Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kıymetli Skyf4114 motorunu en güzel günlerde kullanman dilegiyle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı Skyf4ll4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far tasarımı güzel olmuş. Gerçi bizimkilerde guzel Büyük ihtimalle aynı far bizimkilerede uyar, en fazla ufak birkaç değişikliğe bakar iş. Bu arada bende 2 gün önce beyaz renk Rx3i evo aldım.Yarinda ilk iş daha önce aldığım lastiklerle değiştirticem.
    Motprunuz hayırlı olsun lastikleri iyi düşünmüşsünüz kesinlikle değiştirin ve far bizimkiler iyi değil ya ne bilim enduroya yakışmıyo bu farlar çok daha güzel uyarsa dediğim gbi değiştircem hemen
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo
    Çok teşekkürler Bursaliali Hepimiz kazasız belasiz zevk alarak kullaniriz inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Aslinda bizim ana farin altinda boş mercek yuvası var. O raya gercek cam mercek yuvası açılıp takilirsa çok daha güzel olurdu. Benimde süpaplar biraz isinincada şıkırdamaya başlıyor gerci yeni daha ayara filan gerek yokturdur heralde.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı Skyf4ll4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler Bursaliali Hepimiz kazasız belasiz zevk alarak kullaniriz inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Aslinda bizim ana farin altinda boş mercek yuvası var. O raya gercek cam mercek yuvası açılıp takilirsa çok daha güzel olurdu. Benimde süpaplar biraz isinincada şıkırdamaya başlıyor gerci yeni daha ayara filan gerek yokturdur heralde.
    Sayın Skyf4ll4 o alttaki mercek kısmı çıkarılabiliyor arkada iki adet vidası var farın ön camnı ısıtarak çıkarıp o sahte mercek farın yerine gerçek mercek far takılabiliyo adamlar onu düşünmüş farı sök mercekle değiştir bu kdar kolay

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Bu yeni mptprların arka çantaları alimünyum ve tam aslında bu çantalardan almak getirtmek süper olurdu en azından parçaları temin edebilsek parçalar yok piyasada hiç bi yerde bulabilceğimiz site varmı
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    RX3 S ve RX4 videoları çıkmaya başladı.

https://www.youtube.com/watch?v=8Bf2D8IOjGk
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Herkese merhaba, motosikletim satılıktır aklınızda olsun 2016 model 2017 trafiğe çıkışlı 3500km'de isteyen olursa veya değerinde otomobil ile takas düşünürüm.
    bursalıali bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı gokangunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Bu gün İstanbul'da havanın güneşli olmasını fırsat bilip bi güzel gezdim. Ardından da Evo yu yıkatıp garaja koydum. Yıkanınca ayrı bir güzel oluyor makina.

http://i.hizliresim.com/0l663R.jpg
    http://i.hizliresim.com/d8dd97.jpg
    http://i.hizliresim.com/AnMMjz.jpg
    http://i.hizliresim.com/41ooNp.jpg
    http://i.hizliresim.com/JqJJjW.jpg

Bu arada resimdeki elcik ısıtmayı da 1 aydır kullanıyorum çok memnunum Aliexpresten 10,5 dolara almıştım. 4 kademeli, montajı çok kolay, ısıtması da oldukça başarılı. Tavsiye ediyorum. Linki aşağıdadır.

https://tr.aliexpress.com/item/Black-7-8-motos-Motorcycle-handlebar-Electric-Hot-Heated-Grips-Handle-Handlebar-Warmer-manillar-motocicleta-hot/32631712109.html

http://i.hizliresim.com/5LlljD.jpg
    Gökhan bey konuyu hortlatmak gbi olmuş ama motorun yan tarafların bizden farklı olduğu görünüyor boyamı yaptınız yoksa özel parçamı alındı çünkü yeni modellerin kaportaları ancak bu şekilde
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba RX9
    herkese merhaba evo kullanıcılarına 1 2 sorum olacaktı
    Boyum 1.71 ve orjinal haliyle sürerken bi sıkıntı yaşama ihtimalim varmı malum şehir içinde anlık ayak koyma durumları durma durumları olduğu için .
    Şu anda kubanın 50 cc motorunu kullanıyorum dire 250 cc geçince bi sıkıntı yaşarmıyım dikkatli kullanıyorum motoru fakat hem boy hemde güç olunca biraz çekinmemi sağlıyor aslında motora daha hiç binmedim ama baya takip ediyorum ve antalyada trafikte gördüğüm sürücüleri darladığım olmuştur
    şimdiden teşekkür ederim
    bursalıali bunu beğendi.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200

