Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Aydın 165 kilo kuru. Sny nette 420 km olarak görünen Bursa -İzmir Çeşme yolunu benim rx3i 460 km gösterdi. Motorum 2015 model ve 2015 lerin hepsi sen 100 km yapıyorsun makina 110 km yol yaptın diyor.
    2016 larda 18 inç olan ön lastiği 19 inç yaptılar. Gerekli diğer ayarlar da halledildi ve 2016 ların hepsi
    doğru km gösteriyor. En güzel kilometrelere.
    sezgingulmez, sny, Aydin1966 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı sny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9km eksik derken sanırım fazla demek istediniz.paylaşım için teşekkürler.
    Aynen mudur is cikisi yazdim beynim sulanmis halde idare et

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:59 ----------

Alıntı Aydin1966 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    2016 model RX3İ EVO kaç kilo?
    Usta kilosunu ne yapacan kilo ile satmiyorlar makineyi
    sny, bursalıali ve Erd0 bunu beğendiler.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    Alıntı Aydin1966 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    2016 model RX3İ EVO kaç kilo?
    benimki 2016 model, ruhsatta 175 kilo diyor. ama ruhsatta yazan boş ağırlığımdır bilmiyorum
    Aydin1966 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA MT25 ABS
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydın 165 kilo kuru. Sny nette 420 km olarak görünen Bursa -İzmir Çeşme yolunu benim rx3i 460 km gösterdi. Motorum 2015 model ve 2015 lerin hepsi sen 100 km yapıyorsun makina 110 km yol yaptın diyor.
    2016 larda 18 inç olan ön lastiği 19 inç yaptılar. Gerekli diğer ayarlar da halledildi ve 2016 ların hepsi
    doğru km gösteriyor. En güzel kilometrelere.
    lastiklerin büyüdüğünü biliyodum ama bu sorunu çözdünü bilmiyodum.
    bir şey daha sorucam bugünlerde çok yazıyorum ama motoru bir kez alıcam en azından 3 sene kullanıcam hata olmasın istiyorum kusura bakmayın.şuanda regal raptor tecrübem var yani onu beğenmiyorum frenler vs..rx3i evo da frenler nasıl yani disk küçük gözüküyor çabuk kitleme felan yapıyor mu hem arka hem ön için nasıl?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    On fren nisbeten verimli arka frende cabuk kitliyor. Kombine sikman ve trafigi iyi analiz etmen yararina olur.
    mitmuallim ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isin tanimi da onemli bu secimde tabi. Is gibi durumlarda cbf 150 yarabandi gibidir her kesigi kapatir. Rx3 biraz daha seyahat kaliyor keyfi yani

hocam şöle söyliyeyim, tvs nin sağlam kalabildiği zamanlar ki bu zamanlar nedense hep işin sakin olduğu zamanlara denk geldi. min. 100-150 km arasında gün içinde gezişim oluyor. şu aralar 200-250 km aralığı var. %60 şehir içi, %40 şehirler arası gidip gelmekteyim. tvs ile tek zorlandığım ve en çok zorlandığım nokta şehirler arası hız sıkıntısı.. şehirler arası gitmeme ragmen motor şişiyor ve 80 km ile sıkıştırılma taciz vs çok karşılaşıyorum. tvs eyvallah çok uğraştırdı ancak allah var yolda hiç kalmadım. izmirden aydına (ort. 120 km) çok acil gitmem gerekti tvs ile elim tam gazdan hiç inmedi. dönerken gayet sakin gelmeme rağmen subap eğdi. şuan tekrar serviste. mt yi sattığım kişi halen almaya gelmediğinden allahtan şuan mt yi kullanıyorum. evo3 ile ilgili youtube de neredeyse her videoyu izledim. yolda sürüş esnasında vites pedalının düşmesi ciddi bir endişe uyandırdı bende
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Sehir ici de sehirler arasi da evo ile cok rahatim atak kivrak makine rahat edersin. Ama boyle taciz durumlari acele isler falan diyince 600+ bir seyahat motoru daha iyi olur sanki eski model f650 gs gibi falan
    Ben yarin 200 km yol yapacam yine zincirlerin bakimini yapayimda cokta keyifli oluyor 120 km sabit hizla kirlarda kosan cocuklar gibi sen oluyorum olabilir evo senin için de
    bursalıali ve smyrna_35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA MT25 ABS
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-lpg-li-turkiyede-tek-evo-410595605/detay

böyle bişey olabilir mi ilk defa gördüm yapan arkadaş burdaysa amacı neymiş çok merak ettim :D

Motosikleti
    Silivride bir arkadas piknik tupu takmisti bir tup 700 km giyor diyordu
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Eşyanın tabiatına aykırı! Piknik tüpü 2,5 kg ve yaklaşık 5 litredir. 700km/5lt =140 km/lt. Sizce arkadaş mübalağa yaparken de aşırı abartmamış mı?

