Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial, Regal, Keeway
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur Bey rulman problemi olmasa da yürüyen aksamdan gelen sesler ihmal kabul etmez. En azından birlikte çalışan diğer parçaları korumuş
    olursunuz .En yakın zamanda servisinize gitmenizi
    tavsiye ederim .Saygılarla.
    Haklısınız bugün gitmeyi planlıyorum zaten. Tekrar teşekkür ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı oaltindag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam farkettim. Debriyajı çekip, frenle arka lastiği kilitleyince ya vitesten ya da arka salıncaktan bir ses geliyor. Sankiiki dişli yerine oturuyor ya da ona benzer bi'şey... Sizde de var mı?
    Konu herkeze gore degisiyir bende o sesi debriyaji birakinca aliyorum harilti yapiyor. Ama motor isininca geliyor o ses. Ben tikir tikir ses aldigimda koruma demirlerine bakiyorum birde salyangoz korna taktim o cok sallaniyor. Sikinti yok makine saat gibi.
    Ama bu ara niyeti bozdum bir ara aciklayacam buradan
    bursalıali bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

Abilerim bu motor başlangıç için nasıldır bana önerir misiniz 2016 model almayı düşünüyorum.Boy 1.80 kilo 80

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    hayırlı geceler, bugün arasmotordaydım stop sorunu ile ilgili olrak gelen parça değişim yapıldı,ön farı led zenonla değitim birde gidonyükseltme taktık.İzmite gelinceye kadar sorun yok şükür,ozkan ustanın deyimiyle sorun çözüldü gibi, 2000 km bakımına kadar kafam rahat
    Sırada lastik patlama sıkıntısına karşı tedbir olrak type protecdor kullanımı var bugün yarın siparişlerini veririm.
    Uygulama ve sonuçlarınıda paylaşırım inşaallah..
    Ali hocam,11:00 ile 15:30 arası arasmotordaydım görüşmek nasib değilmiş selamlar..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli bk_26 aslında Seni Cumhur Bey'e havale etmemiz gerekiyo .(Kum havuzu) önerisiyle. Yinede cevap verelim. Bende kg 125 boy 1.80 cm Cumhur'da ise 1.96 ya 95 kg . Aynı boy ve kilolarda
    başka arkadaşlarımız da mevcut . Zaten RX3i yi bizim gibi UZUNLAR ve KiLOLULAR için üretmişler
    Sanırım anlaşıldı. Hürmetler ile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

Mithat Hocam nasib olmadı görüşemedik .Ancak
    bizim hanımin İzmit'te çok akrabası var , Orada görüşürüz kısmetse. Esenliklerle kalınız.
    CumhurAYAS, mitmuallim ve bk_26 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3i evo
    Alıntı bk_26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim bu motor başlangıç için nasıldır bana önerir misiniz 2016 model almayı düşünüyorum.Boy 1.80 kilo 80
    boyunuzla, kilonuzla alakalı bir sıkıntı çekmezsiniz! lakin az biraz düşük cc hacimli vitesli motor ile tecrübeniz yoksa mümkünse biraz tecrübe edinip öyle binmeniz tavsiye edilir.. çünki ilkdefa motorsikletle tanışan bir insan için hallice ağır ve yüksek gelicektir ha şöyle yapabilirsiniz alabiliyorsanız bi eğitim kurumundan eğtim alın, eğer maddi imkanınız yok ise benim gibi bol bol eğtim videoları izleyip okulların tatil günleri veya kapanış saat lerinden sonra en yakındaki geniş bahçeli okulda(trafiğe kapalı boş geniş bir alanda olabilir) eğtim videolarından izlediklerinizi tekrar edin çok faydasını görüceksiniz nezaman kendinizi hazır hisederseniz ozaman ufak ufak trafiğe çıkın mümkünse çok yoğun saatleri tercih etmeyin birde ekipmanlarınızı giymeyin ihmal etmeyin
    bk_26, CumhurAYAS, bursalıali ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı geceler, bugün arasmotordaydım stop sorunu ile ilgili olrak gelen parça değişim yapıldı,İzmite gelinceye kadar sorun yok şükür,ozkan ustanın deyimiyle sorun çözüldü gibi, 2000 km bakımına kadar kafam rahat
    Merhaba geçmiş olsun diyelim de inşallah bir daha tekrar etmez. Hangi parça değişti de sorun çözüldü acaba?
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba geçmiş olsun diyelim de inşallah bir daha tekrar etmez. Hangi parça değişti de sorun çözüldü acaba?
    Sorun çözüldü mü ? Hayır ? bugün yine stop etti. 2000 km bakımına kadar bir daha istanbula gidemem? usta son ihtimal akü değişiriz dedi?
    değişen hava sensör kelebeğimi ne dedi ozkan usta ,kalbüratör yerinde olan parça..
    kullanmaya ve keyif almaya devam .. sorun nasıl olsa çözülecek.. motor yatmıyor ya biraz daha dikkatli olacağız artık..
    vesselam..
    CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli bk_26 aslında Seni Cumhur Bey'e havale etmemiz gerekiyo .(Kum havuzu) önerisiyle. Yinede cevap verelim. Bende kg 125 boy 1.80 cm Cumhur'da ise 1.96 ya 95 kg . Aynı boy ve kilolarda
    başka arkadaşlarımız da mevcut . Zaten RX3i yi bizim gibi UZUNLAR ve KiLOLULAR için üretmişler
    Sanırım anlaşıldı. Hürmetler ile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

