Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

HANGIMIZIN SIKAYETINI DINLEYIP DUZELTTI ACABA.

abs eklentisi disinda jant dgsmis euro 4 glmis.

Bakin bakalim baska bir degisiklik yapilmismi. Gidip inceledim ben. Sinirlendim .

Amacim burada kotulemek degil. Ama sikayetlerimizinde bize donusunun olmasi bu yolda eklentiler degisiklikler yapilmasi.

Varmi hani yok. Ayniiiiisina abs ekle ver gitsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

hic bir magazada abs siz modeli yok. Fabrika cekti onlari abs yi yapistirdi geri gonderdi. Oh be keyfe bak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Oksijen sensörü değişince yapılması gereken işlem nedir? Sadece format atmak yeterli olacak mıdır?
    bursalıali bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabiatın kanunu kimse malına bok sürdürmez.Bu motor bu para etmezde bu ülkede ediyor işte.Şartları buralara getirenler utansın.

tabikide. Ne zamanki igne batar ozaman knusurlar. Bak guncel olarak adam mondialle olan srununu pylasmis. Yha satin alirkn bi dert servste bi dert yolda bir dert. Uzak drun kacin kacinnn

Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HANGIMIZIN SIKAYETINI DINLEYIP DUZELTTI ACABA.

abs eklentisi disinda jant dgsmis euro 4 glmis.

Bakin bakalim baska bir degisiklik yapilmismi. Gidip inceledim ben. Sinirlendim .

Amacim burada kotulemek degil. Ama sikayetlerimizinde bize donusunun olmasi bu yolda eklentiler degisiklikler yapilmasi.

Varmi hani yok. Ayniiiiisina abs ekle ver gitsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

hic bir magazada abs siz modeli yok. Fabrika cekti onlari abs yi yapistirdi geri gonderdi. Oh be keyfe bak
    Bunu yasal olarak yapabileceklerini sanmıyorum. Bilen bir arkadaş varsa cevap verirse bunun mümkün olup olmadığını öğrenmiş oluruz.
    bursalıali bunu beğendi.

Yapmasi cok kolay. Abs siz modellerin parcasini kullaniolr

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabikide. Ne zamanki igne batar ozaman knusurlar. Bak guncel olarak adam mondialle olan srununu pylasmis. Yha satin alirkn bi dert servste bi dert yolda bir dert. Uzak drun kacin kacinnn
    ben 15000 kmyi geçti kullanıyorum,evet servis problem ama fabrika iletişimi beni memnun etti geçmiş sayfalarda yaşadıklaarımı paylaştım, şu an keyifle kullanıyorum, daha iyisi gelinceye kadar f/p olarak bu motorla devam diyor,içine sinmeyenlerede uzak dursunlar derim.. vesselam..
    bursalıali, antikor ve Metehan07-70 bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Antalya'da dün gittiğim farklı bir yetkili servis motorun rahat çalışmadığını subap ayarı istediğini söyledi. 0.07 - 0,09 ayarlarının motor sıfır iken fabrika ayarları olduğunu, şuanki yapmayı düşündüğü ayarların 0,12 - 0,15 olduğunu söyledi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Motorumu emanet etmeli miyim?
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya'da dün gittiğim farklı bir yetkili servis motorun rahat çalışmadığını subap ayarı istediğini söyledi. 0.07 - 0,09 ayarlarının motor sıfır iken fabrika ayarları olduğunu, şuanki yapmayı düşündüğü ayarların 0,12 - 0,15 olduğunu söyledi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Motorumu emanet etmeli miyim?
    0,12-0,15 ilk defa duydum biz 0,07-0,09 aralığını bilirdik iyi diye...
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Her motor için ayarlar değişkenlik gösterebilir. Usta motorun çalışmasında bir eksiklik hissedip de bunu söylemiş ise iyi usta buldun demektir. yok paranı almak için söylemiş ise de bir daha gitmemen gereken ustalar listesine alabilirsin.

RX3 lerin Amerika da satılan versiyonları CSC motosiklet bünyesinde dağıtılıyor. Motosiklet hakkında çalışıyorlar. geliştirmeye uğraşıyorlar. bence hakkını da veriyorlar. onların 5000 km için verdikleri değerler 0,04 mm - 0,06 mm ile 0,06 mm - 0,08 mm arasında değişiyor. Bu aralıklarda olsun diyorlar.

"Naci63" bu konuda bir mesajı vardı. subap değerinin %50 fazlası kadar egzoz değeri olması lazım şeklinde. kullandığım bütün motorlarda bu orantı var diyordu.

Ben olsam ustanın motor rahat çalışmıyor uyarısını dikkate alırdım. Usta ile anlaşıp önce değerleri kontrol ettirirdim. Bu değerlerin 0,04 - 0,06 ile 0,06 - 0,08 değerleri arasında ve orantısında olması halinde ve bu şekli ile motor sıkıntılı çalışıyorsa ustanın dediği değerleri ayarlatırdım. Ancak ustaya da bu değerlerde motor randıman vermez ise ayarları ücretsiz şekilde yeniden yaparsın diye de anlaşırdım.

