Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.bizimmotor.com/page.php?act=urunDetay&urunID=7935&name=enduro-rx3i-evo-250-performans-arka-disli

Bunu taksam nasıl olur sizce artısı eksisi ne olur.
    bunu takarsan devri biraz düşürürsün amaç hızmı ? devirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişim 2/44= %4.5 hız artışı ve aynı oranda tork azalışı olur. Hızınız reel olarak 5 km artar. Ama eğer motorunuz 2016 model ve lastik te değişecekseniz, arka lastik mecburen 130/80-17 olacak (orjinali 130/70-17). Bu da aynı oranda (%4.5) değişim sağlıyor. Hem dişli hem de lastik değişirse ciddi bir güç kaybı yaşarsınız.
    naci abi hızda aman aman bir artış yok ama devri baya rahatlatıyor vites aralarıda biraz daha uzuyor.
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ben de daha önce 6. vites 7000 devirde tam 105 yapardım (2016 model). Lastik değişiminden sonra 110 yapmaya başladım. Ayrıca lastikten sonra en azından psikolojik olarak rahatladım. Yol tutuşunu artık daha çok beğeniyorum.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Hız ın artmasını istiyorum ben 105 i 5. Viteste yapıyorum 110 a kadar gidiyor 5. Viteste. 6. Vites gereksizmiş gibi geliyor 5 te 110 vurduktan sonra 6 ya atsam uzamaya devam etse güzel olur.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli Zangiff bana 120 km sürat yetiyor ancak hiç kimseyi de niçin motorundan daha fazla performans istiyorsun diye kınayamam. Ben olsam gücümü artırabilmek için paraşüt görevi yapan iki yan çantayı koruma demirleriyle birlikte sökerek son sürati o şekilde denerdim. Benim arka çantalarım çok işime yarıyo.SELAM ve HÜRMETLERLE.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    bi ara face grubunda aydın/power motor un yaptığı arka dişli videosu görmüş idim + ve - olarak imal edilmişti.Performans ve hız dan ziyade daha düzgün çalışması dikkatimi çekmişdi. Dişli setini değiştireceğim zaman o aklımın bir kenarında duruyor.. ben tork dan yanayım..
    Naci63 bey stop sorunu bir daha yaşamadınız herhalde.Bizde hamdolsun fabrika bakımından sonra tek tük rolentide stop ediyordu ilk çalıştırmada son bakımdan sonra oda bitti,ilk çalıştırmadaki stop sorununun yağ ile alakası olabilir demişdi fabrika mühendisi,castrol 10/40 kullanıldı son değişimde sorun yok yola devam.. .Keyifle kullanıyorum motoru..
    vesselam
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar herkese merhaba;

Bir süredir okuyorum ancak yazmaya fırsatım olmadı.
    Yeni gelen arkadaşlar, hepinizin makinaları hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Tasarladığım orta sehpayı yaptırdım ancak takmaya henüz fırsatım olmadı. Ankara'da havalar çok soğudu, çadırı çektim ben:(
    Günler de kısaldı, iş güç derken bir de bakmışız hava kararmış. Kısmet olursa bu hafta sonu uğraşmaya çalışacağım.

Bir de ilk fırsatta arka için Aluminyum çanta yaptırmayı planlıyorum, rahatça kask koyabilmek için.

Koltuk problemini ben de yaşıyorum. 50-60 km sonra rahatsızlıktan sağa sola oynamaya başlıyorum.

