Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı konig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz kampa gidemiyoruz, ne yapalım biz de işe gidip geliyoruz.

http://i1123.photobucket.com/albums/...psnyyl0nwu.jpg
    :D

bursalıali bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı AdsSak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]mesela naci63 isimli kulanıcı beyefendi osiz yeni aldını motorunuzu bildiğim kadarıyla siz yaşadınızmı mesela yoksa önceki modellerde vardıda 2016 larda sorun giderildimi bilgilendirirseniz sevinirim.
    Şu ana kadar çok şükür ben yaşamadım. Daha çok 2015 modellerde yaşanan bir sorun diye biliyorum. Ama 2016 model alan bir arkadaşımız da yaşadı. Güzel olan Mondial bunları çözmek için çok sıkı destek veriyor diye biliyorum. Firma ürününün arkasında duruyor.

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur inşallah! Yeter ki sen gönülden iste!
    oluroyle ve bursalıali bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben de ilk etapta lastikleri değiştirmeyi düşünmüştüm. Ancak önümüz yaz ve zeminin ıslak olmayacağını düşünerek (normalde yağmurlu havalarda çıkmam) bunu erteledim. Dün 230 km'lik tamamen asfalt ama keskin virajlı ve iniş çıkışlı bir yolda kullandım. Zemin temiz ve kuru idi. Zaten her viteste 5000-5500 devri geçmediğim ve temkinli kullandığım için sıkıntı yaşamadım çok şükür. Geçmişte de çin malı motor ve bu tür lastikleri en az 15000 km kullandığım için, temkinli olmak şartıyla lastiklerin çok sıkıntı olmayacağını düşünmeye başladım. Tabi ki kışa girmeden önce, o ana kadarki durumu da dikkate alarak, lastikleri değişip değişmeme konusunu tekrar düşüneceğim.

Peki değiştirmeye kalkarsam alternatiflerim nelerdir? İlk baştaki en güçlü alternatifim mitas marka e08 model lastiklerin benim kullanım tarzına uygun olduğunu düşünüyorum. Bu model lastik %80 asfalt, %20 arazi olarak tanımlanıyor. ön-arka fiyatı 550 TL civarı ve 4 taksit yapan firmalar var. Ancak şu an 100/90-19(ön lastik) elde yok ama 130/80-17 (arka) mevcut. Ön lastiği bekliyorlar. Haa bu arada arka için mecburen (bu marka ve modelde) 130/80-17 takılacak (130/70-17 yok) ve bu da arkayı 1 cm daha yükseltecek. Yani toplam yükseklik 83 cm'ye çıkacak.

Diğer alternatif michelin anakee 2 ama piyasada ön ve arka olarak bizim ebata uygun yok. Sanırım anakee 3 çıktığı için 2'yi getirmiyorlar. Metzeler için de aynı ebatlar mevcut. Ancak daha evvel bmw'de metzelerin çabuk sertleştiğini görünce bir daha almak istemiyorum. Şu an bmw'emde michelin road 4GT (cadde lastiği) kullanıyorum ve çok memnunum. Michelin ve metzeler'in bizim motorlara uygun modellerinin ön arka takım fiyatları 850 TL den başlıyor. Yani mitastan 300 TL daha pahalı. Bu lastikleri alırken mutlaka tarihlerine bakın/baktırın. Bir çok satıcı eski tarihli lastikleri çok ucuza veriyor ve bu lastikler kısa süre sonra sertleşiyor. Naçizane tavsiyem 6-8 aydan daha eski tarihlileri almayın.

Ben hangisini alırım? Tercihim mitas olurdu sanırım. Çünkü o markayı baya araştırdım ve tamirci ustalara sordum, Söyledikleri şu: hafif endurolar (bizimkiler) için iyi ama ağırlar için michelin/metzeler gibi lastikler kullanılmalı dediler.

