Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

rx1 nasil bu motor araştırdım pek bişey bulamadım rx1 almayı düşünüyor motor konusunda biraz acemiyim daha önce hep kup kullandım geçen baide inceledim motoru gavur oluşu gibi ben zaten biraz zayifim bu motoru kullanabilirmiyim bilmiyom bayide 145 kilo dediler bu depo boşken ağırlığı herhalde bide motorun 150 lik oldunuz solediler ruhsata 125 lik diye isleniyomus bayanlar var yüksek CC kullanan kadın haliyle bukadar ağır motorları nasıl kullanıyorlar bide bu motor o parayı edermi o fiyata Honda yamahalar var kafam karıştı
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı Riderxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rx1 nasil bu motor araştırdım pek bişey bulamadım rx1 almayı düşünüyor motor konusunda biraz acemiyim daha önce hep kup kullandım geçen baide inceledim motoru gavur oluşu gibi ben zaten biraz zayifim bu motoru kullanabilirmiyim bilmiyom bayide 145 kilo dediler bu depo boşken ağırlığı herhalde bide motorun 150 lik oldunuz solediler ruhsata 125 lik diye isleniyomus bayanlar var yüksek CC kullanan kadın haliyle bukadar ağır motorları nasıl kullanıyorlar bide bu motor o parayı edermi o fiyata Honda yamahalar var kafam karıştı
    Rx1 lerin avantajı 125cc ve bıraz daha hafıf oluşu bizim Rx3 lerden..
    145 kg agırlığı,seleyukselığı 78cm..
    124.7 cc motorun hacmı..
    Bence bu fıaytlara alınabılecek adventure sınıfındakı tek motor
    bursalıali bunu beğendi.
    2016 Mondial RX3İ EVO 250 CC

Motosikleti
    Mondial RX3İ EVO
    Herkese Merhaba! Yaklaşık bir yıllık ayrılıktan sonra 2015 Model Evoma tekrar kavuştum. Lastikleri değiştirmek istiyorum ama etrafta telli canta uygun anlaş lastik bulamıyorum. Şu andaki mevcut lastiklerini de ben takmıştım Anlaş capra N47 modeli. Acaba tubless lastik taksam sıkıntı olur mu ? 90-90-18 Michelin lastikler bolca mevcut ama motorun yol tutuşunda bir sıkıntı olur mu bilmiyorum. bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim. Ön - arka lastik ve iç lastik alabileceğim bir adres verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Abilerim herkese selamın aleyküm cc yükseltmek istediğim için motorum satışta ilgilenen olursa 0541 228 42 89 nuöarasından bana ulaşabilirler herkese iyi günler
    bursalıali bunu beğendi.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Selamlar,

İstanbul'da RX3 ikinci elini Kredi Kartı ile alabileceğim bir bayii var mı?

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli MertDastan sürücü açısından çok fazla bir şey fark etmez. Ancak artçı için çok şey değişecektir. Evo daki artçı rahatlığı , pek çok Japon motoruna kafa tutabilecek seviyededir. Eğer artçının konforlu bir yolculuk yapmasını istiyorsan ,kesinlikle evoyu tercih etmelisin. Sevgilerle .

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:11 ----------

Bir de az yukarıda mitmuallim Mithat Hocamın yazdıklarının altına ben de imzamı atıyorum.
    Teşekkür ederim Ali abi artçı konforü önemli tabiki ama sırf atçı için 8e pulsarımı satıp 8daha koyup 18 evo almak sanırım pek mantıklı olmayacak çünkü yakıt artacak hız aynı seviyelerde kalacak tabi model de artmış olacak 2 yıl kadar kafamda deli sorular oluştu[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