Sağlıcakla kalınız...
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Bende bütün çantalar sökülü zaten. Sıry çantası taşıyorum sadece. 3 lü çanta seti endurodan ziyada touring işi gibi geliyor bana. Malum memleketimin yolları offroad pisti gibi zaten. Dişliyi 42 ye çeksem hız artarmı acaba. Yada ön arka nasıl bi oran yapmalıyım deneyen bilen arkadaş varsa sevinirim. Şimdi çıkıp diyebilirler hız istiyorsan enduro neden diye. Endurodan çok memnunum motorun tarzı kullanışı çok keyifli bunun yanında hızda olsa tadından yenmez.
    bursalıali bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bütün çantalar sökülü zaten. Sıry çantası taşıyorum sadece. 3 lü çanta seti endurodan ziyada touring işi gibi geliyor bana. Malum memleketimin yolları offroad pisti gibi zaten. Dişliyi 42 ye çeksem hız artarmı acaba. Yada ön arka nasıl bi oran yapmalıyım deneyen bilen arkadaş varsa sevinirim. Şimdi çıkıp diyebilirler hız istiyorsan enduro neden diye. Endurodan çok memnunum motorun tarzı kullanışı çok keyifli bunun yanında hızda olsa tadından yenmez.
    Sadece arka dişliyi 42 yap tork kaybını anlamazsın ama beklentin çok olmasın yarım vites yükselttiğini düşün ben 40 yaptırdım 6. vitesde bile hızlanabilirken artık 6. vites uzun yolda hız sabitleyicise dönüştü illa vites küçültüp tekrar yükseltmeni bekliyor makina. 42 dişde çok bir kaybın olmaz 6. vites tekrar hızlanmanı sağlar. birde şu var bendeki model olarak 2015 yani 18 ön jant eğer sendeki 19 jant 2016 modelse senin kadranın daha doğru gösteriyordur bendeki kadran 120 gösterdiğinde aslında 102 km/h hız yapıyor. birde sana nacizane tavsiyem zincirine iyi bak çok gevşek olmasın çok sıkıda olmasın çok gevşek olursa aktarmada zorlancağı için hızı tam anlamıyla tekere iletemez çok sıkı olursada zincir dişlisi yer.motoru sehpaya aldıktan sonra yapmanıda tavsiye edrim yukarı doğru 1.5 santim veya 2 sayntim oynıyacak şekilde gerdirirsen üstüne bindiğinde 0.5 santim gererki buda idealdir bu dediklerimi yap farkı hissedersin.
    bursalıali ve zangiff bunu beğendiler.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Bu aksam motoru park edince bir yerden ciz ciz ses geliyordu. Sivi damlayip sicaga degme sesi. Sona farkettim ki radyator alttan az az damlatiyor ve eksoza degip cizirdiyor. Normalde bu haznedeki sivi seviyesi ne olmali? Ne yapabilirim?

https://youtu.be/1kJTL5349bo
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Kıymetli Onur kardesim made by Zengibar olan orta sehpayı ümidle
    hasretle hararetle bekliyoruz. Nerede fotolar. Bizleri bekletme.
    Kolay gelsin . SAYGILARLA.
    Zengibar bunu beğendi.

gokangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Arkadaşlar bir sorum olacak bu gün motorumun ruhsatı geldi ancak gelen yaprakta arka çanta ile ilgili hiç bir şey yazmıyor sizlerde çantalı olduğu neresinde belirtiliyor? Acaba hatalı mı çıkarttılar ruhsatı? Eğer hatalıysa daha önce böyle bir tecrübesi olan var mı ne yapmak lazım?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Kıymetli Gokangunes bu sitede 19subat2016 tarih ve 1861den 1880e
    kadar olan sayfalarda aradığın sorunun cevabıni bulursun
    Ben ist deyim motorumsa Bursa da yoksa sana ruhsatta 3çantanin kayitli
    olduğu yeri foto ile gönderirdim. Vede daha önceki sayfalarda da
    fotolari ile gecmisti. RX3İ arka cantalarin ruhsata işlenmesi diye
    nete yazinca çikiyo. SELAMLAR.

Herkese selam 196 boy 135 kg birine bu motoru tavsiye edermisiniz??? Arada artcimda olucak
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Değerli Ventura800 rx3iyi çinliler bizler gibi yaklaşık 2mt boy ve 120 kilo ağirlikli motorcular için üretmişler.Boyu 170 altında olan
    sürücüler evoya hic hevelenmesin büyük sıkıntı çekerler Sen eniyisi
    bu motoru alacağın bayide evonun üzerine bir bin. Durumu kendi gözünle
    bir gör. Bu sitede 190 ve üzeri onlarca arkadaşımız kalıplı ve gösterisli olduğu için bu makinayı tercih ettiler. Bende bu evo ile
    125 kg ben 85 kg eşim artı 50kg bagaj ile Bursa'dan İzmir Çeşme'ye
    gittim ve aynı yükle bir ay sonra geri döndüm.
    Tereddüt etme. Motorun hayırlı olsun SELAMLARLA.

msaltin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeni yol arkadaşını arıyor :)
    Merhabalar Herkese,

40'ımdan sonra geçmişte gerçekleştiremediğim motor sevdasına bir el atayım dedim. Şu an A2 kursuna gidiyorum ve sonraki pazar sınavım olacak muhtemelen. RXi evo çok hoşuma gidiyor ve sayfalardır konuyu takip ediyorum. Müthiş paylaşımlar var bu grupta. Herkese teşekkür etmek istiyorum bunun için.

