Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Hayırlı olsun. aramıza hoş geldin.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hayirli olsun evo ailesine hos geldin
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Hayırlı olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı erolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 Hazıran 2018 tarıhı ıtıbarıyle 2016 model Turuncu Mondıal RX3i Evo mu almış bulunuyorum.
    Fıyat olarak 13500Tl ödedim.Her ne kadar ınternette çin malı dıyerek yapılan olumsuz yorumlara fazla dıkkate almadan,yaptıgım araştırmalarda motoruyn aslın Zongshen diye çinde uretılen bı9 marka olup avrupa pazarına surulen bı motor oldugu bılgısıne ulaşınca kafam daha rahat aldım motoru..
    Şu anda 450 km de..
    İlk izlenımlerim;
    ilk çalıştırmadıkı egzos sesi süperr
    daha sonra kalkışlardakı ve hızlanmalardakı gaz açması ve vıtes geçişleri gayet iyi
    frenlemesıde bana göre gayet yeterlı
    manevra konusunda daha yorum yapamıyorum çunku acemı olunca manevra yapmaya tırsıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Beğenmedim tarafları ise;
    Sağ taraftan sağ ayağımın bılek kısmına gelen egzos ısısı
    bırde fan çalışınca gelen ugultu sesi rahatsız edici

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Kullandıkça deneyımlerımı burada paylaşmaya devam edecegım..Ben memurum ve butçeme en uygun sınıfında bu motor vardı..Görüntüsü,fiyatı ve çantalı oluşu benı ılk etapta cezbeden özellıklerıydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

https://i.hizliresim.com/Y6MMQA.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Evet Topcase i ufak içine kask sığmıyor..İlerleyen zamanlarda içine 2 adet kask alan bı çanta almam gereklı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Selesi bana göre gayet iyi ne çok sert ne çok yumuşak..Artçının oturdugu yerde gayet iyi...
    Hayırlı olmasını temenni ederim. Topacase değişiminden evvel; Rx3'lerin olmazsa olmazı BMW logosonu alıp yapıştırmanızı tavsiye ederim...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    hayırlı olsun kazasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Motoru alalı 1 hafta 10 gün oldu ilk turumuza çıktık

güzergah : İst. B.Düzünden Bursa Şehir merkezi / Susurluk / İzmir güzergahı izmir 1 gün konaklama dan sonra aliağa , dikili , sarımsaklı
    bandırma güzergahı ile yenikapıya geldik ortalama 1000 km civarında tam hesaplamadım ama söyle bir sey yaptım depoyu fulledim 172 km sonra tekrar aldım 39 TL lik benzin 0,22krş a geldi,
    sürüş tipi 7000 / 8000 devir arası sakin bir mod

geze geze gittim bir kaç resim ve görüşlerim

seleye bi konfor modeli ŞART
    deflektör lazım boyun kası yapıyoruz aşırı rüzgarda
    sağ ayaktan iyi sıcaklık alıyoruz ama alıştık.
    yanlız çekilmiyor arkadaş lazım

hem iş hem gezi bir anda gelişti herkese kazasız belasız

bursalıali ve polo34 bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Erol evonu mutluluklarla, kaza bela ceza görmeden kullanman temennilerimizle.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 1 Hazıran 2018 tarıhı ıtıbarıyle 2016 model Turuncu Mondıal RX3i Evo mu almış bulunuyorum.
    Fıyat olarak 13500Tl ödedim.Her ne kadar ınternette çin malı dıyerek yapılan olumsuz yorumlara fazla dıkkate almadan,yaptıgım araştırmalarda motoruyn aslın Zongshen diye çinde uretılen bı9 marka olup avrupa pazarına surulen bı motor oldugu bılgısıne ulaşınca kafam daha rahat aldım motoru..
    Şu anda 450 km de..
    İlk izlenımlerim;
    daha sonra kalkışlardakı ve hızlanmalardakı gaz açması ve vıtes geçişleri gayet iyi
    manevra konusunda daha yorum yapamıyorum çunku acemı olunca manevra yapmaya tırsıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Kullandıkça deneyımlerımı burada paylaşmaya devam edecegım..Ben memurum ve butçeme en uygun sınıfında bu motor vardı..Görüntüsü,fiyatı ve çantalı oluşu benı ılk etapta cezbeden özellıklerıydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Evet Topcase i ufak içine kask sığmıyor..İlerleyen zamanlarda içine 2 adet kask alan bı çanta almam gereklı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Selesi bana göre gayet iyi ne çok sert ne çok yumuşak..Artçının oturdugu yerde gayet iyi...
    Hayırlı olsun.
    Ayağa vuran ısıyı azaltmanın bir yöntemi de, orjinal radyatör korumayı sökmek. Ben onu söktüm, ayağıma vuran ısı da azaldı, şehir içinde fan açma olayı da. Face de ki grupta paylaştım, kendi radyatör korumamı yapıyorum, elde ki malzemelerle.
    bursalıali bunu beğendi.