Durum benim bakış açımla böyle. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

MİTAS E08 lastik deseni şöyle:

http://i.hizliresim.com/ZkyZqa.jpg

Bu da MİCHELİN ANAKEE 2:

http://i.hizliresim.com/NAQpBX.png
    abıı cok tesekkur ederım yorumların için ben motoru teslım almadan servıste dırekt degısmesını isteyecegım benım için en önemli nokta bu rısk almaya hiç gerek yok
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Serviste başka marka lastik var mı? Yoksa siz dışarıdan temin etmeden söktürürseniz ortada kalırsınız diye düşünüyorum. Hayırlı olsun motorunuz. Selamlar.
    murat 60 ve bursalıali bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serviste başka marka lastik var mı? Yoksa siz dışarıdan temin etmeden söktürürseniz ortada kalırsınız diye düşünüyorum. Hayırlı olsun motorunuz. Selamlar.
    abıı henuz almadım alacagım bayıye karar verdıgımde elımde lıste ıle gıdıp konusacagım eger yok ıse kendım temın etmeye calısacagım bayılerden fıyat alıyorum sızlerın yazmıs oldugu degerlendırmelerıde goz önünde bulundurarak ıhtıyac duyacagım seylerı sıfırdan halletmeye calısacagım. orta sehba olmazsa olmaz benım için lastık keza aynı sekılde motorun ucretı,satış,sıgorta,lastıkler,kask,kıyafet,koruyu cular vs.malıyet cıkarıyorum. ayrıca ehlıyet surecındeyım. motoru almak ıstemıyorum su durumda ehlıyet yok alırsam bınerım duramam bu rıskı almak ıstemıyorum. biraz daha sabredıcez malesef
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150

CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bunlar da ne??? Sitesinde neden yok? siz nereden buldunuz? Eğer getirdiyse helal olsun mondiale. Ama sitesinde ben şu an göremiyorum!
    bursalıali bunu beğendi.

Tesekkurler 50. Maddeyi gormemistim, ruhsata islettik.
    CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015

Şile Yeşilvadi guzel yer tavsiyemdir ulupelit koyude guzel
    CumhurAYAS, sezgingulmez, MANKU ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    İzmir Bozbağ RX3 fesrivalinden görüntüler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

bektanist, sezgingulmez, AdsSak ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Bu ilan için yorumlarınız nedir ne dersiniz. Yarın arayıp nasipse ilk teması kuracağım.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-2016-model-rx3i-evo-yaninda-muhtesem-hediyeler-ile-birlikte-285932207/detay/

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    800 gibi hediyeler +12 taksit gerçekten yeni modelse alınır derim

Bu arada koyduğum resimler photoshop nette yok

Festival görüntülerine bakarken içimin yağları eridi emeğine sağlık kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

yeni model olmama gibi bir durum olabilirmi fotoğraflardaki motosikletler 2016 gözüküyor.Değişiklikleri biliyorum forum sağolsun çok şey öğretti
    bursalıali bunu beğendi.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    tatil bulunca kaçırmadık 250km ye imza attık sonrasında bir 150 km dönüş oldu tabi normal yollardan. çok güzel yollardan manzaralardan geçtik gönül hepsini çekmek isterdi ama eldekileri paylaşalım şimdilik ekiptekilerde resim varsa atarım onlarıda

baştan bir laladere yaptık dere kenarında demlendik

sonrasında dedik kıyıköy yakın görelim orayıda

sonrasında vize üzerinden ki yolları herkeze tavsiye ederim yakın olanlar kesinlikle gitsin, hanımköye uzunköprü ye geçtik tabi iki kişi hızını alamadı edirneye gitti ciğer yemeye kanlar kaynıyor tabi

güzel eğlendik hepinizi beklerim beraber yol yapalım beraber eğlenelim
    bektanist, AdsSak, CumhurAYAS ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Arkadaşlar,öncelikle herkese merhabalar.Foruma yeni katıldım ve bir RX3 evo almak için kapora verdim ve bekliyorum ,fakat bugün Forumu biraz okuyunca acaba yanlış mı yapıyorum vaz mı geçeyim diye düşünmeye başladım, bu motor stop etme sorunundan dolayı.Motor hakkında yazı yazan on kişinin 6-7 si motorun 2016 model dahil stop etmesinden ve bunun çeşitli sebeblerinden bahsetmiş,işin aslı nedir, canım sıkıldı doğrusu...