Adamlar çeşit çeşit aksesuar sunuyor, fiyatlar da uygun. CSC Motorcycles sitesine girip bakabilirsiniz. Bizim UMA daha stop etme problemiyle uğraşsın.
    En basitinden bir tane orta sehpa getirseler ona da şükredeceğiz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

Devir saatimde 5 ile 7 rakamları arasında ıslaklık gibi leke var. Yaklaşık 4 ay önce çıktı ama bir türlü gitmiyor, aksine yavaş yavaş artıyor. Daha önce böyle bir şey yüzünden göstergesi değişen birkaç kişi vardı. Elektrik garantim bitti ama diğer parçaların garantisi devam ediyor. Fiziksel bir kusur olduğu ve elektrikle alakası olmadığı için garanti kapsamına girer mi sizce? Başına gelenler bilgi verirse sevinirim.
    bursalıali ve RoDida bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı taylan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyum 1.71 ve orjinal haliyle sürerken bi sıkıntı yaşama ihtimalim varmı malum şehir içinde anlık ayak koyma durumları durma durumları olduğu için .
    Şu anda kubanın 50 cc motorunu kullanıyorum dire 250 cc geçince bi sıkıntı yaşarmıyım dikkatli kullanıyorum motoru fakat hem boy hemde güç olunca biraz çekinmemi sağlıyor aslında motora daha hiç binmedim ama baya takip ediyorum ve antalyada trafikte gördüğüm sürücüleri darladığım olmuştur
    şimdiden teşekkür ederim
    Sayın taylan07 1 71 boy bu motor için fena değil sadece bi tarfa biraz daha ayak uzatarak durabilirsiniz önemli olan motoru hafif yan yattığında dayatabilmek motoru ayakta tutabilmek onun dışında bi problem olacağını sanmam motoru normal giderken sürmekte bişey yok sadece olduğunuz yerde dönerken falan dikkat edin yeter eğer canlı test etme şansınız olursa muhakkak edin ben 179 boy vardı aldım ilkte korktum nasıl olacak bu motorla diye ama çözdüm işi zamanla alışıyosunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Bu parçaları yurt dışından getirmeye kalksak dünyanın parasını öderiz gümrükte koşturmakta cabası ben bi kask buldum aliexpresste bana çıkan masraflar ve koşturması dolaylı vazgeçtim valla bunları mondialin getirtip satışa sunması lazım yedek parça olarak bi kere herkes aliminyum çantaları alır daha fazla hacmi var ve orijinal vede şık motora kalıp katar heybetli durur aksesuar ve ve ydek parça yeniliğinde sorunlar var bizde mptorda değişiklik yapmak için öook çaba sarfetmek çok para harcamak gerekiyo
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Şu videoyu seyredin. 1.45'te boyu 1.88 olan bir erkek, hemen sonra da boyu 1.57 olan bir bayan biniyor. değerlendirmenizi ona göre yapın. selamlar.