Mithat Hocam nasib olmadı görüşemedik .Ancak
    bizim hanımin İzmit'te çok akrabası var , Orada görüşürüz kısmetse. Esenliklerle kalınız.
    Cevapladığınız için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Alıntı Erd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyunuzla, kilonuzla alakalı bir sıkıntı çekmezsiniz! lakin az biraz düşük cc hacimli vitesli motor ile tecrübeniz yoksa mümkünse biraz tecrübe edinip öyle binmeniz tavsiye edilir.. çünki ilkdefa motorsikletle tanışan bir insan için hallice ağır ve yüksek gelicektir ha şöyle yapabilirsiniz alabiliyorsanız bi eğitim kurumundan eğtim alın, eğer maddi imkanınız yok ise benim gibi bol bol eğtim videoları izleyip okulların tatil günleri veya kapanış saat lerinden sonra en yakındaki geniş bahçeli okulda(trafiğe kapalı boş geniş bir alanda olabilir) eğtim videolarından izlediklerinizi tekrar edin çok faydasını görüceksiniz nezaman kendinizi hazır hisederseniz ozaman ufak ufak trafiğe çıkın mümkünse çok yoğun saatleri tercih etmeyin birde ekipmanlarınızı giymeyin ihmal etmeyin
    İlginiz için çok teşekkür ederim,dediğiniz gibi ağırlığının üstesinden gelmeyi öğrenmek gerek zaten aldığım vakit kesinlikle boş alanlarda slalom,fren,dar dönüşler vs. çalışacağım ki hakimiyetim artsın.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Sorun çözüldü mü ? Hayır ? bugün yine stop etti. 2000 km bakımına kadar bir daha istanbula gidemem? usta son ihtimal akü değişiriz dedi?
    değişen hava sensör kelebeğimi ne dedi ozkan usta ,kalbüratör yerinde olan parça..
    kullanmaya ve keyif almaya devam .. sorun nasıl olsa çözülecek.. motor yatmıyor ya biraz daha dikkatli olacağız artık..
    vesselam..
    Hava sensör kelebeğinde sorun olsa istop edip sonra niye çalışsın? Kelebek konum durumunu beyne ileten alet bozuksa ya hiç çalışmaz ya da hep istop eder. Nadiren yapmaz bunu diye düşünüyorum. Keşke ilk olarak akü değişseydi. Bence ne zamanlar istop ettiğini not edin. Özellikle aküyü çok harcayacak ışık, sis farı vb. şeylerin kullanımından sonra m?, veya kısa süreli şehir içi kullanımlarından sonra mı? Eğer böyle ise ben sorunun konjektör/akü ikilisinden birinde olduğu kanaatindeyim. naçizane fikrim bir oto elektrikçiye gidip akü şarjını motor çalışırken ölçtürmeniz. Sizinki benim bildiğim sorun çıkmış tek 2016 model. İnşallah biran evvel üstesinden gelirsiniz. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    RX3i evo
    Hava sensör kelebeğinde sorun olsa istop edip sonra niye çalışsın? Kelebek konum durumunu beyne ileten alet bozuksa ya hiç çalışmaz ya da hep istop eder. Nadiren yapmaz bunu diye düşünüyorum. Keşke ilk olarak akü değişseydi. Bence ne zamanlar istop ettiğini not edin. Özellikle aküyü çok harcayacak ışık, sis farı vb. şeylerin kullanımından sonra m?, veya kısa süreli şehir içi kullanımlarından sonra mı? Eğer böyle ise ben sorunun konjektör/akü ikilisinden birinde olduğu kanaatindeyim. naçizane fikrim bir oto elektrikçiye gidip akü şarjını motor çalışırken ölçtürmeniz. Sizinki benim bildiğim sorun çıkmış tek 2016 model. İnşallah biran evvel üstesinden gelirsiniz. Selamlar.
    Hiç boşa kafa patlatmayın güzel abilerim gidin üstüne uyan bi akü ile değiştirin görün bak sorun orada neden diyceksiniz akünün ne adı var ne sanı var marş alışında bile hayır yok aletin maddi imkanınız varsa kaliteli bi akü alın mümkünse yüksek amperli amperden zarar gelmez ha yok kardeş okadar para harcamıyalım diyosanız alın 50 tl lik bi çin aküsü üstündeki aküden kat ve kat kaliteli olucaktır
    mitmuallim ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Evet bir kişi daha vardı ilk kmlerde stop sorunu yaşamıştı.Anlamadığım konular olduğu için servis ustasının yönergelerine göre hareket ederken yapılanları ve konuşulanları sanal alemde paylaştığımı da belirtiyorum ustaya.Buradaki paylaşımlardan bahsediyorum.gittiğim 100 km yol az değil,tüm günüm gidiyor.. ama yapacağım bir şeyde şimdilik ustanın yaptıklarındaki başarı/yı /sızlığı gözlemlemek ve burada paylaşarak sorun yaşayan arkadaşların fikir sahibi olmalarını sağlamak.. teşekkürler naci bey düşünceleriniz not ettim.. vesselam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