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı Kartal56 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,öncelikle herkese merhabalar.Foruma yeni katıldım ve bir RX3 evo almak için kapora verdim ve bekliyorum ,fakat bugün Forumu biraz okuyunca acaba yanlış mı yapıyorum vaz mı geçeyim diye düşünmeye başladım, bu motor stop etme sorunundan dolayı.Motor hakkında yazı yazan on kişinin 6-7 si motorun 2016 model dahil stop etmesinden ve bunun çeşitli sebeblerinden bahsetmiş,işin aslı nedir, canım sıkıldı doğrusu...
    öncelıkle hayırlı olsun
    takılmana gerek yok bende henuz almadım uzun zamandır takıpteyım stop etme sorununu yasayan arkadaslar basıt sekılde hallettıklerınıde yazıyorlar. moralını bozma hepsındede olmuyor zaten kısmetse bende onumuzdekı ay alıcam
    bursalıali ve Kartal56 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Geyet memnunum, Moto Aras Özkan Usta başka bir motorun sehpasını bazı değişikliklerle evo'ya uyarladığını söyledi. Şimdiye kadar birkaç motora takmış şikayet yok dedi. Birkaç sayfa önce iletişim ve fiyat bilgisi paylaşmıştım.
    sayın konig cevabınız için teşekkür ederim. degerlendiriyorum, en kısa zamanda sipariş edecegim inşallah. kazasız günler dilerim
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Benim 2015 modelde de temizlenebilir metal filtre var. İlk bakımda Würth temizleyici ile temizleyip tekrar takmıştık, hafiften bir kirlenme vardı üstünde.

Çoğu kişinin beklenti içinde olduğu orta sehpa konusunda biraz bilgi vereyim. Benim taktırdığım sehpanın ayak basma kısmına basma kolu ilave edilmiş dolayısıyla sehpaya kaldırmak oldukça kolay. Kaldırınca da arka teker ile zemin arasında 5-6 cm boşluk oluyor. Eski safyalarda orta sehpa ile ilgili bazı resimler vardı, böyle olsa iyi olur tarzı yorumlar nedeniyle bilgi paylaşayım dedim. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum başarılı buldum doğrusu, zamanla su koyverir mi bilemem.

http://i1123.photobucket.com/albums/...ps9mf8tfga.jpg
    merhabalar
    orta ayagı nereden temın etdınız gayet ıyı gorunuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

bayıde 2015 model vardı canlı canlı gormek ıstedım cok da hoşuma gitti. güzel makına
    bursalıali bunu beğendi.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Turkish39 baskan bana telimden ulasirmisin

merhabalar
    bende merakla 1 kaç mesaj yukaru baktım ama, motor stop etme konusu ile ilgili açıklama göremedim.
    "bir kaç mesaj yukarda" lastik ayrıntısından bahsediliyor.
    mümkünse siz gösterirmisiniz yada anlatırmısınız nedenlerini ?

[QUOTE=mitmuallim;3895685][QUOTE=AdsSak;3895667]herkese iyi akşamlar bugün forumunuzu inceledim bende rx3 almak istiyorum ama şu stop meselesine kafam takıldı 2016 lardada varmı aynı sıkıntı[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

bir kaç mesaj yukarı bakın lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı AdsSak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar bugün forumunuzu inceledim bende rx3 almak istiyorum ama şu stop meselesine kafam takıldı 2016 lardada varmı aynı sıkıntı[COLOR="Silver"]

bir kaç mesaj yukarı bakın lütfen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)