Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Hocam çok teşekkür ederim, paraya kıyıp ebc marka alacağım. İnşallah vardır.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok teşekkür ederim, paraya kıyıp ebc marka alacağım. İnşallah vardır.
    Olmazmı hemde ebc nin bir kaç farklı modeli var.

Bu arada tüm arkadaşlara çağrımdır tchibo kışa hazırlık konsepti softshell kumaş malzemeler satıyor harika pantolon ve montlar var. Koruyuculu değil ama softshellbir malzemeniz varsa kış çok rahat geçer.
    bursalıali ve MANKU bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Cumhur Kardeşim bir kaçda tchibo dan kıyafet resmi koysaydınya umarim
    reklam diye değerlendirilmez.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Bir süredir cscmotorcycles ile yazışıyorum. Nihai aldığım teklif 60 USD. Ancak her kutuda 4 er adet orta sehpa olduğunu belirtiyor ve min. 8 yada 12 adet aldığımızda bu fiyatın geçerli olduğunu söylemiş.

Ne dersiniz? Orjinal takmak bi başka olur diye düşünüyorum. Gelen cevap aşağıda.

-------------------------------------------------------

There is 4 center stands per master box, if you can buy either 8 or 12 I can give them to you for $60.00 each plus shipping.
    Send me the quantity you want and a shipping address and I can get you a price.
    If you want them fast I can send DHL, or if you are not in big hurry I can send maybe by post.
    Thanks, Steve

Sincerely,
    CSC Motorcycles, LLC
    1331 W. Foothill Blvd.
    Azusa, CA 91702
    909-445-0900
    909-445-0096 Fax

-------------------------------------------------------
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kardeş,her bir sehpanın maliyeti mi 60 $ ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 Evo
    Bora Abi aynen, her biri sehpa için 60 USD + kargo diyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    tamam orjinal olması çok güzel ama 200 tl.yi geçer.
    bursalıali bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Abicim biz burda 120 liraya fazla diyoruz. 60$ nedir arkadaş.
    Motorun full elektronik gösterge paneli bile 250 tl iken buna 200 tl gerçekten çok.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 Evo
    Bir de adam 170 USD den 60 USD ye düştü. Bizim bilmediğimiz yanar dönerli başka özellikleri de var demekki bu entereran orta sehpanın.

Hiç istemeyerek bizim yan ayaklık pimini kestim bugün, kesmesem bir dahaki sefere kesin yatırırdım motoru.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3İ Evo
    Herkese Merhaba,
    Dün sıfır 2016 rx3i aldım.
    Evet kış sezonunda alınır mı dediğinizi duyar gibiyim ama anca fırsat ve imkan bulabildim.
    şimdide siz değerli abi ve kardeşlerimin desteğine ihtiyacım var.
    Zenon far, elçik koruma ve sis farı almak istiyorum nereden nasıl özellikte almam gerekiyor? İnternet'te çok fazla çeşit ve fiyat aralıklarında ürün var.
    Bu konuda bilgi ve deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz.
    bursalıali ve badircik bunu beğendiler.

Arkadaslar merhaba. Motorum 1500 km ye ulasti. Ilk 700 km de 5000 deviri hic gecmeden kullandim. Sonrasinda yag degisti bakimda. Castrol 10-50 yag koydular. Ancak kafama takilan birsey var. Motor 2016 model ve cikabildigim en yuksek hiz 125 suanda. Hiz merakim degil ancak sanki bir problem var gibi. 6. Viteste 8000 devirde hizim 105 km. normal mi bu?
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Pagwon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba. Motorum 1500 km ye ulasti. Ilk 700 km de 5000 deviri hic gecmeden kullandim. Sonrasinda yag degisti bakimda. Castrol 10-50 yag koydular. Ancak kafama takilan birsey var. Motor 2016 model ve cikabildigim en yuksek hiz 125 suanda. Hiz merakim degil ancak sanki bir problem var gibi. 6. Viteste 8000 devirde hizim 105 km. normal mi bu?
    gayet normal.. dert etme sür gitsin bu motorlar hız motoru değil ki..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Alıntı Tayfun_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,
    Dün sıfır 2016 rx3i aldım.
    Evet kış sezonunda alınır mı dediğinizi duyar gibiyim ama anca fırsat ve imkan bulabildim.
    şimdide siz değerli abi ve kardeşlerimin desteğine ihtiyacım var.
    Zenon far, elçik koruma ve sis farı almak istiyorum nereden nasıl özellikte almam gerekiyor? İnternet'te çok fazla çeşit ve fiyat aralıklarında ürün var.
    Bu konuda bilgi ve deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz.
    bunları bende düşünüyorum da aynı kararsızlık ve bilinçsizlik içindeyim ama zenon garantiyi bozar diye biliyorum.. vesselam..
    bursalıali ve Tayfun_ bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    İlk seferinde herkes meraktan kaça kadar çıkıyo denemesi yapmıştır istisnasız.125 çok az geldi bana.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    ...6. Viteste 8000 devirde hizim 105 km. normal mi bu?
    7000 devirde tam 105 yapıyor. Acaba yanlış mı gördünüz?

