Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kara murat benimmmmm. Şaka şaka evet arkadaşım benim motorumun ayarlarını seninde bahsettiğin gibi 0,07 emme 0,09 eksoz olarak ayarlattım ve 9 nisandan bu yana hiç sorunsuz biniyorum. Bir kez ben ustamdan bu ayarları normal ayarlara çekmesini istediğimde burada bahsedilen bütün sorunlar üst üste gelince hemen gidip yine aynı ayarları yani yukarıda seninde bahsettiğin ayarları yaptırdım. Hiç bir sorun yok, Hiç bir tuhaf ses yok, üstelik çekişi gidişi canavar. Ben çok memnunum kim ne derse desin ben böyle kullanmaya devam edeceğim. Namıssız yakıyor ama öyle böyle değil gidiyor. Tavsiye ederim arkadaşlar bir kez deneyin memnun kalacaksınız. Stop etme kesinlikle ortadan kalkıyor da performans artışı da cabası.
    sevgili arkadaşımız ayna639 yeni çıkarılan inç lik sentil ilemi yoksa eski sistem sentil ilemi ayar yaptırdınız bunuda bizimle paylaşırsanız memnun oluruz...
    Selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Derdimi kısaca özet geçeyim. 2 ay önce vitesler rahat ayırmıyor diye (servis balatan bitmiş dedi) UMA'dan debriyaj balatası istedim. 1 ay önce balata geldi diye ödeme yaptım 1 hafta önce hala balata yok diye gönderemedikleri için madem balata yok 19" ön jant gönderin aynı fiyat dedim. 1 hafta sonrasında jant geldi.

Şuan Anlas Capra modelleri paylaşılıyor ve güzel lastik diye yorumlar aldım bunun hakkında. Şimdi elimde 215 lira değerinde sıfır 19" Rx3i Evo jant'ı var ve ben 18 jant için Anlas almayı düşünüyorum. UMA'nın beni 2 ay debriyaj balatası ile oyalayıp jantı göndermesiyle havadan 230 liram çöp oldu diyebilirim.

Bu durumda ne yapmalıyım abiler/arkadaşlar ? 19 için ucuz ve sağlam lastik önerileriniz var mıdır ? arkaya 15" Anlas Capra taksam öne ne takabilirim ? Aklımda deli sorular...
    Sayın Coorai debriyaj balatası derken baskı balata yani komple setmi değiştiniz , sadece balata değişimi ise bu fiyat çok çok anormal bir fiyat taş çatlasın 50 yada 60 tl gibi bir rakam olması lazım sadece balatanın ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Sevgili dostlar,
    sanırım hepimizin motorlarında debriyaj ile sorunumuz olabilir yada vites geçişlerimiz sanırım biraz kemikli, bunun için adını anımsayamadığım buradaysa özür dilerim kendisinden ismini hatırlayamadığımdan dolayı, bana söylediği 15w50 yağ kullan. Bence doğru neden ?
    ben bakım yaptıktan sonra motorumun vites geçişleri gayet başarılı , fakat 1000/1500 km den sonra yağ özelliğinden kaybolmaya başlayınca bu sorun yani kemşkleşme yine tekrar ediyor, Değerli arkadaşımızın söylediği gibi 15w50 biraz daha kalın olduğundan dolayı yağ incelmesi 1500 lerde değilde belkide 2500 lerde başlayacak , bu durumda bizler 2000km bir bakım yaptığımızdan dolayı bir kaybımız olmayacak , bu bakımım da 15w50 kullanacağım ve sonucun dan sizleride haberdar edeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 tl kitlediler...

Evet abilerim merhaba, dün servise gittim 14 000 bakımı için. Zincir ve bujinin kontrol edilip gerekiyorsa değiştirmesini söyledim ve gittim. Akşam motoru almaya gittim; buji NGK, zincir SFR, yağ ise shell yarı sentetik 10 40 ile değiştirilmiş. Motoru da parlatmış. fiyatı sordum 300 tl dedi istemsizce bir sırıtma belirdi yüzümde sizce 300 tl çok mu abartı, yoksa normal mi? o na göre bugün parasını vermeye gittiğimde yollarımızı ayırmamız gerektiğini söyleyeceğim.

Ayrıca bu vites olayı bende de var. 1 de durduğum zaman boşa alıncaya kadar canım çıkıyor. Debriyaj ayarlarıyla oynamak fayda etmiyor. Başka evolara biniyorum onlarda bu durum yok. 10 senelik motorcuyum, ama bu ilk vitesli motorum, onun için debriyajın işini bitirmiş olabilirim.

Diğer bir durum da 2 seferdir sabahları akü boşalmış oluyor ve motor çalışmıyor. Ya akü öldü, yada yeni taktığım çakmaklık-usb aküyü bitiriyor. Akü tavsiye eder misiniz?

Yeni taktığım ANLAS lastik hakkında yorum bekleyen abilerim vardı; lastik çok güzel, desenini çok sevdim, yol tutuş harika, fiyat uygun. fakaaattt; bu lastik, iç lastik olmayacak (dubleks) şekilde tasarlandığı için, içerisinde sivri ve pütürlü yerler var. Bu yerler iç lastiği aşındırabilir hatta delebilir ve benim de şu an lastiğin havası azalıyor. diğer bir sıkıntı da biraz ince gözüküyor.

