Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi servis ?
    Alet Avcılar Atılgan Motor'da bekliyor. Çok ilgililer, motoru bıraktıktan hemen sonra parça siparişini geçtiler, Mondial anında kargoladı. Dürüst olmak gerekirse bunlar beklemediğim hareketlerdi

Ama illaki bir şanssızlık olacak ya, kargo gecikti
    bursalıali bunu beğendi.
    ride saferide responsiblyride smart

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Gecmis olsun.
    Evoque ve bursalıali bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bugün öğleden sonra,hafta sonu için arkadaşlarla kampımız var.atımı yükledim,ooohhh 2 gün kafa dinleyip kamp yapacağız.

bektanist, konig, CumhurAYAS ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Biz kampa gidemiyoruz, ne yapalım biz de işe gidip geliyoruz.

CumhurAYAS, TA6AE, MANKU ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    RX3İ EVO Kampına gidecek arkadaşlar sıcaklık durumunu mondıal ın muhendıslerıne dırek iletebılırler.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Forumdaki arkadaşlara selamlar. sayın konig motorun orta sehpasından memnun musunuz,duruşu mükemmel gösteriyor.tavsiye ederseniz bende almak istiyorum. Kazasız günler dilerim.
    bursalıali bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    fotolar harika maşaallah.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Alıntı TA6AE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdaki arkadaşlara selamlar. sayın konig motorun orta sehpasından memnun musunuz,duruşu mükemmel gösteriyor.tavsiye ederseniz bende almak istiyorum. Kazasız günler dilerim.
    Geyet memnunum, Moto Aras Özkan Usta başka bir motorun sehpasını bazı değişikliklerle evo'ya uyarladığını söyledi. Şimdiye kadar birkaç motora takmış şikayet yok dedi. Birkaç sayfa önce iletişim ve fiyat bilgisi paylaşmıştım.
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bugün kuzenimle bira yol yapalım dedik. Adanadan Karaisalıya, oradan da ara yollrdan Çamlıyayla'ya gittik. Dağların ormanların arasında, virajlı ve süper keyifli yollardı. Toplam 230 km yol yaptık ve motorumu bir kez daha sevdim. Bazı resimleri de sizle paylaşmak istedim.:

Yolda bir çeşme başı.

Yanıkkışla ve çavuşlu tarafları. Tepenin üstündeki harabe küçük bir gözetleme kulesi. Solda ise bir gölet var.

Karaisalı ilçesine çok yakın olan Kapıkaya kayon girişi (kapız) ve tarihi kemerli köprü. Aynı anda tek araç geçebiliyor.

Dönüşte Karaisalıdaki park.
    sailor33, mitmuallim, MANKU ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2016 larda farlar nasıl yanıyor ya far anahtarı yok ?

bugün müşteri hizmetleri ile görüştüm yedek parça sitesinde 2016 rx3i evo parçaları diye başlık açmışlar arka çamurluk satışı henüz başlamamış hani bu bajajın kine benzeyen lastik üzerindeki. acele etmeyin biraz bekleyin 1-2 haftaya stoklar, ekranlar güncellenince bayiden alabilirsiniz diyor. o siteden biz direk alışveriş yapamıyormuşuz. ama yinede fiyatların yazıyor olması çok harika bir konu helal olsun uğur motorlu araçlara

http://www.mondialyp.com/tr
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Evet Arkadaşlar dün 2016 model stop etme sorununu buradan paylaşmıştım sizinle,açıkcası servisteki görüşmelerimden sonra içimdeki ses bu servis mi olmalı? diyordu. bekleyelim bakalım derken bugün MONDİAL fabrika merkezinden aradılar ve servisin sorunu tesbit edip etmediğini attiyse hangi parçayı sipariş ettiğini sordular bende tespit yapılmadığını 500 km yağ değişiminde bakacaklarını söyleyince uygun olduğum en kısa sürede servise gitmemei ve kendileriyle iletişime geçmelerini söylediler motorun arızası giderilinceye kadar motoru takip edeceklerini müşteri memnuniyetini motoru sorunsuz kullanmamız için ne gerekiyorsa yapacakları söylediler açıkcası beklediğim bir telefon değil di kafamda sorun servis marifetiyle içinden çıkılmaz bir hal alınca merkeze yönelmekti... Mutlu oldum açıkcası .. Mondial ile ilk temasımdan şimdilik memnunum açıkcası... hafta içi servise buna istinaden uğrayacağım.. bakalım günler ne getirecek..
    Gelişmaleri paylaşmaya devam edeceğim..
    vesselam..