https://www.youtube.com/watch?v=n-1KcaySoaw
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    şimdiden teşekkür ederim
    boyum 1,63cm, rx3 geldiğinde test etmek için üçerler motora gitmiştim bende de pulsar vardı, rx3 e oturdum ve ayaklarım yere basmasa bile pulsardan alçak geldi, sonuçta illa almanıza gerek yok ama almak için bayiye gideceksiniz buna istinaden üzerine oturun farkı daha iyi anlarsınız ve bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum sadece belki oda belki durduğun zemine göre ileri geri harekette sorun olabilir onun haricinde trafikte dur kalkta sıkıntı yaşamazsınız, hayırlı olsun.
    bursalıali bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    rx3
    Yağ artması ve karter tahliyesindeki aşırı birkme sorunuyla tamamen vedalaştım.Karter havalandırma hava kutusundan vakum yardımıyla düzgün şekilde çalışabiliyor. karter havalandırmanın tapasını çıkartmam düzeni bozdu. tabi tapayı çıkartmamın nedeni birikmedeki artış olmuştu. sistemin çalışma prensibini özümsedikten karetr havalandırmanın elemanlarında vakum kaçağı aradım. Yağ buhar ayracında kaçak tespit ettim. İki parça birleşmesiyle oluşan parçanın plastikteki kırıklar yüzünden ayrılan bölgesinden vakum kaçırıyor karter buharı hava kutusuna iletilemiyordu. Parcayı tamamen ayırıp contayla mühürledim. Birleşim yerinide dışardan tamamen kapattım bakalitle. Sonuç ne yağda artış nede tahliyede birikme var.
    bursalıali ve chetaq bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ artması ve karter tahliyesindeki aşırı birkme sorunuyla tamamen vedalaştım.Karter havalandırma hava kutusundan vakum yardımıyla düzgün şekilde çalışabiliyor. karter havalandırmanın tapasını çıkartmam düzeni bozdu. tabi tapayı çıkartmamın nedeni birikmedeki artış olmuştu. sistemin çalışma prensibini özümsedikten karetr havalandırmanın elemanlarında vakum kaçağı aradım. Yağ buhar ayracında kaçak tespit ettim. İki parça birleşmesiyle oluşan parçanın plastikteki kırıklar yüzünden ayrılan bölgesinden vakum kaçırıyor karter buharı hava kutusuna iletilemiyordu. Parcayı tamamen ayırıp contayla mühürledim. Birleşim yerinide dışardan tamamen kapattım bakalitle. Sonuç ne yağda artış nede tahliyede birikme var.
    bu bilgilendirmeleri keşke ustayım diye servis de olanlarda okusada bi tecrübe kazansa diyeceğim ama çok azı hariç en iyisini onlar biliyor ....
    Bilgi paylaşımın işin çok teşekkür ederim, Dertlerine derman bul her daim zorda kalma inşaalllah.. vesselam..
    odo ve bursalıali bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    TÜM ABİLERİMİN VE KARDEŞLERİMİN YENİ YILINI KUTLAR,YENİ YILIN YENİ UMUT,SAĞLIK,HUZUR BARIŞ VE BOL KAZANÇ GETİRMESİ,DİLEKLERİMLE.
    Naci63, bursalıali ve RoDida bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ben de yeni yılda Rabbimden bütün ülkeme hayırlar güzellikler temenni ediyor ve herbirinizin ikitekerinizle mutluluklarla yollarda olmanızı diliyorum.
    RoDida bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yeni yılda Rabbimden bütün ülkeme hayırlar güzellikler temenni ediyor ve herbirinizin ikitekerinizle mutluluklarla yollarda olmanızı diliyorum.
    Sağol Ali abi inş cümlemiz için hayırlara vesile olur yeni kazasız belasız yıllar hpimiz için her zaman motorla daima motorla
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Arkadaşkar merhaba...

Dün akşam ve bu sabah motor ikaz lambası yaktı. Baktığımda arıza kodu olarak 10-5-6-3 verdi. Buda forumda paylaşılan arıza kodu listesinde sistemde yüksek voltaj olduğunu belirtiyor. Düşük volyajı anlarımda yüksek voltaj neden kaynaklanır bilemedim.
    Sizce neye bakmalıyım.

Keyifli sürüsler.
    bursalıali bunu beğendi.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    264 sayfanın yaklaşık 200 sayfasını okudum ilk 150 sayfa stop etme sorunu tartışması 200 e kadar olan sayfada yedek parça araştırması geriye kalan sayfada da yeni sorunları çözüm arayışı ve eldeki motoru satış sayfası olmuş 264 sayfanın birçoğunda bursaliali hocamın Naci 63 hocamın katılımı olmuş naci abiyi de şahsen tanıyorum neden yazıyorum bu yazıyı yamaha 600cc den sonra honda crf aldım şimdi bu evo yu düşünmüştüm ama vaz geçtim 264 sayfanın özeti

