Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginize çok teşekkürler.aslında aktif olarak da iş aramıyorum.şu günlerde bir projemiz var,ondan sonra da artık çalışmak istemiyorum.yaş 55 oldu,artık alıştım da sayılır.kalan ömrümüzde,bundan sonra,eşimle,motorumla uzun-kısa gezilere çıkmak,huzur-rahat istiyoruz.böyle bir karar aldık bakalım.hayırlısı olsun.
    Hersey gonlunuzce olsun
    bursalıali ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar araştırırken şöyle birşey buldum. Yazan Abd li csc scooters firmasının teknisyeni sanırım. Yazı şöyle:

"When I was in China last week I mentioned to the engineers that my bike very occasionally stalled when I rolled to a stop and cut the throttle. The Zongshen EFI engineer told me that the first thing he would check is the valve gap, and in particular, the exhaust valve gap. If it’s too tight, he said, it could result in occasional stalling when closing the throttle. I thought about that a second, and then I realized that after adjusting my valves, I had not experienced a single stall. If the valves are out of adjustment, it can also result in hard starting. There are lots of reasons for keeping your valves properly adjusted."

Özetle: geçen hafta çin de iken ordaki mühendise sönme sorunundan bahsettim. O da bana eksoz sübabının kısık olması bu soruna neden oluyor dedi. Ben de sübapları ayarladıktan sonra hiç sönme sorunu yaşamadığımı hatırladım diyor.

Yani sıkıntı sübap ayarlarının bozulması ve özellikle de eksoz sübabının kısık olması deniyor. benim motorda da sübap ayarı yapılırken mevcut durumun emme 0.04, eksoz ise 0.03 olduğu söylenmişti. Fabrika verisine göre emme normal iken eksoz olması gerekenin yarısı açıklığındaydı. ben onları 0.06 ve 0.09 yaptırdım ama sorun çözülmedi. Acaba diyorum ayar mı yanlış yapıldı?

Selamlar.

http://californiascooterco.com/blog/?p=17262
    bu konuyu daha önce ben yazmıştım,bir bağ varmı bilmiyorum ama fabrikadan çıktıktan sonra 120 km sonra girdiğim 4000 km bakımında sibop ayarlarını 0,007-0,009 olrak yapmışlardı ve hamd olsun şimdiye kadar sorun yok.. vesselam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

0,07-0,09 olacaktı galiba.. :(
    bursalıali, Usuna ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hersey gonlunuzce olsun
    amiin herkesin.

ali abicim,nasılsınız ?nasıl oldunuz ?
    bursalıali ve Mustaphalanx bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Merhabalar RX3i kullanıcıları.

Belki beni forumda takip edeniniz vardır. Yakın zamanda crf 250 rally için kapora yatırmıştım. Sonra crf 250yi araştırdım ve benim için o kadar uygun olmadığına, selesinin beni üzeceğine kanaat getirdim ve aldıktan sonra masraf yapmam gerektiğini anladım (çanta, konfor sele vs.). Bu yüzden cuma günü bayiden kaporamı geri aldım.

Forumdaki SAZMAN abimizle birlikte cuma günü motosiklet bayisine gittim. Bayide KTM Duke 250, Benelli TNT 250'ye baktım. KTM'ye sığamadım (boy:183, kilo:80 kg) Benelli ise gereğinden fazla pahalı geldi bana. Derken gözüme RX3i evo ilişti. Üzerine oturup çalıştırdım çok hoşuma gitti. Oturuş pozizyonu vs şahane. Sığdum bu motora hoşuma gitti.

2015 tek kalmış, 2016 da vardı elinde. Bana tavsiyesi 2015 almam yönünde oldu ve fiyatı cidden baya uygun. (yaklaşık 3000tl oynuyor) Velhasıl bu motoru (2015 olanı) kafama koydum ve nasipse pazartesi günü satın almak istiyorum.

Bu başlığı epeydir okuyorum ama hepsini okuyamadım bir günde. Genel olarak benzer şeyler yazılmış. Aklımda bazı soru işaretleri oluştu.