Bu arada gezen ve fotoyla gezdiği yerlere bizleride ortak eden kullanıcı arakadaşlar muhabbet ve selamlar..
    Naci63, MANKU ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı CumhurAYAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 larda farlar nasıl yanıyor ya far anahtarı yok ?
    Kontağı açıp bekliyorsunuz. Gösterge durduktan sonra (sizdeki ile aynı) marşa basıyorsunuz. Motor çalışırken beraber tüm far, stop ve plaka lambaları yanıyor.

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada gezen ve fotoyla gezdiği yerlere bizleride ortak eden kullanıcı arakadaşlar muhabbet ve selamlar..
    Ve aleykümselam...
    mitmuallim, CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Cumhur Komtanım en çok 4 liralık süpap adaptörüne kaç TL kargo ücreti ödediğini (China - Türkiye) merak ediyorum . Ayrıca 4 lirayı bile ülkem için ihracat yapıyorum diye düşünen Çinliyi alkışlıyorum. Naci Hocam hem Sizin hemide diğer arkadaşlarımızın sayelerinde gözlerimiz bayram ediyo. Amma velakin hani o göl kıyısında yediğiniz balığın fotosunu ingilteredeki bacanağıma kadar gönderdim. Afiyetler olsun .Manisa'da Erkan Türkkan bey var atölyesinde motosiklet parçaları üreten. Gidon yükseltme siparişi oradanmıdır? Sonsuz kilometreler bütün motosiklet aşıklarının olsun.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Naci Hocam hem Sizin hemide diğer arkadaşlarımızın sayelerinde gözlerimiz bayram ediyo. Amma velakin hani o göl kıyısında yediğiniz balığın fotosunu ingilteredeki bacanağıma kadar gönderdim. Afiyetler olsun .
    Allah razı olsun. Bir gün hep beraber inşallah.

Manisa'da Erkan Türkkan bey var atölyesinde motosiklet parçaları üreten. Gidon yükseltme siparişi oradanmıdır? Sonsuz kilometreler bütün motosiklet aşıklarının olsun.
    Yok ebay üzerinden satın aldım. Böyle bir parça alınırken gidon kalınlıklarına dikkat edilmeli. Bazı motorların gidonu 22 mm; bazıları (bizimkiler) 28 mm. Geldiğinde takıp fotosunu yayınlarım inşallah. selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cumhur Komtanım en çok 4 liralık süpap adaptörüne kaç TL kargo ücreti ödediğini (China - Türkiye) merak ediyorum . Ayrıca 4 lirayı bile ülkem için ihracat yapıyorum diye düşünen Çinliyi alkışlıyorum. Naci Hocam hem Sizin hemide diğer arkadaşlarımızın sayelerinde gözlerimiz bayram ediyo. Amma velakin hani o göl kıyısında yediğiniz balığın fotosunu ingilteredeki bacanağıma kadar gönderdim. Afiyetler olsun .Manisa'da Erkan Türkkan bey var atölyesinde motosiklet parçaları üreten. Gidon yükseltme siparişi oradanmıdır? Sonsuz kilometreler bütün motosiklet aşıklarının olsun.
    abi kargosu dahil 4 tl civarına geldi bana. o çinliye bravo demek doğrumu yada bize yakışırmı demiyorum ama aynı ürünü internetten türkiyede arayın eminim satanlarda yine çinden alıyor 120 tl fiyat çekenler utansın. bu durumu o hale getirenler onlar.
    bursalıali bunu beğendi.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    arkadaşlar 2016 model için lastik onerılerınız nelerdır cevaplarınızı beklıyorum teşekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2016 model için lastik onerılerınız nelerdır cevaplarınızı beklıyorum teşekkurler
    nacı abıı kullandıgın lastıkler orjınal lastıklerı gordugum kadarıyla performansından memnunmusun abıı bılgılendırırsen sevınırım
    bursalıali bunu beğendi.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar aracı sattık bu hafta rx3i evo sipariş edeceğim kısmetse yalnız kafamda bi kaç soru var bunları bilen arkadaşlar cevaplayabilirse sevinirim

Öncelikle
    İstanbul ümraniye civarında oturuyorum motoru mondial in hangi bayisinden almalıyım sizce bazı yerler de servisle alakalı sorunlar olduğunu duymuştum toplama esnasında yapılan hatalar falan sizce nereden almalıyım motoru

İkinci konu ise
    Alır almaz lastikleri değiştirmek istiyorum sizce hangi marka model almalıyım ayrıca motor toplanırken fabrikadan gelen lastikleri oraya verip farkını vererek lastikleri değiştirmem mümkün müdür

