Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok saçma , anlam veremiyorum UMA nın bu şekilde hareket etmesine ,
    Peki , sevgili UMA bizi bilgilendirsin "periyodik bakım kacırma limiti" nedir ?
    4300 de gitsen garanti dısında kalmayacak mıydı . Belkide 4050 km de gitsen banane kardesım ben bu motoru tanımıyorum , cunku bu motor 4K kmyı gecmiş mi diyecek ,

Ben bu motoru satar bu heriflerle ugrasmam , bu sorunu ben yasasam heralde kanal d haberi cagırıp motoru taksimde atese veririm.
    Yazıklar olsun , ayıptır , arkadaslar lutfen artık "firma motorun arkasında" YAZMAYIN!!!!
    arkadaşlar uma merkezinden bana sözylenen servis kitapçığında yazan 4000-4250 km bakım aralığını geçirdiğinizde motoru direk garanti kapsamı dışında bırakıyorlar. şu anda benim motorum 4578 km bakıma girdiği için garanti kapsamı dışında kaldı
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı konak1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada ki yanlış firmada, kim ne derse desin. Bu ürün senin kardeşim, arkasında duracaksın. Anahtar teslim 13bin tl. Olan bir motora ben sattım ne haliniz varsa görün diyip, milleti 200-300km bakım aralığını geçti aksattı gerekçesi ile motor garanti dışı bırakılmaz. Sanki servisleri 4x4'lük adamlar sağlam motoru bozuyorlar. Serviste aylarca bekleyen motorlar var .Kendi kusurları varken halen millete suç atmaya çalışıyor lar.Bu saatten sonra 5000 bine de satsalar almam.

haklısınız , bugün bu motoru satabilsem arkama bakmam ,
    ben bunları okuduktan sonra sabah motoruma binerken kendimi bu motosikletten soğumuş hissettim , sanki emaneten aldığım beğenmediğim bir motora biniyormuş gibi , yazıklar olsun.....
    bursalıali bunu beğendi.

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Merhaba, daha once de yazmistim benzer bir yazi ama yayinlanmadi nedense. Rx3 u takip eden, arizasi olsada halledilir bir sekilde diye dusunerek alma karari asamasinda olan biridim fakat bu servislerin ilgi alakalarinin sinirsizligi ifadeleri nedeniyle vazgeciyorum ve bu motor alinmaz diye dusunuyorum. Saygilar.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı ugury adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uma merkezinden bana sözylenen servis kitapçığında yazan 4000-4250 km bakım aralığını geçirdiğinizde motoru direk garanti kapsamı dışında bırakıyorlar. şu anda benim motorum 4578 km bakıma girdiği için garanti kapsamı dışında kaldı

UMA ya bugün gönderdiğim mail ;

Sayın Yetkili ,

Halen satışına devam etmekte olduğunuz RX3İ EVO modelini 3 aydır kullanıyorum. Çok beğenerek satın aldığım ve severek kullandığım motorumla iligli dün okuduğum bir yazı beni ve bu motosikleti satın almayı düşünen insanları büyük ihtimalle başka markalara yönlendirdi , sizin de bilginiz olsun diye yazıyorum.

Motosiklet.net sitesinde yaklaşık 200 sayfalık (sanırım en çok paylaşılan konulardan biri) yorumlar ve bilgiler bu motor hakkında mevcut. Ama en önemlisi bu yorumların tamamına yakını kullanıcı yorumları yani sizin için paha biçilemez bir reklam alanı , burada geçen gün bir arkadaşımızın rx3i evo su 4.000 periyodik bakımına 4.550 km de geldiği için komple garanti kapsamı dışında kaldığı yazılmış(MAP Sensörü ve BEYİN HATASI vermiş ). Kullanıcı hatası olarak bilgi verilmiş , Selçuk beyle görüşülmüş komple garanti kapsamı dışında bırakılmış.

Bu davranış sayfalarca yazılarında “UMA bu motorun arkasında” , “evet problemler oluyor ama çözülüyor rahatlıkla satın alabilirsiniz” yazan ve size güvenerek yatırım yapan insanları yüzüstü bırakmaktır. Bu motosikletin stop etmesine sebep olan parçaları kullanıcı talep etmeden servislerinizde sizin değiştirmeniz gerekirdi. Doğrusu , adaletlisi , kullanıcı kazandıranı bu şekilde olurdu ama siz bunu yapmak yerine kaçak dövüşmeyi tercih ediyorsunuz.