Kolay gelsin. Neticeyi bizimle paşlaşırsın...
    bursalıali ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı U uR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motor için ayarlar değişkenlik gösterebilir. Usta motorun çalışmasında bir eksiklik hissedip de bunu söylemiş ise iyi usta buldun demektir. yok paranı almak için söylemiş ise de bir daha gitmemen gereken ustalar listesine alabilirsin.

RX3 lerin Amerika da satılan versiyonları CSC motosiklet bünyesinde dağıtılıyor. Motosiklet hakkında çalışıyorlar. geliştirmeye uğraşıyorlar. bence hakkını da veriyorlar. onların 5000 km için verdikleri değerler 0,04 mm - 0,06 mm ile 0,06 mm - 0,08 mm arasında değişiyor. Bu aralıklarda olsun diyorlar.

"Naci63" bu konuda bir mesajı vardı. subap değerinin %50 fazlası kadar egzoz değeri olması lazım şeklinde. kullandığım bütün motorlarda bu orantı var diyordu.

Ben olsam ustanın motor rahat çalışmıyor uyarısını dikkate alırdım. Usta ile anlaşıp önce değerleri kontrol ettirirdim. Bu değerlerin 0,04 - 0,06 ile 0,06 - 0,08 değerleri arasında ve orantısında olması halinde ve bu şekli ile motor sıkıntılı çalışıyorsa ustanın dediği değerleri ayarlatırdım. Ancak ustaya da bu değerlerde motor randıman vermez ise ayarları ücretsiz şekilde yeniden yaparsın diye de anlaşırdım.

Kolay gelsin. Neticeyi bizimle paşlaşırsın...
    İlginiz için teşekkür ederim. Naci hocamın yazdıklarını ders notu gibi ezberliyorum zaten, ona istinaden sizlere sormadan iş yapmayayım dedim. Madem öyle ustayla yeniden konuşayım, randıman alamazsak mesuliyet onundur. Denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Haftaya salı gününe randevulaşmıştık, gelişmeleri aktarırım muhakkak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:57 ----------

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0,12-0,15 ilk defa duydum biz 0,07-0,09 aralığını bilirdik iyi diye...
    Bu yetkili servise ilk defa gittim ve benim gördüğüm tork anahtarına sahip olup bunu kullanan ilk mondial yetkili servisi olduğu için biraz güvenesim geldi açıkçası Ustalardan çok dilim yandı ama buna da bir şans vermek istiyorum belki iyi bir şey çıkar ortaya da herkes motorundan daha iyi randıman alır bir vesileyle.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Tork anahtarının olması , diğer ustacıklardan 1-0 önde anlamına gelir . Efe yeni oksijen sensörü yerine monte edildi mi? Selamlar.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Haftaya salı gününe randevulaşmıştık, gelişmeleri aktarırım muhakkak.[COLOR="Silver"]
    unutmamak gereken en önemli konu ise,sübap ayarının yapılması için motorun tam soğuk olması gerekir.yani ben sizin yerinizde olsam ki (Naci63 de belirtmiş ve öyle yapmıştı)bir akşam önce motoru bırakmanız.sabah motor tam soğukken bu ayarın yapılması.
    bursalıali ve maktama bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tork anahtarının olması , diğer ustacıklardan 1-0 önde anlamına gelir . Efe yeni oksijen sensörü yerine monte edildi mi? Selamlar.
    Yeni sensör takıldı ama işgüzar servis sadece parçayı takıp beni uğurladı, format atmadığı için problem devam ediyor. O yüzden farklı servis arayışına girdim Ali Abi, selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unutmamak gereken en önemli konu ise,sübap ayarının yapılması için motorun tam soğuk olması gerekir.yani ben sizin yerinizde olsam ki (Naci63 de belirtmiş ve öyle yapmıştı)bir akşam önce motoru bırakmanız.sabah motor tam soğukken bu ayarın yapılması.
    Evet daha önceki subap ayarlarında da 1 gece önceden bırakmıştım Naci63'ün dediklerini dikkate alarak. Salı gününden bırakacağım, o gün benzin deposunu söküp rölanti ve map sensörlerine bakacak kontrol amaçlı, ertesi sabah da subap ayarını yapacak bakalım.
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Yeni sensör takıldı ama işgüzar servis sadece parçayı takıp beni uğurladı, format atmadığı için problem devam ediyor. O yüzden farklı servis arayışına girdim Ali Abi, selamlar.[COLOR="Silver"]

Evet daha önceki subap ayarlarında da 1 gece önceden bırakmıştım Naci63'ün dediklerini dikkate alarak. Salı gününden bırakacağım, o gün benzin deposunu söküp rölanti ve map sensörlerine bakacak kontrol amaçlı, ertesi sabah da subap ayarını yapacak bakalım.
    Resetleme yapmadan sübap ayarı yaptırmayın. Belki sorun resetleme ile çözülebilir. Çözülmezsa sübap ayarını yaptrırsınız. Elektrikli bir parça sökülüp takılınca resetleme yapmak gerekiyormuş.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Arkadaşlar selam, birkaç gün aradan sonra bugün motoru kullandım ve garip bir sorunla karşılaştım. Uzun ve kısa farlarım yanmadı, far düğmesini birkaç kere uzun-kısa yapınca hafif bir duman çıktı. İlk olarak ampulün yandığını düşündüm fakat selektör yapınca uzunlar sorunsuz yanıyor. Sinyaller, sis farları, korna vs. de normal çalışıyor. Muhtemelen sol kumandadaki far devresi şase yaptı. Bu sorun neden kaynaklanmış olabilir var mı benim yapabileceğim bir şey ?

