Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Cumhur Bey;

Bu kullanıma karışık diyebiliriz, günlük işe git gel yapıyorum ve hafta sonları gezinti. Ben 3.5 lt/100 km olarak hesaplıyorum. Şu vites geçişlerine takıldım ancak. Yarı sentetik yağı boşaltıp mineral yağ koyasım var... Sırf meraktan. Bizim motorlarda halat haricinde şanzımandan yapılan bir vites ayarı var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj ayarına baktırın. Muhtemelen ayarı kaçmıştır.
    Naci Bey,

Sizin bahsettiğiniz debriyaj ayarı hangisidir?
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    bende ışık yandığında 220/230 kmlerde oluyorum.250 iyi rakam. yaşadığınız yer düz ve ya uzun yol kullanıyorsunuz?

Ali abiyi saplıklı gördük .. en kısa zamanda sağlığına ve motoruna kavuşur inşaallah..

ben de bir ay aradan sonra dikkatlice motor kullanmaya başladım.6000 km bakımı için haftaya aras motordayım. orta sehpayı taktıracam, umarım kullanımı kolay ve işlevsel olur. sonuçları kayda almayı planlıyorum burada paylaşırım inşaallah..
    kalın sağlıcakla..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

ali abi sağlıklı olcaktı kalvye faciası özür.. :(
    bursalıali bunu beğendi.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkinizin yakıt sarfiyatları da çok güzel. Servisiniz müsade ediyorsa putoline ester tech hatta nano tech koymanızı tavsiye ederim. Farkı ilk 10 dakikada göreceksiniz.
    Zengibar ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 Evo
    Neredeyse düz sayılır. Şimdiye kadar 6000 rpm i pek geçmedim diyebilirim, sakin kullanmanın etkisi de oluyor sanırım.
    Putoline'ı çok merak ettim, kaliteli diye bildiğimiz Motul'un lt fiyatı 25 TL iken Putoline 45 TL Cumhur Bey siz kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız hangisini denediniz?
    bursalıali bunu beğendi.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiyatları aynen söylediğiniz gibi gayet normal putoline ester tech var şuan motorda gayet güzel tavsiye ederim.

Nano tech ise ester tech'in bir üst modeli. ama kesinlikle 10w 40 olmalı başka söyleyenler hiç birşey bilmiyor.
    mitmuallim ve bursalıali bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Her telden

Bu arkadaş ta benim babam

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Çok sevgili Arkadaşlarım. Dün beni operasyon geçirdiğim hastahanden biz artık sana bakamıyoruz diyerek sepetlediler. İst
    Kayışdağı Ataşehir'de çocuklarımın misafiriyim. Doktorlar aralık ayı başından itibaren her türlü vasıtaya binebileceğimi
    lutfettiler. 50 gün katl anacaz bal döke döke. Emre Baba'n senden daha yakışıklı duruyo.SELAMLAR.
    turkish39, badircik, GÖNDEN ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sevgili Arkadaşlarım. Dün beni operasyon geçirdiğim hastahanden biz artık sana bakamıyoruz diyerek sepetlediler. İst
    Kayışdağı Ataşehir'de çocuklarımın misafiriyim. Doktorlar aralık ayı başından itibaren her türlü vasıtaya binebileceğimi
    lutfettiler. 50 gün katl anacaz bal döke döke. Emre Baba'n senden daha yakışıklı duruyo.SELAMLAR.
    O zaman sana bol istirahatler hocam.Allah (C.C.) acil şifalar versin.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

rx3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ali abi süper gorunuyorsun ,artık motor üstünde fotoğraflarını da bekliyoruz .Tekrar geçmiş olsun

Ben hala servise gidemedim , yeni sanayi Tunç caddesinde ki yeri aradım 200 tl fiyat verdi zorla 180 tl ye indi ve metal yağ filtresini cikarip kagit olani takiyorlarmis.Buji değişimi vs vs de oluyormuş adam bana bilgili geldi ,Onur hocam siz ne diyorsunuz? (Zengibar)
    bursalıali bunu beğendi.

Ali bey geçmiş olsun, bir an evvel rx3 e kavuş özletme yolları...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 Evo
    Emre Bey, resimler süper...

Ali abi aramıza dönmüş olmanız çok mutluluk verici, inşallah çok daha iyi olacaksınız.

Dere, aradığın servisin ismi ne? İstersen birlikte gidebiliriz, ben de servisin yaklaşımını merak ediyorum. Fiyat bence benzer. Bence fiyattan ziyade servisin yaklaşımı kritik. Bedeva, babasının hayrına yapıyormuş moduna girdikleri vakit ucuz yapmasının v.s.kıymeti kalmıyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni tekrar sağlıklı görmek çok güzel Ali kardeş. Rabbim en kısa sürede eskisinden daha iyi ve sağlıklı olmanı nasip etsin. Selamlar.
    maktama ve bursalıali bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Sonunda ilk bin doldu arkadaşlar bu gün servise girdim ilk bakımı yapıldı usta bu motor açılmamış az yüksek devirli kullan dedi acayip mutlu oldum Bu heyecanı bir daha yaşayamıcam belkide. Bende vurdum kendimi yola.
    turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda ilk bin doldu arkadaşlar bu gün servise girdim ilk bakımı yapıldı usta bu motor açılmamış az yüksek devirli kullan dedi acayip mutlu oldum Bu heyecanı bir daha yaşayamıcam belkide. Bende vurdum kendimi yola.

öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler.. face rx3 bilgi paylaşımı ve diğer sayfalarda beni tanıyan dostlara selam olsun UMUT UÇMAN ben..

bu forumu yeni keşfettim diyebilirim tabi yazıların çoğunu okuyamadım. ZANGIFF hayırlı olsun şimdi motoru iyi bir şekilde açman gerekecek

Tavsiyelerinizi ve Tecrubelerimi burada paylaşıp alacağım teşekkürler

RX3i 2016 Mayıs 10.580 km
    turkish39, bursalıali ve zangiff bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    23 Temmuz tarihinde diğer motorumla geçirdiğim kaza sonucu kolumdan ameliyat olmuştum doktor 3 ay motora binme dedi 23 Ekim'de taksimetre doluyor inşallah. Çok özledim motorumu çok. Bu arada motor 3 aydan fazladır evde yatıyor tabi, 40 gün ara ile iki kez marşa bastım ikisinde de sorunsuz çalıştı, nazar deymesin. Diğer motor ne oldu derseniz tırla yurdışından gelmesi Borusan expertiz vs derken 2,5 ay sonra sigorta pert kararı verdi. Rabbim cümlemizi kazadan beladan korusun.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı konig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 Temmuz tarihinde diğer motorumla geçirdiğim kaza sonucu kolumdan ameliyat olmuştum doktor 3 ay motora binme dedi 23 Ekim'de taksimetre doluyor inşallah. Çok özledim motorumu çok. Bu arada motor 3 aydan fazladır evde yatıyor tabi, 40 gün ara ile iki kez marşa bastım ikisinde de sorunsuz çalıştı, nazar deymesin. Diğer motor ne oldu derseniz tırla yurdışından gelmesi Borusan expertiz vs derken 2,5 ay sonra sigorta pert kararı verdi. Rabbim cümlemizi kazadan beladan korusun.
    Çok geçmiş olsun,Allah (C.C.) bir daha göstermesin kaza,bela.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

gokangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Merhabalar arkadaşlar,
    Bir arkadaşımın tavsiyesi ile 2016 model 8000km deki yeni rx3i ewo yu dün 2. el olark aldım.
    Aldığım arkadaş çok güzel bakmış. Gayet güzel aksesuarlar vs yaptırmış. Tip olarak çok beğendiğim bir motordu zaten.
    35 yaşında motor korkumun üzerine gidip ehliyet aldıktan sonra ilk motorum bu oldu. Yavaş yavaş öğreneceğim. 177 sayfalık bu forumu mutlaka okumaya çalışacağım. Hepinize keyifli sohbetler dilerim.
    badircik ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı gokangunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar,
    Bir arkadaşımın tavsiyesi ile 2016 model 8000km deki yeni rx3i ewo yu dün 2. el olark aldım.
    Aldığım arkadaş çok güzel bakmış. Gayet güzel aksesuarlar vs yaptırmış. Tip olarak çok beğendiğim bir motordu zaten.
    35 yaşında motor korkumun üzerine gidip ehliyet aldıktan sonra ilk motorum bu oldu. Yavaş yavaş öğreneceğim. 177 sayfalık bu forumu mutlaka okumaya çalışacağım. Hepinize keyifli sohbetler dilerim.
    Hayırlı olsun
    bursalıali ve gokangunes bunu beğendiler.

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Selamunaleyküm arkadaşlar. Bende aranıza bugün itibariyle katılmış bulunmaktayım. 2016 model sıfır olarak aldım. Fiyat , taksit ve motorun heybetli olması (boyum 1.95) beni bu motora itti . Mondial antalya bayi gayet ilgiliydi bugün de fabrikadan anahtarlık yelek baf gibi hediyeler geldi memnun ettiler beni .

Şuana kadar motosiklet ile 60 km yol yaptım . Genel olarak gayet keyifli atak bir motor. Sadece çok sesli çalışıyor ve 3-5 km yol yapuınca fanlar devreye giriyor bu biraz garip geldi . Sanırım rodaj döneminden sonra bakımları yapıldıkça daha düzene girecektir .

Şuan da tel sormak istediğim lastikler idare edebebilecek kalitede mi ıslak zeminde durumu nasıl . Biraz bekleyip metzeller gibi bir lastik taktırmak istiyorum yoksa anlaş ın lastikleri uygun sanırım ona bakacağım
    bursalıali ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 Evo
    Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz, iyi ki geldiniz.

Konig tekrar çok geçmiş olsun, Allah kazadan beladan, tekrarından korusun inşallah...

Ankara bu hafta hafif yağmurlu idi. Motor orjinal lastikleri ile yolda durmuyor arkadaşlar, ben önümüzdeki sezon başında değiştirmeyi planlıyorum.

Bu arada stop etme sorunu yaşayan arkadaşlardan hiç ses çıkmıyor, sorun çözüldüğü için mi havalar sebebi ile binilmediği için mi?
    bursalıali ve gokangunes bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)