra Çeşme - Bursa artı bendeniz o gün 127 kilo , artçı olarak eşim arkamda 85 kilo üç çanta tıka basa dolu , 4. valiz topcasein üzerine bağlı , 5. valiz sol sidecasenin üzerine bağlı toplamda en az 280 kilo yük motorumun sırtında , asfalt en az
    35 santigrat derece . 2017 temmuz Bursa Çeşme ben yalnız 120 kilo 60 kilo da çantalarda , hava sıcaklığı yine en az 35 derece . Ağustos 2017 aynı şartlarda Çeşme Bursa. Haziran 2018 Bursa Çeşme üçüncü motorlu tatilime devam ediyorum. Kurban sonu gibi Bursa'ya dönmeyi planlıyorum. Rx3i evo için
    hararet diye bir şey hiç aklına gelmesin. Rx1 hiç kullanmadığım için bir şey diyemem. Bursa Çeşme 450 km , yarımşar saatlik 3 mola ile toplam 7 buçuk saat sürüyor. Yan rüzgar sürati çok engelliyor. Selamlarla. Rx3i kullanıcıları sayfa 251 de fotolarım var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

2018 modeldeki fark abs + yuro 4 norm uyumlu + daha büyük topcase.
    benim rx3 te durduğu yerde hararet yapsın )
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    merhaba üstat
    ben rx3 ün ilk motosiklet için fazla olduğunu düşünürdüm. ta ki hiç motosiklet kullanmamış kardeşim 10 dakika da hafif trafiğe çıkıp rx3 ü kullanmasına kadar. üstelik kendisi biraz çelimsizdir :D bence biraz patikle ve sakin yollarda makineye alışma süreci ile yapabilirsin. trafiğe çıktığında akışı trafik bilginle idare edebiliyorsun, sadece altındakinin otomobil olmadığını hatırlaman ve kendininde acemi olduğunu unutmaman gerekli. bir kardeşimize ilk motosikleti olarak 125cc bir motosiklet aldık ve getirirken onun kullanması gerekiyordu. motosikleti aldık ve 15 20 dk bir pratikle 150 km yol yaptı, tabi benim gözetimim altında. şimdi bunlar aslında tasrif edilmeyecek durumlar yapılmaması riske girilmemesi gereken olaylar ve biz bunları yaparken yol şartlarını çok iyi bildiğimiz yerlerde yaptık. ama sana anlatıyorum bu olay aslında bu tip makinelerde korkulacak bir durum değil, sen desenki ben r25 ile başlayacağım veya 600cc bir makine ile ozaman sakın derim, çünkü hiç bilmeyen birisi için kontrol etmesi dizginlemesi çok zor makineler. yani sonuç olarak rx3 ün hayırlı olsun
    srdrrr, bursalıali, travel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Teşekkür ederim.Moral veren bir yazı olmuş.:-)
    bursalıali, antikor ve sezgingulmez bunu beğendiler.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Anladım.Mondial'ın sitesinde iki tane rx3 modeli var. Aralarındaki tek fark ABS gibi duruyor.Bunun için aradaki fiyat farkını vermeye değer mi?
    Ya da başka ne gibi farklar acaba?
    Bunu ben de merak ediyorum. Yani piyasada 2016 modelleri 11000 ile 14000 arası satılırken internet sitesinde 13990 sıfır fiyat veriyor.

Almak istesek nereden bulabiliriz aceba? Yada ikisini yanyana görebileceğimiz bir bayii bilen var mıdır İstanbul'da?

Teşekkürler
    antikor ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı travel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu ben de merak ediyorum. Yani piyasada 2016 modelleri 11000 ile 14000 arası satılırken internet sitesinde 13990 sıfır fiyat veriyor.

Almak istesek nereden bulabiliriz aceba? Yada ikisini yanyana görebileceğimiz bir bayii bilen var mıdır İstanbul'da?

Teşekkürler

ikisi arasında teknik hiçbir fark yok gibi tabi mondial web sitesinin özensiz kopyala yapıştır mantığınında bunda payı olabilir. ince ayrıntı vermeyi pek sevmiyorlar. görünen farklılık abs ki bu önemli bir ayrıntı çok faydası var ve birde arka çantanın hacmi. bunlar için bu farkı veririm diyenler düşünebilir.
    bir ara daha detaylı bir araştırma yapıp aralarındaki farkları bulmaya çalışacağım
    srdrrr, bursalıali ve travel bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/BzG46g.png

ikisi arasında teknik hiçbir fark yok gibi tabi mondial web sitesinin özensiz kopyala yapıştır mantığınında bunda payı olabilir. ince ayrıntı vermeyi pek sevmiyorlar. görünen farklılık abs ki bu önemli bir ayrıntı çok faydası var ve birde arka çantanın hacmi. bunlar için bu farkı veririm diyenler düşünebilir.
    bir ara daha detaylı bir araştırma yapıp aralarındaki farkları bulmaya çalışacağım
    motoe gücü 1.74 kw ve 20 nm ye düşmüş abs ve arka çanta gelmiş ağırlık yaklaşık 20kg artmış
    sezgingulmez, bursalıali ve travel bunu beğendiler.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    [IMG][/IMG]

Arka fren tutukluk yapınca merkezi bi kontrol edeyim dedim görüntü bu çıktı, temizledim yağladım,
    28 aydır hiç bakılmamış ilginç
    demek kii ara ara motorun orasını burasını kurcalamak gerek hem tanıma hem erken teşhis..
    Kalın sağlıcakla
    vesselam..
    sezgingulmez, bursalıali ve antikor bunu beğendiler.