1. Satan bayi 2015 almamı tavsiye etti, 2016 ile arasında çok fark yokmuş. Fiyat farkına değecek farklılıklar var mı? 2015 alsam beni pişman eder mi, yoksa malum kronik sorunlardan ötürü mutlaka 2016mı almalıyım?
    2. Forumda mondialin tur camı, bakım kiti, orta sehpa, sticker gibi hediyeler verildiğini gördüm. Ben 2015 alsam faydalanabilirmiyim?
    3. Aylar önce bi abimizle konuşmuştum bu forumdan. Kendisi bana alır almaz lastikler ve fren balatalarını değiştirmemi söylemişti. Bir süre idare eder mi?
    4. Stop etme problemi sanırım giderilememiş. Başka hallolmayan kronik sorun var mı? Her rx3i'de standart var mı bu problem? Çözümü için bişi yapıldı mı? 2016 modellerinde kronik sorunlar devam ediyor mu? Ya da yeni kronik sorunlar eklendi mi?
    5. Egzos sıcağını bacaklara verme durumu 2016larda hala devam ediyor mu? Egzos tarafındaki çantaya balata spreyi, wd40 gibi sprey ürünleri koysam sıcaktan sıkıntı yaratır mı? 2015lerde egzos ve fan sıcağı yazın ne kadar rahatsız ediyor? 2016larda rahatsızlık seviyesi nedir? Fark ne kadar? 2015lerin egzosunu 2016 gibi değiştirebilmek mümkün mü?
    6. Oksijen sensörü tamir görse de zaman zaman bozuluyor mu yoksa hiç bozulmayan da var mı?
    7. Arkaya maxell 46lt çanta takınca motorun dengesini bozar mı?
    8. 2015 modellerin hız göstergesine ayar çektiler mi? 2016 modellerdeki gösterge doğru gösteriyor mu?
    9. Aldığımda İstanbul'da hangi servisi önerirsiniz? Servis alakası ve Mondial firmasının ilgisi ne durumda? Eskiden hemen dönerlermiş şimdi de aynı mı yoksa ilgide bir eksilme, bir alakasızlık, malının arkasında durmama durumu var mı?
    10. 2016'larda olan çakmaklık ve arka çamurluğu yedek parça olarak isteyip takabilirmiyim?
    11. Orta sehpa takılabiliyor mu?

Aradığım fiyat performanstaki motosiklet sanırım bu. 2016 kasasına 13 vermek ne kadar mantıklı bilmiyorum. MT25le aralarında çok fark olmaması düşündürücü. Eğer 2015 alırsan pişman etmez, sorunlar çözülür derseniz ellerinde kalan son 2015i nasipse bu pazartesi alacağım.

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Belki beni forumda takip edeniniz vardır. Yakın zamanda crf 250 rally için kapora yatırmıştım. Sonra crf 250yi araştırdım ve benim için o kadar uygun olmadığına, selesinin beni üzeceğine kanaat getirdim ve aldıktan sonra masraf yapmam gerektiğini anladım (çanta, konfor sele vs.). Bu yüzden cuma günü bayiden kaporamı geri aldım.

Forumdaki SAZMAN abimizle birlikte cuma günü motosiklet bayisine gittim. Bayide KTM Duke 250, Benelli TNT 250'ye baktım. KTM'ye sığamadım (boy:183, kilo:80 kg) Benelli ise gereğinden fazla pahalı geldi bana. Derken gözüme RX3i evo ilişti. Üzerine oturup çalıştırdım çok hoşuma gitti. Oturuş pozizyonu vs şahane. Sığdum bu motora hoşuma gitti.

2015 tek kalmış, 2016 da vardı elinde. Bana tavsiyesi 2015 almam yönünde oldu ve fiyatı cidden baya uygun. (yaklaşık 3000tl oynuyor) Velhasıl bu motoru (2015 olanı) kafama koydum ve nasipse pazartesi günü satın almak istiyorum.

Bu başlığı epeydir okuyorum ama hepsini okuyamadım bir günde. Genel olarak benzer şeyler yazılmış. Aklımda bazı soru işaretleri oluştu.