Bu arada sönme sorununun çözümüne ilişkin kendimce şu şekilde bir adım sıralaması yaptım. Bu yazıyı sönme probleminden şikayet eden bir KTM duke 200 kullanıcısının forumdaki şikayeti üzerine yazmıştım. Buraya da kopyalıyorum. Belki işine yarayan olur.

"Bu sorun EFI sistemini kullanan motorlarda ortaya çıkabilen bir durum. Kolaydan zora doğru çözüm için neler yapılacağını söyleyeyim:

1. Resetleme: Mutlaka servise yaptırın, ya da internette araştırarak siz yapın. Kontak anahtarı hızlı hızlı ve arka arkaya açıp kapatılarak yapılıyor. Belli bir sayıda açıp kapatmak gerekiyor. (aküyü söküp takmayla falan resetleme asla olmaz) Bu işlemden sonra en az 15-20 dakika motoru çalıştırmayın. Çoğu stop sorunu bu şekilde çözülüyor. Ancak bu işlemi bilerek yapmalısınız, deneme yanılma olmaz. Özellikle motor üzerinde elektrikle ilgili bir soket sökülüp takıldığında veya bir elektrikli parça monte edildiğinde resetleme yapmak gerekiyor.

2. Program güncelleme. Bazı stop sorunu ECU programını güncelleyerek çözülüyor. Bilen kişi veya yetkili servisce yapılmalı. Toplam 15-20 dakikalık bir işlem. Program atıldıktan sonra resetleme yapmak gerekiyor.

3. Sübap ayarı: Özellikle mekanik sebeplerden kaynaklanan stop sorununu sübap ayarı yaparak/yaptırarak çözebilirsiniz. Bunun için motorun akşamdan servise bırakılması, tam soğuduktan sonra da sökülüp sübap ayarı yapılması, ayar tamamlandıktan sonra, krankı kol gücüyle 5-6 tam tur çevirdikten sonra ayarların tekrar kontrol edilmesi gerekir. Sübap ayarı çok hassastır mutlaka işi çok iyi bilen bir ustanın doğru sentillerle yapması gerekir.

4. Bozuk parça tespiti ve değişimi: Bazen sönme sorunu bozuk bir elektronik parça arızası nedeniyle de olabiliyor. Bunun için arıza tespit cihazı da olmasına gerek yok. Özellikle ECU'su delphi olan motorlarda kontak anahtarı açılıp kapatılarak arıza kodunu görebilirsiniz. Çıkan koda göre listeden bozuk parçayı bulup, o parçanın yenisiyle değişmesi gerekir."

Arkadaşlar bizzat tecrübemdir, stop problemlerinin bence %90'ı gerektiğinde "reset" yapmamaktan kaynaklanıyor. Özellikle motosiklet üzerinden sökülüp takılan elektrikli bir parça olduğunda mutlaka resetleme yapmak gerekiyor. Geriye dönüp baktığımda, bendeki ilk sönme problemi 5000 km'de iken çıkmıştı. Birşey söküp takmadım, kendiliğinden başladı. Aslında sürüş sırasında benden kaynaklanan bir sebeple motoru stop ettirdim ve o an çalıştırmadım. Sonra çalıştı ama sönme sorunu da başgösterdi. Şimdi diyorum ki eğer o zaman reset yapmayı bilseydim, eminim ki, bu aradaki hiç bir parça değişimi veya servis çilesi yaşamayacaktım. Örneğin geçen hafta sonu gezimizde arkadaşımın motoru 4-5 defa ışıklarda veya rölantideyken stop etti. Mola verdiğimiz bir yerde resetledim ve dönüş yolunda hiç sorun yaşamadık. Nazilliden gelen ustalarla servisteyken de 1000 km de sönme sorunu yaşayan bir motoru ustalar resetlediler ve sorun çözüldü.

"Resetleme" kesinlikle aküyü sökme takma ile olmuyor. Bir çok usta bunu böyle sanıyor. Hatta çoğu motora resetleme yapma konusundan bile habersiz. Bu nedenle sönme problemiyle gittiğiniz servisler size parça değişiminden, sübap ayarından veya hatta acemiliğinizden dolayı stop ettirdiğinize kadar bir sürü şey söyleyebiliyorlar. benzine kabahat bulanlar, filanca marka benzinde oluyor diyenleri bile okudum internetten. Çünkü bu problemi başka marka ve modeller de yaşıyor. sadece biz değil.