Motosikleti
    Arkadaşlar benim arka fren merkezi Mithat hocamınkinden daha da berbat durumda çıktı . Merkezin ve arka balataların siparişini verdik . Uma parçaları Çeşme Çalışkan motora gönderiyor . Şimdilik tek ön freni kullanabiliyorum . Merkez +balatalar 230 tl , kargo 20 tl , işçilik 50 tl . Düz hesap 300 liraya
    arka freni yenilemiş olacağız. Selamlar.
    antikor bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar benim arka fren merkezi Mithat hocamınkinden daha da berbat durumda çıktı . Merkezin ve arka balataların siparişini verdik . Uma parçaları Çeşme Çalışkan motora gönderiyor . Şimdilik tek ön freni kullanabiliyorum . Merkez +balatalar 230 tl , kargo 20 tl , işçilik 50 tl . Düz hesap 300 liraya
    arka freni yenilemiş olacağız. Selamlar.
    abi merkezin içinde hava kalmamasına dikkat ettir yoksa arka fren çalışmıyor o düzelir 1 gün kullan gibi masalları kaile alma. merkeze yağ koyarken yağ boşaltmadan aşağıda kalması gerektiğini bilmeyenler var
    bursalıali bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

4 günlük mondial rx3i evo 2016 kullanmaktayım bende aranıza yeni katıldım. Motorun sesi ivmelenmesi çok hoşuma gitti lakin bir şey dikkatimi çekti direksiyonu bıraktığım zaman 4 viteste 70 80 direksiyon acayip böyle sağa sola zikzak çizer gibi titriyor ayrıca merak ettiğim sizin motorlar şehir içinde ne kadar yakıyor benim motor 117 km yol yaptım şehir içi 35 lira yaktı km 29 kuruş çok mu normal mi çok mu 🙈🙈 bayramda Antalya’ya gitmeyi planlıyorum 400 km yol 😂 malum benzin 6.5 mümkün mertebede az yakması için çabalıyorum 😂 dikkatimi çeken bir konuda diyelim motorda 3 viteste 60 ile gidiyorum 4 vitese geçiyorum az gaz verince motor hafif hafif teklemeye başlıyor sabit bir gazda gitme ihtimalim yok mu 🙈🙈🙈
    sezgingulmez ve bursalıali bunu beğendiler.

antikor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 gv 250 ,2018 rx3i evo , 2019 agility 125
    selamlar,

Kim bilir bizimki ne haldedir. planlamamda radyatör sıvı değişimi vardı. şimdi buna da bir el atmamız gerekecek. :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı acancebeci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 günlük mondial rx3i evo 2016 kullanmaktayım bende aranıza yeni katıldım. Motorun sesi ivmelenmesi çok hoşuma gitti lakin bir şey dikkatimi çekti direksiyonu bıraktığım zaman 4 viteste 70 80 direksiyon acayip böyle sağa sola zikzak çizer gibi titriyor ayrıca merak ettiğim sizin motorlar şehir içinde ne kadar yakıyor benim motor 117 km yol yaptım şehir içi 35 lira yaktı km 29 kuruş çok mu normal mi çok mu ���� bayramda Antalya’ya gitmeyi planlıyorum 400 km yol �� malum benzin 6.5 mümkün mertebede az yakması için çabalıyorum �� dikkatimi çeken bir konuda diyelim motorda 3 viteste 60 ile gidiyorum 4 vitese geçiyorum az gaz verince motor hafif hafif teklemeye başlıyor sabit bir gazda gitme ihtimalim yok mu ������

Selamlar,

Gidon titremesi durumunda bir çok dış etken olabilir. arka çantan büyük ise yapabilir, rüzgardan yapabilir vs...
    Benzin aldıktan sonra depo kapağını iyice bastırıp kapatman gerek. bazen hafif aralık kalabiliyor. Forumda mitmuallim (mithat hocam ) bahsetmişti.
    düşük devirde vites yükseltince ister istemez küçük teklemeler olabiliyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Arka çantam 40 litrelik çanta benzin kapağını tık diye batırıyorum ama baktığım zaman boşluk kalmıyor ama motor gayet tatmin etti beni ya 🙈🙈

Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Alıntı acancebeci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka çantam 40 litrelik çanta benzin kapağını tık diye batırıyorum ama baktığım zaman boşluk kalmıyor ama motor gayet tatmin etti beni ya ����
    Merhaba.
    Bu sizin ilk motorunuz mu?Ben de birkaç ay içinde motor kullanmaya başlayacağım.Bu sebeple sordum.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)