1. Satan bayi 2015 almamı tavsiye etti, 2016 ile arasında çok fark yokmuş. Fiyat farkına değecek farklılıklar var mı? 2015 alsam beni pişman eder mi, yoksa malum kronik sorunlardan ötürü mutlaka 2016mı almalıyım?
    2. Forumda mondialin tur camı, bakım kiti, orta sehpa, sticker gibi hediyeler verildiğini gördüm. Ben 2015 alsam faydalanabilirmiyim?
    3. Aylar önce bi abimizle konuşmuştum bu forumdan. Kendisi bana alır almaz lastikler ve fren balatalarını değiştirmemi söylemişti. Bir süre idare eder mi?
    4. Stop etme problemi sanırım giderilememiş. Başka hallolmayan kronik sorun var mı? Her rx3i'de standart var mı bu problem? Çözümü için bişi yapıldı mı? 2016 modellerinde kronik sorunlar devam ediyor mu? Ya da yeni kronik sorunlar eklendi mi?
    5. Egzos sıcağını bacaklara verme durumu 2016larda hala devam ediyor mu? Egzos tarafındaki çantaya balata spreyi, wd40 gibi sprey ürünleri koysam sıcaktan sıkıntı yaratır mı? 2015lerde egzos ve fan sıcağı yazın ne kadar rahatsız ediyor? 2016larda rahatsızlık seviyesi nedir? Fark ne kadar? 2015lerin egzosunu 2016 gibi değiştirebilmek mümkün mü?
    6. Oksijen sensörü tamir görse de zaman zaman bozuluyor mu yoksa hiç bozulmayan da var mı?
    8. 2015 modellerin hız göstergesine ayar çektiler mi? 2016 modellerdeki gösterge doğru gösteriyor mu?
    9. Aldığımda İstanbul'da hangi servisi önerirsiniz? Servis alakası ve Mondial firmasının ilgisi ne durumda? Eskiden hemen dönerlermiş şimdi de aynı mı yoksa ilgide bir eksilme, bir alakasızlık, malının arkasında durmama durumu var mı?
    10. 2016'larda olan çakmaklık ve arka çamurluğu yedek parça olarak isteyip takabilirmiyim?

Aradığım fiyat performanstaki motosiklet sanırım bu. 2016 kasasına 13 vermek ne kadar mantıklı bilmiyorum. MT25le aralarında çok fark olmaması düşündürücü. Eğer 2015 alırsan pişman etmez, sorunlar çözülür derseniz ellerinde kalan son 2015i nasipse bu pazartesi alacağım.

En bariz fark jantlar. Bence 2015'ten uzak durun, bayi son malı satıp kurtulmak istemiş.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En bariz fark jantlar. Bence 2015'ten uzak durun, bayi son malı satıp kurtulmak istemiş.
    Kendisi samimi bir arkadaşım ve o da yaklaşık 20000kmdir (belki daha fazla) 2015 rx3i kullanıyor. Sondan ikinci rx3iyi kendisi benden daha yakın dostluğu olan arkadaşına sattı. Dosta kazık atacak tip değil. Belki bazı konularda yanılmış olabilir. Ben de kullanıcılara emin olamadığım için sormak istedim.

Para kazanmak istese ve ciddi fark olsa arkadaşına ve bana daha karlı ve daha iyi olan 2016yı satardı diye düşünüyorum.

Kronik sorunlar gideriliyor kafana takma dedi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Kendisi samimi bir arkadaşım ve o da yaklaşık 20000kmdir (belki daha fazla) 2015 rx3i kullanıyor. Sondan ikinci rx3iyi kendisi benden daha yakın dostluğu olan arkadaşına sattı. Dosta kazık atacak tip değil. Belki bazı konularda yanılmış olabilir. Ben de kullanıcılara emin olamadığım için sormak istedim.

Para kazanmak istese ve ciddi fark olsa arkadaşına ve bana daha karlı ve daha iyi olan 2016yı satardı diye düşünüyorum.

Kronik sorunlar gideriliyor kafana takma dedi.
    Ben en son Joymax ile RX3 arasında kalmıştım.
    Biriyle karşılaştım 2015 modeli vardı, jantları ve lastiği değiştiriyordu (sipariş vermişti).
    Joymax'ten sonra RX düşünüyorum ama yeni modeli sıfır hata ile gelirse.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben en son Joymax ile RX3 arasında kalmıştım.
    Biriyle karşılaştım 2015 modeli vardı, jantları ve lastiği değiştiriyordu (sipariş vermişti).
    Joymax'ten sonra RX düşünüyorum ama yeni modeli sıfır hata ile gelirse.
    Sanırım stop etme sorunu hala var. Bu cidden can sıkıcı ama...
    bursalıali bunu beğendi.

