Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Zincir için örnek mi göstermeliyiz teknik veri ile mı iletişim kurmalı zincir satan arkadaşla birde ben İzmit'te yım bu satıcılar uzaktan iletişim ve satış işini gerçekleştirebilir miyim.. vesselam

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Wep sitesi varmış
    Sıra hangi zinciri seçmeye kaldı 🤔
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    rx3
    520 118 bakla diye hatırlıyorum..
    mitmuallim ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3i evo
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    520 118 bakla diye hatırlıyorum..
    Son zamanlarda bende motorun hantal bir yapıda olmasına sebep veren şeyin zincir olduğunu düşünüyorum taa motoru almadan bir rx3 sahibi söylemişti zincirini az kullan sonra yeni iyi bir zincir al kendine çünki çok dandik bir zinciri var diye! Bir kaç ay önce tanıdığımın rx3 zincirini ve dişlisini değiştirdim 520-120 bakla zincir yazılmıştı eski sayfalarda bende ona istinaden 120 bakla aldırdım lakin hatırlamıyorum ama baya bir bakla kesmek zorunda kalmıştık ama kaç tane kesildi hatırlamıyorum... Gel gelelim bu gün sırf merak ettiğim için motorun yanına indim ve bir baklanın üstünü kırmızı cam boyası ile boyadım başladım tek tek baklaları saymaya ve sonuç olarak 110 bakla çıktı benim motorumda! şimi merak etiğim ben zincir alırken 110 mu almalıyım yoksa daha fazlamı? çünki genelde 112 bakla şeklinde var ama 110 satanda var 110 alsak bire bir uyarmı? yoksa 2 bakla büyük mü almak gerekir gibi kafamda deli sorular allahını seven biri yazsın şu zincir değişirken kaç bakla almak gerekir fazla bakla alıp fazla para ödemek zorunda kalmayalım! ha birde motorun orjinal zinciri şu https://www.motoonline.com.tr/marka-...oaAloBEALw_wcB d.i.d marka gibi zincirlerin 350 400 tl gibi fiyatlarda olduğu düşünülürse aslında kulan at gibi alıcaksın ama gel gelelim 0 bile olsa bence performansı baya bir törpülüyor..
    bursalıali bunu beğendi.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Erd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    112 bakla şeklinde var ama 110 satanda var 110 alsak bire bir uyarmı? yoksa 2 bakla büyük mü almak gerekir gibi kafamda deli sorular
    Kriteriniz şu olmalı...
    sizlerinde bildiğiniz üzere zincirler bir müddet sonra uzama yaparlar..
    Alt taraftan zincir aşağıya ve yukarıya 1,5 bilemedin 2 santimden fazla hareket ediyorsa zinciri aynı mesafe kalacak şekilde gerdirilmesi gerekir.

bu gerdirme Maşanın en arkasında bulunan ayar vidasından yapılır. zincir olması gerekenden fazla baklaya sahip olursa ayar mesafeniz kalmayacağı için zinciri geremezsiniz..

Anlaşılacağı üzere yeni zincir takılırken bu ayar mesafesi gözle ölçülmeli..
    zincirin uzayacağı hesap edilerek yeteri kadar bırakılacak şekilde zincir kesilmeli..
    bakla saymak zincirden zincire farklılıklar gösterebilir.Parça zincir alınmışsa ilk hareket başlangıç kilitleme klipsleri olmayacağı için sayı değişir.
    bursalıali bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Erd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda bende motorun hantal bir yapıda olmasına sebep veren şeyin zincir olduğunu düşünüyorum taa motoru almadan bir rx3 sahibi söylemişti zincirini az kullan sonra yeni iyi bir zincir al kendine çünki çok dandik bir zinciri var diye! Bir kaç ay önce tanıdığımın rx3 zincirini ve dişlisini değiştirdim 520-120 bakla zincir yazılmıştı eski sayfalarda bende ona istinaden 120 bakla aldırdım lakin hatırlamıyorum ama baya bir bakla kesmek zorunda kalmıştık ama kaç tane kesildi hatırlamıyorum... Gel gelelim bu gün sırf merak ettiğim için motorun yanına indim ve bir baklanın üstünü kırmızı cam boyası ile boyadım başladım tek tek baklaları saymaya ve sonuç olarak 110 bakla çıktı benim motorumda! şimi merak etiğim ben zincir alırken 110 mu almalıyım yoksa daha fazlamı? çünki genelde 112 bakla şeklinde var ama 110 satanda var 110 alsak bire bir uyarmı? yoksa 2 bakla büyük mü almak gerekir gibi kafamda deli sorular allahını seven biri yazsın şu zincir değişirken kaç bakla almak gerekir fazla bakla alıp fazla para ödemek zorunda kalmayalım! ha birde motorun orjinal zinciri şu https://www.motoonline.com.tr/marka-...oaAloBEALw_wcB d.i.d marka gibi zincirlerin 350 400 tl gibi fiyatlarda olduğu düşünülürse aslında kulan at gibi alıcaksın ama gel gelelim 0 bile olsa bence performansı baya bir törpülüyor..
    rx3 zincir ölçüsünü bilmiyorum ama pulsarın zinciri mesela 520 108 bakladır piyasada genelde farklı ebatta olduğu için uyguna en yakın olanı yani 520 118 veya 520 110 zincir alıp kısaltma yaparak kilit yardımı ile montaj yapıyorlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli arkadaşlarım sanıyorum nisan ayında İstanbula çocuklarımi ziyarete gittiğimde 8000 kmdeki zincir ve dişlilerinin bizden bu kadar dediklerini kulak ve
    göz muayenesinde fark ettim. Ölçünün 520 ye 118 bakla olduğu aklımdaydı. Yine de
    netten kontrol ettikten sonra Moto Aras Özkan ustayı aradım, dişlilerin var olduğunu ( orijinal ) bildirdi . Uma Çin zincirinin fiyatı 280 lira dedi. Kendisinde Çek malı C Z zincirinde bulunduğunu fiatı da 220 lira dedi. Bursa'dan
    arkadaşım Moto G..... Levent'e sordum, aynı zincire 230 lira fiat verdi. Ümraniye
    İmes Sanayi'nin çok yakınında oturuyur benim damat. Bitişik binanın alt katında
    Rulmancı var aynı zincirin ( Çek ) 178 lira olduğunu söyledi. Parasını verdim, ertesi gün zincir geldi. Doğru gittim Özkan Ustaya. Sağolsun 2 saat içinde hem
    dişlileri, hem zinciri hemde ufak tefek bakımlarını yapıp beni eve gönderdi. Yaklaşık 5 aydan beri 3000 kmdir kullanıyorum. Problem yok. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:10 ----------

