Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Karar verdim 11 kasımda bu üründen 2 adet sipariş verecem bu renklerde kombin yapıcam altlı üstlü.

bursalıali, gokangunes ve Tayfun_ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bu arada ana sayfada görmüşsünüzdür. 2017 modellerde 250--300 cc enduro-turinglerde patlama yılı olacak sanırım. Suzuki, bmw, kawasaki, honda vb firmalar bu alanda yeni motorlar sürüyor piyasaya. Yaklaşık 2.5 yıl önce mondiale mail atarak bu kategoride ciddi bir eksiklik olduğunu belirtmiş ve RX3'ü getirmeleri gerektiğini söylemiştim. getirdiler (benim uyarım üzerine mi bilmem ama ben nisanda mail attım aynı yılın sonunda getirdiler). iyi ki de getirdiler. Şu an piyasada bu alandaki (enduro-turing) açığını kapatan bir model oldu (bir de sorunları hiç olmasaydı, tadından yenmezdi). Zaman beni doğruladı.Artık tüm rakipler bu alana yönelik modeller sunuyor. inşallah piyasa yani biz motor severler mutlu oluruz. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Bu gün 2 saatlik bir sürüş gerçekleştirdim. Ellerim uyuştu titreşimden yarım saat öyle kaldı. Çok titriyormuş bizim gidon.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün 2 saatlik bir sürüş gerçekleştirdim. Ellerim uyuştu titreşimden yarım saat öyle kaldı. Çok titriyormuş bizim gidon.
    800 km yol gittim titrediğini görmedim bi servise göster.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    düşük viteste biraz titreme hissediliyor ama devir yerine gelince ben rahatsız eden titreşim hissetmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ana sayfada görmüşsünüzdür. 2017 modellerde 250--300 cc enduro-turinglerde patlama yılı olacak sanırım. Suzuki, bmw, kawasaki, honda vb firmalar bu alanda yeni motorlar sürüyor piyasaya. Yaklaşık 2.5 yıl önce mondiale mail atarak bu kategoride ciddi bir eksiklik olduğunu belirtmiş ve RX3'ü getirmeleri gerektiğini söylemiştim. getirdiler (benim uyarım üzerine mi bilmem ama ben nisanda mail attım aynı yılın sonunda getirdiler). iyi ki de getirdiler. Şu an piyasada bu alandaki (enduro-turing) açığını kapatan bir model oldu (bir de sorunları hiç olmasaydı, tadından yenmezdi). Zaman beni doğruladı.Artık tüm rakipler bu alana yönelik modeller sunuyor. inşallah piyasa yani biz motor severler mutlu oluruz. Selamlar.

fiyatları görmeden pek mutlu olamıyorum sonuçta honda , kawasaki , suzuki , bunlar 22 binden aşağı enduro vermezler insana , cc kaç olursa olsun.
    doların bugünkü halini görünce motoruma daha bi güzel bakmaya karar verdim.
    bursalıali ve Erd0 bunu beğendiler.

Motosikleti
    gurupta paylaşmışlar buradada olsun RX4 450cc

bursalıali, demirarch ve Tayfun_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3i evo
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdo kardeş, arka lastikle durulmayacağını tabi ki ben de biliyorum. 1979 yılından beri motosiklet süren biri olarak, nasıl fren yapacağımı biliyorum. Benim söylemeye çalıştığı şey sadece metzeler tourance lastiğin, en az 45 dakikalık sürümden sonra bile yeteri kadar ısınmadığı ve asfaltta frenlemede kaydığıdır. Ben zaten durmak için değil düşük süratte yaptığım deneme sonucu bu kanaate vardım. Yoksa frenleme amacıyla ön ve arkanın belli basınç seviyelerinde ve senkronize bir şekilde sıkılarak yapılacağını biliyorum. Eski lastiklerle yaklaşık 4500 km yol yaptım, frenlemede arka tekerin benzeri bir tepki vermesi nedeniyle değiştirdim. Sükutu hayale uğrama nedenim budur. Selamlar.

Not: eski lastikler 100/90-19 ve 130/70-17 temiz durumdadır. 4500 km'de değiştiğimi söylemiştim. Patlak vb yoktur. İsteyen arkadaşa makul bir fiyattan kargo ona ait olmak üzere verebilirim. Arazi/bozuk satıh kullanımına uygun bir lastik olduğunu düşünüyorum.
    Naci abi söyledim ama yanliş anlama yok ben sana istinaden yazmadim yoksa iyi motor kulandiğını biliyorum ama okadar çok bilmeyen insan varki! Bunu anlatmamın nedeni lastiğe çok para verip çokda beklentide olmamalari için yoksa senin yazinla alakali değil! Zaten turance hakinda bildiklerimi söyledim ki sende benzer durumlarla karşılaşmısın keske prelli mt60 veya michelin anakee 3 baksaydin birde. Çünki 3 aşağı 5 yukari ayni fiyatlari. Ama şu da var turance bildiğim kadariyla rahat 15bin km kulanilabiliyor 25bin yapanda var mt60 ve anakee 10bin sonra çöp
    bursalıali, Naci63 ve mitmuallim bunu beğendiler.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Vites konusundaki paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

Aşağıdaki resimlerdeki yağ kaçakları normal midir?
    Bu şanzımandan iyiden iyice kıllanmaya başladım.

bursalıali bunu beğendi.

gokangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karar verdim 11 kasımda bu üründen 2 adet sipariş verecem bu renklerde kombin yapıcam altlı üstlü.