Dostum,ben de 2016 yı al derim.Arkadaşınız iyi niyetli olabilir ama aralarında elektrik sistemi bağlantıları,fren sistemi farklılıkları,egzoz farklılığı,lastik ebatı vs gibi şimdi aklıma gelmeyen bir sürü fark var.En azından bir kere bir model eski ayrıca lastikler zaten kötü bir de 2015 inkiler hem boyut farkına sahip hem de bir sene daha yatmış lastik, bildiğiniz gibi lastik kullanılmasa bile durduğu yerde eskir, sertleşir.Daha detaylı bilgiyi Aras motor Özkan usta dan alabilirsiniz,Özkan usta İst. da iyi servis sorunuza da cevap.
    Mustaphalanx ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    ...

.

.

En özet açıklama şurada yazdığı şekilde: Link
    sadece egzoz ve jant boyutu değişikiği için bile 2016 alınır. Ha 13 bin verilir mi ona karar vericek olan sizsiniz.

Şu youtube linkinde de farklar hakkında biraz daha detaylar verilmiş

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Hay maşallah ben yaş daha azdır diye düşünüyordum.Allah gönlünüze göre versin, tekeriniz düz bassın
    adanalı, Mustaphalanx ve bursalıali bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK

Ben olsam 2016 alırdım, ki zaten öyle yaptım. Neden?

1. Turuncu renk istediğim için,
    2. Jant ebatları bilinen kaliteli marka enduro lastiklere uyumlu olduğu için,
    3. Sönme problemi 2016'lar olmuyor dendiği için.

Ancak başka farklar da var:

1. arka tekerde ilave tozlu/çamurluk var. Bence daha güzel gösteriyor.
    2. Km göstergesindeki hata çok büyük ölçüde giderilmiş. Benim tecrübem hata sadece 2-3 km o da her motorda olur.
    3. Göstergelerin sağ ve soluna çakmak ve usb soketleri yerleştirilmiş. Güzel ve kullanışlı.
    4. Benim bacağıma aşırı bir sıcaklık gelmiyor. Ama ben kısa pantolonla motor kullanmam. Belki o nedenledir.
    5. Ön gaga biraz daha uzun. Çok belirgin bir fark değil.
    6. En önemlisi garantiyi bozmadığınız müddetçe mondial firması arkanızda. Sorunlarınızı çözmek için birebir uğraşıyorlar. Bildiğim kadarıyla birçok şikayeti de düzelttiler.
    7. Yazın 3000 km yol yaptım. Gayet keyifliydi. Yakıt 3.2 litre/100 km gibi. Sürüşe bağlı. Ben genellikle 90 km civarı kullandım.
    8. 2016 modelde muayene için 2 yıl süreniz kalmış olacak. 2015 ise muayene süresine 1 yıl kalmış olacak
    9. Arkadaşın da dediği gibi lastikler 1 yıl daha yeni olacak 2016 modelde.

Son olarak: madem satıcı yakın arkadaşınız, karından biraz fedakarlık edip size indirimli versin. Çünkü o motorlar nisan ayında 10.5-11 bin arası satıldı!.

Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginize çok teşekkürler.aslında aktif olarak da iş aramıyorum.şu günlerde bir projemiz var,ondan sonra da artık çalışmak istemiyorum.yaş 55 oldu,artık alıştım da sayılır.kalan ömrümüzde,bundan sonra,eşimle,motorumla uzun-kısa gezilere çıkmak,huzur-rahat istiyoruz.böyle bir karar aldık bakalım.hayırlısı olsun.
    Hay maşallah ben yaş daha azdır diye düşünüyordum.Allah gönlünüze göre versin, tekeriniz düz bassın
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Kartal56 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum,ben de 2016 yı al derim.Arkadaşınız iyi niyetli olabilir ama aralarında elektrik sistemi bağlantıları,fren sistemi farklılıkları,egzoz farklılığı,lastik ebatı vs gibi şimdi aklıma gelmeyen bir sürü fark var.En azından bir kere bir model eski ayrıca lastikler zaten kötü bir de 2015 inkiler hem boyut farkına sahip hem de bir sene daha yatmış lastik, bildiğiniz gibi lastik kullanılmasa bile durduğu yerde eskir, sertleşir.Daha detaylı bilgiyi Aras motor Özkan usta dan alabilirsiniz,Özkan usta İst. da iyi servis sorunuza da cevap.
    Yani aradaki farka değer diyorsunuz? Ama şöyle de bir durum var. 13000 ona verene kadar 2lira daha verince sıfır Japon naked alınabiliyor. Yalnızca 2bin ucuza alıp yolda stop ettiğinde ve bu sorun giderilemediğinde keşke 2000fazla verseydim Japon alsaydım derim. Bu motoru sadece asfaltta genellikle ş.içi kullanacağım.

