Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/Df45P7EHIXA

Debriyaj tarafından gelen sesin ve krankla balansörün çarpışmasına neden olan pul ve kapakta yaptığı hasar gösteriliyor. Videonun başındaki ve sonundaki motor sesini dinleyin. Motor bizdeki 2016 lardan. Aynı sorun 2015lerde de var. Debriyaj değişirken mutlaka düzelttlirin.
    Merhaba, bu bir arıza mıdır? Motoru aldığımdan beri 14.000 kmdir bende de var ama ne azaldı ne arttı. Eğer arızaysa veya ileride arızaya sebebiyet verecekse garantiden yapılır mı? Garantiden yapılmazsa kendimiz yaptırsak servise ortalama ne kadar öderiz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

[QUOTE=mitmuallim;4221063]
    Alıntı Erd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abim çok sağol çok teşekkürler! bu gün gittim hallettim CZ marka 520- 110 bakla zincir aldım hava kararmadan denedim cuk diye oldu yarın montajını yapıcam demekki 110 bakla doğruymuş nasıl oluyoda sizde 118 felan oluyor aklım almıyor acaba 520 değilde 525-530 felanmı sizdekiler. Motorun orjinal zinciri ile kalınlıkları şekli şemali aynı lakin aradaki kalite farkı çok ucurum şeklinde bu arada aldığım zincir parlament mavisi gibi rengi var baklaların. Kimse benim motorumda zincir iyi durumda diyip geçmesin rx3 zinciri gerçekten berbat sürekli bollaşıyor ve rahat dönmüyor temiz bile olsa.. gerçekkten gözüm gibi baktım 13 bin km boyunca ama artık beni bırak diyordu şimdiki aklım olsa motoru alır almaz değiştirirdim. çünki performans olayıda var işin içinde güç kaybı çok yaşatıyor! son olarak 170 tl para verdim D.I.D kalitesinde belki daha kaliteli! ve bukadar uygun bence çok çok iyi.[COLOR="Silver"]

bir sonraki(14.000km)bakımda değiştireceğim zincir takımı ile ilgili yorum ve paylaşımlardan müstefid oldum sağolun var olun arkadaşlar.. tekerinize taş ve engel değmesin .. vesselam..
    Hocam nereden ve nasıl alabiliriz bilgi verir misiniz? Fiyat uygun ve ürün kaliteliymiş.
    Bu arada 14.000 kmde olan motorumun zinciri sadece 1 kere gerildi hiç esneme yapmadı. Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi hiç anlamadım. Ben biraz takıntılıyım 2 haftada bir gaz yağıyla temizler 150-200 kmde bir yağlarım.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    EFE kardeş,sakin-normal kullanımlarda zincir ömrü 20.000 km.civarı,performanslı-racing tarzı kullanımlarda 10.000 km.civarıdır.zincirin sık sık esnemesi o zincirin çeliğinin kalitesizliğinin göstergesidir.tabiiki zincir yüksek ısılara maruz kalan ve ağır koşullarda çalışan bir parçadır ama 20.000 km. boyunca birkaç kere ayar gerektiren zincir daha kalitelidir.bu ayar,çoğu motorda arka maşada çizgilerle belirtilmiştir.son ayarına gelmiş bir zincirden bakla çıkartmak yapılacak en büyük hatadır.bu işlem sonrası zincir kopartmış,kaza yapmış(arka maşaya sarmak şeklinde),motoruna (motor bloğuna sarmak ve blok patlatmak şeklinde) ve kendine zarar vermiş çok sürücü mevcuttur.

