Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Ruhsata çanta için bi ruhsat parası daha vererek ilgili sayfayı yenileyeceksiniz.
    Naci63 bey son bakıöda rutin bakım dışında hiç bir şey yapılmadı.ama sorun yok şükür..
    Ali abi aralığa az kaldı.. biraz daha sabır..
    Vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    msaltin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeni yol arkadaşını arıyor :)
    Henüz 2.el almak istediğim motorun ruhsatını görmedim ama ruhsatta yazmıyorsa çantalar, devir esnasında eklenebilir mi acaba?
    bursalıali bunu beğendi.

gokangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Bu gün internetten(sanalpazar) 99 TL ye aldığım orta sehpa montajını yaptım. Gayet basit bir şekilde monte edildi ve çok dengeli oldu.Düşünen olursa aldığım linki paylaşabilirim. Birde lastiklere yine internetten(n11) aldığım formula x lastik zırhı enjekte ettim. Bakalım fayda yada zararını görecek miyiz.Hava bastıktan sonra eve gelene kadar her hangi bir balans vs hissetmedim.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı gokangunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün internetten(sanalpazar) 99 TL ye aldığım orta sehpa montajını yaptım. Gayet basit bir şekilde monte edildi ve çok dengeli oldu.Düşünen olursa aldığım linki paylaşabilirim. Birde lastiklere yine internetten(n11) aldığım formula x lastik zırhı enjekte ettim. Bakalım fayda yada zararını görecek miyiz.Hava bastıktan sonra eve gelene kadar her hangi bir balans vs hissetmedim.
    ayaklık linki görmek isteriz
    formulax ı 6 aydır kullnıyorum tekerlere hava basmayı unuttum gibi bir şey ..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vesselam..
    http://www.sanalpazar.com/mondial-rx3i-evo/i-61699019

Buradan aldım

Bu da montajın nasıl yapıldığını anlatan link
    https://youtu.be/tFIWDt2gulA

Umarım formulax bende de aynı etkiyi gösterir. Öne 350ml, arkaya 450 ml enjekte ettim
    bursalıali, Deadly Sto(R)m ve mitmuallim bunu beğendiler.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    http://www.sanalpazar.com/mondial-rx3i-evo/i-61699019

Buradan aldım

Bu da montajın nasıl yapıldığını anlatan link
    https://youtu.be/tFIWDt2gulA

Umarım formulax bende de aynı etkiyi gösterir. Öne 350ml, arkaya 450 ml enjekte ettim
    Orta sehpa guzel gorunuyor ama iki sorum var.
    1) Motor sehpada iken iki tekerlek de yere basiyor gorunuyor. Dogru mu?
    2) 1. sorunun cevabinin hayir oldugunu dusunerek, motorun arka tekerinin yere degmemesi icin orta sehpa ayaklarinin birinde cikinti var mi?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta sehpa guzel gorunuyor ama iki sorum var.
    1) Motor sehpada iken iki tekerlek de yere basiyor gorunuyor. Dogru mu?
    2) 1. sorunun cevabinin hayir oldugunu dusunerek, motorun arka tekerinin yere degmemesi icin orta sehpa ayaklarinin birinde cikinti var mi?
    2 tekerde yere değmiyor ön teker çok farkedilemeyeceği havada yani serçe parmağınızla çevirebilirsiniz.
    Aracı çok az öne bastırdığınızda yada arka koruma demirini hafif kaldırdığınızda da arka tekeri rahatlıkla dönderebilirsiniz.
    Çıkıntıyı anlamadım. Montaj Linkinde görünen harici birşey yok
    bursalıali ve Deadly Sto(R)m bunu beğendiler.

Motosikleti
    2 tekerde yere değmiyor ön teker çok farkedilemeyeceği havada yani serçe parmağınızla çevirebilirsiniz.
    Aracı çok az öne bastırdığınızda yada arka koruma demirini hafif kaldırdığınızda da arka tekeri rahatlıkla dönderebilirsiniz.
    Çıkıntıyı anlamadım. Montaj Linkinde görünen harici birşey yok
    Bilgi icin tesekkurler. Bu arada sizin motorunuz kac model? Sizinki 2015 ise 2016 modellerde lastiklerde yukselme oldugu icin tamamen yere basar mi motor emin olamadim.
    bursalıali bunu beğendi.

Formunu 3/2 ni geriye dogru okudum neredeyse aralikta niyetim var ins bu mmakinayi almaya tek anlamadigim millet cok dusuk km de bu motoru elinden neden cikariyor??