Çek zincir made in China'dan çok kaliteli.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3i evo
    ali abi bende Cz yi kovalıyorum şimdi bakalım uygun fiyatlı biyer daha buldum pazartesi gidip bakıcam olmadı senin dediğin yerde yakın sayılırım gider oraylada konuşurum. Fiyat böyle rulman veya sadece işi zincir satmak olan yerler var oralarda baya uygun oluyor CZ nin namını çok duydum çekler çelik olayında çok başarılı herifler deniyor bakalım nasipse bende değiştiricem
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Erdo benim söylediğim rulmancı Modoko cami önünden ,trafik ışıklarından direk İmes sanayi yanından direk karşiya geçiyorsun solda 3. Yada 4. Aralık İlkbahar sokakta rulmancı. Yalnız dikkatli teslim alın , hatta rulmancıyı uyarın , benimkinde siparişi 118 bakla olarak vermiştim , Özkan usta taktığında kısa geldi.
    116 bakla koymuşlar yanlışlıkla. Sağolsun Özkan kendisindeki CZ zincirden kesti,
    Benim verdiğim zinciri de daha kısa olan başka motorlarda kullandı. Kolay gelsin ,
    Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Sokak ismini yanlış yazmışım İLĶYAZ sokak imiş.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Merhaba,

bildiğiniz gibi rx3i nin topcase i çok küçük
    arka çanta için öneri alabilir miyim 45 lt iki kask sığacak kadar
    alışveriş sitelerinde bir sürü var fakat delme çatma bişey olsun istemiyorum
    tel ile bağlayıp tutturmaya çalışmıyım 45 lt çantayı
    daha önce alıp takan varsa yardımcı olabilir mi ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Utku, 2 sene orjinal topcasei kulandıktan sonra iki ay önce maxem 45 le değiştirdim. Bursa İzmir Çeşme ,kırkbeş gün sonra tekrar Çeşme Bursa seyahatimde
    çok faydasını gördüm. Netden foto yüklemeyi beceremiyorum. Telim profilde. Whatsapp no gönderirsen fotolarını gönderebilirim. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

Rx3 ün orijinal çantasıñın altında çanta taşıyıcı metal saç levha var. O levhayı
    hiç sökmeden onun üzerine plastik topcase taşıma aparatını (vidalar çantanın içinde geliyor) monte ediyorsun . Sonra orijinal çantanın yolcu dayanma minderini
    kendi üç adet vidasıyla maxeme vidalıyorsun. Maxemi de tık diye yerine monte
    ediyorsun . Hayırlı olsun , güle güle kullan.
    msaltin ve utkuozan bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    utku kardeş,ben yardımcı olayım.
    maxemin 2 çeşidi var.üstünde eşya taşıma apartı olanı ve olmayanı.ayrıca üst kapağı beyaz olanı da var.ama bildiğim kadarıyla sadece tek kask ve biraz eşya alabilir.

ali ağabeyin dediği alt tabla da zaten alırken çantanın içinden çıkıyor.

yanılmıyorsam veyis hocam da bu çantadan kullanıyor.
    bursalıali bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    teşekkürler abi, çok yardımcı oldu bu bilgiler
    üst taşımalı olandan sipariş verdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Teşekkürler Ali abi
    maxem siparişi verdim
    bursalıali bunu beğendi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı utkuozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler abi, çok yardımcı oldu bu bilgiler
    üst taşımalı olandan sipariş verdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Teşekkürler Ali abi
    maxem siparişi verdim
    Ne kadara aldınız acaba
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    @Alpbatur Selam,
    link i paylaşıyorum
    https://urun.n11.com/canta/maxem-motosiklet-arka-canta-ust-bagajli-45-lt-P156882487
    195 TL üst bagajlı
    22 TL indirim çeki vardı onuda kullandım
    172 tl ye geldi
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3
    https://youtu.be/Df45P7EHIXA