normal kullanımda (aşırı tozsuz,yağmursuz)zincir her 500 km.de bir yağlanır,her 1000 km.de bir,gazyağı veya zincir temizleme spreyleri ile temizlenir yağlanır.
    bursalıali bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    rx3
    http://californiascooterco.com/blog/?p=21494
    Amerikadaki ithalatçısı bloglarında debriyaj balata değişiminde pulların uygunlarıyla değiştirilmesini öneriyor. Ben balata değişiminde baktıracağım. Tavsiyem 8000 devir üstüne çıkmamanızdır. Umanın bunu düzeltecek bir düzenlemesi yok. 2017 model gelmedi 2018 de gelmeyecek zaten. Makinalarımıza iyi bakacağız keyfini çıkaracağız. Halledilmeyecek bir sorunu yok bu makinanın rahat olun.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3i evo
    Ben karaköy de Dinamik zincir diye bir dükandan aldım adamların işi sadece zincir satmak dükkan tıkabasa envai çeşit zincir dolu istenirse daha uzun şekilde de satıyorlar. İnanın bende çok ititiz birisiyim tertemiz baktım 2 binde bir mutlaka temizledim eğer daha erken kirlendiyse yine temizledim yağ zaten hiç eksik olmadı 500km bilemedin daha erken duruma göre yağladım ve en kaliteli yağlar kullandım ama bende sürekli bollaştı bunun sebebi ben motor freni tabiri edilen şeyi çok kulanıyorm bu da çabuk bolaşmasına sebep ama kaliteli zincirde bukadar sık olmaz bu durum! şöyle örnek vereyim tadığım birinin zincir dişlisini beraber değiştirdik d.i.d marka o ring zincir taktık benim motorumda ozamanlar 6 bin de ve çantaları sökülmüş vaziyete duruyordu. Dişli zincir değişince resmen adamın motoru çantaları olmasına rağmen benim motorumdan iyi gittiğini söyleyebilirim! okadar fark ediyor gidişte.. yani demem o ki hadi bollaşmıyor tamam ama performansı çalması? çözümü gayet makul bence
    bursalıali bunu beğendi.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Selamlar;
    çantalarını değiştirmek isteyen veya yeni almak isteyenlere alternatif seçenek olması hasebiyle almış olduğun çantaların fotoları ektedir.

çantaların tanesini 160 liraya aldım.bu çantalardan N11 deki fiyatları 250 liranın üzerindeydi sanırım.
    Ayrıca 2 adet amortisör körüğü olarak kullanacağım 2 adet kauçuk körükte aldım.400 ile 500 lira arasında yetkili servislerde fiyat istenen bu körüklerin tanesi 25 lira.. ve daha güzel ve yumuşak..ben beğendim..

Amortisör çorabı olarak kullanamak istediğim kauçuk körükler bunlar..

çantalar sağlam ve su geçirmez olarak yapılmış.hacimleri yeterli büyüklükte..oldukça işe yarayacaklarını düşünüyorum..
    ayrıca metrresi 1 liradan ince zarif paslanmazdan yapılmış 2 metre zincir aldım.bu zincirleri çantaların her iki tarafına içten monte edicemki kapak açıldığında zincir fren görevi yapsın.
    chetaq, bursalıali ve RoDida bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    uGur bey çantalr sanki bizimkilerden biraz daha geniş ,ekzos tarafındaki malum bizimkiler ekzosa uyumlu bunları takılabilir ama dışa taşr gibi.. fakat altarnatif olması açısından iyi ve ucuz bir seçenek.. paylaşım için teşekkürler..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    güle güle kullanın uğur bey,kaliteli şeylere benziyorlar.mümkünse nereden,kaça aldığınızı ve hacim olarak bilgi verebilirmisiniz?
    bursalıali bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    MANO diye aratırsanız çıkar. İst.-İstoç'da yerleri var.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullanın uğur bey,kaliteli şeylere benziyorlar.mümkünse nereden,kaça aldığınızı ve hacim olarak bilgi verebilirmisiniz?
    Bora bey Teşekkürler. Bu çantalar Mano MTC 360 ürün kodu ile üretiliyor.
    Renk plastik firmasının imalatı. Çantalar takım çantası olarak tarif edilmiş.
    Ancak bu çantaların motosiklette set olarak kullanılabileceğini veya uyumlu olduğunu keşfettik.