Umarım bu hatalı ve kaybedenin kendiniz olacağı yaklaşımınızdan vazgeçer ve bu motosikletle ilgili sorunlu parçaları servislerinizde değiştirirsiniz. Suzuki &Kawasaki gibi markalar 2017 de sizin yolunuzdan gitmeye hazırlanırken siz 2 yıldır bu yoldasınız , bu süreç sizin için tamam yada devam gibi , çünkü kullanıcı bu yaklaşımı okuduğunda asla gözardı edemez.
    Metehan07-70, bursalıali ve Tayfun_ bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ÖNEMLİ :
    ARKADAŞLAR :
    ugury kardeşimizin motorundaki sıkıntı için,dün yapmış olduğum birtakım olumlu görüşmeler neticesinde;firma tarafından yazılım sıkıntısı giderilip,gerekli tespit ve onarımın yapılacağını söyleyebilirim.hiç birimizin panikleyip,motoru satmak,motordan soğumak gibi tepkisi olmasın.firma eskisi gibi ürününün arkasında olduğunu beyan etti.rahat olun.hep birlikte,güle güle kullanalım.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖNEMLİ :
    ARKADAŞLAR :
    ugury kardeşimizin motorundaki sıkıntı için,dün yapmış olduğum birtakım olumlu görüşmeler neticesinde;firma tarafından yazılım sıkıntısı giderilip,gerekli tespit ve onarımın yapılacağını söyleyebilirim.hiç birimizin panikleyip,motoru satmak,motordan soğumak gibi tepkisi olmasın.firma eskisi gibi ürününün arkasında olduğunu beyan etti.rahat olun.hep birlikte,güle güle kullanalım.
    Doğrudur, UMA dan aradılar. Beynin ücret alınmadan değişeceğini söylediler, ama garanti kapsamı dışında statüsü devam edecekmiş. Sadece mağduriyeti gidermek için beyni tamir edecekler ücretsiz.
    34turn, bursalıali ve Tayfun_ bunu beğendiler.

Bence gayet güzel bir kazanım. Sorununuzu gidereceklerini umuyor ve sizden gelecek çözümün gerçekleştirildiğine dair haberleri bekliyorum. Firmanın bu desteği vereceğini bildirmesi güzel. Adanalı güzel iş başardı.
    bursalıali ve Tayfun_ bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    olsun kardeş,bu da + birşeydir.bak burada yazılanlar ve tepkiler,firmanında olumlu yaklaşımı neticesinde sonuç verdi.yaptığım görüşmelerde ikna oldum ki,firma,müşterilerini madur etmemek adına olumlu yaklaşıyor.buradan sonuçlarını bizlerle de paylaşırsan seviniriz.güle güle kullan.
    rebound64 ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    [QUOTE=34turn;4053271]Bence gayet güzel bir kazanım. Sorununuzu gidereceklerini umuyor ve sizden gelecek çözümün gerçekleştirildiğine dair haberleri bekliyorum. Firmanın bu desteği vereceğini bildirmesi güzel. Adanalı güzel iş başardı. [/QUO

hocam adanalı abimize teşekkürler, adanalı abimiz konuşmadan önce zaten aramışlardı. yalnız şurda anlamadığınız şey aracım garanti kapsamı dışında kaldı, 2 gün sonra başka bir şeyden dolayı arıza yaparsa ben cebimden karşılıcam. uma kesinlikle olumlu hiç birşey söylemedi direk söyledikleri 4.000 km bakımına geç gittiğiniz için 3 4 aylık motorunuzu garanti kapsamı dışına çıkartıyoruz dediler. ve ben yaklaşık 2 gün boyunca hem müşteri hizmetleri hemde selçuk beyle 2 saate yakın telefon görüşmem sonucu beyini yaptıracaklarını ancak garantinin iptal olduğunu belirttiler. ve şu anda 2016 model 4578 km deki motorum garanti kapsamı dışında. burda bana 1 tane olumlu birşey söylermisiniz.
    bursalıali bunu beğendi.

aynı sorun bendede var.motor 2016 4000 km de başladı UMA ile görüştüm servise yönlendirdiler. yarın götüreceğim bakalım sorun neymiş