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vesselam..
    Lastiklere basılan köpük nasıl? Benim derdim ön lastiğin inmesi, lastikçi sibop değişti ama yine yavaştan iniyor, arka sabit sorunsuz, köpük sıksam inme olayı durur mu acaba? Lastikçi 30 tl aldı, bir kere daha adamı görmek istemiyorum formula x de derdime çare olacaksa alırım.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi icin tesekkurler. Bu arada sizin motorunuz kac model? Sizinki 2015 ise 2016 modellerde lastiklerde yukselme oldugu icin tamamen yere basar mi motor emin olamadim.
    Rica ederim 2016 model benimki de
    Deadly Sto(R)m ve bursalıali bunu beğendiler.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıymetli Onur kardesim made by Zengibar olan orta sehpayı ümidle
    hasretle hararetle bekliyoruz. Nerede fotolar. Bizleri bekletme.
    Kolay gelsin . SAYGILARLA.
    Sayın Ali Abi;

Bugün şirkete gidip orta sehpanın kaynağını yaptım ve kaplama/boya öncesi montaj denemesini gerçekleştirdim. Şirketime her gün gidiyorum, pazar günleri asla gitmek istemem ki pazartesi günü ızdırap olmasın. Ancak bu pazar hiçbir pazara benzemedi ve inanılmaz keyif aldım. Bizzat kendi çizip tasarladığım bir sehpayı kaynatıp evoma montaj etmek çok mutlu etti beni

Yay ve ayak basma kolu pozisyonlarını belirledim. Onları da en yakın zamanda halledip boyaya vereceğim. Ancak bu ilk prototip ve kaynakları çok hoş olmadı. Bunu bir süre deneyip değişiklik gerekli olursa yapıp 2. yi yapacağım.

Motor şuan arka teker üzerinde duruyor ve çok küçük bir kuvvet ile arka teker askıya alınabiliyor. Bunun için öneriniz nedir?
    Durması gereken pozisyon denge mi yoksa arka teker üzerine oturmalı mı? Bunun için ayarlama yapmam gerekecek.

Bu pozisyonda ben de üzerine bindim, esneme v.s. varmı diye hopladım zıpladım ama epey sağlam duruyor, hiçbir esneme v.s. olmadı. Orta bağlantı için de 2 mm cidarlı borunun içinden M16 paslanmaz saplama geçiyor. Bu konuda da içim rahat etti.

Tam olarak oturtalım ve hatasız kazasız bir şekilde 500 km kadar yol yapayım, (virajlarda, alçak kaldırımlardan inerken, v.s. çarpma, sürtme var mı test edip ona göre sizleri bilgilendirmek istiyorum) EVO AŞKINA arzu eden ilk 3 arkadaşa bedelsiz göndereceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Alıntı ventura800 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Formunu 3/2 ni geriye dogru okudum neredeyse aralikta niyetim var ins bu mmakinayi almaya tek anlamadigim millet cok dusuk km de bu motoru elinden neden cikariyor??

Aslında diğer bir çok formu takip ediyor iseniz, motor alan bir çok meraklı hevesli arkadaş kısa sürede bu sevdadan gerek aile baskısı, gerek yaşanan ufak tefek kazalar, gerekse binilmeden yatan motorlar sebebi ile vazgeçiyor. Yani evomuza mahsus bir durum değil bu. Başlık açıldığı günden beri gözünü karartıp ilk almış olan Emre Bey gibi tutkulu halen binenler de mevcut. Bu bir sevda...

Motosikleti
    Elinize kolunuza sağlık, orta sehpa çok şık görünüyor. İnşallah ben de hafta içi motorumu almış olacağım, hatta ehliyetten önce motoru almış olacağım galiba. Henüz motoru olmayanlar orta sehpaya talip olabiliyor mu
    Zengibar ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklere basılan köpük nasıl? Benim derdim ön lastiğin inmesi, lastikçi sibop değişti ama yine yavaştan iniyor, arka sabit sorunsuz, köpük sıksam inme olayı durur mu acaba? Lastikçi 30 tl aldı, bir kere daha adamı görmek istemiyorum formula x de derdime çare olacaksa alırım.
    Formulax ı sitesinden inceleyebilirsiniz beyaz süt gibi sıvılar gibi değil,yanak patlamalarına etkisi yok, ama taban dan gelen cisimlere ve hava kaçağına biebir. Her motor lastiği 2-3 haftada bir hava kontrolü istr ve eksiltme kaçınılmaz,formulaxdan sonra 1500 km uzun yol olmak üzere 300 km 4 ay boyunca hasliğe değil hava basmak kontrol etmek bile aklıma gelmedi. ben memnunum.. bisikletimdede kullanıyorum..
    vesselam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Zengibar kardeşim, eline sağlık güzel gözüküyor fakat yan ayak ile çatışması var mı indirip kaldırırken, birde kaldırırken ayaktan nereden destek alıyorsunuz, bende kindede arka teker zemine değecek şekilde duruyor hafif bir temesla arka tekeri havalandırıyorum..
    vesselam..
    Zengibar ve bursalıali bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    RX3 Evo
    Mithat Hocam;

Yan ayakla hiçbir çakışması yok, birbirinden bağımsız çalışabiliyorlar.
    Kaldırırken kullanacağım kol pozisyonunu bugün belirledim ve kaynatacağım. Çakışma durum kontrolü için de en sona onu bıraktım.