Çantalar gerçekten çok sağlam ve gösterişli ve hacimli .
    Ölçüleri sitelerde mevcut.değişik renk seçenekleri var.

Ben Karaköy perşembe pazarındaki tanıdık bir hirdavatcidan aldım.

Fiyat olarak gerçekten çok iyi.plastik kalınlığı gerçekten çok iyi.
    Çantaların iç kısmında yataklar var.bunların içine isterseniz raf olarak bir malzemeden
    Yapılabilir. Ben zincirle her iki taraftan yeterli uzunlukta monte edicem.
    Kapak kısmı istediğimden fazla açılmaması için.

Sizin motorlar için ise egsozdan 4 parmak uzak olacak sekilde
    Bağlantı demirin tadilat veya uzatma yapılabilir.

Düşünen olursa firma bilgilerini buraya yazarım.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    emre bey ve uğur bey teşekkür ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Abilerim çok oldu foruma girmyeli bu zincir olayı nedir hani bide motor performansını etkiliyo ama daha fazla nasıl performans artarki sizler ne gbi değişiklik yaptınız zincir dişli vs vs bnim 130 lardatakılıyo şu an rodajını sağlam yapsamda hiç yürür aksaam değişmedi
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    İyi akşamlar, motosikletlerimizin beyaz kısmının boya kodunu bilen var mı? Depomda servisin sebep olduğu tırnak kadar çizik var rötuş yapmam gerekiyor. Fabrikayı aradım boya kodunu bilmiyorlar Ben de artık gülüp geçiyorum. Boya kodu yoksa boyacılar bunu tespit edebilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boya kodu yoksa boyacılar bunu tespit edebilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
    Otomobil boya satıcıları bunu tabi ki tespit edebilirler. Ama bence o kadar küçük bir yer için boya yaptırmak yerine, (kadınlar için çok değişik renkte tırnak ojeleri satılıyor), bir bijuteriye gidip o renge yakın bir oje bulup onunla da boyayabilirsiniz. Karar sizin. Küçük çizikler için boya yaptırmaya değmez bence. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobil boya satıcıları bunu tabi ki tespit edebilirler. Ama bence o kadar küçük bir yer için boya yaptırmak yerine, (kadınlar için çok değişik renkte tırnak ojeleri satılıyor), bir bijuteriye gidip o renge yakın bir oje bulup onunla da boyayabilirsiniz. Karar sizin. Küçük çizikler için boya yaptırmaya değmez bence. Selamlar.
    Hocam merhaba, ben boyacıya 100gr kadar boya yaptırıp onu ince fırçayla rötuş yapmak istiyorum. Oje de olsa aynı işi yapacak, o yüzden aynı tonda boya daha temiz olmaz mı
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba, ben boyacıya 100gr kadar boya yaptırıp onu ince fırçayla rötuş yapmak istiyorum. Oje de olsa aynı işi yapacak, o yüzden aynı tonda boya daha temiz olmaz mı
    Tabi ki daha iyi olur. Ben uğraşmaya değmeyecek büyüklükteki boya rötuşları için önerdim ojeyi. Boş yere bir sürü para vermekten de kurtulursunuz. Ama tabi ki yapılan işin öncelikle içinize sinmesi lazım. Kolay gelsin.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Sevgili forumdaşlar zincir ve dişli meselesini kısaca şu marka dişli şu marka zincirle performansı arttırır biraz hızlı olur ve tork kaybı yaşamaz dediğiniz bi ürün varmı bende değiştirmek istiyorum zincir yine saldı kendini az biraz düzelsin mptprun o lranik sesinide kendim halledicem zaten garantiden çıkardım motoru servis yüzünden eski motorumdada herşeyi ben hallediyodum zaten bundada hallederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar;
    çantalarını değiştirmek isteyen veya yeni almak isteyenlere alternatif seçenek olması hasebiyle almış olduğun çantaların fotoları ektedir.

