Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi sürekli artçılı 9LT / 150km
    Ya kullanışta problem var yada motorda 6 litre 100 km çok ağır bir yakıt sarfiyatı.
    İstanbul şehir içi dur kalk yaparak 4,5 litre 100 km
    Uzun yol 110 130 km/h sabit hız 3,6 ila 3,3 litre 100 km.
    Isparta / İstanbul ve İstanbul / Isparta güzergahında aldığım değer bu.
    Hedef_Turan ve bursalıali bunu beğendiler.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya kullanışta problem var yada motorda 6 litre 100 km çok ağır bir yakıt sarfiyatı.
    İstanbul şehir içi dur kalk yaparak 4,5 litre 100 km
    Uzun yol 110 130 km/h sabit hız 3,6 ila 3,3 litre 100 km.
    Isparta / İstanbul ve İstanbul / Isparta güzergahında aldığım değer bu.
    Bir problem var bende farkındayım 8. motosikletim yani genelde sakin kullanıyorum canını çıkartmam motorum şuan yaklaşık 3000km civarında uzun yolda artçılı 100-130km/h aralığında max. 200km gidebildim 9 litre benzinle. Açıkçası motor sağlıklı çalışıyor gibi biraz sibop sesi var fakat bukadar etki edermi bilmiyorum kurcalatmakta istemiyorum. Bukadar yakmasıda canımı sıkmıyor değil.
    bursalıali bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Son ölçüm 194km /7.89lt 3-5 kezde sabah erken saatte yola çıktığım için ısıttım motoru
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bir problem var bende farkındayım 8. motosikletim yani genelde sakin kullanıyorum canını çıkartmam motorum şuan yaklaşık 3000km civarında uzun yolda artçılı 100-130km/h aralığında max. 200km gidebildim 9 litre benzinle. Açıkçası motor sağlıklı çalışıyor gibi biraz sibop sesi var fakat bukadar etki edermi bilmiyorum kurcalatmakta istemiyorum. Bukadar yakmasıda canımı sıkmıyor değil.
    daha önce yaşadığım için yazıyorum depo kapağını kapatıp anahtarı çektikten sonra bastırın bakalım çıt sesi ile bir tık daha kapanacak mı?
    ben bir yıl civarı 5 lt civarında yaktım aynı kullanımla sonra face grubundan bir arkadaşın uyarmasıyla fark ettim durumu.. vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Benzini hangi petrolden alıyorsun ? eğer shell ise bir değiştirmeni tavsiye edeceğim Opet veya petrol ofisinden al birde öyle dene.
    Bir olayı anlatmak istiyorum 60 litre deposu olan bir araç çeyrek depoyla shelle gidip benzin aldı 57 litre benzin aldı. Şimdi çeyrek depo 3 Litremi ? yoksa pompa fazlamı yazıyor.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzini hangi petrolden alıyorsun ? eğer shell ise bir değiştirmeni tavsiye edeceğim Opet veya petrol ofisinden al birde öyle dene.
    Bir olayı anlatmak istiyorum 60 litre deposu olan bir araç çeyrek depoyla shelle gidip benzin aldı 57 litre benzin aldı. Şimdi çeyrek depo 3 Litremi ? yoksa pompa fazlamı yazıyor.
    genel olarak opet ve bp iyidir petrol ofiside yerine göre değişebiliyor

ayrıca litre olayında depodan yakıt kapağına kadar olan borunun aldığı benzin miktarı lt'yi etkiler bu borunun kalınlıklarıda modele göre değişebiliyor kalın ve uzun olduğunu düşünürsek baya alabilir.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar hesaplamada bir hata olmasın 250c.c için 7-8-9 litreler aşırı fazla.. ben 3-4 litre arası bekliyordum..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce yaşadığım için yazıyorum depo kapağını kapatıp anahtarı çektikten sonra bastırın bakalım çıt sesi ile bir tık daha kapanacak mı?
    ben bir yıl civarı 5 lt civarında yaktım aynı kullanımla sonra face grubundan bir arkadaşın uyarmasıyla fark ettim durumu.. vesselam..
    Ona dikkat ediyorum daha önceki motorlarımda vardı bu durum sanıyorum sürekli artçılı kullandığım için bu şekilde çıkıyor hesap kitap.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hesaplamada bir hata olmasın 250c.c için 7-8-9 litreler aşırı fazla.. ben 3-4 litre arası bekliyordum..
    9lt benim motorum için şehir içi 150km'deki yakıtı yani 100km'de 5-6lt'leri görüyorum.
    bursalıali bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Benim yakıtım şehir dışı 100 km 3,5 litre, şehir içinde 4 - 4.5 lt 100 km . Yarın

