Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    merhabalar, dün 8000 km bakımını Mondial servisinde yaptırdım,ustaya dedim ki son bir haftadır sabahları marş basarken biraz zayıfladı gibi geldi bana aküye bakar mısın? bana havalr biraz ısnınca geçer gibi bi şey dedi, bakım bitti eve geldim. bu sabah motoru çalıştaracağım .. marş basıyor,motor çalışmıyor,birkaç kez denedim olmayınca anlaşılan akü bitti dedim tam garaja motoru sokacakken aklıma aküye bakmak geldi ,söktüm baktım akü kupkuru olmuş (2000 km de bir bakıma giriyoruz) ,elimde saf su vardı ekledim biraz bekledim,tek marşda aldı..

Sonuç : Motorun güzelliğini bazı sevis ustaları çirkinleştirmek için elinden geleni yapıyor...

vesselam..
    bektanist, Naci63, onurordek ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Acaip işe yarayacak bilgiler var. Özellikle 5 nolu mesajı dikkatlice okuyun. 5 nolu mesajdaki 3 nolu maddedeki bekleme süresi 15 saniye değil 20 dakika olmalı. İlgilenlere önemle duyurulur!

http://www.chinariders.net/showthread.php?t=15675

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

https://drive.google.com/file/d/0Bzn...1xRmlHekk/view

RX3'ün tüm parçaları. Link İspanyolca ama resimler çok net.
    mitmuallim, exhell, bursalıali ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Mondial 180 Zone S & Mondial RT 100
    Yanılmıyorsam resetleme olayını anlatıyor 5 nolu mesajda.

Enteresan. Güzel bir döküman . Bence mondial de yedekparca sayfasına böyle birşey yapmalı. Şema çok kötü,okunmuyor bazı yazılar, resim yerine teknik çizim var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cosmus halim degil o baska bir hal durum. O kadar sey yazdiktan sonra sana tecrubelere inandirici değil demen moral bozucu.
    Soruna gelirsek. Selede giden her toto agrimaya mahkumdur dinlendireceksin. Mudure sahip cikacaksin.
    Tecrübeleriniz inandırıcı diye birşey telafuz etmedim dostum,lütfen iyi oku

Ozaman tahminim yanlışmış,bende cc büyük olanlar daha rahat, popo acımaz sanıyordum. Yani kaçınılmaz bir sorun demek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Birde merak ettiğim, şehir içinde sürüş nasıl? Pratik oluyor mu? Cok büyük olması acaba kontrolü zorluyor mu?
    bursalıali bunu beğendi.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    O surucuye bagli elin alisirsa ve tecruben yerinde ise cok pratik en azindan bana oyle geliyor. Tabiki bir cbf150 degil ama boyuta gore iyi
    bursalıali bunu beğendi.

iyi akşamlar. motorunuza taktığınız bmw logosunu nerden edindiniz? birde benim motorun zinciri biyerle temas halinde ve orayı aşındırmış.yeni aldım da dikkatimi yeni çekti. sorun nedir ne yapmalı yardımcı olursanız sevinirim akadaşlar

bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaip işe yarayacak bilgiler var. Özellikle 5 nolu mesajı dikkatlice okuyun. 5 nolu mesajdaki 3 nolu maddedeki bekleme süresi 15 saniye değil 20 dakika olmalı. İlgilenlere önemle duyurulur!

http://www.chinariders.net/showthread.php?t=15675

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

https://drive.google.com/file/d/0Bzn...1xRmlHekk/view

RX3'ün tüm parçaları. Link İspanyolca ama resimler çok net.
    teşekkür ederim, sitede gezerken çok güzel şeylere denk geldim

http://www.chinariders.net/showthread.php?t=14126

bu konuda işimizi görür, kenarda dursun
    bursalıali bunu beğendi.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı eagle34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar. motorunuza taktığınız bmw logosunu nerden edindiniz? birde benim motorun zinciri biyerle temas halinde ve orayı aşındırmış.yeni aldım da dikkatimi yeni çekti. sorun nedir ne yapmalı yardımcı olursanız sevinirim akadaşlar

http://i.hizliresim.com/r304Xz.jpg
    Zincir takozu gibi birsey plastik sunger benzeri bir materyali var. Enduro motosikletlerde hopla zipla durumundan zincirin biraz gevsek kalmasi gerekir. Bu yuzden masaya surtup asindirmasin diye koyulmus birsey
    bursalıali bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

Ancak şöyle bişey var senin elinle kontrol ettiğin dışarıdan görünen içeride dişi soket erkek soketi sarmayıp ark yapıyor olabilir bunu dikkate al derim bana sorarsan

