Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bugün sönme probleminin çözümü için Mondialin yönlendirmesiyle Tarsustaki Gözde motor'a gittim. Sahibi Ayhan usta çok ilgiliydi. Mondial gerekli parçaları göndermiş ve serviste beni bekliyordu (ksijen sensörü ve TPS sensörünü bağlı olduğu kelebek boğazı). Ayhan usta itina ile o parçaları değişti, sonra da sübap ayarlarını yaptı. Biliyorsunuz bu motor 4 sübaplı. 2 emme 2 eksoz sübabı var. Maalesef hepsinin ayarları kaçıktı. Hatta 2 emme sübabının bile ayarları birbirinden farklıydı. Eksoz sübaplarının ayarları da birbirinden farklıydı. Daha önceki serviste (yaklaşık 1500 km önce) sübap ayarları yapılmıştı! Ya iyi yapılmamış, ya da somunları iyi sıkılmadığı için çabuk bozulmuş. Neyse, dönüş yolunda defalarca denedim ama çok şükür hiç sönmedi. Tarsusa giderken ise en az 5-6 defa sönmüştü. Bakalım, hemen sevinmek te istemiyorum. Biraz daha deneyip hem yakıt tüketimi hem de durumdan sizi haberdar ederim. Bu arada mondial merkezden konu ile en içten bir şekilde ilgilen Yunus bey ve Mesut beye çok teşekkür ederim. Ayrıca servisin söylediğine göre ilgilenen diğer bir görevli (kendisini tanımıyorum) Mehmet beye de teşekkür ederim. Selamlar.
    Sorunun çözülmüş hissi bile güzel inşaallah geri gelmez.. Sorum şu olacak sibop ayarlarını kaça kaç yaptı usta bi bilgi var mı?
    birde bu ayar işinden sonra yakıt tüketimi ben 10 km lik bir şehir içi ve izmit şartlarında kullanımında son 4-5 depodur 5 lt nin alına inmiyor? Hava muhalefeti nedeniylede uzun yol yapamıyorum ki karşılaştırma yapayım? sanki biraz arttı mı ne? Birde Ben 2000 bakımında irudyum buji ile değiştirmiştim orijinal bujiyi fabrikada denso marka orjinal bujiyi taktılar, kafam karışık şu sıralr.. vesselam..
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Araya yeşillik makara videosu çekeyim dedim youtube kanalıma beklerim dostlar iyi seyirler
    badircik, bursalıali ve gokangunes bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunun çözülmüş hissi bile güzel inşaallah geri gelmez.. Sorum şu olacak sibop ayarlarını kaça kaç yaptı usta bi bilgi var mı?
    birde bu ayar işinden sonra yakıt tüketimi ben 10 km lik bir şehir içi ve izmit şartlarında kullanımında son 4-5 depodur 5 lt nin alına inmiyor? Hava muhalefeti nedeniylede uzun yol yapamıyorum ki karşılaştırma yapayım? sanki biraz arttı mı ne? Birde Ben 2000 bakımında irudyum buji ile değiştirmiştim orijinal bujiyi fabrikada denso marka orjinal bujiyi taktılar, kafam karışık şu sıralr.. vesselam..
    Teşekkür ederim mitmuallim kardeş. Devir ibresi zaman zaman 1500'ün hemen altına düşse de sönmedi. Ama sanki bir düşme eğilimi var gibi. İnşallah sönme yapmaz. Sübap ayarının yakıtı artırmayacağını, sadece sübaplar çok kapalı olursa yakıtın artacağını söyledi usta. Sübap ayarı açıklığı konusunda çok farklı bilgiler var: Örneğin orjinali 0.04-0.06 idi. csc firması (ABD) 0.08-0.08 mm diyor. Ben daha önce 0.06-0.09 istemiştim. Önceki usta 0.05-0.08 demişti. Bu usta ise 0.08-0.1 şeklinde ayarladı. (birinci emme ikinci eksoz). Yani her usta farklı diyor. Dünyadaki farklı yerlerde de farklı uygulamalar var. Bence bunu servise bırakmak lazım. Ama merak etmeyin hiç bir usta orjinaldeki kadar düşük ayarlamıyor. Burada önemli olan, rakam kaç olursa olsun ama 2 emme birbirinin aynı ve 2 eksoz da birbirinin aynı olması. Önemli olan bunların farklı olmaması. Benimkinde bu kontrolde hepsi farklı çıktı. Hayırlısı artık. Selamlar.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Veyis Hocam inşaallah stop etme problemi bir daha hiç karşına çıkmaz da, tamamen unutursun. SEVGİLERLE.
    Naci63 bunu beğendi.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    merhaba arkadaşlar ,
    sonunda aradığım arka çantayı i buldum ve aldım. Eğer bu tarz arayan varsa kaynak oluşturabilir ; bu atrz alüminyum çantalar oldukça pahalı ama bu usta kendi üretimi olduğu için daha uyguna yapıyor , ben bu çantayı 500 tl ye aldım , ölçüleri 43x43cm yükseklik 35 cm , orjinal çantanın 2 katı oldu hacim ,