çantaların tanesini 160 liraya aldım.bu çantalardan N11 deki fiyatları 250 liranın üzerindeydi sanırım.
    Ayrıca 2 adet amortisör körüğü olarak kullanacağım 2 adet kauçuk körükte aldım.400 ile 500 lira arasında yetkili servislerde fiyat istenen bu körüklerin tanesi 25 lira.. ve daha güzel ve yumuşak..ben beğendim..

Amortisör çorabı olarak kullanamak istediğim kauçuk körükler bunlar..
    http://uzmanoto.org/kaldera/koruk.jpg
    http://uzmanoto.org/kaldera/mano1.jpg
    http://uzmanoto.org/kaldera/mano2.jpg
    http://uzmanoto.org/kaldera/mano3.jpg

çantalar sağlam ve su geçirmez olarak yapılmış.hacimleri yeterli büyüklükte..oldukça işe yarayacaklarını düşünüyorum..
    ayrıca metrresi 1 liradan ince zarif paslanmazdan yapılmış 2 metre zincir aldım.bu zincirleri çantaların her iki tarafına içten monte edicemki kapak açıldığında zincir fren görevi yapsın.
    yan çantalar ebat bakımından banada zayıf geliyo örneğin gs advanture bakınca çantalarla karşıdan tır geliyomuş etkisi yaratıyo ama herkes memnun bizim motora hem biraz yandan ebat katar daha iyi olur gbi geliyo bnimde böyle bi niyetim var bakalım siz yapıcaksınız madem fotoları unutmayın size zahmet
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli arkadaşlarım uzun zamandır aklımda idi. Önce topcasei 3 ay önce maxem 45
    ile değiştirmiştim. Şimdiyse sidecaseleri söktüm. Egzostu sağ çantanın arkasından
    söküp çıkardık, sağ çantanın altına monte ettim . Biraz uğraştırdı ama oldu. Sağ
    çantanın taşıyıcı demirleriyle oynamak gerekiyor. Onu da tamamlayınca söktügüm üst
    çantayı sağdaki çanta demirine monte edip fotolarını siteden arkadaşlarıma göndereceğim ,onların paylaşmasını sağlayacağım . Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Elbet bir gün şu siteye foto yüklemeyi örgenecez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Arkadaşlar rx3 ün üst ve sol çantası 25 er litre. Sağ çanta ise yaklaşık 10 - 12
    litre gibi. Çok şekilsiz olduğu için hesaplamakta zorlandım. Yaptığım işlem bitince yan çantalar 25+25, maxem 45 toplamda 95 litre bagaj hacmi olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

Kaldera ( Üğur ) Beyin yazdığı mtc 360 çantanın iç hacmi ise 33,7 litre.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Rx3 ün orjinal toplam çanta hacmi 60 - 62 litre.
    msaltin, odo, RoDida ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Selamlar..bugün itibari ile çantalarımı motora ilave ettim..
    Son durum aşağıdaki gibidir..

Çantaların bazı yerlerine çeşitli reflektörler,asma kilitler, motorada kawasaki klr 650 yazısı ekleyeceğim..

bursalıali, odo, chetaq ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar..bugün itibari ile çantalarımı motora ilave ettim..
    Son durum aşağıdaki gibidir..

Çantaların bazı yerlerine çeşitli reflektörler,asma kilitler, motorada kawasaki klr 650 yazısı ekleyeceğim..

http://www.turkuaz.tc/kaldera/klr1.jpg
    http://www.turkuaz.tc/kaldera/klr2.jpg
    http://www.turkuaz.tc/kaldera/klr3.jpg
    http://www.turkuaz.tc/kaldera/klr4.jpg
    http://www.turkuaz.tc/kaldera/klr5.jpg
    http://www.turkuaz.tc/kaldera/klr6.jpg
    Uğur bey ,hayırlı olsun güzel günlerde kullanın, yan çantaların duruşu da güzelmiş, , hacim olarak da fena sayılmaz ..

vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)