Halen ön lastik arıyorum, capra ön lastik tabanı 90 mm olduğu için takmıyorum. 2 lastikteki farkı kıyaslamanız için resim ekliyorum. ( zincirim şekil önümden çekil )

benim motor neden yüksek??? stop ve yan çantalardan bi karşılaştırın lütfen. Zemin düz.

http://i.hizliresim.com/rEy4vV.jpg

http://i.hizliresim.com/7AQJZP.jpg

http://i.hizliresim.com/PQGdz6.jpg

http://i.hizliresim.com/gXbgRZ.jpg

Sevgili MANKU,
    kendime göre fiyat belirleyecek olursam, taş çatlasın 120 tl yağ bakımı , 120 tl işçilikle birlikte zincir değişimi (zincirin kalite ise, 150 lik motora 80 tl ye zincir dağişmiştim)buji de ortalama 20 tl dersek ortalama fiyat 260 tl eder, tabi bu değer servis ten servise azazlırda artarda, Mesela ben yağ değişiminde 5100 serisi 10w40 motul kullanıyorum 1,5lt yağ değişimi ve işçilik dahil benden 50 tl alıyor servisim Allah Razı olsun kendisinden. benim servisimde bu işlemleri yaptırsaydım sanırım 150/200 tl arası fiyat öderdim. Sen istersen birazz pazarlık yap 250 tl ye anlaş.
    Sevgiler...
    bursalıali ve MANKU bunu beğendiler.
    100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Uşak süpermoto yarış pistinde kendimi geliştirmek adına yaptığım viraj egzersizimden kesitler güzel zemin trafik yok bariyer yok mıcır yok ee daha nolsun

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Zaten iki tip sentil vardır arkadaşlar inç ölçü birimi ile üretilen araçlar ve motorları için inç sentil ve metrik sistemde üretilen araçların ayarları için metrik sentil ve birim mm. Olduğu ndan sentilimizde metrik oluyor hâliyle
    bursalıali ve GÖNDEN bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Manku, çakmaklık Usb ile ilgili daha önce yazmıştım. Sonradan takılanlar (usb) sürekli 12 voltu 5 volta düşürmeye çalıştığı için aküyü bitiriyor. Bunun için yani akünün bitmemesi için kontağa bağlamalısın. Yani motor çalışmazken usb de çalışmayacak şekilde bağlatmalısın. Muhtemelen akünde sıkıntı yok.

Bugün, taktırdığım metzeler lastiği deneme fırsatım oldu. Lastik yanağı 70ten 80'e çıkmıştı. En belirgin şey, aynı devirde 4-5 km daha hızlı gidiyor olmamdır. Yani eskiden 6000 devirse 6. viteste 90 km yaparken şimdi 95 km yapıyor. Her viteste bu böyle. Ayrıca psikolojik olarak ta kafam rahatladı. Yol tutuş vb konularını artık düşünmüyorum. Yalnız titreşimde çok hafif artış oldu. Belli belirsiz.

Mondial yedek parça fiyatları için www.mondialyp.com adresine bakabilirsiniz.
    bursalıali, MANKU ve Concrete bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Çakmaklık ve usb nin sigortasını çıkartıp denedim, 2 gündür sabahları yine bitmiş oluyor. Konya ya giriş yapan soğuk hava dalgasından etkilendi herhalde. Yeni akü almam gerekiyor galiba.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Merhaba arkadaşlar pazar günü can sıkıntısından biraz gezzeyim dedim, 1 saat uğraştım motoru zor çıkara bildim
    benden sizlere tavsiye cross lastiğiniz yok ise sakın çamura girmeyin, benim gibi çok uğraşırsınız, ha illede macera olsun derseniz ozaman başka tabi

badircik, bursalıali, halilom ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    geçmiş olsun Gönden. Bizimkiler çamura uygun değil. Ağırlığı bir tarafa, ön tekerin çamurluğu lastiğe çok yakın olduğundan, içine dolan çamur tekeri kitliyor ve teker dönmüyor. Bu nedenle cross motorlarda ön çamurluk ile teker arasında bir karış boşluk var. Yıllar evvel (1991de) başıma gelmişti benim 350 cc Java ile. O da kısa bir mesafe çamurlu yerde gittiğim için olmuştu. Rezil olmuş ve zorla temizlemiştim. Tecrübe ile sabit yani.
    GÖNDEN ve bursalıali bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    GÖNDEN yazık etmişsin motora kardeş.
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun Gönden. Bizimkiler çamura uygun değil. Ağırlığı bir tarafa, ön tekerin çamurluğu lastiğe çok yakın olduğundan, içine dolan çamur tekeri kitliyor ve teker dönmüyor. Bu nedenle cross motorlarda ön çamurluk ile teker arasında bir karış boşluk var. Yıllar evvel (1991de) başıma gelmişti benim 350 cc Java ile. O da kısa bir mesafe çamurlu yerde gittiğim için olmuştu. Rezil olmuş ve zorla temizlemiştim. Tecrübe ile sabit yani.
    aynen,benimde başıma bir kere geldi,öyle olabileceğini tahmin etmedim,tam 3.5 saate ellerimle,diş fırçası ile motoru temizlemek zorunda kalmıştım.bir daha mı aslaaa
    GÖNDEN ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Naci abicim. rezil oldum olmasına da diğer türlüde uğraşmak çamurları temizlemek bireazcık sardı be abim Ama bidaha sı olmaz sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GÖNDEN yazık etmişsin motora kardeş.

