Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Sehpaya kaldırması rahat, problem yok, sol tarafa 7-8 cm basma kolu eklenmiş gayet kullanışlı, tavsiye ederim. Yayı da uygun sertlikte seçilmiş kapatınca iyice üste yaslanıp sabit duruyor. Sehpa 120, montaj için 30 lira verdim, kendim de takabilirdim ama uğraşmayayım hazır oradayken taksınlar dedim. Hasanpaşa Moto Aras (Özkan Aras) Tel: 0216 3489394. Istanbul dışına kargo yapar sanırım.

Bu arada motorun arızlanadığı dönemde UMA'dan iki kez arandım, gelişmeleri konuştuk, ayrıca servisi arayıp bilgi alacaklarını da söylediler. UMA merkez stoklarında hertürlü yedeğin olduğunu ve talep halide bir iki günde kargo ile gönderilebileceğini söylüyor, parça bekleme diye bir sıkıntı yok, müşteri, servis, merkez arasındaki iletişimde yaşanan sıkıntılar olabilir. Servislerle halledemediğiniz bir sorun olduğunda direk merkezle irtibata geçmekte yarar var. UMA'nın ürünü takibi ve ilgisi gerçekten takdire şayan.
    adanalı, turkish39, Naci63 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kardeş bilgiler için teşekkürler.
    bursalıali ve bektanist bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı konig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam motoru servisten aldım. Daha önce bahsettiğim gibi motor çalıştıktan 20-30 sn sonra stop ediyor, ve tekrar çalışmıyordu, çalıştığı 20-30 sn boyunca da gösterge göz kırpar gibi titriyordu. Problemin önce oksijen sensörü ile ilgili olabileceği (bence hiç alakası yoktu) daha sonra da konjektör kaynaklı olabileceği söylendi ancak sonuçta sadece akü değiştirilerek problem çözülmüş. Dün akşamdan beri yaklaşık 50km kullandım şu an için problem halledilmiş görünüyor umarım tekrarlamaz. Motor hazır servise girmişken daha önce ebay'dan getirttiğim led farları da taktırdım aynı zamanda serviste orta sehpa varmış hadi onu da takın dedim, sehpayı kaynak kalitesi, görüntü, rahat kullanım açısından beğendim. Arkadaş sis bağlantısı için güzel bir uygulama yapmış küçük bir boruyu bir şekilde koruma yerinin bağlantı vidasına monte etmiş sisleri de onun üzerine. Birkaç resim paylaşıyorum

http://i1123.photobucket.com/albums/...psnqeqsjqv.jpg

http://i1123.photobucket.com/albums/...psf6euzzqj.jpg

http://i1123.photobucket.com/albums/...ps7dbpa3ug.jpg

http://i1123.photobucket.com/albums/...ps9sdgx0me.jpg
    Sislerin yeri çok güzel olmuş,ne güzel sermişmiş o yaw.Takdir ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Sayfa şenlensin biraz.Yeni alan arkadaşlardan da bol bol foto bekliyoz,duyurulur

Harbiden bekliyoruz

Kime diyom
    Naci63, bursalıali, CumhurAYAS ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MONDİAL RX3i EVO
    HAYIRLISI İLE RX3 EVO MOTORURUMUZU ALDIK.
    34turn, mitmuallim, Naci63 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RX3i
    Selamlar,

Amerika'da malumunuz bizim motorlar CSC adı altında satılmakta.

Servis bölümünün başında Gerry Edwards isimli bir bey bulunmakta.

Arka amortisör ayarı kolay. Ön amortisör ayarı için fikrini sordum.

cevabı aşağıda
    "Alp
    The adjusters at the front forks at for damping
    If you turn them all the way clockwise until stop, the forks movement will be slower
    If you turn them all the way counterclockwise until stop, it will allow forks to move more freely or quicker.
    You can adjust them to your desire. I prefer to turn both of them all the way clockwise then turn back one complete turn or 360 degrees.
    Works well for me

Hope that helps

Gerry
    CSC service tech"

Özetle tavsiyesi ( Ya da tercihi demek daha doğru olur sanırım )her ikisini de saat yönünde sonuna kadar döndür, sonra saat yönünün tersine tam bir tur olacak kadar döndür şeklinde.
    bektanist, Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    veyis/naci hocam,yakışmış,kazasız/belasız kullanın.
    konig kardeş,orta sehpayı kaça taktırdın.kaldırması kolay oluyor mu ? istersek nasıl temin edebiliriz ?
    Sağol Bora kardeş. Sana da tekrar geçmiş olsun. Selamlar.

Alıntı M.ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAYIRLISI İLE RX3 EVO MOTORURUMUZU ALDIK.
    Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. İnşallah memnun kalırsınız. Model ve renk??

