Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    https://www.youtube.com/watch?v=Q8rxqjcanIQ&sns=fb

son yayınlanan inceleme pek birşey yok ama hiç tanımayanlar için faydalı..
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortanın motorla hiçbir alakası yok tamamen ruhsat sahibiyle alakalı. Yani 100 bin liralık motosiklete 250 lira sigorta çıkarken 3000 liralık motosiklete bin liradan fazla sigorta çıkabilir. Çünkü kaza durumunda sigorta senin hasarını ödemez karşıdakinin hasarını öder. Ruhsat sahibinin yaşı, geçmişi, ehliyete kaç yıldır sahip olduğu ve sigorta yapılacak motosikletin pkakasının hangi şehire ait olduğu en büyük etkenlerdir. Mümkünse anne baba adına motoru alın ve sigortayı öyle yaptırın. Hayırlı geceler
    Bro benim kuzenin r6ya 400 cikmis en az, bir oncekinde 340 a yaptirmisti, ayni firmadan birde, asgari fiyat zaten palavra da
    bursalıali bunu beğendi.

2015 ve 2016 model arasındaki farkları bereden öğrenebilirim?
    bursalıali bunu beğendi.

Arkadaşlar stop etme problemi bende de var , motoru ısıtmak için makineyi çalıştırıyorum 1 dk bile geçmeden stop etmeye başlıyor.2.problem ise motoru temizlerken egzosumun zincire bakan alt tarafında bi yumruk büyüklüğünde göçük olduğunu farkettim. Ne yapmam lazım , motoru aldığım yeri mi aramalıyım yoksa UMA'yı ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı adammotorsuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar stop etme problemi bende de var , motoru ısıtmak için makineyi çalıştırıyorum 1 dk bile geçmeden stop etmeye başlıyor.2.problem ise motoru temizlerken egzosumun zincire bakan alt tarafında bi yumruk büyüklüğünde göçük olduğunu farkettim. Ne yapmam lazım , motoru aldığım yeri mi aramalıyım yoksa UMA'yı ?
    UMA ya yaz doğru yönlendirme ile çabuk sonuç alırsın..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    2015 MONDİAL RXİEVO/ SUZUKİ DL 650
    o çöküntü tüm evolarda vardır
    bursalıali bunu beğendi.

Hsynymn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZNU 125 Nostalji
    Arkadaşlar merhaba bende yakın zamanda kısmetse R3Xİ Evo düşünüyorum tarzı en çok hoşuma giden tür enduro. Şehir içi ve gerekirse uzun yol yapaliceğim bir motormudur kendisi. Yakıt vs nelerdir.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı Hsynymn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende yakın zamanda kısmetse R3Xİ Evo düşünüyorum tarzı en çok hoşuma giden tür enduro. Şehir içi ve gerekirse uzun yol yapaliceğim bir motormudur kendisi. Yakıt vs nelerdir.
    Eğer bütçe kısıtlı ve de çok sürat istenmiyorsa alınabilir.Ben de 115-120 km/h'ten sonra çok kuvvetli titreşim oluyor. Düşük viteslerde torku gayet yerinde ve yeterli 100 km/h'ye kadar çok tatlı bi makine.Rodaj dönemimde olmama rağmen şuan aşağı yukarı 1050 km'deyim.Yakıt tüketimim 18-20 kuruş arası rodajdan sonra daha da düşeceği kesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Emin misiniz ? Çünkü bana saçma geldi öyle bir yamukluk , diğer arkadaşlarda da var mı acaba ?
    bursalıali bunu beğendi.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    O göçük bütün evolarda var, muhtemelen amortisörü dibine kadar kullandığınız zaman arka fren kaliperi egzoza çarpmasın diye yapılmış. Herhangi bir sıkıntı yok meraklanmayın.
    bursalıali bunu beğendi.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Evet dün itibari ile EVO'mu aldım şuan gelmesini bekliyorum. 14 model R1'den sonra ilginç bir tecrübe olacak.Dün test motorunu biraz kullandım gayet rahat kullanımı var herşey iyi gibi gözüküyor şimdilik tek sıkıntı yan ayaklık çok dik duruyor motorun üzerindeyken açıp inmek biraz sıkıntılı gözüküyor. Hayırlısı diyelim...
    bursalıali bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    10.000 km bakımını bugün yapmak nasib oldu, nice 10.000 kmlere birlikte diyelim,