Nasipse ben de 2016 model 2.el turuncu bir RX3 buldum ve almaya niyetliyim. 9000 km'de ve fiyatı da 9.000 TL. 2006 GS650 alma niyetinde olduğundan satıyor sahibi. O da 1.000 km civarında almış ve yaklaşık 4 ayda 8.000 km yapmış. Genel durumunu iyi gördüm motorun ama muhtemelen onun gittiği servise gideceğim için bir tanışmak için de olsa servise göstereceğim motoru. Motorla beraber alarm, elcik koruma, 2 çakar led, 4 mevsim pantolon ve eldiven de fiyata dahil. Gerçi kask, korumalı kevlar kot, mont, eldiven ve çizmemi kurs boyunca almıştım ama özellikle 4 mevsim pantolon iyi olur sanırım rüzgar için. Bu motor ve fiyat hakkında yorumlarınız ne olur merak ediyorum?

Bir de en az son 100 sayfayı okumuşumdur 2016 modeller hakkında bilgi almak için, ancak özellikle uzun seyahatlar için aklıma takılan bir şey oldu. Biraz komik gelebilir ama yolda köpeklerin saldırması/kovalaması gibi bir durumla karşılaşan oldu mu hiç? Ne yapmak lazım öyle bir durumda gerçekten merak ediyorum.

Selam ve saygılarımla.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı gokangunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olacak bu gün motorumun ruhsatı geldi ancak gelen yaprakta arka çanta ile ilgili hiç bir şey yazmıyor sizlerde çantalı olduğu neresinde belirtiliyor? Acaba hatalı mı çıkarttılar ruhsatı? Eğer hatalıysa daha önce böyle bir tecrübesi olan var mı ne yapmak lazım?
    Ben ruhsatı çıkarırken görevlileri uyarıp "bunda çantalar ruhsata işlenmesi gerekiyor" demiştim ve "tamam" dediler. Siz uyarmadıysanız gözden kaçmış olabilir. Çantaların ruhsata işlenmesi gerektiğini yazan teknik belge trafikte dosyanın içinde kalıyor. Gerekirse tekrar belgeyi çıkattırıp kaydettirmeniz gerekiyor. Belki ruhsatı değişmeden üzerine yazabilirler.

Alıntı msaltin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Herkese,

40'ımdan sonra geçmişte gerçekleştiremediğim motor sevdasına bir el atayım dedim. Şu an A2 kursuna gidiyorum ve sonraki pazar sınavım olacak muhtemelen. RXi evo çok hoşuma gidiyor ve sayfalardır konuyu takip ediyorum. Müthiş paylaşımlar var bu grupta. Herkese teşekkür etmek istiyorum bunun için.

Nasipse ben de 2016 model 2.el turuncu bir RX3 buldum ve almaya niyetliyim. 9000 km'de ve fiyatı da 9.000 TL. 2006 GS650 alma niyetinde olduğundan satıyor sahibi. O da 1.000 km civarında almış ve yaklaşık 4 ayda 8.000 km yapmış. Genel durumunu iyi gördüm motorun ama muhtemelen onun gittiği servise gideceğim için bir tanışmak için de olsa servise göstereceğim motoru. Motorla beraber alarm, elcik koruma, 2 çakar led, 4 mevsim pantolon ve eldiven de fiyata dahil. Gerçi kask, korumalı kevlar kot, mont, eldiven ve çizmemi kurs boyunca almıştım ama özellikle 4 mevsim pantolon iyi olur sanırım rüzgar için. Bu motor ve fiyat hakkında yorumlarınız ne olur merak ediyorum?

Bir de en az son 100 sayfayı okumuşumdur 2016 modeller hakkında bilgi almak için, ancak özellikle uzun seyahatlar için aklıma takılan bir şey oldu. Biraz komik gelebilir ama yolda köpeklerin saldırması/kovalaması gibi bir durumla karşılaşan oldu mu hiç? Ne yapmak lazım öyle bir durumda gerçekten merak ediyorum.