"Resetleme" beynin sıfırlanması ya da hafıza silinmesi de değil. Eğer öyle olsa akü söküldüğünde ana km sayacı da sıfırlanırdı. Resetlemenin temel amacı, motor beyninin, (ECU) belli bir işlemden sonra motosiklet üzerindeki tüm elektrikli parçalara sinyal gönderip, parçanın orada olup olmadığını ve düzgün çalışıp çalışmadığını test etme işlemidir. Motoru resetlemeye başlatma işlemi 5 saniye sürer ancak yapılan bu işlemden sonra ECU'nun kontrol işlemi yaklaşık 15-25 dakika arası sürüyor. Resetleme ancak bu süreden sonra tamamlanmış ve etkin oluyor.

Sonuç olarak, eğer bir sönme sorunu baş gösterirse, yapacağınız ilk şey, parça falan değişmeden önce motoru resetlemek olsun. Mümkünse serviste, nasıl yapacağınızı biliyorsanız kendiniz tabi ki. sakın düzgün reset yapmadan/yaptırmadan yukarıda "tırnak içinde" bahsettiğim ikinci adıma geçmeyin. Selamlar.
    onurordek, bektanist, exhell ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    YAMAHA MT25 ABS
    Vay oda iyiymiş :D ama çok ilginç lpgli motosiklet hic görmemiştim peki rx3i çok mu yakıyor yani 3.3 veya 3.5 lt gibi olduğunu duydum okudum ama doğru biliyorum deme lpg uygulamasına gerek yok bence
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşyanın tabiatına aykırı! Piknik tüpü 2,5 kg ve yaklaşık 5 litredir. 700km/5lt =140 km/lt. Sizce arkadaş mübalağa yaparken de aşırı abartmamış mı?

Bu arada sönme sorununun çözümüne ilişkin kendimce şu şekilde bir adım sıralaması yaptım. Bu yazıyı sönme probleminden şikayet eden bir KTM duke 200 kullanıcısının forumdaki şikayeti üzerine yazmıştım. Buraya da kopyalıyorum. Belki işine yarayan olur.

"Bu sorun EFI sistemini kullanan motorlarda ortaya çıkabilen bir durum. Kolaydan zora doğru çözüm için neler yapılacağını söyleyeyim:

1. Resetleme: Mutlaka servise yaptırın, ya da internette araştırarak siz yapın. Kontak anahtarı hızlı hızlı ve arka arkaya açıp kapatılarak yapılıyor. Belli bir sayıda açıp kapatmak gerekiyor. (aküyü söküp takmayla falan resetleme asla olmaz) Bu işlemden sonra en az 15-20 dakika motoru çalıştırmayın. Çoğu stop sorunu bu şekilde çözülüyor. Ancak bu işlemi bilerek yapmalısınız, deneme yanılma olmaz. Özellikle motor üzerinde elektrikle ilgili bir soket sökülüp takıldığında veya bir elektrikli parça monte edildiğinde resetleme yapmak gerekiyor.

2. Program güncelleme. Bazı stop sorunu ECU programını güncelleyerek çözülüyor. Bilen kişi veya yetkili servisce yapılmalı. Toplam 15-20 dakikalık bir işlem. Program atıldıktan sonra resetleme yapmak gerekiyor.

3. Sübap ayarı: Özellikle mekanik sebeplerden kaynaklanan stop sorununu sübap ayarı yaparak/yaptırarak çözebilirsiniz. Bunun için motorun akşamdan servise bırakılması, tam soğuduktan sonra da sökülüp sübap ayarı yapılması, ayar tamamlandıktan sonra, krankı kol gücüyle 5-6 tam tur çevirdikten sonra ayarların tekrar kontrol edilmesi gerekir. Sübap ayarı çok hassastır mutlaka işi çok iyi bilen bir ustanın doğru sentillerle yapması gerekir.

4. Bozuk parça tespiti ve değişimi: Bazen sönme sorunu bozuk bir elektronik parça arızası nedeniyle de olabiliyor. Bunun için arıza tespit cihazı da olmasına gerek yok. Özellikle ECU'su delphi olan motorlarda kontak anahtarı açılıp kapatılarak arıza kodunu görebilirsiniz. Çıkan koda göre listeden bozuk parçayı bulup, o parçanın yenisiyle değişmesi gerekir."