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1KtLjG...Xq6xXFXXXE.jpg
    https://ae01.alicdn.com/kf/HTB17se9M...f18788b2541b96
    https://ae01.alicdn.com/img/pb/744/1...ec6d57a5eb8d63
    Gerçekten Harika olacağa benziyor merakla bekliyorum
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    Merhaba arkadaslar. Cbr 250r kullanicisiyim 0km de aldim 1700 km oldu 1 ay oladi henuz. Tarzim degilmis onu anladim. Rx3 almayi planliyordum. Rx4 cok hosuma gitti. Tahmini ne zaman satisi baslar? Satis fiyati ne olur? Bilgi var mi?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı pitho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar. Cbr 250r kullanicisiyim 0km de aldim 1700 km oldu 1 ay oladi henuz. Tarzim degilmis onu anladim. Rx3 almayi planliyordum. Rx4 cok hosuma gitti. Tahmini ne zaman satisi baslar? Satis fiyati ne olur? Bilgi var mi?
    tahmini bir zaman vermek zor fiyatta ama Csc ne zaman satışa koyarsa bilinki 1 sene sonra bizde satışı olur. tabi 450cc vergisi biraz daha pahalı olduğundan 16 ila 20 gibi bir rakam olur bence. yurtdışında 4000 euro gibi bir fiyat olduğu söyleniyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Guzel gorunuyor ama kafa tasarımını yenıleseler daha guzel olabılır ,
    Memlekete gelırse ısı bıraz zor , mecburen fıyat yukselecek , suzukı , kawasakı fena gelıyor bu sınıfa
    Bekleyıp gorecegız
    bursalıali bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites konusundaki paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

Aşağıdaki resimlerdeki yağ kaçakları normal midir?
    Bu şanzımandan iyiden iyice kıllanmaya başladım.

http://i.hizliresim.com/mEOJ7R.jpg

http://i.hizliresim.com/E3Gy6A.jpg
    O yağ zinzirden bulaşıyor zannedersem

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Alıntı pitho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 haziran temmuz gibi olabilir,tarzını bulduysan bekle derim.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO

100 KM üstünde hızlarda sürdünüz galiba..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

ben aydın izmit arasında 10 saat motorda kaldım titrşim yok gibiydi..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Efendim merhabalar. Bir kaç aydır RX3 EVO bakıyorum. Bazı sorularım olacak. Stop etme sorunu çözülemeyecek bir sorun mu? Yani tamamen kronik olup her defasında problem çıkartır mı? Kocaeli`de iyi bir ustası/servisi varmıdır? Ve son olarak genelde bu motorun 2. eli neden 0 km'sinden daha pahalı? İstanbul'da bir bayi 2015 model 0 km. 9500 TL'ye verirken (ki kask eldiven mont çanta vs. hediyeleri de var) aynı modelde 8-10 bin km yapmış bir evo'dan 10 bin TL isteyen var? Aynı durum 2016'sı içinde geçerli, 0 km 11500'e bırakan var, 2016 model 8-10 bim km'lerde 12 13 isteyende var? Eleştiri anlamında değil tamamen bilgi edinme amaçlı sorulan bir sorudur benimki..
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Zengibar kardeş,o yağ ön dişliden damlıyor.sakın merak etme,hareket halindeyken o dişlinin yaptığı deviri bir düşün,merkezkaç kuvveti ile fazla yağ dışarı doğru savruluyor,için rahat olsun sıkıntı yok.

zangiff kardeş,titreşim,tek silindirli motorlarda muhakkak olur ama ben hiç rahatsız değilim.(ben ki vaktiyle TVS APACHE kullanmış biri olarak,titreşimin ne demek olduğunu iyi bilirim.)silindir sayısı arttıkça vibrasyon (titreşim)azalır çünkü birbirlerini balans ederler ama 4 silindir bir motorda bile az da olsa bir titreşim vardır.bundan önceki motorun 4 silindirliydi.

bu arada,RX4 iyimiş,önümüzdeki yıl bu segmentte epey bir çeşit olacak gibi.ama $ bu seviyede giderse hayal gibi.ben de son zamanlarda BENELLİ TRK 502'yi inceliyorum.sadece hayal.
    Zengibar ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 750 İntegra
    selamlar , malum kış geliyor yağmurlar başladı ,

ön çamurluk için uzatma yapan oldu mu?
    hazır modellerden uyan var mı? yada kendi çözümünü paylaşabilecek olan...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar , malum kış geliyor yağmurlar başladı ,

ön çamurluk için uzatma yapan oldu mu?
    hazır modellerden uyan var mı? yada kendi çözümünü paylaşabilecek olan...

Bu ürünü 3 aydır kullanıyorum gayet iyi oldu. ama aldığım yerde kalmamış.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 KM üstünde hızlarda sürdünüz galiba..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

ben aydın izmit arasında 10 saat motorda kaldım titrşim yok gibiydi..
    vesselam..
    Evet genel olarak 100 üstü seyrettim bide dikkatimi çeken birşey oldu 6. Vites tapa gaz 126 da sanitleniyor 9 bin devirden bi tık önde duruyor devir ibreside ne iniyor ne çıkıyor.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.
    Enduro candır , Enduro heycandır.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bektanist kardeş,o uzatma hangi motorun ve kaça aldınız? çünkü ben bir arkadaşımdan,pulsarlarınki oluyor diye duydum.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)