Teşekkür ederim bilgilendirme için
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Geçen gün ilk bakıma girdim arkadaşlar her zaman ki gibi eski motorumuda götüedüğüm servise gittim 2L castrol 15 50 bir de zincir yağı filtre alıp bakımını yaptık ustamla trakyada olan arkadaşlara tavsiyemdir servis ustası ilgili ve alakalı düzgün çalışıyor

servis burası
    Sersten çıktıktan sonra fotosunu çekeyim dedim
    bursalıali, antikor, polo34 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Mertcan , ağzının tadıyla , aynı neşeyle senelerce kullanmanı diliyoruz. Tekeriiiizeee daş neyim tokanmaya.
    antikor bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Mertcan , ağzının tadıyla , aynı neşeyle senelerce kullanmanı diliyoruz. Tekeriiiizeee daş neyim tokanmaya.
    çok teşekkürler abi hepimizin tekerine taş değmesin inşallah
    bursalıali bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

antikor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 gv 250 ,2018 rx3i evo , 2019 agility 125
    Selamlar,

Kendi yağımı değiştirme macerası biraz sıkıntılı geçti. Fazla sıkmadığım yağ filitresi kapağındaki saplamalardan biri kırıldı :(

Ardından saplamayı çıkarmak için dekopaj demir testeresi ile düz tornavida ile çıkarmak için ağız açıp çıkarmak zorunda kaldım.

Ardından 25 kuruşa alyan uçlu saplama alarak monte ettim.Belki locktite sürsem daha iyi olurdu ama gevşeyeceğini düşünmüyorum.

tüm süzgeç/filitreleri temizledim. (motoru ikinci el aldığım için yağ filitresini kağıt olandan kullanmamışlar.)
    Motul 7100 tam sentetik 10w40 yağ-1,6lt. koydum ve hava filitresini de kontrol ettim.
    3-5 dakika çalıştırıp kaçak olup olmadığını kontrol ettim.

İlk defa yaptığım için biraz temkinliyim. Umarım sorun çıkarmaz.
    sezgingulmez ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    rx3
    Elinize sağlık. Gayet güzel yapmışsınız.
    bursalıali ve antikor bunu beğendiler.

Motosikleti
    Volkan gerçekten harika bir işçilik yapmışsın kendi makinene. Amma derim ki o değiştirdiğin alien saplamanın belki ikisini birden alien yapsaydın daha da muhteşem olurdu. Tamam 50 kuruş az bir para değil ya yine de evo için değer. Sevgilerle.

Motosikleti
    abi çok teşekkürler, aslında saplamadan iki tane aldım. ancak sıkıntı çıkarır mı tam emin olamadığım için sadece kırık olanı değiştirdim.
    bir sonraki bakımda onu değiştireceğim. sevgiler,
    bursalıali bunu beğendi.