1.2015 modelin %90 nın da stop etme sorunu
    2.2016 modelin %80 nın aynı şekilde
    3.yakiti birçok 250cc den fazla ben 600 lük xj6 da bile uzun yolda artçılı 120-170 arası km hızda 4.5 lt yakıt tüketimi oldu naci63 ve Bursalı hocam en düşük değeri yakalamış ama ona sürüş denmez uzun yolda gerçek değerler le 70 - 80 km hızla. Diger evolarin 6 lt değerleri gorenler var şuan elimdeki crf yi yirtsan bile 4 lt yi geçmiyor
    4.birde 2000 km de yağ değişimi nedir varmı böyle soygun crf de 12000 km Bir yağ değişimi kitapçığa göre ama 6000 km de çağırıyor lar
    5.yeni üretimi en azından Türkiye ithalatı bitti 2-3 sene sonra parça temini nasıl olacak şuan bile parça temin sorununu yaşayan evo sahibi var geçmiş sayfalarda var
    Bunlar eksi yanları gelelim artısına

1.guzel motor (huyun beş para etmez şu güzelliğin olmasa ) başka da artısı göremedim
    almayı düşünenler benim gibi 200 sayfayı okuma nın özeti olsun
    Ama alırmıyım sıfırını alırım ama bir şartla bayii ile sözleşme yaparım ilk stop etmede koşulsuz iade ederim mallarina güveniyorsa kabul ederler ama kabul edeceklerini sanmıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    264 sayfanın yaklaşık 200 sayfasını okudum ilk 150 sayfa stop etme sorunu tartışması 200 e kadar olan sayfada yedek parça araştırması geriye kalan sayfada da yeni sorunları çözüm arayışı ve eldeki motoru satış sayfası olmuş 264 sayfanın birçoğunda bursaliali hocamın Naci 63 hocamın katılımı olmuş naci abiyi de şahsen tanıyorum neden yazıyorum bu yazıyı yamaha 600cc den sonra honda crf aldım şimdi bu evo yu düşünmüştüm ama vaz geçtim 264 sayfanın özeti

1.2015 modelin %90 nın da stop etme sorunu
    2.2016 modelin %80 nın aynı şekilde
    3.yakiti birçok 250cc den fazla ben 600 lük xj6 da bile uzun yolda artçılı 120-170 arası km hızda 4.5 lt yakıt tüketimi oldu naci63 ve Bursalı hocam en düşük değeri yakalamış ama ona sürüş denmez uzun yolda gerçek değerler le 70 - 80 km hızla. Diger evolarin 6 lt değerleri gorenler var şuan elimdeki crf yi yirtsan bile 4 lt yi geçmiyor
    4.birde 2000 km de yağ değişimi nedir varmı böyle soygun crf de 12000 km Bir yağ değişimi kitapçığa göre ama 6000 km de çağırıyor lar
    5.yeni üretimi en azından Türkiye ithalatı bitti 2-3 sene sonra parça temini nasıl olacak şuan bile parça temin sorununu yaşayan evo sahibi var geçmiş sayfalarda var
    Bunlar eksi yanları gelelim artısına

1.guzel motor (huyun beş para etmez şu güzelliğin olmasa ) başka da artısı göremedim
    almayı düşünenler benim gibi 200 sayfayı okuma nın özeti olsun
    Ama alırmıyım sıfırını alırım ama bir şartla bayii ile sözleşme yaparım ilk stop etmede koşulsuz iade ederim mallarina güveniyorsa kabul ederler ama kabul edeceklerini sanmıyorum
    Tespitleriniz oldukça doğru , 2 ay 2015 modelini kullandım. Sürüş konforu çok iyi , görsellik ve ses güzel , gidişide 250cc enduro için ideal . Ben sübap ayarı ve oksijen sensörü değiştirdiğim halde stop etme sorunun önüne geçemedim , çok kullanmadığım için( toplamda 700km kullandım) arıza açmadı parça aramadım . Ancak sattığım günün sonraki günü alan arkadaş konjektör problemi yaşadı , orjinali fabrikada olmadığı için uydurma birşey yapıldı servis tarafından.

2. el uygun fiyata alınırsa kullanılır bi motor ancak sıfırı 15.000 tl yi haketmiyor kanımca.
    Pulsarlar gibi ekran sıfırlama vb gibi gidişe etki etmeyecek sorunları olsa satmazdım motorumu ancak Ankara trafiğinde kırmızı ışık yeşile döndüğü anda gaza dokununca stop ediyordu motor , çok can sıkıcı bi durumdu benim için. Bu sorun çözülse yine satmazdım ama çözemedik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)