motor sıcak havalarda daha bi rahat çalışıyor gibi geldi bana..
    rüzgar reflektörü taktım,elzem bir ihtiyaçmış rüzgarın kaskı tokatlaması gittiği gibi,ön lastik sesininide duymaya başladım.
    buji ve ön /arka balatalar değişti,
    benzin süzgeçi değişti,
    hava filtresi değişti
    10/40 castrol yağ değişti,
    lastik patlamalrına karşı formulax eksiği tamamlandı,
    resetleme yapılarak muhtemel uyum revize edildi,
    ve en son yıkama yağlama ile taçlandırıldı tek marşla istanbuldan izmite gelindi..
    tekeriniz düz bassın kazalara buaşmayasınız sürüş keyfini doyasıya yaşayınız inşaallah..
    vesselam..
    RoDida, medusa_0302 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tatil bulunca kaçırmadık 250km ye imza attık sonrasında bir 150 km dönüş oldu tabi normal yollardan. çok güzel yollardan manzaralardan geçtik gönül hepsini çekmek isterdi ama eldekileri paylaşalım şimdilik ekiptekilerde resim varsa atarım onlarıda

baştan bir laladere yaptık dere kenarında demlendik
    http://i.hizliresim.com/qMz15W.jpg
    http://i.hizliresim.com/Mpj5Oa.jpg
    http://i.hizliresim.com/QBjE6V.jpg
    http://i.hizliresim.com/XkZ7a6.jpg
    http://i.hizliresim.com/d39z1L.jpg

sonrasında dedik kıyıköy yakın görelim orayıda

http://i.hizliresim.com/57jrZq.jpg
    http://i.hizliresim.com/A7jQ9X.jpg
    http://i.hizliresim.com/0n3jYW.jpg
    http://i.hizliresim.com/4rN2EQ.jpg

sonrasında vize üzerinden ki yolları herkeze tavsiye ederim yakın olanlar kesinlikle gitsin, hanımköye uzunköprü ye geçtik tabi iki kişi hızını alamadı edirneye gitti ciğer yemeye kanlar kaynıyor tabi

güzel eğlendik hepinizi beklerim beraber yol yapalım beraber eğlenelim
    hocam baya geç oldu göreli ama yaşadığım yerlere gelenlerin olması evocu hele çok iyiymiş hoş gelmişsiniz yine bekleriz
    bursalıali bunu beğendi.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Merhaba;

Pek çoğunuzun bildiği üzere artık ruhsatlar tek yaprak olarak verilmeye başlandı. Artık ruhsatlardaki vize bilgilerinin yazılı olduğu yaprak yerine vize sonrası size verilen belgeyi saklamanız ve memurlara bu belgeyi göstermeniz istenecek.

Yeni motosiklet alacak arkadaşlar evraklarını tamam edip trafik tescil bürolarına gittiklerinde yanlızca tek yapmaları gereken 88₺ tek yaprak ruhsat bedeli ödemek.
    Daha sonra 15,5₺ plaka basım ücreti ödeyip toplamda 103,5₺ olarak ruhsatınızı almış oluyorsunuz.

Bilmeyen veya yeni işlem yapacak arkadaşlara duyurulur.
    bursalıali ve chetaq bunu beğendiler.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Merhaba arkadaşlar,

Mondial Rx3i motosikletimle toplam 3300 km trabzon ve iç anadolu turu yaptım. Sargı'nın kollarından birkaçının yanması dışında herhangi bir problem yaşamadım. Fakat şimdi şöyle bir problemim var.