HALİL USTA 534 8470763 , benim çantayı takarken şablon çıkardı , bizdeki çanta süngerini de ekledik güzel oldu ,

ama bir sorun var ; bizim küçük çantanın tablası kısa kaldı , bişey uydurmak lazım ....

http://i.hizliresim.com/bk3klZ.jpg

http://i.hizliresim.com/d8p8nD.jpg

http://i.hizliresim.com/5LJL8z.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veyis Hocam inşaallah stop etme problemi bir daha hiç karşına çıkmaz da, tamamen unutursun. SEVGİLERLE.
    teşekkürler Ali hocam. İnşallah hepimiz dertsiz tasasız bineriz motorlarımıza. Selamlar.

Çantanız hayırlı olsun demirarch arkadaşım.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ,
    sonunda aradığım arka çantayı i buldum ve aldım. Eğer bu tarz arayan varsa kaynak oluşturabilir ; bu atrz alüminyum çantalar oldukça pahalı ama bu usta kendi üretimi olduğu için daha uyguna yapıyor , ben bu çantayı 500 tl ye aldım , ölçüleri 43x43cm yükseklik 35 cm , orjinal çantanın 2 katı oldu hacim ,

HALİL USTA 534 8470763 , benim çantayı takarken şablon çıkardı , bizdeki çanta süngerini de ekledik güz
    el oldu ,
    ...

ama bir sorun var ; bizim küçük çantanın tablası kısa kaldı , bişey uydurmak lazım ....

http://i.hizliresim.com/bk3klZ.jpg

http://i.hizliresim.com/d8p8nD.jpg

http://i.hizliresim.com/5LJL8z.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

http://i.hizliresim.com/5LJL8z.jpghttp://i.hizliresim.com/d8p8nD.jpg

çanta hoş olmuş ben bunun yan çantalarının nasıl olacağını merak ediyorum havalar biraz ısınsın irf motordan bakacağıö.. vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    RX3İ EVO
    16.000km bakım sohbetleri içeren gezinti videom.

bursalıali ve badircik bunu beğendiler.

Mototech, geç cevap için özür.
    bursalıali ve exhell bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Sayfaya girmeyeli epey oldu,artık bize büyük gelen evimizi satıp,biraz daha küçük ev aldık.eh işte toplan,taşın,yerleş derken epey yorulduk.oçanta,işçilik olarak güzel ama ben olsam kare değilde dikdörtgen yaptırırım,o zaman tabla sorunu olmazdı sanırım.güle güle kullanın.veyis hocam,sorununuzun çözüldüğüne sevindim.ali abinin dediği gibi tüm arkadaşlarım sorunsuz kullanır,keyfini çıkartır.hepinize selamlar.
    bursalıali, mitmuallim ve Naci63 bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topcase ne marka hocam
    Exhell kardeşim ,daha önce yazdığım cevap yarım yamalak çıkmış.Top Case Mototech Traxadv modeli.Biraz geç oldu kusura bakmayın.
    bursalıali ve exhell bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfaya girmeyeli epey oldu,artık bize büyük gelen evimizi satıp,biraz daha küçük ev aldık.eh işte toplan,taşın,yerleş derken epey yorulduk.oçanta,işçilik olarak güzel ama ben olsam kare değilde dikdörtgen yaptırırım,o zaman tabla sorunu olmazdı sanırım.güle güle kullanın.veyis hocam,sorununuzun çözüldüğüne sevindim.ali abinin dediği gibi tüm arkadaşlarım sorunsuz kullanır,keyfini çıkartır.hepinize selamlar.
    Bora kardeş evin hayırlı olsun. Güle güle otur inşallah. Bu arada sorun maalesef devam ediyor. Bugünkü 230 km'lik yolculukta tekrar tekrar yaşadım sönme sorununu. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bora kardeş evin hayırlı olsun. Güle güle otur inşallah. Bu arada sorun maalesef devam ediyor. Bugünkü 230 km'lik yolculukta tekrar tekrar yaşadım sönme sorununu. Selamlar.
    Üzüldüm, Kabus gibi geçen yıl az çekmedim bilirim, acizane fkrim, sibop ayarlarının 0,07- 0,09 olarak uygulanması veya beynin (ecu) nun yenilenmesi..

