Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    [IMG][/IMG]

Selâmunaleyküm...
    Motosiklet sektöründeki çakallarla uğraşmaktan ve onlara destek çıkan motosiklet kullanıcıları yüzünden foruma giresim pek yok.RX3 konusunda da baktığım kadarıyla herkes birbirine yardımcı oluyor.
    Barkın abimin vefatı yüzünden,forumda bi kaç mesajlaşmamız vardı,okumak istedim Foruma girmişken size selâm vermeden geçmek istemedim.Lütfen hepiniz çok dikkatli olun.Motosiklet keyif işidir,hızla,torkla uğraşmayın abi...

Girdiğiniz bütün sosyal medya hesaplarında aşağıdaki yazıyı paylaşırsanız sevinirim.Hepiniz Allah'a emanet olun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

BAKIŞAÇINIZI DEĞİŞTİRİN VE EZBERLERİNİZİ BOZUN ARTIK!!! TRAFİKTE BİZ DE VARIZ.LÜTFEN DÖNÜŞLERDE SİNYAL VERİN,DİREKSİYON BAŞINDA KODUMUN TELEFONUNU KULLANMAYIN,ANAYOLA ÇIKARKEN ARAÇLARA YOL VERİRKEN HEMEN ARKASINDAN GELEN MOTOSİKLETE DE YOL VERİN.AAA MOTORMUŞ DEYİP ÖNEMSEMEDİĞİN MOTOSİKLETTE BEN VARIM,BAZEN ÇOCUĞUM,BAZEN EŞİM,BAZEN ANNEM,BABAM,BAZEN SEN VARSIN!!! YANİ SADECE MOTOSİKLET DEĞİL.HATA YAPANI NAZİKÇE UYARIN,KASK TAKMALARI İÇİN GENÇLERİ İKAZ EDİN.HER SERSERİ MOTOSİKLET KULLANABİLİR AMA HER MOTOSİKLET KULLANAN SERSERİ DEĞİLDİR UNUTMA!!! ARTIK LÜTFEN HAYATINIZDA BİR GÜZELLİK YAPIN!!! BOŞ SEBEPLERDEN,VURDUMDUYMAZLIKTAN DOLAYI KATİL OLMAYIN!!!
    kdiner, msaltin, alp010 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Evet arkadaşlar inşallah İstanbul Balcı motorla anlaştık. Yarın işlemleri bitiriyoeuz. Haftasonuna kadar kargolayacaklar. Herhalde pazartesi salı gibi silifkede olur. Hayırlısı olur inşallah. Herkese iyi akşamlar diliyorum.
    mitmuallim ve bursalıali bunu beğendiler.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı gerbiş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar inşallah İstanbul Balcı motorla anlaştık. Yarın işlemleri bitiriyoeuz. Haftasonuna kadar kargolayacaklar. Herhalde pazartesi salı gibi silifkede olur. Hayırlısı olur inşallah. Herkese iyi akşamlar diliyorum.
    Hayırlı olsun inşallah.Montaj için ücret ödemeyeceksiniz ayrıca motordan yağ çıkmazsa yağ ücretide ödemeyin servis ekliyor. Ruhsat çıkınca UMA'ya mail atarsanız hediyelerinizde ücretsiz kargo ile gelir.
    bursalıali bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun inşallah.Montaj için ücret ödemeyeceksiniz ayrıca motordan yağ çıkmazsa yağ ücretide ödemeyin servis ekliyor. Ruhsat çıkınca UMA'ya mail atarsanız hediyelerinizde ücretsiz kargo ile gelir.
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Hayırlısı ile geldikten sonra hemen maili atacağım��
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hayırlı olsun. Trafik tescilde ruhsat çıkartırken 3 çantalı olarak yazdırtmayı unutmayın. Size balcı motor tarafından verilecek uygunluk belgesinde 3 çantalı yazıyor. Sakın unutmayın.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Hadi bakalım hayırlısıyla..
    REngi merak ettim hangisinde karar kıldınız?
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Trafik tescilde ruhsat çıkartırken 3 çantalı olarak yazdırtmayı unutmayın. Size balcı motor tarafından verilecek uygunluk belgesinde 3 çantalı yazıyor. Sakın unutmayın.
    Teşekkür ederim. O zaten aklımda sigortacımla görüştüm bugün takip işlerini de o yapıyor. Kesinlikle yazdıracağım. Buralarda pek durdurmuyorlar bu yüzden ama yine de her şey kuralına göre olsun.