aynen,benimde başıma bir kere geldi,öyle olabileceğini tahmin etmedim,tam 3.5 saate ellerimle,diş fırçası ile motoru temizlemek zorunda kalmıştım.bir daha mı aslaaa
    Sayın adanalı abim, motoru pek zorlamadım açıkcacsı , sadece birazcık çamur oldu , ha sarmadımı sardı gibi insanın hoşuna gidiyor uğraşmak zevkjli gibi geldi bana ama dersen ki bidaha yaparmısın asla bu eziyeti kendime çektirmem , tırnaklarım sızlıyor halen daha
    Herkese sevgi ve saygılar....
    bursalıali bunu beğendi.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar. Uzun zamandır işlerimin yoğunluğu dolayısıyla paylaşımlarda bulunamıyorum fakat takipteyim.

Hal hatır sormak maksadıyla Bursalı Ali abiyi aradım biraz önce bir rahatsızlık geçirmiş hastane deymiş. İletişim bilgisi varsa şuan aramayın müsait değiller. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım bu mesajı kısa zamanda okur aramıza dönersin abi sen bize lazımsın sensiz olmaz buralar.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı CumhurAYAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Uzun zamandır işlerimin yoğunluğu dolayısıyla paylaşımlarda bulunamıyorum fakat takipteyim.

Hal hatır sormak maksadıyla Bursalı Ali abiyi aradım biraz önce bir rahatsızlık geçirmiş hastane deymiş. İletişim bilgisi varsa şuan aramayın müsait değiller. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım bu mesajı kısa zamanda okur aramıza dönersin abi sen bize lazımsın sensiz olmaz buralar.
    Allah acil şifalar versin kendisine , çok geçmiş olsun...
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ali ağabeyimize acil şifalar diliyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    ali abimize acil şifalar diliyorum,umarım rahatsızlığı çabuk iyileşecek bir durumdur. .. Ali Abi iyi haberlerinizi bekliyoruz.. Allah yardımcısı olsun.. vesselam..

son 18 yılda ilk defa üst üste 15 gündür motora binemiyorum. çok can sıkıcı bir durum .. üzgün hissetkemle birlikte sağlık her işin başı deyip sabrediyorum.. vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ali kardeşimize acil şifalar versin Rabbim. İnşallah önemli bir şey değildir. Güzel haberlerini bekliyoruz.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Hem Cumhur Kardesime hemde butun arkadaslarima tesekkurler ediyorum .
    İyiyim Rabbime sukur.Allah hepinizi korusun.SEVGILERLE.
    CumhurAYAS bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada yakıt tüketimi konuşuluyor Arkadaşlar yaktığınız yakıta %10 ekleyin. Motor size %10 az yaktığınızı gösteriyor km farkından dolayı.
    4 litre yakıyorum diyen arkadaş aslında 4.4 litre yakıyor.
    Abi iyi de benim motosiklet 2016 ve gösterge sapması sadece 2015 modellerde mevcut, yani bizim gösterge de bir sapma yok.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Ali abi çok çok geçmiş olsun, motordan fazla uzaklaşma, kar bile yağsa arada bi çalıştır sesini dinle, lambalarini yak çayını içerken geç karşısına bi seyret. Bilmiyorum bunları niye anlattım ama motordan ayrılma. Bizim burda bi abi var 60 yaşında cross kullanıyor, motordan ve araziden ayrıldığım gün, bütün enerjim biter, hanımın yanına dahi yaklaşmadan der. kusura bakma gece gece çenem düştü. Tekrar geçmiş olsun.
    bursalıali ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mevlut(Manku)tavsiyelerin komada bile olsa motorcuya şifa olur.
    Sabah biraz göğüsde sancı olunca birbaşka haztahaneye gönderdi
    doktor . Diğer hastane de benim gibi yaglı (kilolu) müşteriyi
    görünce bırakırmı? Hemen bir sürü tetkik.Sonrası dedi minik bir
    kalp kerizi atlatmışsın.Seni çok sevdim bu akşam misafirim ol.
    Yarin bakacaklar duruma. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
    MANKU bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ali kardeş Allahtan acil şifalar diliyorum sana. Rabbim tez günde eskisinden daha iyi olmanı nasip etsin. Ama sen de yediğine içtiğine dikkat etmelisin. Rabbim devasız dert vermesin. Güzel haberlerini bekliyoruz inşallah.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 MONDİAL RXİEVO/ SUZUKİ DL 650
    geçmiş olsun acil şifalar dilerim
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)