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Arkadaşlar bir şey soracağım. Motoruna ön çamurluk uzatması yapan oldu mu? Yaptıysanız hangi markanın parçasını kullandınız ve mümkünse bir resim atabilirmisiniz. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bu sitede 108.sayfada Cumhur Komutanımız İst Maslak'da Bilge motordan 100 Lira'ya aldığı orta sehpanın resimlerini paylaşmıştı. Hatta 2 ayrı sehpa vardı. İkinci olarak Ömer Kardeşimiz (konig) Moto Aras'dan 120 Liraya aldığını dün bizlerle paylaştı. Bana göre her 3 sehpa da birbirinden güzel.Birde Bursa'da yeni bir yer yer söylediler.Yarın nasib olursa oraya da bakacağım.Neticeyi yine paylaşırım. En güzel dileklerimiz Sizlerle.
    Naci63 ve CumhurAYAS bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Orta ayakla ilgili olarak ben dün yalova daki irfan usta ile telefonda konuştum elimdeki işin bitmesi 1,5 ay sürer dedi, yani haziran ayından önce irfan ustanın ürünü piyasaya çıkmayacak gibi,
    park edip gidip geri döndüğümde motoru yerde görme ,dahada kötüsü hayta çocuklar ellerken altında kalma endişesini taşıyorum..
    vesselam..
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitede 108.sayfada Cumhur Komutanımız İst Maslak'da Bilge motordan 100 Lira'ya aldığı orta sehpanın resimlerini paylaşmıştı. Hatta 2 ayrı sehpa vardı. İkinci olarak Ömer Kardeşimiz (konig) Moto Aras'dan 120 Liraya aldığını dün bizlerle paylaştı. Bana göre her 3 sehpa da birbirinden güzel.Birde Bursa'da yeni bir yer yer söylediler.Yarın nasib olursa oraya da bakacağım.Neticeyi yine paylaşırım. En güzel dileklerimiz Sizlerle.
    CSC Cyclone için üretilenin görünce bunlar pek hoşuma gitmedi. Bekleyeceğiz kısmetse.

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta ayakla ilgili olarak ben dün yalova daki irfan usta ile telefonda konuştum elimdeki işin bitmesi 1,5 ay sürer dedi, yani haziran ayından önce irfan ustanın ürünü piyasaya çıkmayacak gibi,vesselam..
    İrfan ustanın işçiliği çok beğeni aldığından ben de hemen yapar diye ümitlenmiştim. Artık mecburen bir süre daha bekleyeceğiz. Bu arada uygun ve işe yarar bir şey bulursam taktıracağım.

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    park edip gidip geri döndüğümde motoru yerde görme ,dahada kötüsü hayta çocuklar ellerken altında kalma endişesini taşıyorum..vesselam..
    Aynen ben de.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

etokar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 BMW F650 GS, 2016 RX3i EVO KIRMIZI
    Arkadaşlar benim makinede mi plaka aydınlatması yok yoksa hepsinde mi böyle? 2016 modellerde far kontrol düğmesinin olmayışı biraz sıkıntı. Kontağı açtığınızda parklar yanmalıydı en azından. Karanlık bir yerde iseniz motoru çalıştırmadan önce ekran dahil hiçbir ışık göremiyorsunuz. Yine akşam karanlığında yolda stop ederseniz eğer tamamen görünmez oluyorsunuz, tecrübe ile sabit. 2015 modellerdeki far kontrol düğmesi 2016'lara eklenebilir mi acaba?

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    [IMG][/IMG]

bu iki resmi neden yayınladım bir: ilk depo dolumu ve miktarı,
    iki: güzel motor be nazarlardan korunsun..

ilk depo sonucu 231 km de harcadığım benzin ortada ,10,62*100/231= 4,5 lt/100 kmde ,47,00/231= 020 TL / km
    5000-6000 devir arası ve şehir içi ve rodaj dönemi...
    zaman zaman böyle paylaşımlar yapacağım inşaallah vesselam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

[IMG][/IMG]
    bektanist, bursalıali, adanalı ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Bugün rodajda biraz daha mesafe kaydedip ilk yağ değişimimi yapabilmek için Adana Kozanda "su gözü" diye bilinen bir yere gittim. Mesafe 105 km. Yani gidiş dönüş (dönüşte yolu biraz uzatıp Seyhan baraj gölü etrafından dolaştım) yaklaşık 220 km civarı yol yaptım. Yarın kısmetse servise gidip ilk yağ değişimimi (400 km) yaptırtacağım. Yine hep 5000 devir civarı kullandım. Rampalarda gerektiği kadar vites düşüp yükselttim ama hiç 5500 devri geçmedim. Yolculuk baya keyifliydi. Motor bana gerçekten keyif verdi. Ön frendeki zayıflık ta giderek düzeliyor. Bakalım ilk yağ değişiminden sonra performans nasıl değişecek. Serviste şel 15-50 yarı sentetik yağ var. Ondan koydurtacağım. Zaten satıcının bana sözü var ilk yağ değişimi hediye olacak. Bakalım kısmetse yarın sözünde durup durmayacağını göreceğiz. Şimdi fotoları sırasıyla yüklemeye çalışayım:
    Yolda ilk molam. Bir benzinlikte.