antikor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 gv 250 ,2018 rx3i evo , 2019 agility 125
    hayırlı olsun...
    bursalıali bunu beğendi.

erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Teşekkurler arkadaşlar ıyı dıleklerınız için...
    Genel kullanım olarak gayet iyi bi motor.Hızlanması,frenlemesi....
    sadece şu anda benı ençok rahatsız eden sağ taraftan ayagıma gelen ısı ve radyatordekı fanın ugultusu ..Bunlara çözüm bulabılen varmı acaba?Radyator korumasını sokunce bı dezavantajım olurmu motorda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Bütçeyi ayarladıgımda yapacaklarım;
    Arka çantayı 45lt lık almak
    intercom
    2 adet sis lambası...
    Dört mevsim ,asfalt ve hafıf arazi için önerebilecegınız lastık varmı?
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Teşekkurler arkadaşlar ıyı dıleklerınız için...
    Genel kullanım olarak gayet iyi bi motor.Hızlanması,frenlemesi....
    sadece şu anda benı ençok rahatsız eden sağ taraftan ayagıma gelen ısı ve radyatordekı fanın ugultusu ..Bunlara çözüm bulabılen varmı acaba?Radyator korumasını sokunce bı dezavantajım olurmu motorda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Bütçeyi ayarladıgımda yapacaklarım;
    Arka çantayı 45lt lık almak
    intercom
    2 adet sis lambası...
    Dört mevsim ,asfalt ve hafıf arazi için önerebilecegınız lastık varmı?
    Hayırlı ve keyifli bir sürüş dilerim, yeni motor olduğundan inşaallah yaşamazsın ama yaşarsan stop sorunu olursa direk fabrika ile bağlantı kur servislerde rezil olma,
    ben 15.000 km den sonra anlaş capra r aldım takım olarak üzerindekilere göre iyi..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Bugün arka çantanın üstüne kask veya başka malzemeleri sabitleyebilmek için çanta üstü taşıyıcı yaptım

mitmuallim, bursalıali ve U uR bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Arkadaşlar lastıklerın havca basınçları kaç olmalı,ya da motorda etıket varmı basınçlarla ılgılı?
    bursalıali bunu beğendi.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Arkadaşlar lastıklerın havca basınçları kaç olmalı,ya da motorda etıket varmı basınçlarla ılgılı?
    Ön 28-30 arka 30-32 basıyoruz. Ağırlığınıza göre bu ikiliden birisini seçebilirsiniz.
    erolkan ve bursalıali bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Erol , file kask muhafazası çok rahat ufacık bir çakı ile kesilebilir gibi görünüyor. İlk motorumun tank üzeri mıknatıslı ve kayışlı çantasının
    kayışlarını keserek çalmışlardı . Allah'tan içi boştu. Motoron dergisi abonelik bedeli ve biraz da fiyat farkı karşılığı almıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Bu topiğin 256. sayfasında aynı sistemin biraz daha kaba hali var.

[/COLOR]
    Şu anda 450 km de..
    İlk izlenımlerim;

motorunuz hayırlı olsun bende başlangıç motoru olarak rx3i yi düşünüyorum doğuda memurum acemiliğimi atmak için ve bakım kolaylığı açısından bana göre en uygun model fakat gerek mondialin kendi istesi gerekse ilan sitelerinde sıfırı 18,900 gibi rakamlara satılıyor siz nerden ve nasıl aldınız 13,500 sıfır motoru 2016 2018 benim için fark etmiyor zaten arada çok bi fark yok ama bütçe işin içine girince arada bayağı bi uçurum oluyor teşekkürler
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3
    2016 sıfırlar 13500 tl ye satılıyor. 2018 euro 4 absli olanlar 18900..
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 sıfırlar 13500 tl ye satılıyor. 2018 euro 4 absli olanlar 18900..
    teşekkürler 🤗 öğrendiğim iyi oldu bende Kara Kara düşünüyordum nasıl eder alırım diye rahatladım valla😎
    bursalıali bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba dün itibariyle aranıza 2016 model 4bin km de turuncu renkle katıldım. Superlight kullanıcı olarak bu motor bana çok güzel geldi, arkadaşlarımın tabiriyle eşekten inmişe döndüm. Her neyse bir kaç şey belirtmek isterim.