Selam ve saygılarımla.
    Hayırlı olsun kararınız. Benim yıllardır köpekler için uygulamam şöyle. Köpeğin saldıracağını önceden görünce hareket halindeyken vitese dokunmadan sadece debriyajı sıkıyorum. Köpek bu arada tam saldırı pozisyonu alıyor. Tam ona yaklaşırken daha köpek atağa geçmeden (debriyaj hala çekili vaziyette) birden gaz verip motorun eksozundan ani bir patırdama çıkartıyorum. gazı kapatıp debriyajı bırakıp yola devam ediyorum. Köpek şaşırıyor ve yerinden bile kıpırdayamıyor. 10 yıldır hep uyguladım (önceki motorlarımda da) ve hep işe yaradı.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Veyis Hocam hay sen çok yaşayasın emi. Köpek için yazdiğınız çözümü
    görüpde hayran olmamak mümkün değil. Köpek hayvancağızını böyle
    ters köşeye yatırmak benim hiç aklıma gelmemisti. Hem okudum hem takdir ettim en çok da gülmekden yerlere yattım. Ancak yakında bir
    koyun sürüsü ve iri iri bir kaç köpek varsa yine işe yarıyormu?
    Naci63 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veyis Hocam hay sen çok yaşayasın emi. Köpek için yazdiğınız çözümü
    görüpde hayran olmamak mümkün değil. Köpek hayvancağızını böyle
    ters köşeye yatırmak benim hiç aklıma gelmemisti. Hem okudum hem takdir ettim en çok da gülmekden yerlere yattım. Ancak yakında bir
    koyun sürüsü ve iri iri bir kaç köpek varsa yine işe yarıyormu?
    merhaba Ali kardeşim. Seni iyileşme sürecinde güldürdüysem ne mutlu bana. Gerçi şu aşamada gülmek biraz göğsünü ağrıtabilir ama inşallah ağrımamıştır.

Ben genellikle bunu tek köpeklere uyguladım. Daha doğrusu çok şükür ki grup saldırısı hiç olmadı. Muhtemelen bir kaç defa üst üste gaz verince onlarda da işe yarar. Ama tek köpek saldırılarında uyguladığım her defasında çok etkili oldu, hayvan yerinden bile kıpırdayamadı. Zaten şaşkınlığı da çok belli oluyor köpeklerin. Ancak bunu uygulamak için gaz verince biraz bağıran eksoz lazım. Benim BMW'de pek işe yaramıyor. Ama önceki motorlarım ramzey cross ve ramzey chopper'da da zaman zaman kullanmış ve işe yaradığını görmüştüm. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:30 ----------

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci63 bey stop sorunu bir daha yaşamadınız herhalde.
    2 haftadır binemediğim için bilmiyorum tekrarlar mı. Geçen hafta diğer motorumla gezdim akü şarjı için. Bu yıl nisandan sonra (rx3'ten sonra) diğer motorumu çok ihmal ettim. Toplamda 500 km anca binmişimdir.

Son bakımda sorunu çözmek için ekstra bir şey yapıldı mı sizin motora? Mondialden anket için aradılar. Orada belirttim. mesela lastikleri şikayet ettim, neden kaliteli lastik takmıyorsunuz dedim, servisler yetersiz dedim. Stop etme sorununu çözemediniz ve motor hakkında kötü bir algı oluştu dedim. İnşallah dikkate alırlar.
    bursalıali bunu beğendi.

gokangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Bilgi için teşekkür ederim bursalıali hemen bakıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Merhaba ben noter satışından sonra kendim almadım trafikten. Ruhsat PTT kargo ile adresime geldi. Sanırım tekrar başvurup değiştirmem gerekecek
    bursalıali bunu beğendi.

Çok teşekkür ederim cevap icin mutlaka bakicam

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Ventura800 rx3iyi çinliler bizler gibi yaklaşık 2mt boy ve 120 kilo ağirlikli motorcular için üretmişler.Boyu 170 altında olan
    sürücüler evoya hic hevelenmesin büyük sıkıntı çekerler Sen eniyisi
    bu motoru alacağın bayide evonun üzerine bir bin. Durumu kendi gözünle
    bir gör. Bu sitede 190 ve üzeri onlarca arkadaşımız kalıplı ve gösterisli olduğu için bu makinayı tercih ettiler. Bende bu evo ile
    125 kg ben 85 kg eşim artı 50kg bagaj ile Bursa'dan İzmir Çeşme'ye
    gittim ve aynı yükle bir ay sonra geri döndüm.
    Tereddüt etme. Motorun hayırlı olsun SELAMLARLA.
    Çok teşekkür ederim cevabiniz için mutlaka bakicam
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)