Motoru son kullandığım gün ilk kontrolde farlar çalışıyordu, eve dönmeden önce motoru yıkattım sonrasında tekrar kontrol etmedim. Yıkama sırasında sol kumandada kısa devre olmuş olabilir mi ?
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı Amphion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, birkaç gün aradan sonra bugün motoru kullandım ve garip bir sorunla karşılaştım. Uzun ve kısa farlarım yanmadı, far düğmesini birkaç kere uzun-kısa yapınca hafif bir duman çıktı. İlk olarak ampulün yandığını düşündüm fakat selektör yapınca uzunlar sorunsuz yanıyor. Sinyaller, sis farları, korna vs. de normal çalışıyor. Muhtemelen sol kumandadaki far devresi şase yaptı. Bu sorun neden kaynaklanmış olabilir var mı benim yapabileceğim bir şey ?

Motoru son kullandığım gün ilk kontrolde farlar çalışıyordu, eve dönmeden önce motoru yıkattım sonrasında tekrar kontrol etmedim. Yıkama sırasında sol kumandada kısa devre olmuş olabilir mi ?
    Far patlayınca uzunlar yanar sadece , flamenti daha dayanıklıdır , hasılı kelam evvela far ampulu değişin , aynı değerlerde ve tipte olsun , deneyin , buna rağmen yine koku vs tehlike hissederseniz kontak acmadan servisine başvurun.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far patlayınca uzunlar yanar sadece , flamenti daha dayanıklıdır , hasılı kelam evvela far ampulu değişin , aynı değerlerde ve tipte olsun , deneyin , buna rağmen yine koku vs tehlike hissederseniz kontak acmadan servisine başvurun.
    Peki buna göre far patlamış olsa uzunu açtığımda yanması lazım değil mi ? Bende uzunlar normalde yanmıyor, sadece selektöre dokununca yanıyor. Bir de tam olarak uzun-kısa ayar düğmesinin oradan hafif duman çıktığı için ampulden ziyade sol kumanda devresinde sorun olduğunu düşünüyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı Amphion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki buna göre far patlamış olsa uzunu açtığımda yanması lazım değil mi ? Bende uzunlar normalde yanmıyor, sadece selektöre dokununca yanıyor. Bir de tam olarak uzun-kısa ayar düğmesinin oradan hafif duman çıktığı için ampulden ziyade sol kumanda devresinde sorun olduğunu düşünüyorum.
    Şimdi oldu , evet kütükte problem olmuş olabilir , buna rağmen evvela far ampulu kontrol edin derim.
    bursalıali bunu beğendi.

erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Arkadaşlar 1 Hazıran 2018 tarıhı ıtıbarıyle 2016 model Turuncu Mondıal RX3i Evo mu almış bulunuyorum.
    Fıyat olarak 13500Tl ödedim.Her ne kadar ınternette çin malı dıyerek yapılan olumsuz yorumlara fazla dıkkate almadan,yaptıgım araştırmalarda motoruyn aslın Zongshen diye çinde uretılen bı9 marka olup avrupa pazarına surulen bı motor oldugu bılgısıne ulaşınca kafam daha rahat aldım motoru..
    Şu anda 450 km de..
    İlk izlenımlerim;
    ilk çalıştırmadıkı egzos sesi süperr
    daha sonra kalkışlardakı ve hızlanmalardakı gaz açması ve vıtes geçişleri gayet iyi
    frenlemesıde bana göre gayet yeterlı
    manevra konusunda daha yorum yapamıyorum çunku acemı olunca manevra yapmaya tırsıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Beğenmedim tarafları ise;
    Sağ taraftan sağ ayağımın bılek kısmına gelen egzos ısısı
    bırde fan çalışınca gelen ugultu sesi rahatsız edici

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Kullandıkça deneyımlerımı burada paylaşmaya devam edecegım..Ben memurum ve butçeme en uygun sınıfında bu motor vardı..Görüntüsü,fiyatı ve çantalı oluşu benı ılk etapta cezbeden özellıklerıydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Evet Topcase i ufak içine kask sığmıyor..İlerleyen zamanlarda içine 2 adet kask alan bı çanta almam gereklı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Selesi bana göre gayet iyi ne çok sert ne çok yumuşak..Artçının oturdugu yerde gayet iyi...
    kdiner, U uR, Testament ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)