Arkadaşlar beğendiğinize çok sevindim, inşallah sorunsuz bir hale getirebiliriz.
    mitmuallim ve bursalıali bunu beğendiler.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Ali Abi;

Bugün şirkete gidip orta sehpanın kaynağını yaptım ve kaplama/boya öncesi montaj denemesini gerçekleştirdim. Şirketime her gün gidiyorum, pazar günleri asla gitmek istemem ki pazartesi günü ızdırap olmasın. Ancak bu pazar hiçbir pazara benzemedi ve inanılmaz keyif aldım. Bizzat kendi çizip tasarladığım bir sehpayı kaynatıp evoma montaj etmek çok mutlu etti beni

Yay ve ayak basma kolu pozisyonlarını belirledim. Onları da en yakın zamanda halledip boyaya vereceğim. Ancak bu ilk prototip ve kaynakları çok hoş olmadı. Bunu bir süre deneyip değişiklik gerekli olursa yapıp 2. yi yapacağım.

Motor şuan arka teker üzerinde duruyor ve çok küçük bir kuvvet ile arka teker askıya alınabiliyor. Bunun için öneriniz nedir?
    Durması gereken pozisyon denge mi yoksa arka teker üzerine oturmalı mı? Bunun için ayarlama yapmam gerekecek.

Bu pozisyonda ben de üzerine bindim, esneme v.s. varmı diye hopladım zıpladım ama epey sağlam duruyor, hiçbir esneme v.s. olmadı. Orta bağlantı için de 2 mm cidarlı borunun içinden M16 paslanmaz saplama geçiyor. Bu konuda da içim rahat etti.

Tam olarak oturtalım ve hatasız kazasız bir şekilde 500 km kadar yol yapayım, (virajlarda, alçak kaldırımlardan inerken, v.s. çarpma, sürtme var mı test edip ona göre sizleri bilgilendirmek istiyorum) EVO AŞKINA arzu eden ilk 3 arkadaşa bedelsiz göndereceğim.

http://i.hizliresim.com/nEXMPa.jpg

http://i.hizliresim.com/vZO5zD.jpg

http://i.hizliresim.com/rEAMLz.jpg

http://i.hizliresim.com/7Algmr.jpg

http://i.hizliresim.com/PQyk3b.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Aslında diğer bir çok formu takip ediyor iseniz, motor alan bir çok meraklı hevesli arkadaş kısa sürede bu sevdadan gerek aile baskısı, gerek yaşanan ufak tefek kazalar, gerekse binilmeden yatan motorlar sebebi ile vazgeçiyor. Yani evomuza mahsus bir durum değil bu. Başlık açıldığı günden beri gözünü karartıp ilk almış olan Emre Bey gibi tutkulu halen binenler de mevcut. Bu bir sevda...
    eline koluna sağlık çok profesyonel gözüküyor. bu arada benim ayaklığım var olmayan faydalanır umarım.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    EVO AŞKINA arzu eden ilk 3 arkadaşa bedelsiz göndereceğim.
    Ben talip olabilirim aslinda

Bu arada orta sehpanin motoru on tekerlek uzerinde dengede tutmasi lazim (bana gore). Zincir yaglanirken kolaylik olmasi acisindan...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ Evo
    Sayın Ali Abi;

http://i.hizliresim.com/nEXMPa.jpg

http://i.hizliresim.com/vZO5zD.jpg

http://i.hizliresim.com/rEAMLz.jpg

http://i.hizliresim.com/7Algmr.jpg

http://i.hizliresim.com/PQyk3b.jpg

Merhaba, bende motorumu yeni aldım. Bugün yaklaşık 60 km yol yaptım çok mutluyum. Bugün iyi ki Evo almışım dedim.

Bu ayaktan bende alacağım bu fotoları görünce seni beklemeye karar verdim.

Şimdiden ellerine sağlık.. Allah kolaylık versin.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar;

Bizim motor üreticimiz olan firmadan (cscmotorcycles) Mr. Steve e yazmıştım ve resimleri paylaşmıştım, aşağıdaki yorum geldi.