Bir de geçmiş sayfalarda garanti kapsamı dışında kalma muhabbetlerini gördüm. Benim nmax'ın bakımı 7000deymiş ben 8000de götürdüm tamam sıkıntı yok dediler. Bu da düşündürücü. Ayrıca üretim hatası var bu motorda bariz. Hatayı çözmeden hala piyasaya sürmeleri de saçma.

Stop etme sorunu herkeste var mı? Olanlar hala stop ede ede mi geziyor?
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Emreköktürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler emre kardeşim.inşallah sizlerde bu yaşlara sağlık ve sıhhatle gelir bol bol motor sürersiniz.
    bursalıali bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Ben olsam 2016 alırdım, ki zaten öyle yaptım. Neden?

1. Turuncu renk istediğim için,
    2. Jant ebatları bilinen kaliteli marka enduro lastiklere uyumlu olduğu için,
    3. Sönme problemi 2016'lar olmuyor dendiği için.

Ancak başka farklar da var:

1. arka tekerde ilave tozlu/çamurluk var. Bence daha güzel gösteriyor.
    2. Km göstergesindeki hata çok büyük ölçüde giderilmiş. Benim tecrübem hata sadece 2-3 km o da her motorda olur.
    3. Göstergelerin sağ ve soluna çakmak ve usb soketleri yerleştirilmiş. Güzel ve kullanışlı.
    4. Benim bacağıma aşırı bir sıcaklık gelmiyor. Ama ben kısa pantolonla motor kullanmam. Belki o nedenledir.
    5. Ön gaga biraz daha uzun. Çok belirgin bir fark değil.
    6. En önemlisi garantiyi bozmadığınız müddetçe mondial firması arkanızda. Sorunlarınızı çözmek için birebir uğraşıyorlar. Bildiğim kadarıyla birçok şikayeti de düzelttiler.
    7. Yazın 3000 km yol yaptım. Gayet keyifliydi. Yakıt 3.2 litre/100 km gibi. Sürüşe bağlı. Ben genellikle 90 km civarı kullandım.
    8. 2016 modelde muayene için 2 yıl süreniz kalmış olacak. 2015 ise muayene süresine 1 yıl kalmış olacak
    9. Arkadaşın da dediği gibi lastikler 1 yıl daha yeni olacak 2016 modelde.

Son olarak: madem satıcı yakın arkadaşınız, karından biraz fedakarlık edip size indirimli versin. Çünkü o motorlar nisan ayında 10.5-11 bin arası satıldı!.

Selamlar.
    Anladım Naci bey. 2016sının liste fiyatı 13100 falan. En fazla kaç para vermemi önerirsiniz? Farklı bayilere de soracağım çünkü?

Sizin stop etme sorununuz devam etmekte mi? Bir çözüm bulabildiniz mi? Devamlı mı stop ediyor yoksa zaman zaman mı stop ediyor aydınlatırmısınız? İlginiz için teşekkür ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Anladım Naci bey. 2016sının liste fiyatı 13100 falan. En fazla kaç para vermemi önerirsiniz? Farklı bayilere de soracağım çünkü?

Sizin stop etme sorununuz devam etmekte mi? Bir çözüm bulabildiniz mi? Devamlı mı stop ediyor yoksa zaman zaman mı stop ediyor aydınlatırmısınız? İlginiz için teşekkür ederim.
    Merhaba, ben satıcı olmadığım için maalesef fiyat veremem. Bu tamamen sizin pazarlık gücünüz, ödeme şartlarınız ve bayinin ne ölçüde "hemen satayım" fikrine sahip olmasına bağlı. Sonuçta motor satış mevsiminde değiliz. 3-4 ay daha tutacağı motoru şimdi paraya çevirebilir ve bence de zarar etmezler. Ama naçizane tavsiyem, hele ki paranız peşin ise, bu gücü kullanmanız.