[IMG][/IMG]

ilk 1000 km yakıt sarfiyatı.. rodaj dönemi izmit coğrafyası,6000 devir geçilmemeiş ortalamaları..
    CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.

.......
    [/COLOR]http://<a href="http://hizliresim.co...jo.jpg</a></a>

ilk 1000 km yakıt sarfiyatı.. rodaj dönemi izmit coğrafyası,6000 devir geçilmemeiş ortalamaları..
    "Yakıt sarfiyatı" deyince; Yakıt tüketimlerini takip etmek için Fuelly.com sitesini kullanıyorum, tavsiye ederim. Bilgileri girince onda da 1 litreyle kaç km. gidildiği, 100 km'de kaç Lt. harcadığı, ortalama tüketim, yakıtı aldığınız benzin istasyonu, toplam yakıt harcaması vs. her türlü bilgiyi görebiliyorsunuz.

Bu da benim motorun yakıt tüketimi bilgileri.

http://www.fuelly.com/motorcycle/apr.../chetaq/230191
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Yakıt sarfiyatı" deyince; Yakıt tüketimlerini takip etmek için Fuelly.com sitesini kullanıyorum, tavsiye ederim. Bilgileri girince onda da 1 litreyle kaç km. gidildiği, 100 km'de kaç Lt. harcadığı, ortalama tüketim, yakıtı aldığınız benzin istasyonu, toplam yakıt harcaması vs. her türlü bilgiyi görebiliyorsunuz.

Bu da benim motorun yakıt tüketimi bilgileri.

