Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu alet km de kac yakiyor sizde ben 20 krs yakiyomda
    Sehir ici dur kalklarda 20 21 kurus uzun yol stabil 120 130 km/h 13 kurus bu benim gordugum degerler.
    MANKU ve bursalıali bunu beğendiler.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı emrcbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar, uzun süre daelim roadwin 250r kullandıktan sonra bi hafta önce motorumu sattım, pulsarla rx3 arasında kaldım, pulsar 8 bin, rx3 bayi 11,5 dedi,aklıma takılan sorular var, forumuda okudum ama tam aydınlanmadım,bayiye stop etme sorununu sorduğumda 2016 öncesi 100 motordan 5inde oluyodu dedi ama bunlarda yok dedi, gerçekten öylemi, veya hadi bunlardada oldu diyelim tamamen sorun çözülebiliyormu, kimisi akü diyor kimisi oksijen sensörü falan, sorunun kaynağı bellimi, ve pulsardada buna benzer denge sensörü sorunu oluyormuş önceden ama onuda halletmişler sanırsam, aradaki 3.500 tlye değermi, ikisini kullanan varmı, tabiki rx3 şekil şemal olarak daha heybetli, büyük motor gibi duruyo ama şuan pulsarın piyasası daha iyi ve açıkçası daha çok güven veriyo, tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum, teşekkürler.
    Ben başka bir açıdan bakacağım. Bence öncelikle satma sebebinizi düşünün. Fiziksel yapı itibariyle sattığınız motor pulsardan daha heybetli görünüyor. Bu anlamda bakarsanız RX3 daha iri bir motor. tarz olarak bakarsanız RX3 enduro touring iken sattığınız motor ve pulsar sport ağırlıklı motorlar. Güç bakımından pulsarın çok az eksisi varken sattığınızla RX3 birbirine eşit güçteler. Kalite derseniz keşke satmasaydınız derim. Yani kısaca bence sizin öncelikle satma nedenlerinizi ve yeni motordan beklentilerinizi düşünüp doğru tarza karar vermeniz gerekiyor. Benim şahsi düşüncem motosikletler sırf motor hacimleri (CC) açısından kıyaslanmamalı. tarz, yani kullanım amaçları ve beklentiler açısından kıyaslanmalı derim. Dolayısıyla "benim gözümle" bakarsanız RX3 ve Pulsar tarz farklılığından dolayı asla kıyaslanmamalıdır. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sehir ici dur kalklarda 20 21 kurus uzun yol stabil 120 130 km/h 13 kurus bu benim gordugum degerler.
    Şehir içi ve şehir dışı ayrı ayrı 100 km başına düşen Litre olarak verirseniz daha çok işe yarar diye düşünüyorum. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    RX3 den önce 6 ay kadar Pulsar kullandım, 1,78 boyum var pulsar altımda küçük kaldı diye hissettim hep. Enduro veya kros tarzı motorlar kullandıysanız RX3 oturma pozisyonu ve manevra kabiliyeti açısından pulsar'a göre çok daha rahat. Pulsar daha atak bir makina frenleri daha iyi belki bu da altındaki MRF lastiklerin de katkısı vardır. Öte yandan pulsar'ın daha naked veya touring tarzı makina ve dönüş yarıçapı çok geniş, dönmek için RX3 den çok daha geniş alan gerekli. RX3 geniş gidonu ve dar dönüş yarıçapı ile çok rahat makina.