2016 model 4.300 km de rx3 evo aldım. aldığım arkadaş sağolsun 4.250 km servise gideceğini zamanının olmadığı için bakım yaptıramadığını söyledi bizde bu şekilde satın aldık. motoru satın aldıktan sonra motor stop etmeye başladı ve bende yalova daki servise götürdüm. yağını ve bujilerini değiştirdiler daha sonra stop etme sorunu devam etti UMA yı aradım beni istanbuldaki özkan ustaya yönlendirdiler. özkan ustaya motoru götürdüğümde beyinde ve map sensöründe arıza olduğunu bunun değişmesi gerektiğini ve bakım km geçtiği için garanti dışı kalabileceğini söylediler. bende UMA yı arayarak durumu anlattım bugün bana dönüş yaptılar ve km çeciktiği için kullanıcı hatası kapsamında garanti kapsamı dışında olacağını bu parçaların tarafımızdan karşılanması gerektiğini söylediler. şimdi merak ediyorum beyin ve map sensöründeki oluşan hatanın kullanıcı hatasıyla ne alakası olduğu. biz UMA ya güvenmekle hata mı yaptık.
    şimdi mesaj geçmişinize baktığımda 4000 km iken aldığınızı gördüm. Bakım yaptırabileceğiniz bir süreç varmış aslında aldığınızda. An itibarı ile bakımı sizin geçirmiş olabileceğinizden hareketle Adanalı tarafından yapılan görüşmelerle edinilen kazanımın, sorunun giderilerek motorunuzun size teslim edilebileceği kazanımını oluşturduğunu düşünüyorum. Yanlış anlamanızı istemem ben de aynı durumda olsam ben de o an için sorunun giderilmesini öncelikle sağlayabilmeyi isterdim. Tekrar Adanalıyı tebrik ediyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli Kardesim, Arkadaşım, Bora bizler Senin bize söylediğin her şeye kesin İtimat ederiz. Ancak söz konusu
    UMA olunca tereddüt ediyoruz. Hani diyorlar ya yaptıklarımız yapacaklarimizin teminatıdır diye. Bu yüzden UMA
    ismini duyunca içimize bir korku düşüyor. Ürperiyoruz. Bakalım UMA bizi hangi bahane ile öpecek diye. Bu yüzden
    Kıymetli uğury kardeşimiz bizlere( Mondial beni aradı,hatalarını kabul ettiler Gereğini yapacaklar) demedikce
    bizlerin UMA hakkındaki kanaatleri degismeyecektir. Selamlar bütün rüzgar sevdalılarına.
    sezar11 bunu beğendi.

Burada daha önce de yazmıştım tekrar edeyim, 51 yaşındayım 85ten beri 30 dan fazla motorum oldu. ilk kez bir Çin yapımı motor (RX3 2015 4000 km.) aldım 3-4 ay kullandım ve hiç bir motorumda yaşamadığım kadar problem yaşadım.
    Bahsedilen stop etme arızası sık sık 2. ve 3. viteste düşük hızlarda başıma geldikten sonra otobanda 4den 3e alırken tekrar edince, firmadan ilgi beklediğimizi, mağduriyetleri gidermesinin gerektiğini buraya yazdım.
    Hatta birinin kaza yapmasını mı bekliyorsunuz diye de sordum. ( Sonuçta alanların bir kısmının ilk motoru ve giderken stop eden bir motor acemi sürücü için büyük sorun olabilir.)
    Bir kaç kişi bana hak verirken forumcuların büyük kısmı firmanın malın arkasında olduğunu, telefonda çok ilgi gösterdiklerini vb yazdı. Bunun değişik sebepleri vardı tabii, Kimi bana dokunmayan yılan bin yaşasın firmayla arayı bozmayayım dedi, kimi aman motoru satamam değeri düşer dedi, kimi gerçekten ilgili olduklarını düşündü vs.

Sonuçta problem büyümeye ve firma bırakın arkasında durmayı üste çıkmaya başladı sanki o arkadaş mas sensörünü ve beyni servise 300 km geç gittiği için bozmuş gibi. ( Evlenmişsin 3 çocuğun olmuş sonra karını, sen nikaha 15 dakika geç kalmıştın bu nikah geçersiz al çocuklarını çek git diye kovmak gibi bir şey. Kardeşim o motoru sen satmadın mı? Motorda kronik arıza var mı? O zaman sahip çık.