Ben de bugün ilk kez milli!! oldum (sönme problemi. Vites değiştirirken oldu. ama hızlı değiştiğim için vitesi motor hiç durmadan devam etti. Yalnız dikkat ettim: benim rölanti normalde 1750 devirde iken sönme yaşamadan hemen önce 1500 devir gördüm. Bir de durmak üzere iken debriyaj sıkılı olarak yavaşlarken devir 1100 civarına düştü ama sönmedi. Acaba diyorum bu sönme sorunu rölanti ayarlayıcısıyla alakalı olabilir mi? Ben şimdiye kadar 1750 devir altını hiç görmemiştim. İlk defa 1500 ve alt devri gördüm.

Yalnız bugünkü gezimde engebeli bir yerden çok düşük hızla (neredeyse yürüme hızı) çok yavaş geçerken vites 2'de imiş (debriyaj sıkılı değildi)ve motoru istop ettirdim. Bu normal çünkü yeterli gaz vermemiştim. İşte sönme problemi bu olaydan bir süre sonra 1 kez oldu, daha sonra da rölanti düşmesi oldu ama sönmedi.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    RX3İ Evo
    Bağlantıların yapılmasında sıkıntı olmadığı sürece sisteme bir zararı olacağını düşünmüyorum. Ayrıca böyle bir şey için motorun tamamını garanti dışı bırakamazlar. Bir arıza olsa bile servis motorda zenon var demediği sürece elektrik sistemini de garanti dışı bırakmazlar.
    Farlar için herkes çok zayıf diyor :(
    Mithat hocam bu motoru sizin oralara kaçıp gelmek, hatta kap yapmak için aldım bana ışık şart.
    Bahara kadar tüm ekipmanı tamamlamam gerek.
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bağlantıların yapılmasında sıkıntı olmadığı sürece sisteme bir zararı olacağını düşünmüyorum. Ayrıca böyle bir şey için motorun tamamını garanti dışı bırakamazlar. Bir arıza olsa bile servis motorda zenon var demediği sürece elektrik sistemini de garanti dışı bırakmazlar.
    Farlar için herkes çok zayıf diyor :(
    Mithat hocam bu motoru sizin oralara kaçıp gelmek, hatta kap yapmak için aldım bana ışık şart.
    Bahara kadar tüm ekipmanı tamamlamam gerek.
    ben farı led far ile değiştirdim o daha beter çıktı . kısa o mt. uzun 3 mt. var yok. zifiri karanlık yerlerde tırsıyorum ve hız yapamıyorum. mst tech diye bir led çalışması yapan bir yer var biraz pahalı ama tanıtımlarında görüş ile ilgili ayrıntılı bir bilgilendirme yapmadığı için karar veremedim.

doğrudur ışık sorunu acilen çözülmeli.. yaptıklarınızı ve tecrübelerinizi paylaşırsanız .. faydalanırız.. vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Merhaba dostlar.2015 model ve 14,500km de olan motorumun artık orj zinciri benden bukadar demeye başladı.Yani ses yapmalar sık gevşemeler vesayre.SFR marka oringli yeni zincir sipariş ettim ve hafta içi taktırıcam.bu işlemleri yaptırmadan bu KMdeki motorumun gevşek zincirle ve ters rüzgarlı havada kısa bir performans testini yapayım dedim.Ha buarada 2015lerde sorun var efsanesine rağman bu km de çok şükür hiçbir arıza almadım(stop etme,orası burası kopma, yağ kaçırma subap ayarı vesayre).Ve biraz grup ve forumları takip ederseniz olası sorunlar her iki modeldede çıkabiliyor olduğunu görürsünüz zaten .Buyrunuz iyi seyirler..
    badircik, Tayfun_, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RX3İ Evo
    Alıntı rifatyontar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar.2015 model ve 14,500km de olan motorumun artık orj zinciri benden bukadar demeye başladı.Yani ses yapmalar sık gevşemeler vesayre.SFR marka oringli yeni zincir sipariş ettim ve hafta içi taktırıcam.bu işlemleri yaptırmadan bu KMdeki motorumun gevşek zincirle ve ters rüzgarlı havada kısa bir performans testini yapayım dedim.Ha buarada 2015lerde sorun var efsanesine rağman bu km de çok şükür hiçbir arıza almadım(stop etme,orası burası kopma, yağ kaçırma subap ayarı vesayre).Ve biraz grup ve forumları takip ederseniz olası sorunlar her iki modeldede çıkabiliyor olduğunu görürsünüz zaten .Buyrunuz iyi seyirler..
    https://www.youtube.com/watch?v=GTef...ature=youtu.be
    gayet iyi gidiyor. benzine katkımı koydunuz yoksa
    bursalıali bunu beğendi.

rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    gayet iyi gidiyor. benzine katkımı koydunuz yoksa
    Aslında her motor için geçerli olan şeyler dışında başka birşey yapmadım.Özetlersek: bakım zamanını kaçırmama(yağ,buji,filtreler,somun kontrolleri) her 300-400 km de bir zincir temizleme yağmala. Tabiki en başta sabırla yapılmış bir rodaj ve çoğuzaman motoru limitlerini zorlamadan kullanma diyelim

Motosikleti
    lifan kp 150
    bu iş de bir yanlışlık var adam 6. vites 8 bin devir de 105 civarı yapıyor
    diğeri aynı devir anı anı vites de 135.140 yapıyor bu benim hiç hoşuma gitmedi .ben de daha yabancı videolarda buna benzerlerin görmüştüm acaba 2016 modellerinin gösterge panelleri öncekilere göre farklı mı acaba
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)