Debriyaj tarafından gelen sesin ve krankla balansörün çarpışmasına neden olan pul ve kapakta yaptığı hasar gösteriliyor. Videonun başındaki ve sonundaki motor sesini dinleyin. Motor bizdeki 2016 lardan. Aynı sorun 2015lerde de var. Debriyaj değişirken mutlaka düzelttlirin.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Bursa'da Levent'den ( moto g.... ) 165 liraya almıştım . Hatta o gün 65 lirasını
    verdim, yarın da emekli maaşımı alır almaz kalan 100 lirayı kendisine ödeyeceğim.
    SELAMLAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

Ben üst parçası yerine 3 tane U kesitli vidayı kendim monte ettim.

Motosikleti
    RX3i evo
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/Df45P7EHIXA

Debriyaj tarafından gelen sesin ve krankla balansörün çarpışmasına neden olan pul ve kapakta yaptığı hasar gösteriliyor. Videonun başındaki ve sonundaki motor sesini dinleyin. Motor bizdeki 2016 lardan. Aynı sorun 2015lerde de var. Debriyaj değişirken mutlaka düzelttlirin.
    video da sanırım anlattığı o vida gevşeyip devirdaime giden milin yuvasını bozuyo adam kapak değiştirmiş yeni kapak takıyor somunu pulla kitledikden sonra! güzel video eyvallah ama anlamadığım bu ses olayı taaa motoru aldığımdan beri var ne azaldı ne eksildi bilemedim bi yağ değişiminde üşenmeyip bakmak lazım aslında..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3
    O mil krank. Krankın kapakta ki yuvası aşınmış. Krankta boşluk var ses ondan geliyor.Krankın pulu değitirip boşluk bırakmıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Bende de ses baştan beri var. Bu fabrikasyon bir hata .Balata değişiminde pulu değiştirip kurtaracağız yakayı.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3i evo
    Abim çok sağol çok teşekkürler! bu gün gittim hallettim CZ marka 520- 110 bakla zincir aldım hava kararmadan denedim cuk diye oldu yarın montajını yapıcam demekki 110 bakla doğruymuş nasıl oluyoda sizde 118 felan oluyor aklım almıyor acaba 520 değilde 525-530 felanmı sizdekiler. Motorun orjinal zinciri ile kalınlıkları şekli şemali aynı lakin aradaki kalite farkı çok ucurum şeklinde bu arada aldığım zincir parlament mavisi gibi rengi var baklaların. Kimse benim motorumda zincir iyi durumda diyip geçmesin rx3 zinciri gerçekten berbat sürekli bollaşıyor ve rahat dönmüyor temiz bile olsa.. gerçekkten gözüm gibi baktım 13 bin km boyunca ama artık beni bırak diyordu şimdiki aklım olsa motoru alır almaz değiştirirdim. çünki performans olayıda var işin içinde güç kaybı çok yaşatıyor! son olarak 170 tl para verdim D.I.D kalitesinde belki daha kaliteli! ve bukadar uygun bence çok çok iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:57 ----------

o yuva kırank yuvasıysa ozaman kapak da değiştirmek icab eder adamın yaptığı gibi,ve o yuva nakadar zamaanda o hale geldi acaba mazallah çok büyük işler açar adamın başına nasıl öyle bi hata yaparlar aklım almıyor valla...
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    [QUOTE=Erd0;4220637]Abim çok sağol çok teşekkürler! bu gün gittim hallettim CZ marka 520- 110 bakla zincir aldım hava kararmadan denedim cuk diye oldu yarın montajını yapıcam demekki 110 bakla doğruymuş nasıl oluyoda sizde 118 felan oluyor aklım almıyor acaba 520 değilde 525-530 felanmı sizdekiler. Motorun orjinal zinciri ile kalınlıkları şekli şemali aynı lakin aradaki kalite farkı çok ucurum şeklinde bu arada aldığım zincir parlament mavisi gibi rengi var baklaların. Kimse benim motorumda zincir iyi durumda diyip geçmesin rx3 zinciri gerçekten berbat sürekli bollaşıyor ve rahat dönmüyor temiz bile olsa.. gerçekkten gözüm gibi baktım 13 bin km boyunca ama artık beni bırak diyordu şimdiki aklım olsa motoru alır almaz değiştirirdim. çünki performans olayıda var işin içinde güç kaybı çok yaşatıyor! son olarak 170 tl para verdim D.I.D kalitesinde belki daha kaliteli! ve bukadar uygun bence çok çok iyi.[COLOR="Silver"]

bir sonraki(14.000km)bakımda değiştireceğim zincir takımı ile ilgili yorum ve paylaşımlardan müstefid oldum sağolun var olun arkadaşlar.. tekerinize taş ve engel değmesin .. vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)