Arkadaşlar bizzat tecrübemdir, stop problemlerinin bence %90'ı gerektiğinde "reset" yapmamaktan kaynaklanıyor. Özellikle motosiklet üzerinden sökülüp takılan elektrikli bir parça olduğunda mutlaka resetleme yapmak gerekiyor. Geriye dönüp baktığımda, bendeki ilk sönme problemi 5000 km'de iken çıkmıştı. Birşey söküp takmadım, kendiliğinden başladı. Aslında sürüş sırasında benden kaynaklanan bir sebeple motoru stop ettirdim ve o an çalıştırmadım. Sonra çalıştı ama sönme sorunu da başgösterdi. Şimdi diyorum ki eğer o zaman reset yapmayı bilseydim, eminim ki, bu aradaki hiç bir parça değişimi veya servis çilesi yaşamayacaktım. Örneğin geçen hafta sonu gezimizde arkadaşımın motoru 4-5 defa ışıklarda veya rölantideyken stop etti. Mola verdiğimiz bir yerde resetledim ve dönüş yolunda hiç sorun yaşamadık. Nazilliden gelen ustalarla servisteyken de 1000 km de sönme sorunu yaşayan bir motoru ustalar resetlediler ve sorun çözüldü.

"Resetleme" kesinlikle aküyü sökme takma ile olmuyor. Bir çok usta bunu böyle sanıyor. Hatta çoğu motora resetleme yapma konusundan bile habersiz. Bu nedenle sönme problemiyle gittiğiniz servisler size parça değişiminden, sübap ayarından veya hatta acemiliğinizden dolayı stop ettirdiğinize kadar bir sürü şey söyleyebiliyorlar. benzine kabahat bulanlar, filanca marka benzinde oluyor diyenleri bile okudum internetten. Çünkü bu problemi başka marka ve modeller de yaşıyor. sadece biz değil.

"Resetleme" beynin sıfırlanması ya da hafıza silinmesi de değil. Eğer öyle olsa akü söküldüğünde ana km sayacı da sıfırlanırdı. Resetlemenin temel amacı, motor beyninin, (ECU) belli bir işlemden sonra motosiklet üzerindeki tüm elektrikli parçalara sinyal gönderip, parçanın orada olup olmadığını ve düzgün çalışıp çalışmadığını test etme işlemidir. Motoru resetlemeye başlatma işlemi 5 saniye sürer ancak yapılan bu işlemden sonra ECU'nun kontrol işlemi yaklaşık 15-25 dakika arası sürüyor. Resetleme ancak bu süreden sonra tamamlanmış ve etkin oluyor.

Sonuç olarak, eğer bir sönme sorunu baş gösterirse, yapacağınız ilk şey, parça falan değişmeden önce motoru resetlemek olsun. Mümkünse serviste, nasıl yapacağınızı biliyorsanız kendiniz tabi ki. sakın düzgün reset yapmadan/yaptırmadan yukarıda "tırnak içinde" bahsettiğim ikinci adıma geçmeyin. Selamlar.
    Hocam resetlemeden üstüne basa basa bahsetmişsiniz de, nasıl yaptığınızı da anlatsanız harika olurdu, zira internette beyin reseti (kitapcık dahil) nasıl yapıldıgına dair kaynak bulmadım