nasib olursa İst Ataşehir'den Bursa'ya döneceğim. Ağustos sonundaki Çeşme Bursa
    seyahatimden sonra km ve litre kontrolü yapmaya gerek duymuyordum. Yarın tekrar km
    sıfırlayıp kontrol edeyim , hem de Ataşehir Bursa bu günkü maliyeti öğreneyim.
    Neticesini de yarın sizlerle paylaşırım. Selamlar.
    Hedef_Turan bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Ona dikkat ediyorum daha önceki motorlarımda vardı bu durum sanıyorum sürekli artçılı kullandığım için bu şekilde çıkıyor hesap kitap.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

9lt benim motorum için şehir içi 150km'deki yakıtı yani 100km'de 5-6lt'leri görüyorum.
    Hpcam subabla alakası olabilir benim makinede sıfır ayarında ben bazen tapa gaz yaparım tapagazda çok yer ama 130 135 kmlere çıkar ondan çok yer onun dışında subablarlada alakası olabilir bndede ses var ve yakıt banada çok gbi geliyo

Motosikleti
    Salı günü Ataşehir - Eskihisar iskele - feribot - Topçular iskele - Bursa seyahatimi bitirdim . 130 km - 24 lira benzin. 4.4 litre . 100 km de 3.3 itre.
    Bazen şehir içinde 5 litreye de yaklaşabiliyor, çoğunlukla şehiriçi 4 lt ile 4.5l
    arasında yakıyor. Sevgilerle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:59 ----------

Hava biraz soğuk gibiydi fazla yüklenmedim gaz pedalına ,70 ila 100 km arasında
    dolaştım
    Hedef_Turan, kdiner, RoDida ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    rx3
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaga karışan benzin ise püskürtme yerine işeme tabir edilen durum oluşmuş gibi.eğer oyleyse fazla gelen yakit yanmaya zaman bulamadigi icin gomlek duvarlarindan asagiya siziyordur....enjeksiyon sistemine temizlik yapılmalı. Gerekirse enjektör değişmeli.
    Bosch oksijen sensörü taktım delphi hata veriyordu.Stop etme geç çalışma yoktu ama hararette artma 8000 deveirin üstünde tekleme gibi sorunlar baş göstermisti.Sensör arıza koduda üretince değistim.2000 model opellerle uyumlu olan bosch oksijen sensörü aldım sanayiden taktım. İlk 50 kmde karter havalandirmada yine birikme yaptı sonra kesti. Yağda artma söz konusu değil artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birkaç gündür yağ miktarında artış gözlemliyorum. Fazla yagı veya herneyse içindeki iki sefer aldım.Karter havalandırma tapasını çıkartmıstım bir ay öce ondan olabilir diye tapayı taktım. 70 km lik yolda 3cm doldu.Hedarsıda sarmıştım onuda söktüm. Bir 70 km daha gittim. Yine 3 cm doldu. Bu sefer sıvıyı bir beze boşaltım. Çakmala yaktım benzinden yavaşça motorinden hallice yanmaya başladı. Daha 500 km olmuş yağı bu sefer tamamen boşaltıp yeniledim. Anlaşılan karter benzin geliyor. Motorun çalışmasında gidişinde bir farklılık yok. Harareti yükseldi yanlız motorun. Hava filtresin temizledim yağ seviyesindeki yükselmeye bağlı fazla yağı çekmeme rağmen bir miktar yağlandığını gördüm. Sizce neden olmuş olabilir. Sekmanlar ve subplardan olabilir diye düşünüyorum. Ama çekiş kaybı yaşamıyorum. Enjeksiyonda ve benzin pompasında bir problem olabilirmi? Ne dersiniz arkadaşlar..
    Bosch oksijen sensörü taktım delphi hata veriyordu.Stop etme geç çalışma yoktu ama hararette artma 8000 deveirin üstünde tekleme gibi sorunlar baş göstermisti.Sensör arıza koduda üretince değistim.2000 model opellerle uyumlu olan bosch oksijen sensörü aldım sanayiden taktım. İlk 50 kmde karter havalandirmada yine birikme yaptı sonra kesti. Yağda artma söz konusu değil artık.
    bursalıali bunu beğendi.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Bizim motorlar için led far lambası önerebilir misiniz? Marka model veya link gönderirseniz sevinirim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorlar için led far lambası önerebilir misiniz? Marka model veya link gönderirseniz sevinirim.
    Üst mesajlarda resimleri var ben bu ürünü taktım aydınlatma çok iyi değil fakat sislerle besliyorum yeterli oluyor.
    http://www.kalyoncumotor.com/MONDIAL...U,PR-8116.html
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Mondial motorda kendisininkinden daha uyumlu opel sensör.. Bu nasıl markadır bu nasıl iştir? Biz neye bulaştık yahu?
    bursalıali bunu beğendi.
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