TURAL53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2 (2007)
    Selam değerli Evo ailesi... Sizlere güzel bir haberim var!
    2016 model 0 km'den beri kullandığım motorumun her ne kadar kronik olmasa da ilk günden bu yana (1.5 yıl ve 12.000 km) devam eden stop sorununu kuvvetle muhtemel çözüme kavuşturduk sonunda
    Bunu yapabilmek için neden bu kadar bekledim ben de bilmiyorum ama bildiğim bir şey vardı ki; o da Uma'nın çözüm odaklı çalışıyor olmasıydı. Yoksa ben de bilirim, kullandığım bir malı basitçe karalamayı ama yapmadım! Siz de yapmayın ve hele hele hiç kullanmamış arkadaşlar rica ediyorum yapmasınlar
    Çözüme nasıl ulaştığımıza gelecek olursak;
    -2500 km'de garantiden değişen, orijinal akü yerine gelen GS akü// Sonuç: Düzelmedi!!!
    -6000 km'de yaptırdığımız sübap ayarı (0.09 & 0.11); olması gereken (0.07 & 0.09)// Sonuç: Düzelmedi!!!
    -9000 km'de değiştiğim oksijen sensörü (Bosch)// Sonuç: Düzelmedi!!!
    Ve son olarak;
    -12000 km'de yazılım güncellemesi için fabrikaya gönderdiğimiz Ecu (beyin)// Sonuç: Stop etme problemi ortadan kalktı!
    Bütün bunları sabırla, adım adım çözüme kavuşturduk. Basit bir yazılım güncellemesi yüzünden bunca zaman stop etmesin diye elimiz gereksiz yere hep gaz kolundaydı ve buna istinaden bu zamana kadar yakıt ortalamam 5 lt/100 km civarında seyrediyordu. Gözlemlediğim kadarıyla yakıt ortalamam yeni yazılımla birlikte düşme eğilimine girdi. Gariptir ki ne kadar da istesem, zorlasam bir kere olsun stop ettiremedim, şeytan kulağına kurşun
    Sonuç olarak bu masum Çinli arkadaş yine bizim yüzümüzü kara çıkarmadı. Halen daha bu motor alınır mı, yok o kadar para verilir mi diyen arkadaşlar varsa içimizde, bir nebze de olsa rahatlamışlardır Uma'rım ;)
    Herkese kazasız sürüşler. Kendinize ve motorlarınıza iyi bakın. Selametle
    bursalıali, mitmuallim ve antikor bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cemal , Uma'ya olan güvenin ve bir buçuk yıl süren sabrın için seni tebrik ediyorum kardeşim . Ben o kadar sabırlı olabilir miydim bilemiyorum. Anlaşıldı ki ; sabrın sonu selamet imiş. Problemi çözülen iki tekerinle sana mutluluklar. Bu arada stop derdini çözene kadar kendi cebinden yaptığın
    masrafları da paylaşırsan seviniriz. Selam, sevgi ve hürmetlerle.
    antikor ve TURAL53 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Öncelikle Selamlar,

Bizim motorların ön amortisörlerinde koruma amaçlı plastik parça koymuşlar. Ben bunları çıkardım. Daha önceden çıkarmış olan arkadaşlar var mı dır?
    Olumsuz bir durum teşkil eder mi?

Bu arada yağı değiştirdikten sonra bu gün kullanma imkanım oldu. Gerçekten söyledikleri kadar varmış. Vites geçişleri çok iyi MOTUL /7100 4T 10w40

Sevgiler,

(amortisör çorabı şeklinde basit ürünler satılıyor. Kendimiz de yapabiliriz. Bir kaç yerden okuduğum kadarıyla keçelerin tozlanması vs.. ilerleyen zamanlarda yağ kaçaklarına sebep olabiliyormuş.Tavsiye ediyorlar)

bursalıali ve TURAL53 bunu beğendiler.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı travel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler

Eşim internetten baktığı kadarıyla dainese mont beğenmiş. Haftasonu deneyerek alacağız. Kask konusundan AGV K3'den vazgeçiremedim. Malum görsellik bayanlar için bayaa önemli

motosikletaksesuarları.com, feyizoglu ve motomax'a bakacağız haftasonu. Bunlar dışında önereceğiniz bir mağaza varsa sevinirim.
    Merhaba,

Bugün Feyizoğlundan alışverişimizi yaptık.

Kendim için;

Revit GT-R AIR Yazlık Mont
    Revit Seesoft Sırt koruma
    Shoei Qwest TC-10

Eşim için;

Dainese Air Frame D1 Yazlık Mont
    Dainese Wave D1 G1 Sırt Koruma
    AGV K3 SV Kask

Diz korumalar için vaktimiz kalmamıştı, onları da motoru almadan alacağım. Bu haftasonu sınavım var. Inşallah alıyorum ehliyeti.
    Feyizoğlu'nda çalışan arkadaşlar cidden çok ilgilendiler. Kendilerine teşekkürler.

Motoru da bayramdan sonra alacağım bir aksilik olmazsa. İlk olarak forumda referanslı olan arkadaşlara sormak istiyorum.

Öncelikli tercihim KK ile taksitle alacağım bayiiler. Bulamazsam mecburen nakit alacağım.