UMA ya en kısa zamanda mesaj sorunun bir an önce ele alınması demek olacaktır..

geçmiş olsun.. vesselma..
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Kartal56 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aldığım sitede şu an kalmamış ama sizin için şurada buldum. https://www.otoyedekparca.com/transformers-jant-gobek-armasi-4-lu-0305621-87405.html

Transformers jant göbeği yazarsanız başka yerlerde de çıkıyor.
    teşekkürler bende sipariş geçtim jant göbeğinden ;)
    bursalıali ve Kartal56 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    herkese günaydınlar,

lastik değiştirdikten sonra (metzeler lasertec) görebildiğim kadarıyla değişiklikleri yazacağımı söylemiştim, değiştireli bir ay oldu ama uzun yol yapmak daha cumartesi günü kısmet oldu (uzun dediysem İstanbul/Küçükçekmece'den Yalova/Esenköy'e gidiş dönüş 300 km civarı). lastikler eskisine göre gerçekten çok farkediyormuş, virajlarda çizgi tutturmak daha kolay, nerdeyse rayın üzerinde giden tren gibi maşallah ilk defa bu kadar uzun süre altıncı viteste sürme fırsatım da oldu, evonun uzun yolu gerçekten çok iyiymiş.

saygılar
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı Kartal56 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Exhell kardeşim ,daha önce yazdığım cevap yarım yamalak çıkmış.Top Case Mototech Traxadv modeli.Biraz geç oldu kusura bakmayın.
    est. teşekkürler ürün cok kaliteli..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Alıntı KARŞIYAKALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bende sipariş geçtim jant göbeğinden ;)
    siparişi iptal et dostum, 1 hafta geçti bugün aradım 'siparişim noldu' diye, siparişiniz iptal edildi, iade yapılcak dendi. E dedim ne mail attınız, ne aradınız? 'hıı evet kusura bakmayın'... uzak durun siteden

bende karşıyakada oturuyorum, jant göbeğini yanılmıyorsam kahramanlarda bulabiliriz
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzüldüm, Kabus gibi geçen yıl az çekmedim bilirim, acizane fkrim, sibop ayarlarının 0,07- 0,09 olarak uygulanması veya beynin (ecu) nun yenilenmesi.. UMA ya en kısa zamanda mesaj sorunun bir an önce ele alınması demek olacaktır.. geçmiş olsun.. vesselma..
    Merhaba, ecu zaten bir kez değişmişti. Geçen hafta oksijen sensörü ve kelebek gövde değişti. Sübap ayarları da gözümün önünde yapıldı. UMA'nın haberi var. bekliyorum... Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Selamlar ,
    bugün bende ilk sönme sorunumu yaşadım , 2.850 km de , 2016 model ,
    yokuş aşağı inerken vites düşürme esnasında gerçekleşti , tehlikeli olmadı ama ben yine de UMA ya bilgi verdim , bakalım ne olacak
    bursalıali bunu beğendi.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    PREFABRİK EV YAPAN VARSA TAKAS OLUR. PREFABRİK EV LAZIM

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...6629378/detay/
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Evocu Mt09 tracer kullanırsa sevdim maknayı gayet cici evonun yanına alalım birertane
    bursalıali, Pulsar41 ve gokangunes bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)