Son iki benzin alışımda 9 litre ile 260 ve ardından 250km yaptım yani 3,46 ve 3,6lt/100km tüketim ortalama 3,5 diyebiliriz.
    bursalıali bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben başka bir açıdan bakacağım. Bence öncelikle satma sebebinizi düşünün. Fiziksel yapı itibariyle sattığınız motor pulsardan daha heybetli görünüyor. Bu anlamda bakarsanız RX3 daha iri bir motor. tarz olarak bakarsanız RX3 enduro touring iken sattığınız motor ve pulsar sport ağırlıklı motorlar. Güç bakımından pulsarın çok az eksisi varken sattığınızla RX3 birbirine eşit güçteler. Kalite derseniz keşke satmasaydınız derim. Yani kısaca bence sizin öncelikle satma nedenlerinizi ve yeni motordan beklentilerinizi düşünüp doğru tarza karar vermeniz gerekiyor. Benim şahsi düşüncem motosikletler sırf motor hacimleri (CC) açısından kıyaslanmamalı. tarz, yani kullanım amaçları ve beklentiler açısından kıyaslanmalı derim. Dolayısıyla "benim gözümle" bakarsanız RX3 ve Pulsar tarz farklılığından dolayı asla kıyaslanmamalıdır. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Şehir içi ve şehir dışı ayrı ayrı 100 km başına düşen Litre olarak verirseniz daha çok işe yarar diye düşünüyorum. Selamlar.
    Sehir ici 100 km 4.5 litre
    Sehirdisi 100 km 3.1 litre
    Naci63, CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Buradan su kaniya vardim. Uzun gezeceksem evo yu cikaracaksin sehir ici icin bir bakkal motoru sart
    turkish39, kdiner ve mitmuallim bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial, Regal, Keeway
    Merhaba;
    Kompresyona az da olsa binince egzozdaki patlama normal mi? Enjeksiyon sisteminin bunu ayarlaması gerekmiyor mu? Ara gazı verdik vitesi küçülttük debriyajı bıraktık. Bu durumda egzozdaki patlama doğal mı?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Bende de patliyor sorun olmaz ben geliyorum diyor alet
    oaltindag ve bursalıali bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bende de var,aksine hoşuma gidiyor.ama öyle abartı bir patlama değil.bizim 660 tenere'lerde de oluyor,sanırım tek silindirli ve devirli motorlara has bir durum.
    oaltindag, Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Mondial, Regal, Keeway
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de var,aksine hoşuma gidiyor.ama öyle abartı bir patlama değil.bizim 660 tenere'lerde de oluyor,sanırım tek silindirli ve devirli motorlara has bir durum.
    evet öyle büyük bir patlama değil, küçük küçük... Tamam içim rahatladı :D
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Galiba vites dusup gazi kesince gaz fazla sıkışıyor iceride atacam diyede gider yapiyor piyasaya
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    O güzel bir ses. Bana keyf veriyor.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO

bektanist, kdiner ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial rx3i evo
    beyler motoru 5binde aldım şuan 6binde bakımı ne zaman bunun?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı mustafan. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler motoru 5binde aldım şuan 6binde bakımı ne zaman bunun?
    2000 de bir bakımları var.Eski sahibinden kitapçığı iste,bakımlarını yaptırmış mı,en son ne zaman yaptırmış.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Mondial, Regal, Keeway
    Bu akşam farkettim. Debriyajı çekip, frenle arka lastiği kilitleyince ya vitesten ya da arka salıncaktan bir ses geliyor. Sankiiki dişli yerine oturuyor ya da ona benzer bi'şey... Sizde de var mı?
    bursalıali bunu beğendi.

Bu gün Özkan ustanın servisinde Ali (bursalıali) bey ile tanıştık, kendisini tanımaktan büyük memnuniyet duydum, her halinden RX3 Evo nun aşığı olduğu belli oluyordu, aşkı ile yolu her daim açık olsun
    CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Onur Bey RX3İ nin bilinen problemlerinden birisi de arka teker rulman bozmasıdir Servisinize arka teker bilyasini kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Kıymetli Kartal56 o şeref hepimizin ortak kıvanci Rabbim hepimizi ve aşklarimizi korusun. Saygılar.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı oaltindag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam farkettim. Debriyajı çekip, frenle arka lastiği kilitleyince ya vitesten ya da arka salıncaktan bir ses geliyor. Sankiiki dişli yerine oturuyor ya da ona benzer bi'şey... Sizde de var mı?
    O ses bende de var. Arka tekeri kitleyince bir şey küt diye vuruyor.
    oaltindag ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial, Regal, Keeway
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ses bende de var. Arka tekeri kitleyince bir şey küt diye vuruyor.
    Acaba nereden geliyor o ses ve tehlileye mi işaret?
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Onur Bey rulman problemi olmasa da yürüyen aksamdan gelen sesler ihmal kabul etmez. En azından birlikte çalışan diğer parçaları korumuş
    olursunuz .En yakın zamanda servisinize gitmenizi
    tavsiye ederim .Saygılarla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)