Bu başlık altında da başka başlıklar altında da değerli zamanlarını ayırarak yorum yaparak fikirlerini ve deneyimlerini paylaşan herkese teşekkürler
    mitmuallim, antikor, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Sevgili Eray ; Eşinle birlikte ikinize birden hoş geldiniz aramıza diyoruz , EVO ailesi olarak . Ehliyetine ve motoruna da tez saatte kavuşmanı diliyoruz. Her şeyin gönlünüzce olması temennilerimizle.
    travel, antikor ve TURAL53 bunu beğendiler.

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Merhabalar.

Ben de forumda üye olarak yeniyim.Birkaç aydır motor arayışındayım.
    Hem başlangıç motorum olacak aynı zamanda da gezi yapabileceğim bir motor.
    Bu motor ile ilgi birçok video izledim.Ancak 2018 modeli için videoya rastlamadım.(belki de gözümden kaçtı.)
    Bu motor hakkında olumsuz yorumlar var.Ama bilindik markalar hakkında da çok var.Buna fazla takılmıyorum.

Müsadenizle şu soruları sormak istiyorum.
    - Vitesli motor ilk kez kullanacak biri olarak RX3 veya RX1 kullanılabilir mi?

-Ben Manisa'da yaşıyorum.İzmir'e sık sık gider gelirim.Yol güzel;ama çok düz bir yol değil.
    RX1 veya RX3 bu yolda hararet gibi sıkıntılar çıkarır mı?

- Şu anda Ankaradayım.Hizmet içi eğitim için gelirken yolda baya rüzgarlı yerler vardı.Böyle bir durumda motorun devrilmesi gibi bir durum ile karşılaşılabilir mi? (Saçma soru gelebilir;ama aklıma takıldı.)

Teşekkür ederim.
    bursalıali ve travel bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Ben de forumda üye olarak yeniyim.Birkaç aydır motor arayışındayım.
    Hem başlangıç motorum olacak aynı zamanda da gezi yapabileceğim bir motor.
    Bu motor ile ilgi birçok video izledim.Ancak 2018 modeli için videoya rastlamadım.(belki de gözümden kaçtı.)
    Bu motor hakkında olumsuz yorumlar var.Ama bilindik markalar hakkında da çok var.Buna fazla takılmıyorum.

Müsadenizle şu soruları sormak istiyorum.
    - Vitesli motor ilk kez kullanacak biri olarak RX3 veya RX1 kullanılabilir mi?

-Ben Manisa'da yaşıyorum.İzmir'e sık sık gider gelirim.Yol güzel;ama çok düz bir yol değil.
    RX1 veya RX3 bu yolda hararet gibi sıkıntılar çıkarır mı?

- Şu anda Ankaradayım.Hizmet içi eğitim için gelirken yolda baya rüzgarlı yerler vardı.Böyle bir durumda motorun devrilmesi gibi bir durum ile karşılaşılabilir mi? (Saçma soru gelebilir;ama aklıma takıldı.)

Teşekkür ederim.
    Merhaba.

İlk motor olarak sizi zorlayabilir yada hiç sorun yaşamazsınız. Buna (tahmini de olsa)cevap verebilmek için boyunuzu, kilonuzu, motosiklet geçmişinizi, trafik deneyiminizi bilmek lazım.

2018 modeller özellikle rx1 için bir şey diyemeyeceğim. Bu modellerden pek geri dönüş gelmedi. Genel olarak, sorunsuz bir Rx3 de hararet sorunu yaşamazsınız.

Sert rüzgarlar, özellikle yandan gelenler sorun olur. Nasıl olur? motor rüzgarın etkisi ile yalpalayınca panik yapıp yapmamanız gereken bir şey yaparsınız sorun olur. Ancak bu Rx3 e özel bir durum değil. Yanal rüzgarlarda motorun tepkilerine alışıncaya kadar temkinli olmak lazım.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)