Benim motosikletim 2015 model ve firma elinde 2015 model için statör ( sargı ) bulunmamakta. Firma stok araştırması yapacağını belirtti fakat bu konuda pek ümitli değilim. bununla birlikte 2016 model sargının ellerinde olduğunu söylüyorlar. Bu sargı benim motosikletime uyar mı ? daha önce böyle bir durum ile karşılaşan, çözen oldu mu ? lütfen bilgi verir misiniz
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli arkadaşlarım 4 temmuz salı günü atladım evonun sırtına,ver elini İzmir Çeşme Çiflikköy. Çok
    rahat ve keyifli yaklaşık 7 saatlik solo bir yolculuk oldu. Geçen sene 18 inch jant ve ön lastikle 465
    km olarak görünen yol, bu sene 19 inch jant ve lastikle ( 2016 model ) 425 km olarak çıktı. Netde de
    425 km gösteriyor. Toplam 15.5 litre 95 oktan benzin 75 lira ödedim. Yani 100 km de 3,64 litre benzin
    kullandım. Yapabilen 2015 sahibi arkadaşlarıma en azından ön jantı 2016 yapmalarını tavsiye ediyorum.
    Ben 10.000 km yol yapıyorum km saati 11.000 km kullanıldım diyor. Hepinizin de tatil yapabildiği bir
    Türkiye ümidiyle. Selamlar.
    polo34, Metehan07-70 ve gokangunes bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Ali ağabey güzel bir tatil geçirmeni diliyorum tecrübelerin kullanıcılara büyük bir fayda sağladığı kaçınılmaz teşekkür ediyor İyi tatiller diliyorum
    bursalıali bunu beğendi.

Geçenlerde kadıköyde'ki servise uğrayıp sordum dediğiniz gibiymiş 2015 kasalarda böyle bişey yokmuş ,ilginiz için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

İstanbul'da forumdan evocu yokmu hiç, yada hiç bi yerlere gazlamak isteyen yok mu Forum biraz daha aktif olsun lütfen,whatsapp grubu açalım etkinlik düzenleyelim(Büyüklerimin dikkatine !)
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Hocam face sayfaları var oralarada katıl daha renkli daha sık cevap veriliyo hani daha rahat olur foto paylaşımı konu açımı falan
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3
    DELPHI Lambda Prob IÇIN Oksijen Sensörü 4 Tel Geniş Bant O2 Oksijen Sensörü Otomobil Isıtmalı Ekipman Denso Oksijen Sensörü Lambda
    http://s.aliexpress.com/aQRZRzym
    (from AliExpress Android) oksijen sensörüm iki ay önce yine arıza yaptı. Bende yukardaki ürünü aldım. İkinciside kargolandı ağustosta elime geçer. Stop etmesin diye sensörün soketini söküp geziyordum. Problemsiz kullanıyorum şimdi. Mondiciler 300 lira civarı bir fiyat biçmişler aman dikkat..
    Naci63, RoDida ve bursalıali bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DELPHI Lambda Prob IÇIN Oksijen Sensörü 4 Tel Geniş Bant O2 Oksijen Sensörü Otomobil Isıtmalı Ekipman Denso Oksijen Sensörü Lambda
    http://s.aliexpress.com/aQRZRzym
    (from AliExpress Android) oksijen sensörüm iki ay önce yine arıza yaptı. Bende yukardaki ürünü aldım. İkinciside kargolandı ağustosta elime geçer. Stop etmesin diye sensörün soketini söküp geziyordum. Problemsiz kullanıyorum şimdi. Mondiciler 300 lira civarı bir fiyat biçmişler aman dikkat..
    Teşekkürler. İşe yarayan bir parça. elinize sağlık.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)