Suyun Gözü'nde ördekler ve muhtelif resimler:

Suyun geldiği yer

Dönüşte Seyhan baraj gölü kenarından:

Hızlı resim sitesinden resimleri hızlı yükleyemedim. Mecburen tek tek yapmak zorunda kaldım

Bu arada, 98. km'de (80 km'lık geçen geziden önce) iken depoyu tam fullemiştim. İlk 125 km bittiğinde benzin göstergesinde 3 kutu kaldı. 190. km'de 2 kutucuk kaldı. 245. km'de ise tek kutucuk kaldı. Bakalım yarın ne olacak?

Selamlar.
    mitmuallim, bursalıali, chetaq ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Resimleri Mobilden yükleyince çok kıytırık çıkmış.
    orjinal boyutlarıyla oynamadan tekrar yüklüyorum. Bu arada resimler Ömerli barajının üstü Şile köyleri.

Motosikleti
    vay,sizi endurocular siziii Naci63 ,bektanist, buldunuz ilik gibi enduroları gezin bakalım, bizde bel ağrısıyla boğuşalım,sizlerin fotoları ile avunalım.

Motosikleti
    Kangda 125T-4 delux
    Uzun zamandır forumu takip ediyordum. Yaptıgım değişikliklerle ilgili resim eklemek istedim.
    Arka canta - kappa kgr46
    Elcik koruma - acerbis vision
    On sis farları
    Arka ledli Çakar stop lambası
    Arka rekleftif şeritler
    Lastik değişimi (continental Trail attack)
    Yan canta makyajları
    Depo kapagi karbon kaplama

Damla sticker
    Depo pad
    Depo yan pad
    Orta sehpa
    On far ampulu değişikliği
    Gibi birkaç ufak işlemim kaldı
    Herkese iyi sürüşler

[![image](http://i.hizliresim.com/6PVAbv.jpg)](http://hizliresim.com/6PVAbv)

bektanist, turkish39, chetaq ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    KD 125T-4

Motosikleti
    arkadaşlar,yüklediğiniz fotoları 640 x 480 boyutunda yüklerseniz sayfanın açılması daha çabuk olacaktır.bilginize.

bahobel kardeş eline sağlık.arka topcase gayet güzel olmuş.ledli elcik korumalarına bayıldım,özellikle ilgilendiğim aşağıdaki ürünleri nereden ve kaça aldığını yazarsan buradaki herkes ve ben memnun olacağız.bu arada lastikle ilgili tecrübeni merakla bekliyorum.
    -Elcik koruma - acerbis vision
    -Lastik değişimi (continental Trail attack)
    bektanist ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hayirli olsun cok guzel olmus.
    Adanali abim gecmis olsun hayirdir ne gibi rahatsizligin var ? diger bir merakim ise egzoz aparatinin sesi ve menmunsan teminini nasil yapabiliriz saglicakla kal...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Kangda 125T-4 delux
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,yüklediğiniz fotoları 640 x 480 boyutunda yüklerseniz sayfanın açılması daha çabuk olacaktır.bilginize.

bahobel kardeş eline sağlık.arka topcase gayet güzel olmuş.ledli elcik korumalarına bayıldım,özellikle ilgilendiğim aşağıdaki ürünleri nereden ve kaça aldığını yazarsan buradaki herkes ve ben memnun olacağız.bu arada lastikle ilgili tecrübeni merakla bekliyorum.
    -Elcik koruma - acerbis vision
    -Lastik değişimi (continental Trail attack)
    Elcik koruma 145€ biraz fiyatlı
    Lastikler ise konfor olarak cok iyi fakat arka çamurluga sürtmesine cok az bir mesafe kaldı
    Bugun ona da baktıracağım belki biraz çamurluk yükselebilir.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    kardeş,kızımı evlendiriyorum,yaklaşık 1 aydır evinin boya/tamir işleriyle uğraşıyoruz dünürle beraber,herhalde o sırada ters bir hareket mi yaptık,üşüttük mü nedir,perşembeden beri iğne/ilaç/yakı fayda etmedi.o değilde MOTORA binemiyorum.ama bugün bitiriyorum bu işi inşallah.teşekkürler.
    egzoz aparatından memnunum ama sabah saat 07.00 da evden çıkarken,apartmanlar arasında yinede bana göre ses çıkıyor.o yüzden motoru apartman dışına çıkartıp çalıştırıyorum.ama değişik bir aparat üzerinde araştırmam var,bakalım.haberdar edeceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)