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalım hayırlısıyla..
    REngi merak ettim hangisinde karar kıldınız?
    Hocam açıkçası sizinle konuştuğumuzdan bu yana 100 tane resim indirip bilgisayarın her açısından baktık. Kırmızı ile turuncu arasındaydım ancak eşim de ben de turuncuda karar kıldık. Dikkat çekici bir renk istiyoruz. Turuncunun tonu hakkında tam emin olamadık ama yine de turuncu olacak son kararımız.
    Bu arada motorla ilgili tek aklımıza takılan şey renk oldu. Allah başka dert vermesin diyorum artık. Yarın sabah havaleyi yapıyorum işlemleri bitirip cumartesi gönderebiliriz dedi Balcı motordan Rahmi bey. İlk defa şehir dışı bir bayiden bu şekilde alışveriş yapıyorum. Allah utandırmasın diyorum kendime.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i Evo
    Balcı Motordan hediye disk kilidi isteyin motorun üzerine koyup gönderirler.
    gerbiş ve bursalıali bunu beğendiler.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Balcı Motordan hediye disk kilidi isteyin motorun üzerine koyup gönderirler.
    Hemen mesaj attım. Gönderecekler. Hatırlatma için teşekkürler.
    bursalıali bunu beğendi.

Merhaba ağalar , UMA'dan yetkili birine hediyeler için mail attım ama 1 haftadır ses seda yok, beni mi koparıyorlar :D ?Ne yapmam lazım yardımcı oluyr musunuz ? Birde stop etme problemi baş gösterdi 3300km'deyim.
    bursalıali bunu beğendi.

cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    Herkese merhabalar

Bir arkadaşımda 2015 model 9000 km de motor var ve almam için ısrar ediyor (dosta gitsin yoksa sahibinden e koyacak vs vs )
    2015-2016 arası en büyük farkın sanırım lastik ebatlarında olması ve 2015 modelinde olan ebatlardaki lastikler piyasada daha zor bulunmasıymış (tamamen videolarda izlediğim edindiğim bilgiler ışığında)
    önerecek olursanız eğer (2016 sanırım daha bi iyileştirme yapılmış halidir ) nelerine dikkat etmem gerekir.
    2015 te ciddi kronik sorunlar var mıdır zira birkaç video da kendiliğinden stop etme problemiyle karşılaştım.

şimdiden teşekkür ederim
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Yeniden merhabalar herkese... Motorum dün elime ulaştı... Kutu açılışını da kendim yaptım... 100 tane felan civata vardı metal kutuda öldüm bittim:-)

Dün plaka işlerini yetiştiremediğimizden maalesef motoru serviste bıraktım ve bugün ruhsat ve plaka çıkınca biraz önce hanımla bir hayırlayalım dedik motorumuzu...

Şimdi ilk olarak söylemek gerekirse daha önce sıfır Honda Transalp 700XL motosiklet almıştım. RX3 neredeyse aynı zevki verdi bana... Güçlü, rahat, beklentileri karşılayacak düzeyde 250cc'lik bir motor. Üstelik fiyatına göre çok çok çok güzel. Aklında soru işareti olan arkadaşlara önerim forumu baştan sona bir okusunlar. Mümkünse bir bayiden kanlı canlı görsünler. (ben şahsen görmeden aldım ama Allaha çok şükür yanılmadığımı gördüm.) Açıkçası ben motordan çok memnun kaldım darısı almak isteyenlerin başına...

Ek olarak forumdaki arkadaşların yazdıklarını da dikkate alarak ilk iş yan ayaktaki uzantıyı kesti servis zira yan ayağın otomatikman kapanması motoru tanımayanlar, merak edenler özellikle de çocuklar için bence tehlike oluşturuyordu. 10 saniyelik bir işlemle kurtulduk çok şükür. Bir de üzerinde gelen aküyü taktırmadı ustam. Gittik 12volt 14 amper jel akü aldık 90TL'ye. Bakalım şimdilik ağzım kulaklarımda.

Herkese hayırlı geceler diliyorum, Allah hepimize ağız tadıyla binip inmemizi nasip eylesin.

(bu arada resimler vardı ekleyemedim)
    bursalıali, msaltin, chetaq ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hayırlı uğurlu olsun. Sanırım turuncu rengi seçmişsiniz. Güle güle binin inşallah.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Sanırım turuncu rengi seçmişsiniz. Güle güle binin inşallah.
    Çok teşekkürler. Allah razı olsun... Evet turuncu rengi seçtik. Bakalım şimdilik çooook güzel.
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    hayırlı olsun kardeş.Güle güle binin.
    gerbiş ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Rx3i Evo
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullan inşallah.