Bunun düzelmesi için herkesin özellikle de evo sahiplerinin şirkete üstteki arkadaş gibi tepkisini bildirmesi;
    Firmanın da ben lider firmayım deyip, arızayı tespit ederek şikayeti olsun olmasın tüm rx3leri, bu konuda eğitecekleri güvenilir yetkili servislere davet edip parça değişimi yada yeni yazılım her ne problem ise düzeltmesi gerekir
    Çok geç olmadan....
    mitmuallim, bursalıali ve demirarch bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Alıntı 34turn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi mesaj geçmişinize baktığımda 4000 km iken aldığınızı gördüm. Bakım yaptırabileceğiniz bir süreç varmış aslında aldığınızda. An itibarı ile bakımı sizin geçirmiş olabileceğinizden hareketle Adanalı tarafından yapılan görüşmelerle edinilen kazanımın, sorunun giderilerek motorunuzun size teslim edilebileceği kazanımını oluşturduğunu düşünüyorum. Yanlış anlamanızı istemem ben de aynı durumda olsam ben de o an için sorunun giderilmesini öncelikle sağlayabilmeyi isterdim. Tekrar Adanalıyı tebrik ediyorum.
    Mesaj geçmişime bakarsanız motoru 4300 km istanbuldan aldım, aldığım arkadaş 4500 km servise gireceğini söyledi, bizde motoru istanbuldan yalovaya getirdik ve 4570 km de yalovada servise götürdük, ben yanlış anlatıyorum galiba burda herhangi bir kazanım yok benim telefon görüşmeme istinaden beyini değiştireceklerini ancak motoru garanti kapsamı dışına alacaklarını söylediler. yani şuanda motorum garanti kapsamı dışında. sorunun kesin beyinden olduğuda meçhul beyini değiştirdiler ama sorun devam ederse ben cebimden yaptıracağım. bunun neresi kazanım
    bursalıali bunu beğendi.

Arkadaslar merhaba. Cok fazla yorum yapmasamda hergun duzenli girip takip ediyorum buradaki yazismalari. Ama bu konda bende fikrimi paylasmak isterim. Bence UMA nin arizali parcayi degistirip motoru garanti kapsami disinda birakmasi ilk basta direkt olarak vermesi gereken karardi. Garanti kapsami disinda kalmis diyip (300 km gecikti diye) arkadasi madur etmesi tamamen firsatcilik ve amatör bir davranis ve yakisiksiz bir durumdur. Motor garanti kapsamindan cikarilmali mi ? Evet cikarilmali cunku belirlenen aralikta bakima girmemis. Bu her makina,tasit vs icin boyledir. Ama kronik olan sorunlar garanti gözetilmeksizin giderilmeli. Saygilar
    bursalıali bunu beğendi.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    selam dostlar
    ailemize yeni katılan prenses yüzünden epeydir yoktum ortalıkta bir konu görüyorum ki yine altından uma çıkıyor. ben bu konunun kesin çözümünü buldum motosikleti garantiden kendim çıkartarak bildiğim güvendiğim ustanın eline teslim ettim. hiçbir sıkıntı da yaşamıyorum ki buna stop etme sorunu falan dı filandı dahil.
    bahsettiğimiz uma ki benim temsilcisi arayıp bir sıkıntı varmı yardımcı olalım diye aradığında parçaları site üzerinden alabilmemize olanak sağlayın dedim arkadaş olmaz dedi peki ürünün fiyatını sen söyle dedim onuda söyleyemedi peki bana yardımcı olmuyorsun neden aradın dedim yardım etmek için dedi ve beni bir yedek parça için başka firmalardan bakın diyerek sepetledi. ötesi yok anlayacağınız.
    bu motosikleti alacak adam garantiyi unutsun kendi işini kendi görecek
    bursalıali ve Erd0 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3i evo
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostlar
    ailemize yeni katılan prenses yüzünden epeydir yoktum ortalıkta bir konu görüyorum ki yine altından uma çıkıyor. ben bu konunun kesin çözümünü buldum motosikleti garantiden kendim çıkartarak bildiğim güvendiğim ustanın eline teslim ettim. hiçbir sıkıntı da yaşamıyorum ki buna stop etme sorunu falan dı filandı dahil.
    bahsettiğimiz uma ki benim temsilcisi arayıp bir sıkıntı varmı yardımcı olalım diye aradığında parçaları site üzerinden alabilmemize olanak sağlayın dedim arkadaş olmaz dedi peki ürünün fiyatını sen söyle dedim onuda söyleyemedi peki bana yardımcı olmuyorsun neden aradın dedim yardım etmek için dedi ve beni bir yedek parça için başka firmalardan bakın diyerek sepetledi. ötesi yok anlayacağınız.
    bu motosikleti alacak adam garantiyi unutsun kendi işini kendi görecek
    Aynen bu! ve aynen bunu yapıcam bende! parçayı servisden istetirim alırım kendim yaparım veya yaptırırm orası bana kalmış valla sensörmü isterse 300 tl lik sensör olsun ama o aylak servisler benden uzak olsun istemiyorum abi garanti felan yağımıda balımıda kendim değiştirip yola devam edicem 3 ay bekleyen motorun ön lastiği 17 ps düşmüş ve adam al abi yaptık deyip bana böle teslim ediyor!! ölüme yolluyor veya ölüme hazırlıyolar bizi insan bi lastiği inikmi değilmi kontrol etmezmi? herşey yalap şalap ha olabilir unutmuşdur demeyin 2 tekeri olan alet abi bu araba değil bu! unutmayacak işi o çünkü! hani birde okadar çok unutuğu kısmını buldumki tek dert inik teker olsa keşke
    bursalıali ve sezgingulmez bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Kendi tamir işini yapmak isteyenler için iskilp odaklı kalyoncu motor var evo parçaları oradan alınabilir.Ben elcik koruma istedim nasıl bir şey gelecek bakalım.. bilginiz olsun istedim .. vesselam
    sezgingulmez ve bursalıali bunu beğendiler.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi tamir işini yapmak isteyenler için iskilp odaklı kalyoncu motor var evo parçaları oradan alınabilir.Ben elcik koruma istedim nasıl bir şey gelecek bakalım.. bilginiz olsun istedim .. vesselam
    kalyoncu motor da arka iç lastik 35 tl uma 82 tl ye veriyor bencede kalyoncu mantıklı
    bursalıali bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Benim görüşüm , ugury srkadasımızın yasadığı bu olayda kazanılan bişey yok , tam tersi kaybedilmiş bir garanti kapsamı var.