Stop sorunu bende rampa aşağı inerken gazı kapattıktan kısa bir süre sonra eğer debriyajı sıkarsam oluyor. Ama motor hemen marş ile tekrar çalışıyor. Sorunun çözümü için mondial merkez çok ilgilendi ve başka bir servis önerdi. Ancak havaların kötü gitmesi ve benim de 10 gün süren soğuk algınlığım nedeniyle gidemedim. Hatta bu cuma tekrar aradılar ve konuştuk. Yani şu anki gecikme benden dolayı. Kısmetse haftaya gitmeye çalışacağım. Yani firma ürünün arkasında duruyor şimdilik. Yeter ki garanti şartları bozulmasın.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Merhaba, ben satıcı olmadığım için maalesef fiyat veremem. Bu tamamen sizin pazarlık gücünüz, ödeme şartlarınız ve bayinin ne ölçüde "hemen satayım" fikrine sahip olmasına bağlı. Sonuçta motor satış mevsiminde değiliz. 3-4 ay daha tutacağı motoru şimdi paraya çevirebilir ve bence de zarar etmezler. Ama naçizane tavsiyem, hele ki paranız peşin ise, bu gücü kullanmanız.

Stop sorunu bende rampa aşağı inerken gazı kapattıktan kısa bir süre sonra eğer debriyajı sıkarsam oluyor. Ama motor hemen marş ile tekrar çalışıyor. Sorunun çözümü için mondial merkez çok ilgilendi ve başka bir servis önerdi. Ancak havaların kötü gitmesi ve benim de 10 gün süren soğuk algınlığım nedeniyle gidemedim. Hatta bu cuma tekrar aradılar ve konuştuk. Yani şu anki gecikme benden dolayı. Kısmetse haftaya gitmeye çalışacağım. Yani firma ürünün arkasında duruyor şimdilik. Yeter ki garanti şartları bozulmasın.
    Forumda ilgi ve alakalarını okudum cidden hoşuma gitti. Bi arkadaşımızın motoru garantiden çıkmış bu üzücü. O da bayinin saçmalığı diye düşünüyorum bence ikili ilişkilerle rahatlıkla çözülebilirdi. Bu kadar süredir stop etme sorununa çözüm bulunamaması biraz can sıkıcı ama yine de fiyat performans olarak güzel gibi. 2000 bakımlarına ne kadar ücret veriyorsunuz? İlginiz için teşekkür ederim
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Stop etme sorunu herkeste var mı? Olanlar hala stop ede ede mi geziyor?[/QUOTE]

yukarıdaki cevaplar 2016 yı gösteriyor 13000 liste fiyatı sanırım antalya izmir vede istanbul gibi bayilerde daha düşük ve uygun şartlarda alma imkanlarını araştır ve

bu stop sorununu benim kadar yaşayıp izmitten taa aydına fabrikaya kadar gidip çözen var mı banden başka bilmiyorum..
    8000 km bakımı yaklaşıyor son 300 km dir sorun yok Allah a şükür..

bence de 2016 al..
    vesselam..
    Mustaphalanx, bursalıali ve Usuna bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme sorunu herkeste var mı? Olanlar hala stop ede ede mi geziyor?
    yukarıdaki cevaplar 2016 yı gösteriyor 13000 liste fiyatı sanırım antalya izmir vede istanbul gibi bayilerde daha düşük ve uygun şartlarda alma imkanlarını araştır ve

bu stop sorununu benim kadar yaşayıp izmitten taa aydına fabrikaya kadar gidip çözen var mı banden başka bilmiyorum..
    8000 km bakımı yaklaşıyor son 300 km dir sorun yok Allah a şükür..

bence de 2016 al..
    vesselam..[/QUOTE]

Maşallah. Sorunun çözülebildiğine sevindim. 2016 almaya ikna oldum. Benim de şayet öyle bir sorunum olursa ben de fabrikaya giderim. servisler anladığım kadarıyla bu konuda çok tırt. İstanbulda birkaç bayi var. Maltepedeki bayisine asla gitmem. Esnaflıktan birhaberler. Tuzladaki bayi fiyat verdi (liste fiyatından inmiyor.) Geriye Avrupa yakasındaki bayiler kaldı. İkinci el daha 1000km olmamış motosikletler var ve 2-3 bin daha ucuza. Onlardan birini değerlendirmeyi düşünüyorum. Sonuçta 13000 olsa 500 trafik desek aradaki fark 3-4 bin.

Nasipse alacağım bakalım bi tane ilanda buldum. 500kmde ilk bakımına girmiş aküsü değişmiş. Beyaz hoşuma gitmiyor ama ne yapalım, turuncu için de 3000 fazal vermek işime gelmiyor..
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)