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı fikirdeyim.
    bu motorla ilgili neler yazılmadı neler.yok çantalar daha büyük olsaymış yok ABS olsaymış vs.arkadaşlar standardında 3 çantayla satılan dünyada 1 tane motor söyleyebilirmisiniz,tamam küçük olabilir ama VAR.2.si eğer ABS li olsaydı bu fiyata alabilirmiydik motoru aldıktan sonra,plaka masrafı+bazı kişisel extralar hariç kaç para harcandı bu motora.
    insanlar bir anda hokus pokus bekliyorlar ya arkadaş yamaha veya kawasaki yada honda bu para edermi bana göre etmez orjinal değeri sadece 18 kdv ve ötv ile bitmiyor bu işin gümrük vergisi var pulu var ıvırı var zıvırı var %53 devlet para alıyor bu kısmını düşünün 250 cc 3 çanta yanında seyahat camı hediye şuydu buydu mondial değişiyor 2015 modelle 2016 model arasındaki farka bakın en basiti diğer dediğiniz sorunlar toparlanamıyacak şeyler değil casper ne yaptı türkiyedeki tüm servisleri kapadı aynı gün yeni servisler açtı ama bunu için alt yapı oluşturdu ben ankarada yaşıyorum ankarada mondial in ya 6 ya 7 servisi var bunların sadece 2 tanesi insan gibi iş yapıyor gerisi boş herşey zamanla motor piyasada alına bilecek iyi motorlardan biri.
    bursalıali ve mezarkabulp bunu beğendiler.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Alıntı ykmbilisim adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

ben ankarada yaşıyorum ankarada mondial in ya 6 ya 7 servisi var bunların sadece 2 tanesi insan gibi iş yapıyor gerisi boş herşey zamanla motor piyasada alına bilecek iyi motorlardan biri.
    Ankara'da deneyimledi iseniz memnun kaldığınız servisleri söyleyebilir misiniz?
    bursalıali bunu beğendi.
    KÜR ŞAD

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    ABS'li olsaydı ne güzel olurdu diyen benim. Bu fikrimde hala ısrar ediyorum. ABS bence motosiklet için hayati önem taşıyor. Youtube videolarını izleyin: ABS'li ve ABS'siz motosikletlerin ıslak ve kuru zemindeki durumlarını görün. Varsın 1000 TL fazla vereyim, ama güzenli süreyim. Bak tüm avrupa ve bizim devlette öyle düşünüyor ki euro4 normu 2017 yılının 2. çeyreğindeki ithalatlarda zorunlu olacak. Euro4'te ABS zorunlu. Bu nedenle RX450 mesela ABS li gelecek. Üstelik te 3'lü aliminyum çanta ile. Kimbilir belki RX3 de gelecek yıl ABS'li gelir. Kötü mü olur. Bence süper olur. İşte bu da videosu, seyredin siz karar verin. Selamlar.

https://www.youtube.com/watch?v=OBW5NiETcZI

https://www.youtube.com/watch?v=dJ_UkAFW6cA
    bursalıali, TURAL53 ve gokangunes bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Selamın aleyküm abiler bende mondialciyim bnde drift 150 var motoru baştan aşağıya enduro gibi yaptım enduro hastalığı var bndede mptpru görseniz drift demezsiniz lastikler bile farklı velhasıl kelam geçen enduroya bakarken mondialin RX3İ Evosunu farkettim ve baya meteldilmiş ve forumada girip sizlerin değerli yorumlarınıda okuyunca aslında neden olmasın dedim bi kaç videosunuda izleyince baya sardı aşkmıdır nedir ısındım baya makineye ama drift daha sıfır sayılır ve yapılan değişimler bozulmadan makine alındığı hale getirilebilir hiç bir parçası sorunlu değil ve eder bu 2000 km ile 5000den aşağıya vermemeyi düşünüyorum herşeyide tam 2019a kadar muayenede var fakat sorun şu gerisini kredi ile tamamlasam bankalar bi bardak su vermiyo şirketim yüzünden sağolsunlar parayı 20 ile 25 arasına kadar sarjıttılar ödemeler gecikti not düştü o yüzden bekleyecem belkide 400_450 gelirde ona yönelirim tekeriniz taşa değmesin konforlu iyi sürüşler
    bursalıali bunu beğendi.

TURAL53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2 (2007)
    Selamlar abiler, aranızda RX3 ile uzun km'ler yapmış olanlara birtakım temel sorularım olacak. Öncelikle henüz 800 km'de olarak söyleyeceğim, 7000 d/d motorun vermesini beklediğimiz en yüksek torku ben şimdilik hissedemiyorum, bunun için daha erken mi? Bir de hangi devirlerde kullanırsak yakıtta tasarruf sağlarız? Rodaj zamanı yakıta bakılmaz ama merak ettim sizler nasıl ekonomi sağlıyorsunuz? Ortalama 100 km'de depoyu doldururum, sadece bir kere 0.20 kuruş altını gördüm (ağırlık çevre yolu ve sakin kullanım), genelde ortalama 0.25 kuruş ile seyrediyoruz iki aydır. Aşağı yukarı dizel bir araba kadar yakmamıza kulak asmamalı mıyız? Litresine de 5.35 TL vermek insanın canını acıtıyor... Şu benzine de bir tavan fiyat getirselermiş iyi olurmuş
    onurordek ve bursalıali bunu beğendiler.

msaltin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeni yol arkadaşını arıyor :)

Sele yüksekliğini birkaç cm alçaltmak istiyorum

Herkese merhabalar,

İyice tecrübe kazanıncaya kadar sele yüksekliğini birkaç cm alçaltarak duruşlarda yere daha iyi basabilmek istiyorum. Ayaklarımın sadece uç kısmı yere bastığından dururken boş viteste ileri-geri hareket etmek neredeyse imkansız oluyor. Forum içerisinde genelde amortisörlerde ayar yapılabileceğini belirten mesajlar var ancak bu uygulamalar sele yüksekliğine direk etki etmeyip sertlik-yumuşaklık ayarına müdahale ediyor sanırım. Mevcut maşa, ön ve arka amortisörler ile yapılabilecek bir alçaltma yöntemi var mıdır? Konu hakkında tecrübesi olanlardan tavsiyelerini bekliyorum.