kim ne dersin 300 km geç servise geldi diye 1 yaşında 4500 kmdeki motorlu tasıt garanti kapsamı dısına alınmamalı.
    UMA nın yaptığı tam olarak "Maaşına zam yaptım işine son veriyorum" demek.

Bu alet çok güzel ama bu servisler ve bu distribütör elinde yazık oluyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Mesaj geçmişime bakarsanız motoru 4300 km istanbuldan aldım, aldığım arkadaş 4500 km servise gireceğini söyledi, bizde motoru istanbuldan yalovaya getirdik ve 4570 km de yalovada servise götürdük, ben yanlış anlatıyorum galiba burda herhangi bir kazanım yok benim telefon görüşmeme istinaden beyini değiştireceklerini ancak motoru garanti kapsamı dışına alacaklarını söylediler. yani şuanda motorum garanti kapsamı dışında. sorunun kesin beyinden olduğuda meçhul beyini değiştirdiler ama sorun devam ederse ben cebimden yaptıracağım. bunun neresi kazanım
    Arkadaşım 25.Kasım 2016 tarihinde ilk mesajını yollamışsın ve 4000 km'de üründe sorunun başladığını yazmışsın. Ben bunu görünce 4.300 km.'de ürünü aldım demene anlam veremediğimi söylüyorum. Aşağıda da o mesajını tekrar paylaşıyorum. Şu an yazdıklarınla önceki yazdıklarını karşılaştırdığımda kendine tezat olduğunu gördüm geçmiş paylaşımlarının. Benim yazdıklarımla ilgili bana cevap vermen ancak ikimizin birbirimizle takışmamıza neden olur ki hepimizin derdi şu an senin hak ettiğin hizmeti edinebilmen. Yani ben sana yada kazanacaklarına karşı falan değilim. Umarım umduğun şekilde çözümlenir sorunun. Ancak bana Adanalının girişimi dolayısıyla edinilen kazanımlar tatminkar geldi, Adanalıya teşekkür etmeye çalışırken seni kırdıysam bağışla.

aynı sorun bendede var.motor 2016 4000 km de başladı UMA ile görüştüm servise yönlendirdiler. yarın götüreceğim bakalım sorun neymiş
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)