http://www.fuelly.com/motorcycle/apr.../chetaq/230191
    Teşekkür ederim.ingilizce yok ama anlaşılmazda değil gibi..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Merhaba benim motorumda da stop etme problemi vardı daha önce forumda yazmıştım. Benim cuma günü bu konuyla ilgili aküm değişti. hafta sonu kullanmadım, bugün ilk kez kullandım ve gene stop etti. Akü ile ilgili değil. Bu problemi Nasıl çözeceğiz hiç bilemiyorum artık. Mitmuallim arkadaşın dediği gibi bende bu şekilde kullanıyorum ama pek keyif alamıyorum onun gibi. Çünkü benim bu konu ile ilgili 3. Kez servise gidişim ve sıkılmaya başladım. Sanırım merkezle konuşup bir çare bulmamız gerekecek.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı sezar11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba benim motorumda da stop etme problemi vardı daha önce forumda yazmıştım. Benim cuma günü bu konuyla ilgili aküm değişti. hafta sonu kullanmadım, bugün ilk kez kullandım ve gene stop etti. Akü ile ilgili değil. Bu problemi Nasıl çözeceğiz hiç bilemiyorum artık. Mitmuallim arkadaşın dediği gibi bende bu şekilde kullanıyorum ama pek keyif alamıyorum onun gibi. Çünkü benim bu konu ile ilgili 3. Kez servise gidişim ve sıkılmaya başladım. Sanırım merkezle konuşup bir çare bulmamız gerekecek.
    Selamlar, yabancı forumlarda sele altındaki elektrik konnektörlerinde ki temassızlıktan da bahsetmişler isterseniz bir kontrol edin.Hatta sallanmamaları için sabitleme önerisinde bulunmuşlar.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı sezar11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar, neden bir oto elektrikçiye gidip akü ve konjektörü ölçtürmüyorsunuz? Yeni akü de aynı mal. O da kötü çıkmış olabilir şansınıza. Bence bir oto elektrikçiye gidip ölçüm yaptırtın. Sizinki 2015 modeldi değil mi? Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.

İyi günler herkese. Arkadaşlar pulsar rs 200 üm ile rx3i 2015 i bugün itibariyle takas etmiş bulunuyorum. Karşılaştırmak gerekirse, rc3i in ön fren felaket kötü, arka fren ön frenden iyi tutuyor. Sizin araçlarda da mı böyle? bugün trafik ışığı yeşilden kırmızıya dönünce durayım dedim. Ön tutmuyor zaten arkaya yüklendim bu sefer de arka teker kitlendi motor kaya kaya durdu. Çok tehlikeli mazallah önde araba olsa kesin vurmuştum, güç bela durdu motor. Birde vites geçişleri çok çatur çuturlu anlamadım boşa alacağım almak ne mümkün sert çekmiyim diyorum . Bu sefer pedal kımıldamıyor. Sert çekince de 2 ye geçiyor Çok sinir bozucu. ağdan kaynaklanıyor olabilir mi? Ön fren konusunda lastikleri değiştirsek faydası olurmu acaba?

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı oklawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler herkese. Arkadaşlar pulsar rs 200 üm ile rx3i 2015 i bugün itibariyle takas etmiş bulunuyorum. Karşılaştırmak gerekirse, rc3i in ön fren felaket kötü, arka fren ön frenden iyi tutuyor. Sizin araçlarda da mı böyle? bugün trafik ışığı yeşilden kırmızıya dönünce durayım dedim. Ön tutmuyor zaten arkaya yüklendim bu sefer de arka teker kitlendi motor kaya kaya durdu. Çok tehlikeli mazallah önde araba olsa kesin vurmuştum, güç bela durdu motor. Birde vites geçişleri çok çatur çuturlu anlamadım boşa alacağım almak ne mümkün sert çekmiyim diyorum . Bu sefer pedal kımıldamıyor. Sert çekince de 2 ye geçiyor Çok sinir bozucu. ağdan kaynaklanıyor olabilir mi? Ön fren konusunda lastikleri değiştirsek faydası olurmu acaba?
    Hayırlı olsun öncelikle. ön fren ilk başlarda tutmuyor. Ancak uygun yollarda sık sık frenleme çalışmaları yapınca balata ve disk birbirine alışıyor. Ancak çok dikkatli olmalısınız. Bunun lastikle alakası da yok. Tamamen fren-balata ilişkisinin yetersizliğinden kaynaklanıyor. Vitesler ilk yağ değişiminden sonra daha iyi olacak. İlk 500 km de temkinli kullanıp motora nazik davranmalısınız. Sonra o sizi mutlu edecektir.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    arkadaşlar motorum yaklaşık 1500 km. lerde Salihli Setmog festivaline gittim. Depoyu 315 km. de bitirdi. Allahtan benzinliğe yakındım sorun olmadı ancak depo 14 litre benzin aldı. Aydın Torbalı arası otobanda yaklaşık artçım, ben ve eşyalarımız ile birlikte 220kg. civarıydık. Motosiklet düzde 130 dan yukarı çıkmadı. Yokuş aşağı birkaç yerde zorladım 138km. ye kadar çıktı ve 9500 devrin üstünü görmedi. Hararet 3 çubuk oldu, fan açtı. Sorum ise şu bu yükle bu yakıt, bu maksimum sürat ve bu menzil normalmidir? Sizde durum nedir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)