Selam ve saygılarımla.
    exhell ve bursalıali bunu beğendiler.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Aynı durumdan muzdaribim, konuyu takip ediyorum
    bursalıali bunu beğendi.

Ön amortisörlerden motor 3-4 cm. alçaltılabiliniyor.Serviste yaptırmanızı tavsiye ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Kartal56 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön amortisörlerden motor 3-4 cm. alçaltılabiliniyor.Serviste yaptırmanızı tavsiye ederim.
    evet,ön amortisörden indirilebilir,

ayrıca arka amortisörün bir bağlantı demiri var,bakınca görürsünüz,o demirin de boyunu değiştirerek arka taraftan da biraz indirmek mümkün,ancak işi bilen birisi tarafından yapılması gerekir.

ek bilgi:fotoda gördüğünüz ayar,ön yükleme ayarı yani amortisör sertlik,yumuşaklık ayarıdır.yükseltme ile ilgisi yoktur.
    bursalıali bunu beğendi.

Arkadaşlar, Honda NC750X DCT aldığım için 2000 KM. 2016 model RX3 i Evo mu satıyorum.Aslında kıyamıyorum çok emek verdim ama bir de SYM Fiddle var 3 motor şımarıklık ve lüzumsuz vergi- sigorta yükü olacak.
    Motorun özellikleri:
    1- Ön far ampul Philips sorunsuz aydınlatma
    2- Gidon yükseltme
    3- Gövde rengi( turuncu ) elcikler
    4- Gövde rengi Elcik koruma
    5- Fransa dan kendi getirdiğim 6 modlu Siren
    6- Kaliteli çakarlı sis farları
    7- Orta Sehpa
    8- Kaliteli extra led çakarlı stop lambası
    9- Motech Top Case
    10-Deri kaplı sele
    11-Lastiklerde patlamayı önleyici Formula X uygulaması
    12-Bir adet sıfır kask
    13-Fren disk kilidi
    14-Branda
    Arkadaşlar motor kapalı garajda duruyor,yağmur, çamur, arazide kullanılmadı.İkibin km.yi de Aras motora gide gele yapmıştır
    İstediğim fiyat 13.000. TL Sadece Motech arka çantanın 1.500.- TL olduğunu düşünürsek yüsek bir fiyat değil.
    Motorun videosunu youtube a koydum şu linkden bakabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=mxJsFr1EcD4

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Bu arada motor İstanbul Kadiköy de. Yazmayı unuttuğum:Motorun yanlarında ki Mondial yazıları yoktur.
    bursalıali ve gokangunes bunu beğendiler.

gokangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı Kartal56 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Honda NC750X DCT aldığım için 2000 KM. 2016 model RX3 i Evo mu satıyorum.Aslında kıyamıyorum çok emek verdim ama bir de SYM Fiddle var 3 motor şımarıklık ve lüzumsuz vergi- sigorta yükü olacak.
    Motorun özellikleri:
    1- Ön far ampul Philips sorunsuz aydınlatma
    2- Gidon yükseltme
    3- Gövde rengi( turuncu ) elcikler
    4- Gövde rengi Elcik koruma
    5- Fransa dan kendi getirdiğim 6 modlu Siren
    6- Kaliteli çakarlı sis farları
    7- Orta Sehpa
    8- Kaliteli extra led çakarlı stop lambası
    9- Motech Top Case
    10-Deri kaplı sele
    11-Lastiklerde patlamayı önleyici Formula X uygulaması
    12-Bir adet sıfır kask
    13-Fren disk kilidi
    14-Branda
    Arkadaşlar motor kapalı garajda duruyor,yağmur, çamur, arazide kullanılmadı.İkibin km.yi de Aras motora gide gele yapmıştır
    İstediğim fiyat 13.000. TL Sadece Motech arka çantanın 1.500.- TL olduğunu düşünürsek yüsek bir fiyat değil.
    Motorun videosunu youtube a koydum şu linkden bakabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=mxJsFr1EcD4

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Bu arada motor İstanbul Kadiköy de. Yazmayı unuttuğum:Motorun yanlarında ki Mondial yazıları yoktur.
    Güzel görünüyor. Alacak olan arkadaşa şimdiden hayırlı olsun
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hayırlı satışlar olsun. Yeni motorunuz da hayırlı olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kıymetli Kartal56 yeni küheylanını ağız tadıyla kullanman temennisiyle. EVO ya da hayırli müşteriler.
    SELAMLAR.
    adanalı bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)