Benimkide ilk bakıma girdi ve bin km'yi devirdik.Şehir içi 350 km yaptım ve ufak bir geziye çıktım 750km'deyken İstanbul'a vardım Motoaras'ta ilk bakım yapıldı. Orta Sehpa, yağ ve bakım parası 270₺ ödedim.Yolda mola verdikçe vidalarını kontrol ettim ve sadece arka ek çamurluğun vidasının gevşediğini fark ettim ve sıktım. Çorlu'da çantayı değiştirdim 150 liraya 46 litre beyaz bir çanta taktım 2 kask, kilit, ve daha birsürü şey alabiliyor. Başka bir sorun veya sıkıntı olmadı.Orta sehpa işimi görüyor gayet düzgün artçımla beraber kaldırımlara çıkabiliyorum yani çok alçakta kalmıyor.Montaj yapıldığında lastik havalarını kontrol etmemiştim ve bakımda ölçtük ön lastikte 60 çıktı hemen normale indirdik. Şimdilik bir sıkıntı yok şükür. Yaklaşık 20 liraya 100 km gittim tüm çantalar dolu ve artçımla beraber rüzgarın en hızlı oldu İstanbul'a dolu yağdığı gün oyüzden yakıtı gayet yerinde buldum.

Şimdilik bukadar.

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeş.Güle güle binin.

Çok teşekkür ederim... Allah razı olsun.

Hayırlı olsun kazasız belasız kullan inşallah.

Benimkide ilk bakıma girdi ve bin km'yi devirdik.Şehir içi 350 km yaptım ve ufak bir geziye çıktım 750km'deyken İstanbul'a vardım Motoaras'ta ilk bakım yapıldı. Orta Sehpa, yağ ve bakım parası 270₺ ödedim.Yolda mola verdikçe vidalarını kontrol ettim ve sadece arka ek çamurluğun vidasının gevşediğini fark ettim ve sıktım. Çorlu'da çantayı değiştirdim 150 liraya 46 litre beyaz bir çanta taktım 2 kask, kilit, ve daha birsürü şey alabiliyor. Başka bir sorun veya sıkıntı olmadı.Orta sehpa işimi görüyor gayet düzgün artçımla beraber kaldırımlara çıkabiliyorum yani çok alçakta kalmıyor.Montaj yapıldığında lastik havalarını kontrol etmemiştim ve bakımda ölçtük ön lastikte 60 çıktı hemen normale indirdik. Şimdilik bir sıkıntı yok şükür. Yaklaşık 20 liraya 100 km gittim tüm çantalar dolu ve artçımla beraber rüzgarın en hızlı oldu İstanbul'a dolu yağdığı gün oyüzden yakıtı gayet yerinde buldum.

Şimdilik bukadar.
    Çok teşekkürler. Allah cümlemize kazasız binip inmeyi nasip etsin.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i Evo
    Ruhsat çıkartırken çanta muhabbetini belirtmeyi unutmuştum bugün o işi hallettim.Trafik şubeye gittim durumu izah ettim ve uygunluk belgesini gösterdim memur arkadaş -valla bizde dikkat etmiyoruz aslında yazmamız gerekiyordu. diyerek hemen ruhsatı aldı ve işledi.
    Yani unutan arkadaşlar sonradan gidip bu işlemi gerçekleştirebilirler.

Bu arada ilk bakımda servisin koyduğu 15-50 yağdan pek memnun kalmadım 10-40 daha iyiydi özellikle ilk çalıştığında motor artık daha geç ısınıyor.
    bursalıali bunu beğendi.

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    iyi forumlar kazasız sürüşler evorx3 ile tesadüfen karşılaştım normalde racing tarzı honda cbr250 veya hyosung 250 düşünüyordum ta ki mondial evorx3 görene kadar çok çok video izledim hakkında ama yedek parça konusunda hiç bilgilendirilmedim tavsiyeleriniz nelerdir fiyatı artmadan almayı düşünüyorum çok deneyim gerektiren bir motormudur ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı motorcrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi forumlar kazasız sürüşler evorx3 ile tesadüfen karşılaştım normalde racing tarzı honda cbr250 veya hyosung 250 düşünüyordum ta ki mondial evorx3 görene kadar çok çok video izledim hakkında ama yedek parça konusunda hiç bilgilendirilmedim tavsiyeleriniz nelerdir fiyatı artmadan almayı düşünüyorum çok deneyim gerektiren bir motormudur ?
    Hoşgeldin, öncelikle civarındaki bir bayide motoru test etmeni öneririm bu sayede sürüş karakteri hakında en net fikri edinmiş olursun.Motorun yüksekliğini ona olan hakimiyetini en iyi bu şekilde anlarsın. Eğer istediğin motor hem şehir içinde işimi görsün hemde artçımla veya yalnız şehir dışına turlarda rahat edebileceğim orjinal çantaları, yakıtı, sürücü ve artçı komforu ve görünüşüyle 250 sınıfında herşeyi olsun istiyorsan, sadece sollamalarda yüksek devir çeviririm haricinde motorun canını çıkarmam 100-110 km/h bana yeter dersen hem seni üzmez hem cebini üzmez.

Düşüncelerin böyleyse tavsiye ederim ben şimdiden iki kişiye Rx3i aldırdım ve ikiside büyük makinelerden geçiş yaptılar.
    Ama ben aksiyon istiyorum dersen tavsiye etmem her motor limitler dahilinde güzel.
    msaltin ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)