Son olarak da şu stop etme konusu beni endişelendiriyor biraz sonuçta bu motoru uzun mesafelerde kullanacağım böyle bi sebepten yolda kalmayı istemem kalırsakta çözümü nasıl olur

Herkese şimdiden teşekkür ediyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nacı abıı kullandıgın lastıkler orjınal lastıklerı gordugum kadarıyla performansından memnunmusun abıı bılgılendırırsen sevınırım
    Merhaba, ben de ilk etapta lastikleri değiştirmeyi düşünmüştüm. Ancak önümüz yaz ve zeminin ıslak olmayacağını düşünerek (normalde yağmurlu havalarda çıkmam) bunu erteledim. Dün 230 km'lik tamamen asfalt ama keskin virajlı ve iniş çıkışlı bir yolda kullandım. Zemin temiz ve kuru idi. Zaten her viteste 5000-5500 devri geçmediğim ve temkinli kullandığım için sıkıntı yaşamadım çok şükür. Geçmişte de çin malı motor ve bu tür lastikleri en az 15000 km kullandığım için, temkinli olmak şartıyla lastiklerin çok sıkıntı olmayacağını düşünmeye başladım. Tabi ki kışa girmeden önce, o ana kadarki durumu da dikkate alarak, lastikleri değişip değişmeme konusunu tekrar düşüneceğim.

Peki değiştirmeye kalkarsam alternatiflerim nelerdir? İlk baştaki en güçlü alternatifim mitas marka e08 model lastiklerin benim kullanım tarzına uygun olduğunu düşünüyorum. Bu model lastik %80 asfalt, %20 arazi olarak tanımlanıyor. ön-arka fiyatı 550 TL civarı ve 4 taksit yapan firmalar var. Ancak şu an 100/90-19(ön lastik) elde yok ama 130/80-17 (arka) mevcut. Ön lastiği bekliyorlar. Haa bu arada arka için mecburen (bu marka ve modelde) 130/80-17 takılacak (130/70-17 yok) ve bu da arkayı 1 cm daha yükseltecek. Yani toplam yükseklik 83 cm'ye çıkacak.

Diğer alternatif michelin anakee 2 ama piyasada ön ve arka olarak bizim ebata uygun yok. Sanırım anakee 3 çıktığı için 2'yi getirmiyorlar. Metzeler için de aynı ebatlar mevcut. Ancak daha evvel bmw'de metzelerin çabuk sertleştiğini görünce bir daha almak istemiyorum. Şu an bmw'emde michelin road 4GT (cadde lastiği) kullanıyorum ve çok memnunum. Michelin ve metzeler'in bizim motorlara uygun modellerinin ön arka takım fiyatları 850 TL den başlıyor. Yani mitastan 300 TL daha pahalı. Bu lastikleri alırken mutlaka tarihlerine bakın/baktırın. Bir çok satıcı eski tarihli lastikleri çok ucuza veriyor ve bu lastikler kısa süre sonra sertleşiyor. Naçizane tavsiyem 6-8 aydan daha eski tarihlileri almayın.

Ben hangisini alırım? Tercihim mitas olurdu sanırım. Çünkü o markayı baya araştırdım ve tamirci ustalara sordum, Söyledikleri şu: hafif endurolar (bizimkiler) için iyi ama ağırlar için michelin/metzeler gibi lastikler kullanılmalı dediler.

Durum benim bakış açımla böyle. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

MİTAS E08 lastik deseni şöyle:

Bu da MİCHELİN ANAKEE 2:

bursalıali bunu beğendi.

herkese iyi akşamlar bugün forumunuzu inceledim bende rx3 almak istiyorum ama şu stop meselesine kafam takıldı 2016 lardada varmı aynı sıkıntı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

mesela naci63 isimli kulanıcı beyefendi osiz yeni aldını motorunuzu bildiğim kadarıyla siz yaşadınızmı mesela yoksa önceki modellerde vardıda 2016 larda sorun giderildimi bilgilendirirseniz sevinirim.
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    [QUOTE=AdsSak;3895667]herkese iyi akşamlar bugün forumunuzu inceledim bende rx3 almak istiyorum ama şu stop meselesine kafam takıldı 2016 lardada varmı aynı sıkıntı[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

bir kaç mesaj yukarı bakın lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

[QUOTE=AdsSak;3895667]herkese iyi akşamlar bugün forumunuzu inceledim bende rx3 almak istiyorum ama şu stop meselesine kafam takıldı 2016 lardada varmı aynı sıkıntı[COLOR="Silver"]

bir kaç mesaj yukarı bakın lütfen
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)