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Vay oda iyiymiş :D ama çok ilginç lpgli motosiklet hic görmemiştim peki rx3i çok mu yakıyor yani 3.3 veya 3.5 lt gibi olduğunu duydum okudum ama doğru biliyorum deme lpg uygulamasına gerek yok bence
    Ben açık yüreklikle yazayım.
    kullanıma bağlı 100 km 4-4,5 lt arası ( Benim tosun 100 km 3,04 lt yaktı şaşkınım ) normalde 4-4,5 lt
    uzun yolda 3,1 ila 3,5 arası gaz açmaya göre artabilir.
    Lpg sistemi benzinli her aracın artık vazgeçilmezi. enflasyon arttıkça hayat ucuzlar yaşam değil hayat ucuzlar ve bizde ucuz insanın yapacağı şeyi yaparız hayatımızı riske atarız.
    yani aslında çok yakmıyor.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı smyrna_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şöle söyliyeyim, tvs nin sağlam kalabildiği zamanlar ki bu zamanlar nedense hep işin sakin olduğu zamanlara denk geldi. min. 100-150 km arasında gün içinde gezişim oluyor. şu aralar 200-250 km aralığı var. %60 şehir içi, %40 şehirler arası gidip gelmekteyim. tvs ile tek zorlandığım ve en çok zorlandığım nokta şehirler arası hız sıkıntısı.. şehirler arası gitmeme ragmen motor şişiyor ve 80 km ile sıkıştırılma taciz vs çok karşılaşıyorum. tvs eyvallah çok uğraştırdı ancak allah var yolda hiç kalmadım. izmirden aydına (ort. 120 km) çok acil gitmem gerekti tvs ile elim tam gazdan hiç inmedi. dönerken gayet sakin gelmeme rağmen subap eğdi. şuan tekrar serviste. mt yi sattığım kişi halen almaya gelmediğinden allahtan şuan mt yi kullanıyorum. evo3 ile ilgili youtube de neredeyse her videoyu izledim. yolda sürüş esnasında vites pedalının düşmesi ciddi bir endişe uyandırdı bende
    Merhaba,
    Kullandığınız Tvs kaç model ve kaç kilometrede acaba, aynı motor bende de olduğundan merak ettim doğrusu.
    Birde serviste hangi parçaları değişecek? Cevaplarsanız sevinirim, teşekkür ederim.
    bursalıali bunu beğendi.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam resetlemeden üstüne basa basa bahsetmişsiniz de, nasıl yaptığınızı da anlatsanız harika olurdu, zira internette beyin reseti (kitapcık dahil) nasıl yapıldıgına dair kaynak bulmadım
    bende aynı soruyu soracaktım naci63 nicli abimize.. hatta video ve anlatım yazım hertürlü bilgilendirme için şimdiden teşekkürler.. ederim..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    YAMAHA MT25 ABS
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben açık yüreklikle yazayım.
    kullanıma bağlı 100 km 4-4,5 lt arası ( Benim tosun 100 km 3,04 lt yaktı şaşkınım ) normalde 4-4,5 lt
    uzun yolda 3,1 ila 3,5 arası gaz açmaya göre artabilir.
    Lpg sistemi benzinli her aracın artık vazgeçilmezi. enflasyon arttıkça hayat ucuzlar yaşam değil hayat ucuzlar ve bizde ucuz insanın yapacağı şeyi yaparız hayatımızı riske atarız.
    yani aslında çok yakmıyor.
    doğru söylüyorsunuz katılıyorum.lpg maalesef öyle oldu ve gene dediğiniz gibi 3.5 lt gibi değerler böyle bi motor için gayet yerinde bi değer.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Abiler gene ben, bir iki sınavım vardı motoru anca pazara alacagiz inşallah. Sizlere sorum 2015 rx3 ile motora yeni başlayacak bana ne onerirsiniz alırken neye dikkat edeyim. Bu locktite felan yaptırıyim mi vidalarıni mi sıktırıyım. Hiç bilgim yok mondial çakmaklik ve USB bağlantı hediye etcekmis. Bunları takdirmamin bir zararı olur mu? Yan çantaları çıkartmayı düşünüyorum malum acemilik Allah korusun düşersek çantalar da zarar görmesin diye. Fikirleriniz nedır? Bir de pantolon mu alayım dizlik mi bi 3 bin km görmeden uzun yola çıkmayacagimi düşünüyorum. Son olarak da yakıtla ilgili şehir içi normal debirde 4lt gecmesi söz konusu olur mu? Şimdiden teşekkür ederim hepinize
    bursalıali bunu beğendi.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Kullandığınız Tvs kaç model ve kaç kilometrede acaba, aynı motor bende de olduğundan merak ettim doğrusu.
    Birde serviste hangi parçaları değişecek? Cevaplarsanız sevinirim, teşekkür ederim.
    Hocam merhabalar, sürüş esnasında vites pedalı çıkan benim ama bu tamamen servisin ve benim dikkatsizliğimizden kaynaklanan bir şey. Şöyle ki; olay başıma geldiğinde motosiklet yaklaşık 5 bin km'deydi diye hatırlıyorum. O güne kadarki olan bakanların hiç birisinde servis vites kolu civatasını kontrol etmedi. Ben zincir temizliği yaparken vites kolunun sallandığını hissediyordum ama normal olduğunu düşündüm açıkçası. Bu konuda motosiklette kusur bulmak tamamıyla haksızlık olur diye düşünüyorum. İyi akşamlar

Motosikleti
    valla min. 0.20 krş yakar km de
    bursalıali bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Hepsinden önemlisi ..... lpg li motosikletin TUV muayenesi yapılıyor mu ? Bu ilan aylardır sitede ,acaba
    niye kimse almıyor? İyice araştırmadan balıklama dalmayın. SELAMLAR.
    sezgingulmez bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)