It looks good.
    It's ok if you make it.
    I hope it works well for you.
    Steve

Sevgili Deadly Sto(R)m,

Aslında söylediğiniz çok mantıklı, diğer arkadaşlardan da bir yorum gelsin, ona göre revize edelim. Ön tekerleğin basması için sehpanın daha dik durması gerekli ki ağırlık merkezi sehpanın ön kısmına geçsin. Bu durumda devrilme riski olur mu bilemedim... Sanki şunlar mümkün;

1. Yere temas eden kısımlar arkaya doğru bir miktar uzayabilir daha dik durur, ağırlık merkezi öne alınmış olur, devrilmez.
    2. Orjinali gibi saplamanın geçtiği kısımdan çok uzaklaşmayan bir tasarım yaparız. Duruş açısını değiştirmeden sehpayı arka tekere yaklaştırmış oluruz.

msaltin +1
    Deadly Sto(R)m +2

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Alıntı rifatyontar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki videomda ömrünü doldurmuş orj.zincirimle 162km/h hıza ulaşabilmiştim(Eğimde).Şimdi ''ognibene'' italyan zincirle aynı yolda tekrar denedim.Yani zincir çok şeyi değiştiriyor dostlar. videoda farkederseniz aşırı rüzgar var(kafa sallıyor). ve araç trafiğinden dolayı gaz kesmek zorunda kalıyorum.ki kesmesem tahmini 2-3km/h extrası olur.Bu hızlarda seyir edemezsiniz tabiki.Ayrıca 2015 modellerde hız göstergesinde sapma olmasına rağmen gayet ii gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=uaiMp3fo4h4
    http://californiascooterco.com/blog/

Video CSC Bloğuna da eklenmiş ve adam kendi motoruna hayret eder durumda

Yorum bu:

"This is interesting and it’s good stuff. The young Turk (sorry, I couldn’t resist) riding the RX3 in the video above hit an indicated 170 kilometers per hour. I’m going to assume the Turks’ speedos have the same error as our initial three prototype RX3 motorcycles. On those first three RX3s, the speedometers were 20% optimistic (our production bikes have speedometers that are about 10% optimistic). Converting 170 kph to mph and then lopping 20% off of that number yields, whaddaya know, 84 mph. That’s exactly what Zongshen tells us the top speed of the RX3 is. How about that!"
    bursalıali ve msaltin bunu beğendiler.

Motosikleti

msaltin +1
    Deadly Sto(R)m +2

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Alıntı msaltin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Herkese,

40'ımdan sonra geçmişte gerçekleştiremediğim motor sevdasına bir el atayım dedim. Şu an A2 kursuna gidiyorum ve sonraki pazar sınavım olacak muhtemelen. RXi evo çok hoşuma gidiyor ve sayfalardır konuyu takip ediyorum. Müthiş paylaşımlar var bu grupta. Herkese teşekkür etmek istiyorum bunun için.

Nasipse ben de 2016 model 2.el turuncu bir RX3 buldum ve almaya niyetliyim. 9000 km'de ve fiyatı da 9.000 TL. 2006 GS650 alma niyetinde olduğundan satıyor sahibi. O da 1.000 km civarında almış ve yaklaşık 4 ayda 8.000 km yapmış. Genel durumunu iyi gördüm motorun ama muhtemelen onun gittiği servise gideceğim için bir tanışmak için de olsa servise göstereceğim motoru. Motorla beraber alarm, elcik koruma, 2 çakar led, 4 mevsim pantolon ve eldiven de fiyata dahil. Gerçi kask, korumalı kevlar kot, mont, eldiven ve çizmemi kurs boyunca almıştım ama özellikle 4 mevsim pantolon iyi olur sanırım rüzgar için. Bu motor ve fiyat hakkında yorumlarınız ne olur merak ediyorum?

Bir de en az son 100 sayfayı okumuşumdur 2016 modeller hakkında bilgi almak için, ancak özellikle uzun seyahatlar için aklıma takılan bir şey oldu. Biraz komik gelebilir ama yolda köpeklerin saldırması/kovalaması gibi bir durumla karşılaşan oldu mu hiç? Ne yapmak lazım öyle bir durumda gerçekten merak ediyorum.

Selam ve saygılarımla.

Bu arada almak istediğim motor bu ilanda:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-daha-ucuzu-yok-hatasiz-sorunsuz-360439806/detay

Sizin tertemiz demir atları görünce benim aday biraz yıpranmış gibi geliyor gözüme ama inşallah alınca çiçek gibi yapacağım.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)