Motosikleti
    Odo sanıyorum fiati daha hesaplı olduğu için opel sensörü kullandı. Bildiginiz gibi UMA bizleri çok seviyo, sevgisinin çokluğundan bizi her gördüğü yerde kucaklamak istiyo. Eh bu kadar çok sevilince benim de sevinçten gözlerim yaşarıyo. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Ha bu arada kafaya takma sensörlerin neredeyse tamamı aynı görevi yapıyor. Yeter ki ekonomik olsun.
    sdirer, mitmuallim ve odo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Odo sanıyorum fiati daha hesaplı olduğu için opel sensörü kullandı. Bildiginiz gibi UMA bizleri çok seviyo, sevgisinin çokluğundan bizi her gördüğü yerde kucaklamak istiyo. Eh bu kadar çok sevilince benim de sevinçten gözlerim yaşarıyo..
    Yaa, sormayın
    bursalıali bunu beğendi.
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bence deplhi yada boch ile ilgisi yokdur neticede delphide iyi markadır.

oksijen sensörü hassas bir meteryaldir içinde ince bir platin var benzin hava karışımını yanmış gaz çıkışından aldığı verilere göre okuyor ecuya yolluyor verileri konumu doğru değilse yanlış konumlandırılmışsa çok rahat arıza verebilir içine pislik falan dolmuşsa kirlenmişse yada darbe hasar alırsa hassas parçadır hemen arıza verebilir.. yani konulan konumu önemlidir..

tabii hiç bir mühendisde türkiye şartlarını ve yollarını düşünerek bu sensörleri konumlandırmıyor.. o yüzden son yıllarda japonu almanı çini farketmez benim en sık duyduğum arıza bu lambda yani oksijen sensörü arızları..

Motosikleti
    Dün koltukla biraz uğraşayım diyerek arka seleyi içine mat koyarak tekrar kapladım hoşuma gidince ön seleyede aynı işi yaptım fena olmadı amaç ne peki bir gıdım rahatlık hoşuma gitti tabi kullandıkça artıları ile eksilerini göreceğim.
    250 Tl vermekten daha mantıklı geldi bana buyrun resimler.

Bitmiş halini çekmemişim ön koltuğun onuda yarın çekerim
    Hedef_Turan, bursalıali, odo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Arkadaşlar şehir dışı yakıt konusunda dikkatimi çeken konuyu sizlerle paylaşmak
    istiyorum. 2016 temmuzda Bursa İzmir Çeşme yolculuğumda ben 125 kg , hanım 85 kg +
    3 çanta dolu + o çantaların üzerine de 2 ayrı valiz baglı yaklaşık toplamda 280 kg
    yükle ,ortalama 80 - 100 km arası süratte net yüz km de 3.5 litre yaktım. Bu sene
    aynı yolu ben yalnız + 60 kg yük, yaklaşık toplamda 180 kg ağırlık fakat 100-120 km süratde yüz km yi 3.7 litre benzinle tamamladım. 5 gün önce İst'den Bursa'ya
    dönerken 70 - 100 arası süratde yüz km de 3.3 litre benzin kullandım. Kanaatim şu
    ortalama 70 - 100 km bandında sürüş yaparsanız 3.5 litrenin altını görebilirsiniz.
    Arkadaş 80 km ile yol biter mi diyorsanız itiraz edemem. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Bektan matın bir karışı kaç kuruş?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Nirden alacağuk?
    bektanist, odo ve msaltin bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)