Motorun kontağını ve sağ taraftaki elektrik panelini aktif edince "N" göstergesinin yanındaki kırmızı renkli arıza ışığı sönmüyor. İnternette araştırdım ve bulduğum bir video ile hatayı kendim öğrenmeye çalıştım.Videoda denilene göre aç-kapa aç-kapa aç yapınca ışık yanıp sönmeye başlıyor. Yanıp sönme sayısına göre hata kodu çıkıyor ama bende o da olmadı, ışık stabil.

Video linki : https://www.youtube.com/watch?v=TC1gt8_gNmc

Bunların dışında bir 4 5 km gittikten sonra motoru boşa alınca zincir sanki dişliye değiyormuş gibi bir ses geliyor. Debriyajı sıkınca o tırtırtır sesi kesiliyor. Motoru ilk çalıştırdığımda ise böyle bir ses yok. Nedeni nedir acaba ?

Bunlara bir bilen bir yorumu olan varsa lütfen esirgemesin. Herkesin bayramı mübarek olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı alanenes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba dün itibariyle aranıza 2016 model 4bin km de turuncu renkle katıldım. Superlight kullanıcı olarak bu motor bana çok güzel geldi, arkadaşlarımın tabiriyle eşekten inmişe döndüm. Her neyse bir kaç şey belirtmek isterim.

Motorun kontağını ve sağ taraftaki elektrik panelini aktif edince "N" göstergesinin yanındaki kırmızı renkli arıza ışığı sönmüyor. İnternette araştırdım ve bulduğum bir video ile hatayı kendim öğrenmeye çalıştım.Videoda denilene göre aç-kapa aç-kapa aç yapınca ışık yanıp sönmeye başlıyor. Yanıp sönme sayısına göre hata kodu çıkıyor ama bende o da olmadı, ışık stabil.

Bunların dışında bir 4 5 km gittikten sonra motoru boşa alınca zincir sanki dişliye değiyormuş gibi bir ses geliyor. Debriyajı sıkınca o tırtırtır sesi kesiliyor. Motoru ilk çalıştırdığımda ise böyle bir ses yok. Nedeni nedir acaba ?

Bunlara bir bilen bir yorumu olan varsa lütfen esirgemesin. Herkesin bayramı mübarek olsun.
    Motoru çalıştırınca arıza lambaları yanıyorsa sıkıntı vardır. Kitapçığı oku. Rx3'ün göstergesi nasıl bilmiyorum ama yağ lambasıdır diye tahmin ediyorum o da yağ pompası çalışmadığından yanar zaten.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Arkadaşlar. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Alıntı alanenes adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Boşta ışığının yanındaki motor ikaz lambası, motor çalışmadan sönmez. Yazdıklarınızdan bu şekilde anladım. motor çalıştıktan sonra da ışık yanmaya devam ediyorsa arıza kodu veriyordur.

Videodaki işlem doğrudur. Ancak açma kapama süreleri doğru olmalı. Çok seri aç kapa yaparsanız işlem gerçekleşmez. Kontağı açtığınızda enjeksiyon sesini duyana kadar bekleyin. Sesi duyduğunuzda kapatın tekrar açın yine sesi duyun kapatın. 3'üncü açışta arıza kodunu sayması lazım.

Debriyaj çekince ses kesiliyor demişsiniz. Buradan sorunun dişli ve zincirden kaynaklanmadığı sonucuna ulaştım. Ayrıca bu ses sadece boşta iken mi yapıyor. viteste iken ses var mı?

Sesi tırtırtır diye niteleyince ben farklı düşündüm. Ses debriyaj tasından vurma sürtme gibi değilde şırıltı şeklinde (dönen bir metalin çıkardığı gibi) bizim motorlarda da var. debriyaj tası somununu sıkılması ile bu sesten kurtulan bir arkadaşımız vardı. 1-2 sayfa geride anlatmıştı. Ancak sesin kaynağını doğru tespit etmek lazım. Gereksiz motor açmanın anlamı yok.

Kolay gelsin. Motorunuz hayırlı olsun.
    bursalıali ve alanenes bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)